Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trek Madone Sl6 Project One

trek madone projectone szosa rower

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#41 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 kwiecień 2020 - 17:05

Nie mogłem się powstrzymać.

ij7bxI1.jpg



#42 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 17 kwiecień 2020 - 20:02

Mój ładniejszy :-)
  • Marcin321 lubi to

#43 Rappid

Rappid
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Skądireland

Napisano 18 kwiecień 2020 - 11:10

No dobra, a możesz teraz wsiąść na ten sam rower, na tle tej samej ściany, ustawić swoją pozycję na rowerze z pedałami w pozycji poziomej i pionowej i cyknąć dwie fotki? 



#44 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 kwiecień 2020 - 12:44

Już wkleiłem jedną :D


  • EmPe lubi to

#45 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 18 kwiecień 2020 - 13:44

No dobra, a możesz teraz wsiąść na ten sam rower, na tle tej samej ściany, ustawić swoją pozycję na rowerze z pedałami w pozycji poziomej i pionowej i cyknąć dwie fotki? 

Dla dokładności z przyklejonymi kropkami w punktach pomiarowych, wykonane obiektywem 50mm FX aby w miarę zniwelować zniekształcenia? :D



#46 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 18 kwiecień 2020 - 13:59

No dobra, a możesz teraz wsiąść na ten sam rower, na tle tej samej ściany, ustawić swoją pozycję na rowerze z pedałami w pozycji poziomej i pionowej i cyknąć dwie fotki?

Ale na ch** że tak zapytam? Robił i ustawiał to ktoś kto ma o tym pojęcie, patrz Wojtek z Absolutebikes.pl.

Mam przodopochylenie miednicy i nie zejdę z pochyleniem kierownicy bardziej niż teraz, bo to jak nisko można opuścić pozycję na rowerze uzależnione jest od kąta pracy biodra, jest to kąt który im jest mniejszy, tym bardziej przyczynia się do kilku niepotrzebnych zachowań w trakcie jazdy, zmienia się wtedy, kiedy opuszczamy kierownicę niżej, następstwa jego zmiany to najczęściej:

- drętwienie okolic łuku łonowego/gałęzi kulszowych (siodło może stać się mniej wygodne),

- ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa – powiązany ze wzmożoną pracą mięśni zginaczy bioder, rozciągnięcie mięśni pośladków

- zauważalnie większe przesuwanie się na siodle, mogące doprowadzić do napięcia mięśnia prostego (czworogłowego) i dyskomfort pojawiający się najczęściej w centralnej części kolana.

- rzadko – ból stawu biodrowego

Dopóki nie wyprowadzę przodopochylenie co nie trwa tydzień nic nie mogę opuścić bo będzie gorzej..a po co?

Dodatkowo – mój obwód uda oraz długość kończyny, sprawia że po opuszczeniu kierownicy mogą pojawić się problemy ze wzrostem tętna – naturalny efekt uboczny zwiększenia pracy mięśni głębokich gorsetu.

Tak więc najpierw miednica i trochę zrzutu fat’u a potem będę opuszczał. Rower się nie zepsuje w takim ustawieniu jakim jest teraz ;-)) Myślę, że to dobry czas na EOT.
  • ex_lemon lubi to

#47 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 18 kwiecień 2020 - 18:30

Trafiłeś na jeden z największych bóli dupy w środowiskach szosowych 😁
Dorzucę od siebie: miałem zamysł żeby nabyć pierwszy rocznik tych Madone. Bardzo podobało mi się jak ten rower przyspiesza i utrzymuje prędkość.
To co - między innymi- mnie zastopowało to niekompatybilność pierwszej wersji ze zwykłym mostkiem a do takiego da się zamontować prostą kierę którą preferuję.
To byłby chyba jedyny Madone fitness na świecie ale zupełnie mnie to wali czy to kogoś zniesmacza czy nie. :)
  • Senninho i dmxzor lubią to

#48 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 18 kwiecień 2020 - 19:05

Same here =] Tym bardziej, że to tylko kwestia czasu. Niestety organizm to nie życzenia. Trzeba się napracować.



#49 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 18 kwiecień 2020 - 19:12

Ja nie widzę powodu żebym miał się napracować po to żeby się dogiąć do imidżu aero. :)

Nowsze roczniki są bardziej kompatybilne z moimi preferencjami ale...straciłem parcie na mienie. Dylemat zniknął samoczynnie.

#50 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 12 lipiec 2020 - 17:17

Szukając kierownicy, natknąłem się na coś takiego:

https://www.speciali...r=228231-156095

 

Myślę, że bardzo by pasowało. Nie wiem, czy przy następnym rowerku nie pójdę własnie w coś takiego, rower aero + kiera aero +25mm. Wywalasz podkładki i jest i ładnie i nadal wysoko.



#51 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 19 lipiec 2020 - 00:06

I efekt finalny jest taki ??

 

fYve7Iu.jpg

 

POexe1B.jpg

 

Nie wiem jak Wy, ale ja już wolę jedną-dwie, nawet trzy podkładki :)



#52 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 lipiec 2020 - 00:27

I efekt finalny jest taki ??

 

fYve7Iu.jpg

 

POexe1B.jpg

 

Nie wiem jak Wy, ale ja już wolę jedną-dwie, nawet trzy podkładki :)

Jak to mówią: nie to ładne, co ładne, ale co się nam podoba. Mnie nie koniecznie, ale cóż...



#53 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 07 sierpień 2020 - 13:13

Idą zmiany.. (duże chyba nie)

 

W przyszłą środę kolejna wizyta przy bikefittingu. Okazuje się, że moja prawa (trochę krótsza) noga robi problem na siodle. W sensie że podczas jazdy wrażenie mam, jakbym pod prawym półdupkiem nie miał wkładki (myślałem zawsze, że z tym trzeba żyć :D )

Najpewniej skończy się na podkładce pod blokiem, ale już zostałem uprzedzony, że w razie czego może będzie trzeba skrócić ramiona korby ze 172,5 do 170, co będzie skutkowało wyrzuceniem wszystkich podkładek pod kierownicą..

 

Jeszcze nie wiem dlaczego tak a nie inaczej, ale jak dowiem się więcej to dam znać.


  • JHartman i artho lubią to

#54 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 07 sierpień 2020 - 14:27

Super, że poprawia ci się zdrowie. Czy nie jest tak, że przy zmianie korby na krótszą siodełko może iść wyżej? Przy takiej zmianie masz 2.5mm. Podkładek pod kierownicą pewnie koło 25mm. Jeżeli uda się za jednym zamachem obniżyć kierownicę to świetnie. Ciekaw jestem tylko, czy ta asymetria nóg była tak dużym ograniczeniem w twoim przypadku, że dopiero podniesienie kierownicy pomagało na początku i jednocześnie zmiana korby pozwoli na tak znaczące jej obniżenie. Czy jest to spowodowane ogólną poprawą sprawności?

 


projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów


#55 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 08 sierpień 2020 - 07:07

Idą zmiany.. (duże chyba nie)

W przyszłą środę kolejna wizyta przy bikefittingu. Okazuje się, że moja prawa (trochę krótsza) noga robi problem na siodle. W sensie że podczas jazdy wrażenie mam, jakbym pod prawym półdupkiem nie miał wkładki (myślałem zawsze, że z tym trzeba żyć :D )
Najpewniej skończy się na podkładce pod blokiem, ale już zostałem uprzedzony, że w razie czego może będzie trzeba skrócić ramiona korby ze 172,5 do 170, co będzie skutkowało wyrzuceniem wszystkich podkładek pod kierownicą..

Jeszcze nie wiem dlaczego tak a nie inaczej, ale jak dowiem się więcej to dam znać.


Jak znikną podkładki tutaj nareszcie przestaną pierdzielić że z Tobą i tym rowerem coś jest nie tak. Twoi oponenci znowu zaczną się wysypiać a Ty nie będziesz musiał się kąpać po każdej wizycie tu żeby zmyć z siebie pomyje wylane na twoją osobę :)
  • dmxzor lubi to

#56 Marqs

Marqs
  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 08 sierpień 2020 - 08:07

Dmxzor jeśli można wiedzieć to jaki masz problem zdrowotny? Ja jestem po operacji biodra (zlamanie szyjki kości udowej) i też mam jedną nogę minimalnie krótsza😉 zapewne też mnie czeka bikefitting i zmiana pozycji na rowerze....

#57 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 08 sierpień 2020 - 11:07

Jak znikną podkładki tutaj nareszcie przestaną pierdzielić że z Tobą i tym rowerem coś jest nie tak. Twoi oponenci znowu zaczną się wysypiać a Ty nie będziesz musiał się kąpać po każdej wizycie tu żeby zmyć z siebie pomyje wylane na twoją osobę :)

Chyba jednak trochę zbyt daleko zaszedłeś z tymi "oponentami", "pomyjami" itd. :P


  • 1415chris lubi to

#58 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 08 sierpień 2020 - 20:00

 

Jeszcze nie wiem dlaczego tak a nie inaczej, ale jak dowiem się więcej to dam znać.

 

Fizjoterapia niewiele się różni od magii.

Albo od wiary.

Niektórzy fizjoterapeuci mówią by IBT rolować. Inny kategorycznie zabraniają.

I bądź tu mądry. Trzeba komuś uwierzyć....



#59 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 09 sierpień 2020 - 07:22

Mi też wymyślili krótsza jedną nogę. Na szczęście znalazł się taki, który wpadł na to, że miednica była zrotowana.


  • lukaszzsch lubi to

#60 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 10 sierpień 2020 - 10:40

Super, że poprawia ci się zdrowie. Czy nie jest tak, że przy zmianie korby na krótszą siodełko może iść wyżej? Przy takiej zmianie masz 2.5mm. Podkładek pod kierownicą pewnie koło 25mm. Jeżeli uda się za jednym zamachem obniżyć kierownicę to świetnie. Ciekaw jestem tylko, czy ta asymetria nóg była tak dużym ograniczeniem w twoim przypadku, że dopiero podniesienie kierownicy pomagało na początku i jednocześnie zmiana korby pozwoli na tak znaczące jej obniżenie. Czy jest to spowodowane ogólną poprawą sprawności?

 

Poprawa sprawności. Robiłem ćwiczenia ciągle z książki Ukryta Przewaga Danielsona. Ogólnie widzę dużą poprawę zachowania na rowerze. Na początku nie doceniałem tej książki, ale robi robotę. Jednak core to core.

 

 

Dmxzor jeśli można wiedzieć to jaki masz problem zdrowotny? Ja jestem po operacji biodra (zlamanie szyjki kości udowej) i też mam jedną nogę minimalnie krótsza😉 zapewne też mnie czeka bikefitting i zmiana pozycji na rowerze....

 

Miałem obydwa biodra trzaskające. Korygowane laparoskopowo, teraz jest git.


  • artho lubi to



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trek, madone, projectone, szosa, rower