Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwift

zwift

564 odpowiedzi w tym temacie

#201 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 24 grudzień 2019 - 09:20

Ta ikonka wyświetla lub chowa wykres tętna i mocy na dole ekranu. Wciskanie jej przed ruszeniem z miejsca raczej sensu nie ma..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  • Maus3r lubi to

#202 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 24 grudzień 2019 - 10:08

Da się wyszukiwać w Zwift pojedyncze Treningi o danej długości i ilości TSS? W TrainerRoad chyba się dało.

#203 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 grudzień 2019 - 10:31

Wyszukiwarka treningów ZWIFT: https://whatsonzwift.com/workouts/

 

Ta ikonka wyświetla lub chowa wykres tętna i mocy na dole ekranu. Wciskanie jej przed ruszeniem z miejsca raczej sensu nie ma..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

No właśnie - NIE. Wczoraj sprawdziłem. I tak, podczas jazdy. 

A właśnie, że tak. Masz rację! Tak to działa - myliłem się, widocznie trochę trzeba jednak pokręcić, żeby ten wykres się pokazał. W czasie treningów jest caly czas, w trakcie jazdy "swobodnej" jest opcją włączaną tą właśnie ikonką.


Użytkownik Prozor edytował ten post 25 grudzień 2019 - 22:13
Aktualizacja posta

  • Bzyk lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#204 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 24 grudzień 2019 - 10:50

Dziękuję bardzo.

#205 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 24 grudzień 2019 - 11:21

Absolutnie nie. Zdziwiony?

😁

Trochę...Wesołych Świąt :)



#206 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 grudzień 2019 - 11:40

Wzajemnie 🤶🎄🚲😉


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#207 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 kwiecień 2020 - 12:24

Założyli mi konto dla dziecka na Zwift. Piszę "założyli", bo wymaga to wypełnienia formularza z podaniem danych rodziców i dziecka.

 

Teraz uwagi co do konta dziecka i formalności jego założenia:

  1. Nie jest wymagane powiązanie konta dziecka z aktywnym kontem rodzica.
  2. W związku z tym, że założenie konta wymaga zaznaczenia, że "mam minimum 16 lat", nie zakładać konta dla dziecka przed akceptacją zgłoszenia przez Zwift. Być może również konto założone wcześniej uaktywnią konto jako dziecięce, ale nie jest to zgodne z regulacjami prawnymi i może być niezbyt przychylnie rozpatrzone.
  3. Prawdopodobnie działać będzie procedura założenia konta przez rodzica (i zaznaczenie, że ma się te >16 lat), ale podania w formularzu, że adres e-mail do logowania na założone wcześniej konto będzie użyty do logowania na konto dziecka. 
  4. Dziecko musi mieć minimum 5 lat (skończone).
  5. Podając w formularzu wiek dziecka należy pamiętać, że jeśli dziecko kończy np. 30 czerwca 10 lat, to do tego dnia ma lat 9 i tyle należy podać w formularzu, bo inaczej zostanie rozpatrzony negatywnie i będzie konieczność ponownego wypełnienia formularza.
  6. e-mail do logowania na konto dziecka należy podać inny niż ten, na który się normalnie loguje rodzic na swoje konto. 
  7. Po akceptacji zgłoszenia, konto zostanie automatycznie utworzone przez Zwift, należy zalogować się, w przypadku, gdy konto nie zostało wcześniej utworzone przez rodzica, należy przy logowaniu wybrać opcję FORGOT PASSWORD? Zostanie przesłany link do utworzenia nowego hasła (wygasa w ciągu 40 minut).
  8. Po zalogowaniu ustawić parametry użytkownika w tym wzrost, wagę - i tu uwaga, do niedawna nie dało ustawić się wagi niższej niż 45 kg, obecnie już się da wprowadzić wagę np. 25 kg (i niżej). W nazwie użytkownika unikać podawania wieku dziecka. Ustawić konto jako prywatne (w aplikacji companion).
  9. Dla użytkowników poniżej 13 lat (ukończonych), system usuwa komunikaty chatu, za wyjątkiem komunikatów liderów jazd.
  10. Konto będzie aktywne przez rok, po upływie roku należy złożyć wniosek o odnowienie konta (na tych samych zasadach co przy założeniu).

Możliwość utworzenia i korzystania bezpłatnie z kont dziecięcych jest dużym plusem Zwifta i potencjalną furtką dla mało uczciwych użytkowników. Np. taki Kowalski mając FTP 100W daje wiek 10 lat, wagę 20 kg, wzrost (też ma znaczenie) 120 cm i ściga się z czołówką kat A ;)  - o ile oczywiście wyścigi po płaskim zależałyby tylko od W/kg. Ale abstrahując od powyższego w ten sposób użytkownik może mieć darmowe konto do czasu ukończenia wieku 16 lat. Takie coś przejść może dla słabszych osób (a sporo takich), mocniejszych raczej system prędzej czy później wyłapie i w najlepszym przypadku mogą odmówić odnowienia na kolejny rok.

 

Być może kiedyś wprowadzą konta rodzinne, gdzie darmowe konto dziecka będzie powiązane z płatnym kontem rodzica, jednak na razie jeśli dziecko jest zainteresowane grą napędzaną mięśniami, to chyba warto skorzystać ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#208 Maus3r

Maus3r
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 19 kwiecień 2020 - 13:47

Witam, problem może błahy, lecz dla mnie nieco irytujący. Mianowicie: wjeżdżam po raz bodajże szósty na szczyt Alpe Du Zwift z nadzieją na wylosowanie podobno świetnych kółek Lightweigt Meilenstein, ale po raz szósty z rzędu koło losuje mi rękawiczki 😕. Czy to jakiś kiks z mojej strony, czy po prostu zwykły niefart i tak ma być? Bo już sam nie wiem... Niby maszyna losuje, ale sześć razy z rzędu rękawiczki? Z PowerUps losuje mi z kolei tylko drafting boost, nic innego jeszcze na tej trasie się nie trafiło. Czy to normalne, czy może u mnie jakaś zwiecha? 



#209 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 19 kwiecień 2020 - 14:10



Czy to normalne, czy może u mnie jakaś zwiecha? [/background]

TTTM...czyli niestety ale tak bywa czyli, zdarza się, czyli normalne

#210 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 kwiecień 2020 - 22:39

Ja mam za każdym razem co innego. Na ogół. Rękawiczki raz, kółka raz, kask do BMX też (choć nie wiem po  co...), jedyne co mi się powtarza to punkty XP, choć w różnej ilości. No ale ja za często tej trasy nie pokonuję, na ogół jak mam 25km free, trasa akurat na takie coś ;).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#211 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 20 kwiecień 2020 - 11:54

Ja mam za każdym razem co innego.

Właśnie sobie sprawdziłem, wdrapałem się tam dokładnie 26 razy i szczerze nie pamiętam, abym wylosował coś innego niż rękawiczki :D W sumie to mi to lotto, ale ciekawe od czego to zależy ;)



#212 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 23 kwiecień 2020 - 21:39

Kupiłem pod Zwifta Samsunga A71 i jest problem po ok. 10 minutach Zwift traci kontakt z czujnikami (czujniki są o.k.), gdzie szukać problemu ?

Drugi pogram myETraining też traci połączenie i wyrzuca komunikat: "brak przesyłu danych, sprawdź klucz sprzętowy". Program ANT tester nie pokazuje błędów.

Nie mam ustawionego żadnego oszczędzania baterii, poza optymalizacją baterii.


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#213 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 24 kwiecień 2020 - 08:36

Właśnie ta optymalizacja baterii może być problematyczna. Wyłącz optymalizację dla tego programu.



#214 janusz.free

janusz.free
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 24 kwiecień 2020 - 08:55


Kupiłem pod Zwifta Samsunga A71 i jest problem po ok. 10 minutach Zwift traci kontakt z czujnikami (czujniki są o.k.), gdzie szukać problemu ?

Drugi pogram myETraining też traci połączenie i wyrzuca komunikat: "brak przesyłu danych, sprawdź klucz sprzętowy". Program ANT tester nie pokazuje błędów.

Nie mam ustawionego żadnego oszczędzania baterii, poza optymalizacją baterii.

A może bateria w trenażerze. Miałem podobny problem I to go właśnie rozwiązało.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

#215 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 24 kwiecień 2020 - 09:10

Nie. Mam drugi telefon podpięty w tym samym czasie do myEtraining i jest o.k.
Spróbuję włączyć optymalizację bo chyba więcej nie wymyślę, ale problem jest równorzędny dla Zwift i myEtraining.

Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#216 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 kwiecień 2020 - 10:49

Nie mam ustawionego żadnego oszczędzania baterii, poza optymalizacją baterii.

 

 

Należy wyłączyć optymalizację baterii dla serwisu obsługującego czujnik, jak dobrze rozumiem dane z trenażera są pobierane przez ANT+, stąd należy wyłączyć optymalizację baterii dla serwisu ANT+, to chyba jest ANT+ service i ANT radio (lub ANT usb - jeśli jest podłączony ANT stick przez USB).

Albo użyć komunikacji przez BT.

 

Tak patrząc po tym: https://szosa.org/to...peaks/?p=411639ponoć są jakieś problemy z Samsungami z andkiem 10 i ANT+. Ale szczegółów nie znam.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#217 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 24 kwiecień 2020 - 12:12

No andek 10. Dzięki za info.
Ale spróbuję włączyć oszczędzanie energii.
Na Galaxy S6 edge plus wszystko działa. :)

 

[Edit]:

 

Zrobiłem jeszcze to:

1. Ustawienia > Aplikacje > Menu (trzy kropki w prawym górnym rogu) > Pokaż aplikacje systemowe > Bluetooth > Domyślna pamięć >  Wyczyść pamięć i Wyczyść dane.

 

2. tryb samolotowy:

Ustawienia > Połączenia > Tryb offline. Wyłączyć telefon poprzez Wyłącz (a nie Uruchom ponownie), następnie po uruchomieniu wyłączyć tryb offline i jak wyżej pkt. 1

 

3. Ustawienia > Zarządzanie ogólne > Resetowanie > Resetowanie ustawień sieciowych. Dzięki temu telefon przywróci fabryczne ustawienia dla połączenia Wi-Fi, sieci komórkowej oraz Bluetooth.

I restart  telefonu.

 

I nie pomogło. :)

Raz jest szansa na cały wyścig innym razem na 10 minut wyścigu, potem łączy i od razy rozłącza po sekundzie.

 

 

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#218 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 02 maj 2020 - 12:22

Należy wyłączyć optymalizację baterii dla serwisu obsługującego czujnik, jak dobrze rozumiem dane z trenażera są pobierane przez ANT+, stąd należy wyłączyć optymalizację baterii dla serwisu ANT+, to chyba jest ANT+ service i ANT radio (lub ANT usb - jeśli jest podłączony ANT stick przez USB).

Albo użyć komunikacji przez BT.

 

Tak patrząc po tym: https://szosa.org/to...peaks/?p=411639ponoć są jakieś problemy z Samsungami z andkiem 10 i ANT+. Ale szczegółów nie znam.

 

W najnowszej wersji PowerPeaks od 04.04.2020 już działa. Thisisant wypuścił nieoficjalną wersje biblioteki która trafiła już do aplikacji. Problem leżał po stronie zmodyfikowanych uprawnień w android 10.


  • Prozor lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#219 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 02 maj 2020 - 12:30

 

Kupiłem pod Zwifta Samsunga A71 i jest problem po ok. 10 minutach Zwift traci kontakt z czujnikami (czujniki są o.k.), gdzie szukać problemu ?

Drugi pogram myETraining też traci połączenie i wyrzuca komunikat: "brak przesyłu danych, sprawdź klucz sprzętowy". Program ANT tester nie pokazuje błędów.

Nie mam ustawionego żadnego oszczędzania baterii, poza optymalizacją baterii.

 

 

To stosunkowo nowy model, więc mogą być jakieś problemy patrząc na to co się dzieje ostatnimi czasy z jakością oprogramowania na telefonach.

Każdy chce wydać szybko i wziąć pieniądze, a niech klienci sobie testują.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#220 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 05 maj 2020 - 10:29

Jak to jest z Subskrypcją w Zwifcie- pobrało mi z konta 2 Maja 63 zeta - tzn do kiedy mogę ''za darmo'' jezdzic o ile w ogóle?  

 

Po zalogowaniu się jest takie coś 

Your next payment of $14.99 will be applied on June 02, 2020

 

Rozumiem to tak :

-jak będziemy jeździć to skasują sobie 2 Czerwca te ca 15usd

- jak nie przejadę tych 25 km, to co nic nie pobiorą?

 

( znaczy konkretnie chodzi o Ramp Test jak to się ma do 25 km.....bo  skońćzyliśmy sezon Zwiftowy)

 

Pytam bo Grudzień,Styczeń ,Luty młody nic  nie jeździł na Zwifcie ( mi się to w ogóle nie podoba)  i nic nie pobrało z konta ale pytanie czy to przez to że nie jeździł ......czy może przez to że zmieniałem kartę i ta podana w Zwifcie była nieaktualna.

(chyba że oni nawet jak karta nieaktualna to sobie ściągają po numerze konta....tak jest np. jak pożycza się auto i potem zwracają kaucje)





Dodaj odpowiedź