Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosa Endurance Na Ultramaratony Ok. 10.000 Pln


67 odpowiedzi w tym temacie

#61 RoadBikeRider

RoadBikeRider
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 styczeń 2020 - 12:36

Witam,

 

Tak z zupełnie innej beczki ale w temacie.

 

Ma któs z was Speca roubaix 2019/2020 w wersji Sport, comp? Albo treka domane SL5/6? 

 

Ja właśnie przymierzam się do wyboru jednego z tych dwóch.

 

A wracając do tematu elektronicznych przerzutek. To stanowczo odradzam jeździć takim rowerem na ultramaratonach. Sam widziałem DNF z powodu awarii na trasie. Jak ma się mechaniczną grupę i nie urwało się haka to zawsze można sobie poradzić w przypadku awarii ;)

 


  • beskidbike lubi to

#62 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 30 styczeń 2020 - 14:18

...

 

A wracając do tematu elektronicznych przerzutek. To stanowczo odradzam jeździć takim rowerem na ultramaratonach. Sam widziałem DNF z powodu awarii na trasie. Jak ma się mechaniczną grupę i nie urwało się haka to zawsze można sobie poradzić w przypadku awarii ;)

 

Nie ma co demonizować elektronicznych grup do jazdy na ultra. W Europie jest to dość popularne rozwiązanie i ludzie nie narzekają. Na polskim podwórku elektroniczne grupy sprawdziły się m.in. na ostatnim MRDP i RTP 2019 gdzie, zwłaszcza w przypadku tego drugiego, pogoda była ekstremalna. Co prawda mój znajomy na RTP miał problem z osprzętem, ale dość szybko się z tym uporał i kontynuował jazdę.

Czego na pewno odradzam na ultra to koła na szytkach i/lub z małą ilością szprych.



#63 RoadBikeRider

RoadBikeRider
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 styczeń 2020 - 14:42

Prawda - trzeba mieć wyjątkowego pecha. na PTJ koledze sterownik się w słońcu usmażył i jechał na jednym przełożeniu. Na szczęście przełożenie było znośne.

 

Na MRDP ktoś na elektronicznych jechał ? Baterię musiał gdzieś ładować albo mieć zapasową.



#64 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 30 styczeń 2020 - 17:33

Na MRDP ktoś na elektronicznych jechał ? Baterię musiał gdzieś ładować albo mieć zapasową.

Kosma, który zajął 1 miejsce w Total Extreme. Przy tak długiej imprezie nie sposób jechać bez odpoczynku, tak więc pewnie była okazja do podładowania baterii w czasie noclegu.



#65 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 30 styczeń 2020 - 20:18

Witam,

Tak z zupełnie innej beczki ale w temacie.

Ma któs z was Speca roubaix 2019/2020 w wersji Sport, comp? Albo treka domane SL5/6?

Ja właśnie przymierzam się do wyboru jednego z tych dwóch.

A wracając do tematu elektronicznych przerzutek. To stanowczo odradzam jeździć takim rowerem na ultramaratonach. Sam widziałem DNF z powodu awarii na trasie. Jak ma się mechaniczną grupę i nie urwało się haka to zawsze można sobie poradzić w przypadku awarii ;)


Przez dwie zimy di2 jeździła w zasolonym rowerku po ultra rozciapanych drogach. Ku mojemu zaskoczeniu właściwie nie było żadnych śladów degradacji. Elektronika bez zastrzeżeń zniosła beztroskę.
  • plipiec lubi to

#66 iwiniusz

iwiniusz
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądSierpc

Napisano 19 maj 2020 - 17:59

Witam,

 

Tak z zupełnie innej beczki ale w temacie.

 

Ma któs z was Speca roubaix 2019/2020 w wersji Sport, comp? Albo treka domane SL5/6? 

 

Ja właśnie przymierzam się do wyboru jednego z tych dwóch.

 

A wracając do tematu elektronicznych przerzutek. To stanowczo odradzam jeździć takim rowerem na ultramaratonach. Sam widziałem DNF z powodu awarii na trasie. Jak ma się mechaniczną grupę i nie urwało się haka to zawsze można sobie poradzić w przypadku awarii ;)

 

Witam, sorry ze tak pozno odpisuje, ale niezbyt czesto czytam to forum.

Mam Speca Roubaix Sport 2019, co chciałbys wiedzieć?



#67 RoadBikeRider

RoadBikeRider
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 maj 2020 - 06:15

Witam, sorry ze tak pozno odpisuje, ale niezbyt czesto czytam to forum.

Mam Speca Roubaix Sport 2019, co chciałbys wiedzieć?

 

Już dawno kupiłem speca roubax sport 2020 ;)


  • plipiec lubi to

#68 iwiniusz

iwiniusz
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądSierpc

Napisano 20 maj 2020 - 12:38

No to elegancko! Zadowolony?
No mi się świetnie jeździ, polubiłem dłuższe wjazdy ( czyli dla mnie >100). Mam uczucie ze ten rower płynie po drodze, choć w porównaniu z poprzednia meridą z ostrzejsza geo tempo mi deko spadło 😂



Dodaj odpowiedź