Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korba ROTOR 3D


85 odpowiedzi w tym temacie

#81 danielasu2

danielasu2
  • Użytkownik
  • 523 postów
  • Skądirlandia

Napisano 04 marzec 2012 - 14:05

Chodzi mi o aluminium nie uparłem się , rotor 150mm Q ? Trochę dużo jak na bb30?
Z budżetem nie ma problemu oczywiście bez przesady 800 euro za korbe nie zapłacę

#82 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 04 marzec 2012 - 14:20

Ja tam rotora raczej nie predko na cos zamienie, waga i sztywnosc mi pasuje

#83 danielasu2

danielasu2
  • Użytkownik
  • 523 postów
  • Skądirlandia

Napisano 05 marzec 2012 - 00:05

Wspolczynnik q w rotor3d plus jest 147mm . Choć zastanawiam się czy te wszystkie wspolczynniki maja jakieś znaczenie dla amatora.

#84 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 05 marzec 2012 - 09:25

Zalezy od sposobu jezdzenia, najlepszym sposobem by to sprawdzic jest retul i bikefitting. w moim wypadku np wyszlo ze przesuwam kolana zabardzo na zewnatrz od ramy. co trzeba bylo skorygowac podkladkami 1mm miedzy pedalem a korba by q factor powiekszyc. a do czasowki kierujac sie wynikami z retula zamowilem juz np pedaly keywina z dluzszymi osiami

#85 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 05 marzec 2012 - 10:51

Nowinka od Rotora http://translate.goo...coming/&act=url

#86 Gosc_wolk13_*

Gosc_wolk13_*
  • Gość

Napisano 24 kwiecień 2012 - 13:15

Ja tam używałem korb FSA i przesiadłem się dwa lata temu na ROTOR 3D z koronkami QRings. Różnica fenomenalna ale nie dzięki samemu pająkowi tylko własnie największą zaletą są tarcze. Najlepsze korby na jakich jeździłem i w dodatku czuć różnicę. Jak masz już korbę to kup tylko tarcze bo tutaj tkwi cały sekret tych korb a to czy to sztywne? Prędzej ugniesz opnę jak wyczujesz sztywność korb ;-) Kolejna uwaga to własnie tutaj dobór tarcz. Przy tarczach 53 to musisz mieć nogę ze stali i kopyto. Jeżeli ktoś jeździ miękko to 50-34 wystarczy. Tarcza 53 w najbardziej efektywnym momencie daje taką średnicę jak byś maił tarczę 56!!!!! Mam 53-39 i zauważyłem że ktoś kto nie ma QRings a też ma tarczę 53 ma większą kadencję na każdym przełożeniu.



Dodaj odpowiedź