Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kurtka, Windstoper, Zakres Temp. 4-15 Stopni.


170 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 22:03

Potrzebuję zakupić jakąś przyzwoitą kurtkę o zakresie temperatur w okolicach 4-15 stopni, dopasowaną.
Nie jeżdżę w temperaturach poniżej 4-5 stopni.

Nie musi mieć ochrony przeciwdeszczowej. Celuję w coś od Castelli bo mam sprawdzoną ich rozmiarówkę i jakoś najlepiej mi pasuje ich krój.
Co możecie polecić?



#2 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 22:17

Ja od 2 tygodni jeżdżę w Martombike 301 Windy i jestem bardzo zadowolony. Wczoraj przy 5 stopniach 2 godziny, gdzie miałem koszulkę termiczną + koszulkę z krótkim rękawem i właśnie tą wiatrówkę i było aż za ciepło, bo trening dość mocny. Po 40 minutach rozpiąłem całkiem koszulkę z krótkim rękawem i dla mnie było akurat. Cena śmieszna, więc uważam, że warto spróbować. 



#3 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 22:52

Nie do końca o to mi chodzi. Ja preferuję od razu zakup z grubej rury :) nie lubię prób bo zazwyczaj kończy się to tak, że jestem niezadowolony i dana rzecz leży bo coś mi się w niej nie podoba, wybredny po prostu jestem.  Muszę mieć coś dobrze pasującego by mi na wietrze nie furgotało. No i stylistyka pasująca do reszty odzieży którą mam. Tutaj chodzi też o to by odzież miała jakieś wentylacje i nie gotowała ciała izolując całkowicie.
Kupował i tak będę dopiero jak znajdę akceptowalną promocję bo obecnie ceny są powalone.

Bardziej myślałem o czymś w rodzaju PERFETTO Ros lub MORTIROLO V JACKET.  Mam trochę rzeczy od Sportfula i Castelli ale jakoś Castelli lepiej mi leży jeśli chodzi o dopasowanie.



#4 TOMA52

TOMA52
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 23:22

Bierz Perfetto, super leży, nic nie odstaje i nie trzepocze. Super kurtka na taki zakres temperatur. Na 4 stopnie zakładam pod spód koszulkę termiczną i bluzę endura roubaix.

Mam też Gore C5 Windstopper Long Sleeve Jersey i krój jest fajny, wydaje mi się minimalnie cieńsza od Perfetto ale rękawy nie są odpowiednio zwężone przy nadgarstku i mnie to strasznie irytuje.


  • muzycom lubi to

#5 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 23:43

Potrzebuję zakupić jakąś przyzwoitą kurtkę o zakresie temperatur w okolicach 4-15 stopni, dopasowaną.
Nie jeżdżę w temperaturach poniżej 4-5 stopni.

Nie musi mieć ochrony przeciwdeszczowej. Celuję w coś od Castelli bo mam sprawdzoną ich rozmiarówkę i jakoś najlepiej mi pasuje ich krój.
Co możecie polecić?


Perfetto bedzie idealne, mozesz wziac wersje Convertible z odpinanymi rekawami i w wiosenno/jesienne wietrzne dni bedziesz mial koszulke z membrana :) sam uzywam, choc w ostatnich dniach uzywam Raddoppie (0-10stopni) a jak ponizej zera to Alpha Ros. Wszystkie sa naprawde rewelacyjne

#6 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 16 styczeń 2020 - 14:39

Panowie jeszcze takie pytanko, śledzę obecnie ceny, które nadal są mało atrakcyjne i zastanawiam się czy upierać się przy obecnym najnowszym modelu kurtki Perfetto Ros, interesuje mnie model czarny, czy równie dobry będzie model z poprzednich sezonów, ten z poprzecznym paskiem na klacie?

Na odpinanych rękawach mi nie zależy bo mam trochę różnej odzieży, wówczas lepiej ubrać coś innego.
 



#7 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 16 styczeń 2020 - 16:12

Panowie jeszcze takie pytanko, śledzę obecnie ceny, które nadal są mało atrakcyjne i zastanawiam się czy upierać się przy obecnym najnowszym modelu kurtki Perfetto Ros, interesuje mnie model czarny, czy równie dobry będzie model z poprzednich sezonów, ten z poprzecznym paskiem na klacie?

Na odpinanych rękawach mi nie zależy bo mam trochę różnej odzieży, wówczas lepiej ubrać coś innego.


Starszy model ma inny kroj, nowy w XLce jest dobrze dopasowany, zwlaszcza rekawki sa bardzo blisko ciala, a poprzedni model ma luzniejszy kroj. Jak cos to poprzedni model w XLce mam do sprzedania.

#8 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 16 styczeń 2020 - 16:20

Ja potrzebuję M :) Jeśli lepiej dopasowany to w takim razie będę polował na bieżący model. Luźniejszą innej firmy mam obecnie i mnie to strasznie drażni.



#9 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 20 styczeń 2020 - 14:40

Dobra, zamówiłem Perfetto RoS Jacket z bieżącej kolekcji.



#10 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 20 styczeń 2020 - 17:15

Gdzie i w jakiej cenie znalazłeś?

Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

#11 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 20 styczeń 2020 - 18:30

Na bikeinn miałem trochę punktów to udało się zbić cenę do 610zł z przesyłką. 
Choć żałuję, że się nie decydowałem wcześniej. Jednego wieczoru szukając kurtki jeszcze nie mając sprecyzowanego co chcę i przeglądając oferty na różnych stronach, na bikeinn włączyli promocje, cena była coś około 550zł, a na drugi dzień już znacznie wyższa.
Podejrzewam, że po sezonie zimowym prawdopodobnie jej cena będzie w okolicach 550zł.


  • JHartman lubi to

#12 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 22 styczeń 2020 - 20:56

Dzięki,

 

Ja dalej się trochę zastanawiam pomiędzy:

Screenshot-2020-01-22-at-20-54-21.png

 Screenshot-2020-01-22-at-20-53-13.png

 

W Alphie podoba mi się ta podwójna warstwa z przodu ale może to przerost formy...?

 

Rozważałeś w ogóle Alphę light?

 

Pozdrawiam



#13 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 styczeń 2020 - 21:26

To są zupełnie różne kurtki. Perfetto to "pełny" Goretex, przód i tył. Alpha Light, te czarne panele z tyłu, to materiał jak w cienkich bluzach lekko ocieplanych. Ta "kamizelka" to dodatkowy siatkowy materiał tylko z przodu, na klacie. Może dodaje nieco termiki, napewno nie przeszkadza ;) Alphę Light miałem i pod względem kroju, wykonania, była to najlepsza kurtka jaką widziałem. 


  • Marcin321 lubi to

#14 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 22 styczeń 2020 - 21:33

Nie raczej wersji Alpha Light nie rozważałem, patrzyłem po konstrukcji i zakresie temp. może wymagać jakiejś dodatkowej warstwy przy tych 4-5 stopniach w wietrzny dzień.To chyba taka bluzo kurtka, więc raczej przy 4-5 stopniach może być niewystarczająca.
Z elementów na które zwracałem uwagę to przede wszystkim ochrona przed wiatrem, zakres temperatur.  No i Perfetto udało mi się trochę taniej kupić.

 



#15 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 26 styczeń 2020 - 08:42

Dzięki za pomoc.

Zamówiłem Perfetto bo od dawna marzyła mi się jakaś podobna kurtka.

Trochę kłopotu miałem z wyboru rozmiaru bo tool na stronie pokazywał L albo XL w zależności od tego jak ustawie dopasowanie. Ale przymierzyłem wczoraj w sklepie sportowym kilka koszulek i kurtek (nie mieli perfetto) i - mimo, że lubię dopasowany krój - to w żadnej L-ce nie czułem się dobrze. Zakładając, że Castelli ma taką samą rozmiarówkę we wszystkich produktach to Perfetto XL powinna też być ok.

Ostatecznie, jak będę widział że mi nie podeszła to za 8 Eur można by odesłać.

Pozdrawiam,
Jarek

PS: później domówiłem skarpetki i chciałem dodać do zamkniętego zamówienia na kurtkę. Ale chyba mają jakiś błąd bo zostałem z potwierdzoną płatnością przez Blika a bez potwierdzania, że przyjęli skarpetki... Będę pisał majla



Sent from my iPhone using Tapatalk

#16 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 26 styczeń 2020 - 09:11

Dzięki za pomoc.

Zamówiłem Perfetto bo od dawna marzyła mi się jakaś podobna kurtka.

Trochę kłopotu miałem z wyboru rozmiaru bo tool na stronie pokazywał L albo XL w zależności od tego jak ustawie dopasowanie. Ale przymierzyłem wczoraj w sklepie sportowym kilka koszulek i kurtek (nie mieli perfetto) i - mimo, że lubię dopasowany krój - to w żadnej L-ce nie czułem się dobrze. Zakładając, że Castelli ma taką samą rozmiarówkę we wszystkich produktach to Perfetto XL powinna też być ok.

Ostatecznie, jak będę widział że mi nie podeszła to za 8 Eur można by odesłać.

Pozdrawiam,
Jarek

PS: później domówiłem skarpetki i chciałem dodać do zamkniętego zamówienia na kurtkę. Ale chyba mają jakiś błąd bo zostałem z potwierdzoną płatnością przez Blika a bez potwierdzania, że przyjęli skarpetki... Będę pisał majla



Sent from my iPhone using Tapatalk


Kupiles nowy model ROS czy starsza wersje? Ile masz w klatce?

#17 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 26 styczeń 2020 - 15:07

Wziąłem ROSa. W klatce mam 97-100 (wydech-wdech). W pasie ok 90. Ale jak mierzyłem te inne koszulki i kurtki to problemem były ramiona - w L-ce nie miałem swobody ruchu.

Jak przyjdzie XL-ka to podzielę się wrażeniami.

Pozdrawiam,
Jarek


Sent from my iPhone using Tapatalk

#18 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 26 styczeń 2020 - 15:43

Wziąłem ROSa. W klatce mam 97-100 (wydech-wdech). W pasie ok 90. Ale jak mierzyłem te inne koszulki i kurtki to problemem były ramiona - w L-ce nie miałem swobody ruchu.

Jak przyjdzie XL-ka to podzielę się wrażeniami.

Pozdrawiam,
Jarek


Sent from my iPhone using Tapatalk


ROS ma ciasne rekawy wiec dobrze zrobiles :)

#19 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 26 styczeń 2020 - 15:58

Wielkie dzięki za ostatnią poradę!

Do tego znalazłem na https://saddleback.c...elli-size-guide wpis, który mówi:


Our fitting charts for each size show the maximum body size that a garment will fit. This means a male with a 99cm chest would be a size L, however a male with a 101cm chest would be an XL. Please do not compare sizing with other manufacturers' garments.

Pozdrawiam,
Jarek


Sent from my iPhone using Tapatalk

#20 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 26 styczeń 2020 - 16:48

Z zakupem przez Internet odzieży kolarskiej to jest niezła zagwozdka.

Ja z odzieży konwencjonalnej chodzę w rozmiarze S. Natomiast z kolarskiej mam kilka koszulek od Sportfulla i pasuje S, zamówiłem koszulkę Castelii FREE AR 4.1 i S była za ciasna, wymieniłem na M, która jest idealna, na szczęście kupowałem w PL.
Następnie mam fajną bluzę Castelli, rozmiar S, dopasowana ale rozmiar idealny, "kurtkę" Castelli Superleggera kupiłem S i również pasuje idealnie, ale fakt, że rękawy dopasowane, natomiast z kurtką Perfetto miałem już obawy brać S i wziąłem M zwłaszcza, że te różnice między S a M są nieznaczne, a może być potrzeba ubrać jakichś dodatkowych warstw pod spód. 





Dodaj odpowiedź