Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Do 8000Zł] Szosa - Carbon


183 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 22 grudzień 2019 - 22:27

Ten Tarmac ma bardzo ciężkie siodełko. zmienisz je choćby na 250g i rower będzie ważył około 8,2 kg.

W Polsce możesz mieć problem z gwarancją, na Speca kupionego w Wielkiej Brytanii. Przerabiałem już ten temat chyba jakieś 2-3 lata temu, bo chciałem Tarmaca w barwach zespołu Bora, który nie był przewidziany na rynek europejki, a był dostępny np. na wyspach i w USA. Kontaktowałem się w tej sprawie ze Specem Polska i powiedziano mi coś w tym stylu, że to jest inna dystrybucja niż Specialized Europa i nie będzie na ten rower gwarancji na terenie Polski.

W Polsce znajdziesz jeszcze ten rower w cenie około 8200-8500 zł, w kolorze czerwonym połysk i w takim jak na zdjęciu.

Zadzwoń do Wrocławia, bo mieli całą rozmiarówkę i jeszcze coś im zostało z mniejszych. Co prawda cena na stronie jest 9300 zł, ale do sprzedaży jest za 8500 zł.

 

Jesteś idealnie po środku rozmiaru 54.

 

https://www.greenbik...019-p-3302.html

 

https://immotion.pl/...sc-sport-9.html

 

W Opolskim Centrum Rowerowym, został im niestety już tylko rozmiar 56... :(

https://www.olx.pl/o...67-IDAFiUg.html



#42 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 grudzień 2019 - 22:44

https://media.specia...ranty-uk-en.pdf

 

warunki gwarancji. Na polskiej stronie masz warunki dla rowerów nabytych w Polsce. Pewnie skończyłoby się tak, że musiałbyś w sprawie gwarancji uderzać do Brytyjczyków. Natomiast nie wyobrażam sobie, żeby taka firma jak spec zostawiła Cię na lodzie w tym temacie. Na pewno Cię wesprą. 

 

Moim zdaniem, nie obawiaj się tej gwarancji. 



#43 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 22 grudzień 2019 - 22:53

Gwarancję załatwia się za pośrednictwem sklepu, w którym rower został kupiony. Jeśli zostanie zakupiony, w którymś ze sklepów na terenie Europy, to najlepiej też dogadać się z jakimś lokalnym sklepem i załatwić to przez ten sklep. Tak tłumaczyła mi przez telefon babka ze Speca. Zupełnie inaczej jest z Wielką Brytanią - nie miał możliwości sprowadzić mi tego roweru żaden polski sklep i nawet centrala Specialized Polska, ponieważ nie był w ogóle dostępny w europejskim magazynie Speca i w europejskiej dystrybucji. USA i Wielka Brytania, to tak jakby zupełnie inna firma, która nie ma nic wspólnego z dystrybucją europejską (tak mniej więcej mi tłumaczono)...



#44 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 grudzień 2019 - 23:10

Okej, kombinowania jest więcej, ale na pewno nie jest tak, że nie da się egzekwować gwarancji. Trzeba pewnie przygotować się na więcej przygód. Ale skoro sklep sprzedaje rowery do PL, to też powinien liczyć się z posprzedażową obsługą takich klientów. Lepiej tylko zostawić sobie karton i nie wywalać go. 

 

 



#45 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 22 grudzień 2019 - 23:16

Powiem tak, byłem wtedy normalnie chory na tego Tarmaca w barwach zespołu Bora i uwierz mi, że zrobiłem wiele, aby go sobie sprowadzić. Ostatecznie stanęło na tym, że nie zdecydowałem się na zakup roweru za taką kwotę, bez gwarancji na terenie kraju, choć podobał mi się tak bardzo, że rozważałem nawet i to... :)

Oczywiście w Polsce też był dostępny ten rower, ale już dwóch innych kolorach.



#46 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 22 grudzień 2019 - 23:33

Właśnie też o 54 myślałem. Teraz jeżdżę na rowerze z reachem 378, tu jest podobnie.
Kwestia mostka. U mnie 60mm, w 54 jest 100mm. Stack mam 541 u siebie więc też zbliżony do 54 (544).

Bielsko-Biała Cycling


#47 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 22 grudzień 2019 - 23:43

Ale ja mówię tylko o Tarmacu 2018-2020. To jest rower na wzrost 169-176/177 cm. :)



#48 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 22 grudzień 2019 - 23:46

No, ja też o 2019 dokładnie. Piszesz o 54,tak?

Bielsko-Biała Cycling


#49 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2019 - 00:01

Jeśli masz 173 cm wzrostu, to na 100% rozmiar 54. Rozmiar 52 kończy się na wzroście 170/171 cm, a rozmiar 56 zaczyna się od wzrostu 175 cm.

Co do wagi, to ja mam taki sam z 2019 roku. W rozmiarze 58, fabrycznie ważył 8,460 kg. Zmieniłem siodełko na Prologo 250g, bo fabryczne ważyło 359g. Wymieniłem też kasetę z 11-30 na 11-28, oraz przerzutkę z GS na SS i teraz waży 8,3 kg. Rower w rozmiarze 54, ma o 5 cm krótszą sztycę, 2 cm węższą kierownicę i 1 cm krótszy mostek, a rama w porównaniu do mojej wygląda na maleńką, będzie więc ważył znacznie mniej. Ważyłem też rozmiar 56, to fabrycznie waży około 8,3 kg.



#50 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 04:05

Ok, dzięki. To na 54 poluje. Kwestia teraz tej gwarancji... Z UK ten rower mam za 7k z przesyłką. Nawet jak dadzą mi 8500zl w powyższych sklepach to jednak 1500zl na ziemi nie leży. Z drugiej strony chce rower na jakieś 5 sezonów więc ta gwarancja może się przydać...

Bielsko-Biała Cycling


#51 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 07:57

Jeśli jeździsz na rozmiarze 54 i masz mostek 60mm to masz za duży rower. Kup rozmiar 52.


  • admsk, Robert74 i cauchy lubią to

#52 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 08:15

Ok, dzięki. To na 54 poluje. Kwestia teraz tej gwarancji... Z UK ten rower mam za 7k z przesyłką. Nawet jak dadzą mi 8500zl w powyższych sklepach to jednak 1500zl na ziemi nie leży. Z drugiej strony chce rower na jakieś 5 sezonów więc ta gwarancja może się przydać...


Może. Sprawdź czy mufa jest pod suport z gwintem czy na wciskany presszit. Niektóre Spece są oferowane z rozwiązaniem pierwszym które jest na pewno lepsze od najlepszego pf.

#53 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 08:17

Teoretycznie ten na którym jeżdżę to rozmiar 52.

 

Załączony plik  rom.png   280,95 KB   27 Ilość pobrań

 


Bielsko-Biała Cycling


#54 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 08:24

Może. Sprawdź czy mufa jest pod suport z gwintem czy na wciskany presszit. Niektóre Spece są oferowane z rozwiązaniem pierwszym które jest na pewno lepsze od najlepszego pf.

 

Zawsze można wrzucić PF Tokena Ninję i problem z głowy. 



#55 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 08:28

Ten Tarmac ma bardzo ciężkie siodełko. zmienisz je choćby na 250g i rower będzie ważył około 8,2 kg.

W Polsce możesz mieć problem z gwarancją, na Speca kupionego w Wielkiej Brytanii. Przerabiałem już ten temat chyba jakieś 2-3 lata temu, bo chciałem Tarmaca w barwach zespołu Bora, który nie był przewidziany na rynek europejki, a był dostępny np. na wyspach i w USA. Kontaktowałem się w tej sprawie ze Specem Polska i powiedziano mi coś w tym stylu, że to jest inna dystrybucja niż Specialized Europa i nie będzie na ten rower gwarancji na terenie Polski.

W Polsce znajdziesz jeszcze ten rower w cenie około 8200-8500 zł, w kolorze czerwonym połysk i w takim jak na zdjęciu.

Zadzwoń do Wrocławia, bo mieli całą rozmiarówkę i jeszcze coś im zostało z mniejszych. Co prawda cena na stronie jest 9300 zł, ale do sprzedaży jest za 8500 zł.

 

Jesteś idealnie po środku rozmiaru 54!

 

https://www.greenbik...019-p-3302.html

 

https://immotion.pl/...sc-sport-9.html

 

W Opolskim Centrum Rowerowym, został im niestety już tylko rozmiar 56... :(

https://www.olx.pl/o...67-IDAFiUg.html

 

W Greenbiku już dostałem info zwrotne, że poniżej 9000zł nie zejdą. Napisałem też do Speca PL odnośnie gwarancji na terenie Polski roweru zakupionego w UK.


Bielsko-Biała Cycling


#56 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 08:44

Ten Spec to no-brainer. Nie ma się nad czym za długo zastanawiać moim zdaniem tylko brać, no ale ja sam na niego choruję i nawet miesiąc temu kupiłem ramę, tylko muszę sobie przywieźć z UK. Zamawiaj dziś i będzie na sylwestra :) w najgorszym wypadku (nie spodoba się, czy coś) wystawisz na sprzedaż za 8000 i pójdzie w moment. 

 

Bierz rozmiar 52. Ja mam 180 cm i na roz. 54 (z mostkiem 110) czuję się w sam raz. Na poprzednim modelu na testach Speca też jeździłem na 54 i był dobrze spasowany pode mnie, a różnica wzrostu między nami jest spora. 


  • Kolunio lubi to

#57 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 08:44

Zawsze można wrzucić PF Tokena Ninję i problem z głowy.


Nie każda mufa, ze względu na swoją formę, jest bezpieczna co do ryzyka pęknięcia przy stosowaniu tokena. Nie wiem jak jest tu, bo jej nie widziałem ale warto najpierw sprawdzić czy token nie zrobi bałaganu.
Widziałem zdjęcia ram w których gniazda suportu były pęknięte po wkręcaniu tokena gdy mufa ma kształt wystającego z całości kolnierza.
I jeśli jedna rama ma gwint a druga nie to ja wybrałbym rozwiązane które samo z siebie nie wymaga szukania "sposobów na".
Taka moja sugestia, szczególnie że to ma być rower na 5 sezonów i tani nie jest.
  • Bzyk i Born Ready lubią to

#58 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 08:48

BTW

 

Alaphilippe jest Twojego wzrostu i jeździ właśnie na 52 ;) 

 



#59 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2019 - 09:06

Nie ma o czym dyskutować, bo suport w tym Specu jest wkręcany. Nie skręcany, nie wciskany, ale wkręcany.

 

Tak jak mówiłem, we Wrocławiu sprzedadzą za 8500 zł., bo taką cenę mi zaproponowali, gdy jeszcze mieli ich kilka. Początkowo nawet na stronie było 8500 zł, choć w sklepie cena była 9500 zł. Podobnie jest w Opolu, w sklepie wisi cena 11,299 zł, a na OLX jest 8199 zł i taka jest realna cena do sprzedaży.



#60 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 09:27

Witam. Zainteresiwal mnie rowniez ten Specialized tarmac. Na wzrost 178cm to jaki rozmiar brać? POZDR



Dodaj odpowiedź