Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kurtka, Windstoper, Zakres Temp. 4-15 Stopni.


170 odpowiedzi w tym temacie

#21 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 28 styczeń 2020 - 17:18

Mam longsleeve Perfetto z poprzedniej kolekcji . Miałem również okazję mierzyć się z Perfetto RoS (nowa kolekcja).
 

W Castelli noszę zawsze M (kurtka Alpha ros , Alpha ros light, Perfetto). Nowy longsleeve Perfetto RoS jak dla mnie niezbyt udany. Mega sztywna (inny materiał  goretex na przodzie), znacznie ciaśniejsza pod pachami, mniej rozciągliwa. Powiedziałbym wręcz, że M była ciut przy mała... No i największa wada w stosunku do poprzedniej wersji to jak dla mnie brak silikonowego paska w tylnej części kurtki. Zwróciłem ją...



#22 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 28 styczeń 2020 - 18:41

Moja jest w drodze.

Gdyby ktoś był zainteresowany to tutaj jest za 596 zł ale nie mają wszystkich kolorów.

https://www.rowertou...drive-blue-2020

Uwaga: nie znam sklepu, nie wiem jak jakością ich usług.

Pozdrawiam,
Jarek


Sent from my iPhone using Tapatalk

#23 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 28 styczeń 2020 - 19:46

Rozmiar w tej cenie to tylko L niebieska, i czarna XL  :) a pozostałe w cenie 781.90 zł.

Z ciekawości zapytam, jaki kolor kupiłeś?

 



#24 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 30 styczeń 2020 - 11:07

Przyszła właśnie paczucha z bikeinn. Zamówione w Hiszpanii w weekend, przesyłka dostarczona w czwartek rano.

Szybka przymiarka w biurze pokazała, że XL jest bardzo OK a L-ka faktycznie byłaby za mała.

Podoba mi się, mimo, że z kolorem to był mały kompromis - chciałem szary albo niebieski ale żona powiedziała, że mam ciuchy tylko w takim kolorze więc ta kurtka jest pomarańczowa Ale przynajmniej będzie mnie trochę bardziej widać.

Kurtka wygląda na nową i nieużywana, przyszła w worku Castelli z zamknięciem strunowym chociaż sam worek wyglądał na otwierany.

Pozdrawiam,
Jarek

PS: co do skarpetek, które chciałem dołączyć do zamówienia ale system wywalił im się po płatności - po wymianie kilkunastu (!!) majli przyznali, że był problem i zwrócą pieniądze. Ale lekko nie było i już zaczynałem się wkurzać na ich support center.




Sent from my iPhone using Tapatalk

#25 mart66

mart66
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 09:16

co do Alpha ros light, mogę polecić tą kurtkę, super w zakresie 10-18 st, dobre dopasowanie, nie czuć że się ma kurtkę założoną, jak dla mnie idealny krój, po wielu zakupach od jakiegoś czasu postawiłem na ciuchy castelli, mimo wyższej ceny jestem w końcu zadowolony, w tańszych zawsze coś było nie do końca w porządku.



#26 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 09:36

co do Alpha ros light, mogę polecić tą kurtkę, super w zakresie 10-18 st, dobre dopasowanie, nie czuć że się ma kurtkę założoną, jak dla mnie idealny krój, po wielu zakupach od jakiegoś czasu postawiłem na ciuchy castelli, mimo wyższej ceny jestem w końcu zadowolony, w tańszych zawsze coś było nie do końca w porządku.

10-16 stopni? Oj ja bym się już w niej zagotował. Powyżej 10 stopni zakładam już longsleeve Perfetto + base pod spód.

Moim zdaniem Alpha RoS Light ona jest dobra od 2-3 stopni do 10 stopni max pod spodem mając sam base layer. Ale wiadomo, wszystko zależy tez od stylu jazdy, intensywności, odczuwania zimna etc.


  • beskidbike lubi to

#27 mart66

mart66
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 09:50

10-16 stopni? Oj ja bym się już w niej zagotował. Powyżej 10 stopni zakładam już longsleeve Perfetto + base pod spód.

Moim zdaniem Alpha RoS Light ona jest dobra od 2-3 stopni do 10 stopni max pod spodem mając sam base layer. Ale wiadomo, wszystko zależy tez od stylu jazdy, intensywności, odczuwania zimna etc.

 

no ja akurat sie nie gotuję, a trening w grupie bywa intensywny, może 18 st to juz sporo, ale można rozpiąć wew warstwę i jest ok, na 15 st napewno spoko, ma dobre odprowadzanie potu, na 2-3 stopnie to chyba nie ta kurtka, chyba że z dobrą bielizną z wełną merynosa...



#28 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 31 styczeń 2020 - 11:41

Odczuwanie ciepła/zimna jest u każdego inne, ale przy +18 chyba większość jeździ już "na krótko" a nie w Windstopperze :P

Również uważam, że Alpha RoS Light to max do +10 stopni, przy 2-3 tez sobie dobrze radzi z trochę grubszą koszulką termo, niekoniecznie merynosem, który nawiasem mówiąc, moim zdaniem do intensywnych treningów w ogóle się nie nadaje. Szybko robi się mokra szmata, schnie długo.



#29 mart66

mart66
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 12:13

To już Twoja subiektywna opinia, zresztą producent podaje bodajże zakres tem 8-15 st, to chyba z sufitu to nie jest wzięte...

 

ps

mam nadzieję, że piszemy i myslimy o tej samej kurtce w/w czyli

 

https://www.castelli.../451750819A-870



#30 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 31 styczeń 2020 - 13:12

Panie, gdybyśmy się zawsze sugerowali zaleceniami producentów... ;)

Producent zaleca wymianę oleju w silniku diesla co 30 tyś. kilometrów. Jeśli tego się trzymać, to wiesz co się dzieje z silnikiem po okresie gwarancyjnym (a czasem wcześniej)?

 

Ja akurat miałem Alpha Light, bez RoS, ale z opisu wynika, że konstrukcyjnie to nadal to samo.



#31 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 31 styczeń 2020 - 13:35

Myślę, że nieporozumienie co do zakresu temperatur bierze się, z tego, że Castelli ma dwie odmiany Alphy:

Patrząc na zakres temperatur to do jeżdżenia powyżej zera najbardziej pasuje tutaj Perfetto.

Pozdrawiam,

Jarek



#32 mart66

mart66
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 14:31

Myślę, że nieporozumienie co do zakresu temperatur bierze się, z tego, że Castelli ma dwie odmiany Alphy:

Patrząc na zakres temperatur to do jeżdżenia powyżej zera najbardziej pasuje tutaj Perfetto.

Pozdrawiam,

Jarek

 O właśnie stąd ta różnica, drobna zmiana i już inna kurtka, ja w wersji  Alpha RoS Light czuję się doskonale, ale właśnie w takich temperaturach jak podano mniej więcej 8-15 st, poniżej jest w niej chłodno, a co do sugerowanego pływania w niej na ciężkich treningach to chyba jakieś nieporozumienie, kurtka używana przez zawodników PRO to nie zwykła szmatka zwana windstoperem; jest warta swojej ceny, testowana na ustawkach na płaskim jak i długich podjazdach w górach gdzie niżej bywa ciepło a wysoko bardzo zimno.



#33 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 31 styczeń 2020 - 14:51

Miałem coś takiego: https://road.cc/cont...-wind-jersey-fz

Raczej to samo, co obecna Alpha RoS Light

 

 

  • "Normalna" Alpha RoS: -5°-10°C / 23°-50°F

to już zupełnie inna kurtka



#34 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 15:19

Alpha RoS (bez dopisku Light) zakładam zawsze poniżej 0. Mając ją ostatnio przy temp. ~4 kresek - po 2h jazdy na szosie było mi nadal ciepło, ale jednak pod kurtką koszulkę miałem dość mokrą. Momentami ciut za ciepło.

 

Alpha RoS Light - jak pisałem wcześniej, w moim przypadku miałem okazje już kilka razy jechać w tej kurtce do 2h przy temperaturze +2-3  stopni na plusie i zdała egzamin. Mając po spodem tylko longsleeve merino DHB . Nie zmarzłem w ogóle. Bielizna pod kurtką sucha, komfort zachowany. Natomiast robiąc trening CX przy wysokiej intensywności i temp. ~7 stopnii - było mi momentami za gorąco. Ratowałem się rozpinaniem kurtki/wewnętrznej kamizelki.

 

Nie mniej jednak obie kurtki są świetne. Świetnie oddychają, odprowadzają wilgoć.



#35 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 03 luty 2020 - 13:17

W kwestii rozmiarówki, jak pisałem część rzeczy od Castelli mam S i są idealne, dotyczy to bluzy i "kurtki" Superleggera, ale już koszulki czy spodenki muszę brać M. Czyli rozmiar w górę.

Perfetto wybrałem M i na szybko przymierzając po dotarciu,  jest idealna. Dopasowana, leży dobrze, na tym mi zależało. Nie będzie nic furgotać na wietrze.

Ktoś pisał, że jest sztywna w porównaniu do poprzedniej wersji, tutaj nie mam porównania ale z kolei porównując z dużo tańszą kurtką od Sportfula, to Perfetto jest znacznie cieńsze i mniej sztywne, lepiej się w niej czuję. Kolosalna różnica na korzyść Perfetto. 

Kolor czarny to nie do końca czarny, zdjęcia kompletnie nie oddają koloru. To taki bardziej antracyt ale to dobrze bo lubię ten kolor.

Cena za ten produkt uważam, że jest absurdalna, jeszcze powiedzmy, że te 550zł można zapłacić, ale jak gdzieś widzę ceny na poziomie 800-900zł to jest mocna przesada. Brakuje jakichś finalnych wykończeń wyraźnie podnoszących ogólną jakość produktu, faktycznie brak taśmy, nie wiem czy to wynika z oszczędności czy z czegoś innego.
Kurtkę zostawię bo dobrze się w niej czuję.

Co ubierać pod spód przy temperaturze 4 - 5 stopni?

 



#36 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 05 luty 2020 - 09:51

Co ubierać pod spód przy temperaturze 4 - 5 stopni?


Perfetto (RoS) to już jednak cieńsza kurtka/longsleeve niż seria Alpha RoS . Na takie temperatury myślę, że oprócz siateczkowej potówki+koszulki termicznej na długi rękaw (np. coś z wełny merino) dodatkowo jakaś rozpinana bluza rowerowa z lekkim ociepleniem/na cienkim polarze. Ale jak było już wspomniane, każdy inaczej odczuwa zimno więc musisz testować sam :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

#37 SebSeb

SebSeb
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 05 luty 2020 - 15:45

Witam

Czy ktoś ma lub używał kurtki Santini Hermes. Pojawiła sęe na wyprzedażach, ale nie mogę namierzyć opinii na jej temat.

Pozdrawiam



#38 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 05 luty 2020 - 16:01

Ktoś pisał, że jest sztywna w porównaniu do poprzedniej wersji, tutaj nie mam porównania ale z kolei porównując z dużo tańszą kurtką od Sportfula, to Perfetto jest znacznie cieńsze i mniej sztywne, lepiej się w niej czuję. Kolosalna różnica na korzyść Perfetto. 
 

Nie wiem do jakiej kurtki Sporfula porównujesz, bo np. Fiandre Windstopper to bardzo cienki materiał bez żadnego ocieplenia, a wydaje mi się że to odpowiednik Perfetto. wydaje mi się, bo nie miałem Perfetto w rękach. Jeśli jednak tak jest to:

 

Co ubierać pod spód przy temperaturze 4 - 5 stopni?
 

ja ubieram tylko średniej grubości koszulkę termiczną. Nie "siatkę" ale też nic ciepłego, może być np. Craft extreme z Coolmaxu, Brubeck, Under Armour "cold" lub "heat".

Taki zestaw u mnie na szosie wystarczy w temp. 2-10 stopni. Poniżej koszulki te same, cieplejsza kurtka, powyżej już bluza bez Windstoppera. Na MTB nawet w powyższych temperaturach nie potrzebuję Windstoppera, bo oprócz zjazdów, nie ma takich prędkości i pędu wyziębiającego powietrza.



#39 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 05 luty 2020 - 17:59

Jak wygląda rozmiarówka Craft extreme w porównaniu do Castelli, oraz jej dopasowanie? Castelli rozmiarowo mam już rozgryzione i za każdym razem jak poszukiwania dotyczą innej firmy to podchodzę do tego z obawą :) W przypadku Craft chodzi ci o tą czarną model Active Extreme 2.0?



#40 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 05 luty 2020 - 19:22

Extreme nie znam to jakaś nowa poprawiona wersja CN. Materiałowo chyba praktycznie to samo (Coolmax). Rozmiarówka w porównaniu do "włoskiej" czyli Sporful, Castelli, Santini krótkie ciuchy mam XL, kurtki L. Craft pasuje mi L ale M też bym się zmieścił. To są bardzo elastyczne koszulki. Wyciągasz z pudełka, L wygląda jak S, ale dopasowuje się idealnie i nic nie ciśnie. Do tego są długie, szczególnie seria Zero Extreme i mają przedłużany tył, super na rower. Ogólnie jak dla mnie Craft to jedne z najlepiej działających koszulek termo i  mega trwałe. Na Wiggle wciąż w dobrych cenach, choć były nawet po 16E, teraz rozmiary i kolory już przebrane.

https://www.wiggle.c...n-base-layer-1/

https://www.wiggle.c...-ss-base-layer/

 

Dobrze też zapowiada się Endura, ale niedawno kupiłem i na razie za krótko używam, by coś więcej powiedzieć

https://www.bikester...rny-403239.html





Dodaj odpowiedź