Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trek Madone Sl6 Project One

trek madone projectone szosa rower

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#1 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 28 luty 2020 - 14:13

Hej;)

 

Rama: Carbon OCLV 600

Widelec: Carbon Madone KVF

Kierownica: PRO Compact 40cm

Mostek: Bontrager 70 +7 stopni

Sztyca: Carbon Madone Series 9

Siodło: Montrose Comp
Grupa: Ultegra R8050 Di2 [11-28; 52-36] + Pomiar mocy InPeak

Koła: CSC 50mm z piastą R13 Ceramic + Continental 5000

Owijka: Supacaz Red Star

 

Komin pod mostkiem zniknie na dniach, bo wrzucę do roweru oryginalne aerodynamiczne podkładki to i kable wyżej się schowają w ramę.

 

Pora na trzy zdjęcia =)

 

Z0YngCx.jpg

 

UA2UPPn.jpg

 

VkjKbWB.jpg


  • Bzyk i EmPe lubią to

#2 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 28 luty 2020 - 14:43

Ładny, gratulacje Jak wagowo wyszedł??

#3 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 28 luty 2020 - 14:45

Ładny, gratulacje Jak wagowo wyszedł??

 

7,74 kg z pedałami i koszykami - jak na drugim zdjęciu. =)



#4 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 luty 2020 - 09:25

Fanem Madone nie jestem. Tak czy inaczej gratulacje. Pytanie czy ten rower w ogóle jest dobry dla ciebie. Mostek 70 i taki komin? Dla mnie to wygląda na dopasowywanie się na siłę do konkretnego roweru zamiast kupić coś dobrze dobranego.



#5 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 29 luty 2020 - 09:27

Problem był taki, że żaden inny mi się nie podobał tak, jak Madone. Więc został Madone :)

Kwestie o których wspomniałeś ulegną zmianie w miarę rozciągnięcia ciała nad którym obecnie pracuję..zobaczymy jak będzie. Przynajmniej jest wygodnie ;-]

#6 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 29 luty 2020 - 09:29

Bardzo dziwnie to wyglada. Gorny chwyt klamek na wysokosci siodelka?

#7 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 29 luty 2020 - 09:40

Kolega nie jest zbyt giętki i fitter tak mu ustawił maszynę.Po kilu tysiacach km pewnie usunie kilka podkładek i da ciut dłuższy mostek.Ja po 4 tys km na szosie już obniżyłem mostek o 10 mm.Jeszcze tylko 17 mm :) Fajny rower który nawet stojąc wygląda jakby jechał bardzo szybko.



#8 patryk_60

patryk_60
  • Użytkownik
  • 369 postów
  • SkądLublin

Napisano 29 luty 2020 - 09:40

Dla mnie nowa Madonna to bardzo ładny rower, ale jest strasznie dziwnie ustawiony. Jak wspomniał Chris klamki wysoko, siodełko dosyć nisko. To nie jest rower turystyczny tylko  typowo wyścigowy więc ... a dopasowywanie możliwie źle dobranego rozmiaru, lub nie odpowiadającej Ci geometrii na siłę bo rower jest ładny to dziwny pomysł. Jeśli wysokość siodełka Ci odpowiada to powinna być max 1 podkładka pod mostkiem.  Ile masz wzrostu i jaka jest wielkość ramy 54 ?



#9 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 29 luty 2020 - 10:25

Siodełko po 5 godzinach jazdy pójdzie do góry o 0,5 cm jeszcze. Obecnie kierownica jest 3,5 cm niżej niż siodełko, a docelowo ma być 4.

178 ; 56 cm

#10 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 luty 2020 - 13:10

Problem był taki, że żaden inny mi się nie podobał tak, jak Madone. Więc został Madone :)

Kwestie o których wspomniałeś ulegną zmianie w miarę rozciągnięcia ciała nad którym obecnie pracuję..zobaczymy jak będzie. Przynajmniej jest wygodnie ;-]


No i racja, grunt że się podoba oraz dało się go ustawić żeby było wygodnie.

Podejrzewam że kokpit da się z czasem obniżyć, ale z wydłużeniem mostka już nie będzie tak łatwo.

#11 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 29 luty 2020 - 13:30

Powiem szczerze że jest mi zupełnie obojętny wygląd mój na rowerze - ważne, że jest bezpiecznie dla mojego kręgosłupa, wygodnie i mam wymarzony rower ;-)

#12 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 29 luty 2020 - 15:41



#13 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 29 luty 2020 - 20:53

Rower jest bardzo ładny i ma zadowalać przede wszystkim Ciebie. Jednak według mnie, jest o rozmiar za duży.


  • dmxzor i lukaszzsch lubią to

#14 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 29 luty 2020 - 20:53

Wpis się zdublował...



#15 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 29 luty 2020 - 21:35

54 za mały, mierzyłem :(

#16 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 871 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 29 luty 2020 - 22:03

Rower jest bardzo ładny i ma zadowalać przede wszystkim Ciebie. Jednak według mnie, jest o rozmiar za duży.

Skoro ten juz ma tyle podkładek, to raczej logiczne ze rozmiar mniejszy spowoduje jeszcze obniżenie przodu = zwiększenie podkładek.



#17 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 29 luty 2020 - 22:15

Kokpit z czasem na pewno zmieni swój wygląd i będzie podlegał modyfikacji. Natomiast z opuszczonym siodełkiem niemal na minimum, nic już nie da się zrobić...



#18 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 29 luty 2020 - 22:19

Kokpit z czasem na pewno zmieni swój wygląd i będzie podlegał modyfikacji. Natomiast z opuszczonym siodełkiem niemal na minimum, nic już nie da się zrobić...


Oj, jest kilka centymetrów powyżej minimum :-D
  • lukaszzsch lubi to

#19 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 marzec 2020 - 08:12

Rower bardzo ładny, gratuluję nabytku i życzę miłego kręcenia. Te rowery bardzo mi się podobają, choć osobiście nie wybrałem i nie planuję dla siebie żadnego aero. Jeśli to Twój rower marzeń to rozumiem wybór. Ale jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu jak patrzę na zdjęcia, że dopasowany mocno na siłę. To tak jak z tymi co kupują auta sportowe, aby jeździć nimi po mieście. Nie dlatego że potrzebują, ale dlatego że im się podobają. W sumie to nic złego, rzecz gustu...



#20 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 01 marzec 2020 - 12:39

To jest poczatek przygody z szosa, pierwszy rower?
Jak tak, to takie ustawienie moze wiele tlumaczyc, bedac przyzwyczajonym do pozycji na rowerze mtb, czy trekingu.
W wielu przypadkach ludzie nie majac pojecia, ze na szosie jednak inaczej sie siedzi, ustawiaja szosowe rowery "bo mi tak jest wygodnie", "tak mam zakodowane".
Rowniez, z powodu braku doswiadczenia, wiedzy, ludzie kupuja zle dobrane, juz nie mowiac o geometrii, rozmiary ram.
Nawet sprzedawcy, w dobrej wierze czasami doradzaja zle rozmiary. Sam tak mialem przy moim pierwszym szosowym rozmiarze. Dopiero po czasie sam doszedlem do wniosku, ze kupiony rower byl o rozmiar za maly.
Znam sytuacje, kiedy sprzedawca nagminnie doradzal kupujacym za duze ramy. Ludize szli potem do bikefittingu i wychodzili zadowoleni z ramami 56-58 i np mostkiem 70mm! Fitter zrobil co mogl, ramy raczej nie da sie zmniejszyc.
To tylko dla zobrazowania, ze "bo mi sie tak podoba" nie jest najlepszym wyznacznikiem do podejmowania decyzji, w kontekscie doboru ramy.
Jak te widoczne na zdjeciu ustawienia sa mniej wiecej finalnym produktem, to czy to sie komu podoba czy nie, ta rama z jej geometria, mowiac delikatnie nie jest najszczesliwszym wyborem.
Wracajac do pytania na poczatku, jak to jest poczatek przygody z szosa, to duzo moze sie zmienic na przodzie.



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trek, madone, projectone, szosa, rower