Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mavic Cosmic Zza Wielkiego Muru


32 odpowiedzi w tym temacie

#21 tomek232

tomek232
  • Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 23 wrzesień 2019 - 19:41

A Ty dalej nie możesz się z tym pogodzić, że kupiłeś podróby.

Takie bajki o oryginalności tych kół to możesz sobie opowiadać mamie, babci, koleżankom, ale nie mi.



#22 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 23 wrzesień 2019 - 19:59

Ale przeczytaj jeszcze raz to co napisałem post wcześniej, już  w pierwszym zdaniu jest wprost, że mnie to akurat leje.

 

Opisuje to tylko i wyłącznie jako ciekawostkę i temat do głębszego zastanowienia, a nie na zasadzie nie wchodzi to ch..., podróby.

 

 

 

Takie bajki o oryginalności tych kół to możesz sobie opowiadać mamie, babci, koleżankom, ale nie mi.

   A Ty to kto, że od razu taki wyjazd?

 

Na prawdę, jeżeli ktoś opisuje swoje spostrzeżenia musi być z marszu je..ny po garbie? Bo nie zgadza się z moim myśleniem, przyjętą ogólnie logiką, stereotypem?

To na ch..j to forum skoro rozmawiać się nie da a co dopiero wymieniać doświadczenia.

Z d..py sobie tego wszystkiego nie wziąłem.

 

 

 

Na niektórych wprost piszą, że nie są to koła oryginalne

A na niektórych , że oryginalne.

To są feedbacki do których tez należy podchodzić sceptycznie.

Rozumiem, że tych kół w ręku nie miałeś.... i to mi w sumie wystarczy.

 

 

 

Z mojej strony koniec.

 


CykloOpole !!! :)


#23 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 wrzesień 2019 - 20:19

wyrażę się wprost mnie to lata

 

Tak z ciekawości: wyrażasz w ten sposób zgodę z okradania Ciebie z efektów Twojej pracy, czy to działa tylko w jedną stronę?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#24 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 23 wrzesień 2019 - 20:30

Ale piszę tylko o spostrzeżeniach. Gdyby to co kupiłem okazało się syfem bym to wypierdzielił, a tak nie jest.

 

Wiem, dla Was są to podróby i dobrze niech tak będzie, ja mam prawo mieć odmienne zdanie.

 

Jeżdżę i się ciesze, że mam fajne koła takie same za które normalnie zapłaciłbym 3x tyle.


CykloOpole !!! :)


#25 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 23 wrzesień 2019 - 20:33

Kupowałem parę rzeczy na Ali.
Zauważyłem że jeśli towar i opis dotyczył oryginału to przychodził oryginał.
Gdy w opisie czy tytule oferty nie było mowy o oryginalnym produkcie to przychodziła mniej lub gorzej wykonana kopia.
I za każdym razem gdy otworzyłem spór transakcyjny podając dlaczego uważam produkt za nieoryginalny moje wątpliwości były bezdyskusyjnie rozpatrywane na moją korzyść. Sprzedawca zwracał 99 procent kwoty i nie chciał towaru.

#26 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 24 wrzesień 2019 - 07:38

Jeśli dyskusja jest o tym czy podróby czy nie to mało kto uwierzy że można gdziekolwiek kupić oryginalny, markowy produkt za 1/4 ceny, nie chodzi o tylko o koła ani i iine części rowerowe z za wielkiego muru, jakkolwiek by sobie tego nie tłumaczyć. Żadna argumentacja odnosząca się do marż producentów i hurtowników do mnie akurat nie dociera, te koła też nie pochodzą od producenta, ktoś na tym pewnie zarabia, a jeśli nawet to ten producent posiada fabrykę prawdopodobnie zlokalizowaną gdzieś między stoiskiem z rybami i galanterią (równie oryginalną jak te koła rzecz jasna). Zupełnia inna sprawa to czego ktos oczekuje od kół, mostka lub kierownicy kupionej na Aliexpress, jeśli bezpieczeństwa i spokoju użytkowania to na wiele bym nie liczył ale tak jak właściciel pierwszego posta napisał, "pożyjemy, pojeżdzimy, zobaczymy" - życzę przede wszystkim tego pierwszego  :)


  • Prozor lubi to

Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#27 pmedela

pmedela
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 24 wrzesień 2019 - 08:48

Moje koła są podróbkami, to już wiem, ale z drugiej strony, można kupić Mavic Aksium nówki,
w polskim sklepie (Mają NIP i REGON, więc podejrzewam, że sprzedają oryginały) za 802 zł.
A to już całkiem blisko kwot, które królują na Aliexpress, prawda ? A przecież zanim ja je kupię
to kilku pośredników całkiem przyjemnie na nich zarobi po drodze, więc Twój argument o relacji
cena-oryginalność zupełnie mnie nie przekonuje.
Czy się mylę ?



#28 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 24 wrzesień 2019 - 10:00

 A przecież zanim ja je kupię
to kilku pośredników całkiem przyjemnie na nich zarobi po drodze, więc Twój argument o relacji
cena-oryginalność zupełnie mnie nie przekonuje.
Czy się mylę ?

 

Raczej się mylisz, koła w tej cenie mają większe sklepy i kupują je pewnie bezpośrednio od dystrybutora. Nie wiem skąd tych kilku pośredników, najwięksi kupują u dystrybutorów i potem ewentualnie odsprzedają w hurcie mniejszym sklepom, które nie są w stanie złożyć zamówienia u dystrybutora z powodu zbyt małej ilości towaru. Te mniejsze sklepy sprzedają towar detalicznie.



#29 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 24 wrzesień 2019 - 10:04

Jeśli dyskusja jest o tym czy podróby czy nie to mało kto uwierzy że można gdziekolwiek kupić oryginalny, markowy produkt za 1/4 ceny, nie chodzi o tylko o koła ani i iine części rowerowe z za wielkiego muru, jakkolwiek by sobie tego nie tłumaczyć. Żadna argumentacja odnosząca się do marż producentów i hurtowników do mnie akurat nie dociera, te koła też nie pochodzą od producenta, ktoś na tym pewnie zarabia, a jeśli nawet to ten producent posiada fabrykę prawdopodobnie zlokalizowaną gdzieś między stoiskiem z rybami i galanterią (równie oryginalną jak te koła rzecz jasna). Zupełnia inna sprawa to czego ktos oczekuje od kół, mostka lub kierownicy kupionej na Aliexpress, jeśli bezpieczeństwa i spokoju użytkowania to na wiele bym nie liczył ale tak jak właściciel pierwszego posta napisał, "pożyjemy, pojeżdzimy, zobaczymy" - życzę przede wszystkim tego pierwszego  :)

Kupiłem tak uchwyt do Garmina za 1/3 ceny ( gdzie w opisie było że orginalny)  i tak, jest orginalny made in Taiwan. Kupiłem tak klamki Shimano Tiagry 4600, też za  ułamek tego co sobie wołają polscy biznesmeni przy tak starych już leżakach. Kupiłem wiele rzeczy, wiele z tych rzeczy jest już po cześci wyeksploatowana.  O chińskich kołach mogłbym wiele opowiedzieć, chciałbym aby wielu producentów przy swoich budżetówkach miało takie parametry i były one tak wykonane jak te koła nieraz za 400 pln.Tylko kupuje się z głową, no i trzeba wiedzieć co się kupuje, wiele w tym pomagają feedbacki jak ktoś jest totalnie zielony.

 

Kupowałem parę rzeczy na Ali.
Zauważyłem że jeśli towar i opis dotyczył oryginału to przychodził oryginał.
Gdy w opisie czy tytule oferty nie było mowy o oryginalnym produkcie to przychodziła mniej lub gorzej wykonana kopia.
I za każdym razem gdy otworzyłem spór transakcyjny podając dlaczego uważam produkt za nieoryginalny moje wątpliwości były bezdyskusyjnie rozpatrywane na moją korzyść. Sprzedawca zwracał 99 procent kwoty i nie chciał towaru.

Tak dokładnie jest w większości przypadków, ale bywają sprzedaże, gdzie wystawiający nie piszą z jakichś tam powodów i w sumie się nie dziwie. Ja kupując swoje koła nie miałem zamazanych naklejek i innych cudów niewidów, ludzie pisali wprost że orginal product. Nie było napisane że oryginalne przez sprzedającego, ale była podana dokładna nazwa modelu i tak ten sobie znalazłem w katalogu Mavic'a. W przypadku oszustw taki sprzedawca szybko ginie ze swoim szmelcem, bo kupujący go szybko zweryfikują. Po to właśnie są też te feedbacki.

 

 

A przecież zanim ja je kupię
to kilku pośredników całkiem przyjemnie na nich zarobi po drodze,

Dokładnie tak jest i co najśmieszniejsze ceny nie ulegają zmianie np stare grupy wycofywane z rynku, by opróznić magazyny, gdzie wszędzie indziej jest to normalność tylko tu nadal się to trzyma nie wiem czy w nadzieji " a nóż trafi się jakiś jeleń".

 

 

To, że tam  można spotkać rzeczy które tu mogą się nie mieścić w głowie  to nie dziwota, tak działa globalizacja. To że tam są fabryki to jedno, składa się też  ( o innych dobrach w tym luksosowych nie będę pisał) rowery na "markowych podzespołach" to normalny obrót rzeczy. Chiny to nie tylko Microshift ( całkiem dobry zresztą), ale też ludzie, którzy mogą mieć cokolwiek, bo ich na to po prostu stać.

 

Stąd te wszystkie koła z Francji, Rumunii... Shimana, Campy itd..


CykloOpole !!! :)


#30 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 24 wrzesień 2019 - 18:42

Jasne, nic tylko koła, ramy i inny osprzęt na Aliexpress kupować, natomiast wszystkie zespoły a przede wszystkim ich sponsorzy i księgowi o tym nigdy nie słyszeli albo to frajerzy którzy nie liczą pieniędzy i gotowi są za wszystko 3x przepłacać  :D A może i oni tam się zaopatrują a cała reszta świata to idioci którzy wierzą w to że oryginalny towar można kupić tylko w sklepie w Europie lub Stanach?


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#31 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2019 - 19:10

Kupiłem trochę rzeczy na Ali. Przychodziły w oryginalnym opakowaniu, wg wszystkich detali wyglądały na produkt oryginalny. Nie robiłem analizy materiału ale w działaniu i żywotności nie odbiegają lub nie odbiegały od oryginału.
Klocki do szosowych tarczówek kosztowały 30 procent najlepszej ceny detal na lokalnym rynku.
Podróbka łańcucha hg53 miała takie same ogniwa, to samo pudełko a to co różniło ją od oryginału to nieoryginalny worek oraz naklejka (Nie nadruk na pudełku) "made in China).
Na zdjęciach był ten łańcuch ale w tytule oferty tylko hg53, nie Shimano.
Spinki na zdjęciach były spinkami kmc. W tytule i opisie tylko info że to "spinka pod 10 biegów". Na spince nie było loga KMC.

Klocki na zdjeciach, w tytule i opisie miały "Shimano".

Podobnie miałem z tarczami do korb czy kasetami oraz suportami.
Rozebrałem łożyska. W nich oraz w gwiazdach misek był smar o konsystencji, zapachu i kolorze smaru Shimano.
Suport kosztował 25 zł a najtaniej w UK 50.

#32 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 25 wrzesień 2019 - 06:27

Ja mam jeszcze ciekawsza rzecz. Część rowerowa z naklejkami chińskimi ale na korpusie przetłoczenie " made in france"...

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#33 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 25 wrzesień 2019 - 12:48

Jasne, nic tylko koła, ramy i inny osprzęt na Aliexpress kupować, natomiast wszystkie zespoły a przede wszystkim ich sponsorzy i księgowi o tym nigdy nie słyszeli albo to frajerzy którzy nie liczą pieniędzy i gotowi są za wszystko 3x przepłacać  :D A może i oni tam się zaopatrują a cała reszta świata to idioci którzy wierzą w to że oryginalny towar można kupić tylko w sklepie w Europie lub Stanach?

No ale ja już od dawna kupuję tam koła i wiele innego szpeju w tym OEM-owe Shimano od firm które wycofują je, bo np zmieniła się specyfikacja danego modelu na nowy rok. Wiele osób tak kupuje nawet ze stanów gdzie ich stać na sprzęty w lokalnym sklepie z oryginalną naklejką Shimano.

 

Wiele firm z Europy zleca wytwarzanie produktów brandowynych swoją marką tam w tych samych zakładach, które produkują też sprzęt pod swoją marką. Nieraz pewne elemnety ( jak np obrecze, czy piasty  Mavic`a ) można spotkać w ichnich kołach ( Pasak, Retrospec) kosztujących ułamek tego co przeklejanych później Made in France i  SN, które bez problemu wchodzą do systemu.


CykloOpole !!! :)




Dodaj odpowiedź