Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amber Road


125 odpowiedzi w tym temacie

#1 czonk

czonk
  • Użytkownik
  • 96 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 styczeń 2011 - 14:53

W sierpniu szykuje się drużynowa czasówka. Bardzo chciałbym wziąć udział, ale niestety nie mam wśród znajomych aż 5 zapalonych szosowców. Dlatego pomyślałem, że może tutaj kogoś poszukam. Najlepiej z okolic Katowic, można by to połączyć z jakimiś wspólnymi weekendowymi treningami. Czas jaki chciałbym zaatakować, to 2:45.

#2 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 09 styczeń 2011 - 15:09

Zależy od wiatru. W tamtym roku wiało oj wiało . My mieliśmy 2,41 mimo że praktycznie całą trase jechaliśmy w 4.

#3 czonk

czonk
  • Użytkownik
  • 96 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 styczeń 2011 - 15:13

Ale to pętla i jeśli wiatr nie kręci, to też zawsze trochę pojedziesz z wiatrem w plecy.

#4 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 14 styczeń 2011 - 22:07

Dla mastersów znowu nie będzie miejsca? ..pewnie tak. Potem dla tych co umieją jechać pod wiatr 40km/h przez 20 minut, też nie będzie, bo to zowodowcy już są. Potem wykluczy się wszystkich co mają tętno spoczynkowe poniżej 50, bo to też zawodowcy. itp.itd. Olać taki tytuł mistrza polski zespołów najbardziej amatorskich z amatorskich, bo tak się powinna nazywać taka impreza o ile przyjmą zasady takie jak w zeszłym roku.

Przeczytalem regulamin...no tak, licencja masters to UCI, więc nic się nie zmieniło :-/

ups.. przeczytałem wyniki z zeszłego roku. 1/3 miała licencję masters.
..cyrk, jednym słowem :-)

#5 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 14 styczeń 2011 - 22:41

Dla mastersów znowu nie będzie miejsca? ..pewnie tak. Potem dla tych co umieją jechać pod wiatr 40km/h przez 20 minut, też nie będzie, bo to zowodowcy już są. Potem wykluczy się wszystkich co mają tętno spoczynkowe poniżej 50, bo to też zawodowcy. itp.itd. Olać taki tytuł mistrza polski zespołów najbardziej amatorskich z amatorskich, bo tak się powinna nazywać taka impreza o ile przyjmą zasady takie jak w zeszłym roku.

Przeczytalem regulamin...no tak, licencja masters to UCI, więc nic się nie zmieniło :-/

ups.. przeczytałem wyniki z zeszłego roku. 1/3 miała licencję masters.
..cyrk, jednym słowem :-)


Przeczytałem cały regulamin i moim skromnym zdaniem nie chodzi tutaj o mastersów.
A jeżeli tak to regulamin nie jest, jakby tutaj powiedzieć, "kompletny".

#6 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 14 styczeń 2011 - 22:52

Może trochę prowokuję, ale irytuje mnie kiedy mastersów uważa się za .. "zawodowców", których nie można dopuszczać do imprez dla "amatorów". Wielu amatorów wykupuje licencje masters tylko po to żeby wystartować w jakiś wyścigach masters bo tam licencja musi być.

#7 Gosc_Pegos_*

Gosc_Pegos_*
  • Gość

Napisano 14 styczeń 2011 - 22:56

Może trochę prowokuję, ale irytuje mnie kiedy mastersów uważa się za .. "zawodowców", których nie można dopuszczać do imprez dla "amatorów". Wielu amatorów wykupuje licencje masters tylko po to żeby wystartować w jakiś wyścigach masters bo tam licencja musi być.

generalnie uznawanie człowieka z licencją za zawodowca to debilizm! ja możliwe ze w tym roku sobie ją wyrobie ale czy to znaczy że jestem zawodowcem? takich zapisów regulaminu nie da się sprawdzić bo niby jak?

#8 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 14 styczeń 2011 - 23:01

Chodzi o to, żeby "wyciąć" konkurencję przed startem i tyle.
Szacun dla chłopkaów z TGV i LGK. Wiem, że potrafią dobrze jechać i z mastersami pewnie by sobie dali radę, ale zwycięstwo byłoby słodsze, gdyby w tyle zostali jacyś mistrzowie z masters :-)

#9 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 14 styczeń 2011 - 23:17

Wedle mnie to nawet fajnie byłoby gdyby startował Cancellara :-)

#10 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 14 styczeń 2011 - 23:36

Wedle mnie to nawet fajnie byłoby gdyby startował Cancellara :-)

to z pewnością by przyjechał nawet bez gwarancji, że wystartuję :-)

#11 batiques

batiques
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądPolkowice

Napisano 25 styczeń 2011 - 22:13

Dla mastersów znowu nie będzie miejsca? ..pewnie tak. Potem dla tych co umieją jechać pod wiatr 40km/h przez 20 minut, też nie będzie, bo to zowodowcy już są. Potem wykluczy się wszystkich co mają tętno spoczynkowe poniżej 50, bo to też zawodowcy. itp.itd. Olać taki tytuł mistrza polski zespołów najbardziej amatorskich z amatorskich, bo tak się powinna nazywać taka impreza o ile przyjmą zasady takie jak w zeszłym roku.

Przeczytalem regulamin...no tak, licencja masters to UCI, więc nic się nie zmieniło :-/

ups.. przeczytałem wyniki z zeszłego roku. 1/3 miała licencję masters.
..cyrk, jednym słowem :-)


W czym problem? Przecież w regulaminie jest jasno napisane cyt.: "Prawo startu w zawodach mają drużyny amatorskie, w skład których nie wchodzą aktualnie licencjonowani zawodnicy startujący na co dzień w zawodowych grupach kolarskich (tj. licencje PZKol elita oraz UCI)".

Licencja Masters jest dokumentem tożsamości, który potwierdza, że jego właściciel jest ubezpieczony, zobowiązuje się do przestrzegania statutów i regulaminów PZKol i UCI i który upoważnia go do uczestnictwa w zawodach kolarskich na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Licencja Masters jest licencją amatorską.

A tak na marginesie chciałbym zapytać, czy organizatorzy mają prawo do posługiwania się tytułem "Mistrzostwa Polski"?

#12 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 25 styczeń 2011 - 23:27

A tak na marginesie chciałbym zapytać, czy organizatorzy mają prawo do posługiwania się tytułem "Mistrzostwa Polski"?


A kto by miał o tym decydować w kolarstwie amatorskim ? :lol:

#13 batiques

batiques
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądPolkowice

Napisano 26 styczeń 2011 - 19:19

A kto by miał o tym decydować w kolarstwie amatorskim ? :lol:


Art. 13. USTAWY z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie:
1. Polski związek sportowy ma wyłączne prawo do:
1) organizowania i prowadzenia współzawodnictwa sportowego o tytuł Mistrza Polski oraz o Puchar Polski w danym sporcie.

#14 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 styczeń 2011 - 01:06

Tu nie wynika, że o tytuł Mistrza Polski Amatorów :roll:
Przynajmniej nie z tego co podałeś. Starczy taka mała zmiana i po kłopocie.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#15 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 27 styczeń 2011 - 09:44

No i tak myślałem.. Amatorszczyzna nie ma żadnego związku i to jest właśnie piękne..
NIkt nad nami nie stoi [ no jedynie orgowie z supermaratonów i roadmaraton ] i nie grozi palcem.. Bo to co amatorskie to raczej nie ma na to rygorystycznych przepisów..

#16 batiques

batiques
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądPolkowice

Napisano 27 styczeń 2011 - 09:50

Tu nie wynika, że o tytuł Mistrza Polski Amatorów :roll:
Przynajmniej nie z tego co podałeś. Starczy taka mała zmiana i po kłopocie.


Nowa ustawa o sporcie zastępuje dwa akty prawne, które do tej pory w tym obszarze funkcjonowały – ustawę o kulturze fizycznej oraz ustawę o sporcie kwalifikowanym. Według nowych przepisów sportem są wszelkie formy aktywności fizycznej, które przez uczestnictwo doraźne lub zorganizowane wpływają na wypracowanie lub poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej, rozwój stosunków społecznych lub osiągniecie wyników sportowych na wszelkich poziomach.

#17 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 kwiecień 2011 - 00:03

Przepraszam, po co organizatorom zawodów jest mój nr dowodu?

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#18 Gosc_czonk86_*

Gosc_czonk86_*
  • Gość

Napisano 26 kwiecień 2011 - 06:52

Może do ubezpieczenia.

#19 fryga

fryga
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądGostyń

Napisano 29 czerwiec 2011 - 22:24

Witam serdecznie. Jako organizator Amber Road, po przeczytaniu kilku wpisów, doszedłem do wniosku, że powinienem co nieco wyjaśnić, skoro pojawiają się wątpliwości.
Przede wszystkim kwestia udziału MASTERSÓW. Nie ma żadnych przeciwwskazań. Regulamin wyraźnie mówi, że wystartować nie mogą tylko "zawodowcy", dla których kolarstwo to zawód i są związani kontraktem. Zatem zawodnicy z licencją Masters, a nawet Elity, o ile na co dzień nie są zawodnikami jakiejś drużyny i nie stanowi to źródło ich zarobku - mają prawo startu w Amber Road.
Kwestia tytułu Mistrza Polski. PZKOL owszem ma wyłączne prawo do nadawania tego tytułu, ale wyłącznie w obszarze objętym przez związek, licencjami kolarskimi. Jak na razie GKR nie otrzymał licencji klubowej, choć o nią wystąpił i będzie się w przyszłości starał o organizację MP w drużynie tak elity jak i amatorów (plany są ambitne). Dopóki jednak nasze zawody skierowane są do drużyn, które nie są w 100% licencjonowane, tak jako kluby jak i sami zawodnicy, tytułu MP, możemy nadawać bezproblemowo, tym bardziej, iż jasno w nim określamy jakiego jest charakteru.
Pozdrawiam i do zobaczenia w Gostyniu, 27 sierpnia, bądź za rok :).

#20 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 23 sierpień 2011 - 22:13

Wybiera się ktoś ? :)

Ja już formę praktycznie mam, aby teraz nie przesadzić ani nie zaniedbać treningów przed czasówką i będzie git majonez ! :->



Dodaj odpowiedź