Skocz do zawartości


Canyon Ultimate Cf Slx

canyon sram force axs canyon sram asx

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 17 grudzień 2019 - 20:07

hamulce tarczowe dopełniłyby całości.

 

Chyba Ty! ;D

 

W życiu tego nie tknę w szosie....żadnej szosie. 


  • piotrkol lubi to

#22 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2019 - 13:08

Adazz Twój przykład jest tak absurdalny że głowa mała. A kto napisał że na gorszym/tańszym/starszym/bardziej klasycznym rowerze nie da się kogoś objechać? Zawsze najbardziej liczy się noga, nie sprzęt ameryki nie odkryłeś. Ale czy to znaczy że trzeba mieć najgorszy sprzęt?

Tak wygoda jest coraz ważniejsza, ergonomia itd nnie tylko w turystyce. Na wyścigach po parę godzin dzięki temu jesteś świeższy, dzięki lepszej pozycji lepiej generujesz moc, mniejsze ssanse na kontuzje obtarcie czy co tam sobie wymyślisz. A co mają do tego twarde przełożenia? Korby na rynku są do wyboru do koloru i zalewniam że kolarze trenują siłę, i są w stanie jechać na bardzo twardych przełożeniach. Nawet jeśli wielu wybiera bardzo miekkie na wyścigu bo to dla nich optimum(gdy np jest Monte Zoncolan lub inna ściana przez 10 km). Ale nie znaczy to że nie przekreca średnio 50 rpm. Przekręcą.

 

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem i w jakim kontekście PLS. Czytaj ze zrozumieniem. A odnosząc się dosłownie to:

gdzie rozstrzygam kwestię "A kto napisał że na gorszym/tańszym/starszym/bardziej klasycznym rowerze nie da się kogoś objechać? Zawsze najbardziej liczy się noga, nie sprzęt ameryki nie odkryłeś. Ale czy to znaczy że trzeba mieć najgorszy sprzęt? " Nie wiem skąd wziąłeś taką konkluzję, Colnago Master = najgorszy sprzęt? Serio? Przeczytaj raz jeszcze uważnie co napisałem, zastanów się, i postaraj się wyczuć co chciałem przekazać, bynajmniej nie jakieś dywagacje o nodze, ręce, czy "najgorszym sprzęcie" .

 

Jako że szanuję forowiczów, postaram Ci pomóc, być może mój przekaz nie był jasny. Grupa Sram AXS, w swojej wersji RED grupa Katusha otrzymała blaty 50 jako największe w napędzie AXS. W ciągu miesiąca Sram w zębach kolarzom dostarczał wersje AXS 52. Czyli jak widzisz, ergonomia kanapy dobra jest dla Ciebie, i wielu innych osób, ale nie dla roweru sportowego ->sportowego.

 

I druga pomoc, odnajdź proszę pozycję Brada Wigginsa na rowerze startowym.



#23 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 18 grudzień 2019 - 15:23

No i fajnie, bo i tak wszystkie one wyglądają tak samo, równie dobrze mogą wychodzić z jednej fabryki z innym napisem na ramie

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

#24 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2019 - 15:25

nawet ten temat już od dawna jest martwy ;)

https://szosa.org/to...-szosie/page-71

 

 

 

Aż z ciekawości pogrzebię czy gdzieś zachował się na forum wątek z cyklu "po co mi kask?!" Znam naprawdę starych kolarzy którzy kasku nie uznają od lat 60, dokładnie działa to tak samo jak opisałeś. Bo działa to zgodnie opisanym schematem, i tym co sugerowałem, kiedyś kolarz obligatoryjnie ćwiczył upadanie *(zakładało się pikowane stroje robotnicze, i upadało na żużlu, np. bieżni biegaczy itp.) dziś dostaje produkt i nie musi się tego uczyć, bo ma kask, bo ma tarcze, bo ma amortyzowaną kierownicę, bo ma amortyzowaną ramę szosową, bo ma 30c.

 

Zrzędzę jak jakiś stary dziad hehe *(bo w sumie nim jestem).....ale kilka postów wyżej zapowiedziałem powrót do pełnej mechaniki, i to na campie XD


  • Jacenty_071 lubi to

#25 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 grudzień 2019 - 15:26

tak, dziadków z czapeczkami na tych starych ramach też nie brakuje ;)



#26 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2019 - 17:07


Odnoszę wrażenie że jazda SZOSĄ to coś nietuzinkowego, coś odbiegającego (czymś?) od zwykłego jeżdżenia rowerem. I wymaga jakiś specjalnych umiejętności i wiedzy, zastrzeżonej dla....osób żyjących w takim przekonaniu?
:)

 

 

A wiedza jest zastrzeżona? Nie wiedziałem. A kto żyje w takim przekonaniu? Chyba nie ja, a inni mnie nie interesują. 



#27 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2019 - 17:55

Co tu wybaczać. Ci którzy sie nie umieją dostosować umierają. Jak by średnia temperatura na ziemi wzrosła nagle do 500 stopni na plusie lub minus 200 to byś umarł natychmiast po gora minucie bo byś się nie umiał dostosować. Tutaj nie jest to tak brutalne, ale jednak komiczne. Mechanizm ten sam ale skala inna

#28 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2019 - 18:00

Co tu wybaczać. Ci którzy sie nie umieją dostosować umierają. Jak by średnia temperatura na ziemi wzrosła nagle do 500 stopni na plusie lub minus 200 to byś umarł natychmiast po gora minucie bo byś się nie umiał dostosować. Tutaj nie jest to tak brutalne, ale jednak komiczne. Mechanizm ten sam ale skala inna

 

No nie no, przepraszam wszystkich z słowo, Szanowny Kolega .......<piiii>  jak potrzaskany. W rodzinie mam 65 letnich kolarzy, którzy w garażu trzymają swoje Romety, którzy nie używają kasku od 19 roku życia. Zbastuj z łaski swojej nieprzymuszonej ze swoimi radykalnymi wyrokami, i opiniami. 



#29 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2019 - 18:02

Trzymać mogą, jeździć mogą, bez kasku jeżdżą jak samobójcy to mnie nie obchodzi. Nie ma nic złego w jeżdżeniu rometem sprzed pół wieku, złe jest upieranie sie na siłę że tylko ten romet jest ok bo tak i już, bez argumentów.

#30 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2019 - 18:10

Trzymać mogą, jeździć mogą, bez kasku jeżdżą jak samobójcy to mnie nie obchodzi. Nie ma nic złego w jeżdżeniu rometem sprzed pół wieku, złe jest upieranie sie na siłę że tylko ten romet jest ok bo tak i już, bez argumentów.

 

Błagam Cię! Nie czytasz że zrozumieniem, nikt nie jeździ rometem..........w mojej rodzinie gada się "Trek to Trek, kiedy wrócisz do Treka?!" Zaskoczony? Otóż jeśli już ferujesz na prawo, i lewo swoje wszechmocne opinie to czytaj choć ze zrozumieniem, i staraj się dowalić mi w punkt, a nie kocopoły opowiadasz nie mające nic wspólnego z wątkiem, który jest total offem - sorrki admin ;P

Człowieku napisałeś coś o umieraniu, a tak naprawdę niebawem hamulce obręczowe będą wersją "ekskluzywną" dla lubiących rowery lekkie, zwrotne, ....i niestety drogie. *(patrz Canyon Ultimate Evo, patrz Festka,, patrz cała masa małych manufaktur lepiących karbon np. AX Lightness, itd)



#31 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2019 - 18:16

W sprzęcie liczą się konkretne mierzalne parametry. Czy coś jest lepszw czy gorsze pod takim i takim względem, a nie jakiś sentymentalizm czy śmieszne przywiązanie do czegoś gorszego, bo było pierwsze.

#32 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2019 - 18:17

adazz nie karm trola


  • roadturysta lubi to

#33 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2019 - 18:19

W sprzęcie liczą się konkretne mierzalne parametry. Czy coś jest lepszw czy gorsze pod takim i takim względem, a nie jakiś sentymentalizm czy śmieszne przywiązanie do czegoś gorszego, bo było pierwsze.

 O! i ja takie zdanie szanuję, a nie wycieczki osobiste :) widzisz, można? można! a ja osobiście lubię łączyć "zapierd...anie" na szosie, z nutą sentymentu,i bycia w Twoich oczach śmiesznym,  czyli tradycyjnie mechanika, i sport geometry :) i "wpierd..ol" na szosie :)


  • Prozor lubi to

#34 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 18 grudzień 2019 - 18:53

Rower super. Bardzo mi się podoba! Zapewne jeździ jak rakieta. Szkoda jedynie, że publicznie nie mogę napisać z czym kojarzą mi się czarne rowery :( Sam kiedyś posiadałem czarno-czarnego matowego Treka ale całe szczęście w ramie coś strzeliło i wymienili mi na inną.

Ten SRAM wygląda bardzo ładnie i dodaje pewnej oryginalności w zalewie szimano.



#35 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 18 grudzień 2019 - 20:39

Sorry za rozpętanie burzy :) Miałem na myśli tylko aspekt wizualny.



#36 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 19 grudzień 2019 - 08:15

Rower bardzo ładny i nic bym nie tykał :) Idealnie wpisuje się w moje poczucie estetyki - czarna rama z czarnymi napisami . Kiedyś taki sobie kupie :)

 

P.S Wszędzie gdzie pojawia się Adaś wcześniej czy później robi się gównoburza. A zatem: nie karm trola


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#37 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 grudzień 2019 - 08:40

Dyskusja okołotarczowa trafiła do Tarcze w szosie?

Jak coś przy okazji dostało rykoszetem, to trudno.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: canyon sram force axs, canyon, sram asx