Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kurtka, Windstoper, Zakres Temp. 4-15 Stopni.


170 odpowiedzi w tym temacie

#61 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 05 kwiecień 2021 - 20:00

Poprzednia wersja byla po prostu Perfetto. Byla luzniejsza w kroju niz jest w Perfetto Ros. Mialem starszy i mam nowy model, obie z odpinanymi rekawkami (convertible) wg mnie to jest o tyle fajne ze jadac np w gory mozna latwo docieplic rece

#62 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 05 kwiecień 2021 - 21:03

Tak z ciekawości zapytam, bo posiadam kurtkę na Active Shellu, jak się sprawuje Perfetto Ros na deszczu i jak oddycha? W teorii Infinum lepiej oddycha, ale w deszczu gorzej sobie radzi względem gore-texu active.



#63 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 05 kwiecień 2021 - 21:19

Nie jezdzilem w niej na deszczu, na perfetto ros mialem zalozona shake dry z goretex i to polaczenie robi mega robote na deszczu. Podobnie jest z kurtka Alpha ros light, jezeli nie mozecie znalezc perfetto to polecam light, to jest lzejsza wersja zimowej kurtki Alpha Ros.
Infinium rzeczywiscie gorzej radzi sobie z deszczem, ale mysle ze z lekka mzawka lub delikatnym deszczem sobie poradzi
  • Tomo i Hargin lubią to

#64 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 06 kwiecień 2021 - 09:06

Mając shake dry możesz też porównać jak oddycha względem perfetto czy nie stosowałeś jej w tym kierunku?



#65 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 06 kwiecień 2021 - 09:24

Ta sa dwie rozne menbrany, jestem fanem gore texa, uwazam ze swietnie dziala, zarowno na wycieczkach pieszych, jezdzie na rowerze, na nartach etc. Shake jest bardzo lekki i po zlozeniu jest wielkosci piesci a ma membrane 28000. Perfetto to typowy windstopper czyli na wiatr dziala bardzo fobrze, dociepla tez niezle, ale na deszczu bym go nie uzywal

#66 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 06 kwiecień 2021 - 09:40

Zdaje sobie z tego sprawę, że to są dwie różne membrany. Mam Active shella, który też jest wiatro- i wodoodprony, ale oddycha tylko albo aż dobrze. Stąd moje pytanie o subiektywne odczucia oddychalności Shake dry względem Infinium w Perfetto. 



#67 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 06 kwiecień 2021 - 09:48

Subiektywnie wygląda to tak w castelli, że na telefonie w tylnej kieszonce jest sporo wilgoci po godzinnej jeździe. Nie mam natomiast zupełnie uczucia termosu w środku. Nie jest to kurtka która cię ogrzeje, ale przed wiatrem chroni świetnie i jej oddychalność jest bardzo dobra. 


  • Tomo lubi to

projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów


#68 biker1974

biker1974
  • Użytkownik
  • 448 postów
  • SkądMirków/Wroclaw

Napisano 06 kwiecień 2021 - 14:34

Jak to jest z rozmiarówką w sportful?Też konieczne jest zamówienie,jak w castelli,o rozmiar lub 2 większe?

#69 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 06 kwiecień 2021 - 14:37

Raczej rozmiar więcej. Koszulkę Sportful mam L przy wzroście 179cm i 76kg wagi. Podobnie Castelli. Kurtka Castelli XL. Dla porównania Martombike i Nalini mam M.


projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów


#70 Leman

Leman
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądKnurów

Napisano 04 listopad 2021 - 16:42

Poratujcie, castelli perfetto ros czy assos mille gt evo ?

#71 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 04 listopad 2021 - 18:03

Sportful fliandre pro

#72 Leman

Leman
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądKnurów

Napisano 04 listopad 2021 - 18:44

Sportful fliandre pro


Tylko tamte dwie wchodzą w grę

#73 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 listopad 2021 - 18:58

Poratujcie, castelli perfetto ros czy assos mille gt evo ?

 

Castelli Perfetto Ros jest geniuszem! To jest tak dobra kurtka, że nie żałuję żadnej z tych 850 złotówek na nią wydanych. Mam ją od trzech tygodni i na razie byłem w niej trzy razy na rowerze. 

 

Uwaga: Przy 12 stopniach w bieliźnie sportowej z długim rękawem pod spodem (ta z decathlonu za 49 zł) przy żwawej jeździe jest już dla mnie za ciepło, za to wilgoć odprowadza perfekcyjnie. Myślę, że ona będzie idealna na temperatury w okolicach 6-8 stopni z lekką potówką z długim rękawem pod spodem. 



#74 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 04 listopad 2021 - 20:16

Kurtki Assosa nie znam, natomiast Perfetto mogę polecić z czystym sumieniem.



#75 Leman

Leman
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądKnurów

Napisano 04 listopad 2021 - 20:32

Dzisiaj mierzyłem tą castelli to niepozornie wyglada :) assos jest grubszy taki softshell, cóż widze ze castelli wygrywa, jeździł ktoś w tym w okolicach 0?

#76 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 04 listopad 2021 - 20:50

Czy to ma być kurtka na temperatury od 4 do 15 stopni jak w tytule tematu czy na 0 stopni?



#77 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 listopad 2021 - 21:04

Dzisiaj mierzyłem tą castelli to niepozornie wyglada :) assos jest grubszy taki softshell, cóż widze ze castelli wygrywa, jeździł ktoś w tym w okolicach 0?

 

Gdy kupiłem Castelli to nie wiedziałem czy to bluza czy kurtka. Faktycznie jest lekka, cienka i aero. Byłem pewny, że muszę od razu zaopatrzyć się w jakieś koszulki z merino, bo poniżej 10 stopni będzie za zimno, a tymczasem okazało się, że Perfetto Ros doskonale trzyma ciepło i zabezpiecza przed wiatrem. Choć w okolice 0 merino pod spodem już na pewno się przyda. 



#78 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 04 listopad 2021 - 21:07

https://www.sportful.../111950021A-002

Za Sportfulem przemawia membrana neoshell, która w Castelli jest zastosowana,  w najnowszej kurtce Elite Ros .

Dodatkowo Fliandre ma lepiej skrojony tył, w Castelli u mnie się podwija.



#79 mart66

mart66
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 04 listopad 2021 - 21:11

Polecam, na podane temperatury jest idealna, na chłodniejsze mam ALPHA ROS 2, też super, Assos pewnie też b.dobry albo i lepszy, nie miałem ich kurtki, ale mam spodenki i wkładka w Assosach jest moim zdaniem lepsza niż ta topowa Castelli.

#80 kapa3991

kapa3991
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 08 listopad 2021 - 11:52

Na 183cm, wagi 74 kg, w klatce około 105 cm.
Brać Perfetto Ros rozmiar XL?



Dodaj odpowiedź