Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosa Kontra Przełajówka - Co Wybrać

rower szosowy rower przełajowy szosówka przełajówka

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarcinMik

MarcinMik
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 17 styczeń 2020 - 16:59

Witajcie. Mam do Was pytanie. Od lat jeżdżę na góralu, ale teraz chciałbym spróbować szosówki. Od czego zacząć? Słyszałem, że najlepiej od przełajówki, a potem stopniowo przejść na szosówkę. Jakie jest wasze zdanie?

I co powiecie o tym rowerze https://www.najlepsz...rny-p-824.html?Marin to podobno dobra firma. Warto?



#2 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 17 styczeń 2020 - 17:34

Skoro masz mtb, to kupuj szosę a nie coś pośredniego. Prędkość na rowerze szosowym spowoduje uśmiech na Twojej twarzy i będziesz zadowolony ;-)

Wysłane z X-ej generacji Note'sa ... z plusem

#3 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 styczeń 2020 - 18:03

To Ty sam musisz wiedzieć czy szosa, czy nie? Jeśli już nie do końca szosa, to raczej gravel z napędem szosowym, lub szosa endurance która pozwoli Ci założyć opony 32mm i przejechać czasem szutrem kawałek. Masz mtb, to wiesz czy chcesz nadal jeździć "po krzakach", czy chcesz przestrzeni i prędkości. Możesz też kupić coś budżetowego używanego, a w razie czego po prostu sprzedasz i niewiele stracisz.



#4 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 17 styczeń 2020 - 18:42

Tylko szosa. Dla mnie różnica między szosówką a przełajówką jest taka sama jak między przełajówką a MTB. Mam wszystkie trzy rodzaje rowerów.

 

Cały urok szosówki to możliwość zap...lania na rowerze który startuje z miejsca jak rakieta - a kompromis typu "przełajówka z szosowymi oponami" umożliwi ci to tyko jeśli kupisz przełajówkę za 3x więcej kasy niż chcesz wydać na szoswókwę.



#5 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 17 styczeń 2020 - 20:58

Najlepiej przełaja i szosę :) mam taki układ i nic więcej mi nie trzeba. Miałem kiedyś MTB i sprzedałem, pod moje jazdy w terenie przełajowy jest wystarczający. 

 

Sam musisz zdecydować, czego chcesz.



#6 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 styczeń 2020 - 12:04

przełaj (CX) to jest rower zaprojektowany pod szczególnego rodzaju ride - krótko ale szybko po błocie, piachu, przez przeszkody, z górki, pod górkę, z profilem ramy pozwalającym szybko wziąć rower na ramię i z nim przebiec wymagający kawałek. Teraz jest sezon na przełajowe jazdy. Czy tak chcesz jeździć?

https://nto.pl/tag/k...stwo-przelajowe

 

Jak nie to kup normalną kolarkę o geometrii endurance. Na takiej będziesz mógł spokojnie trzaskać na asfalcie setki km podczas jednej jazdy, czuć wiatr we włosach i wolność, zjechać czasem na szutr, a jak trzeba to pocisnąć konkretnie :) 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rower szosowy, rower przełajowy, szosówka, przełajówka