Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trek Madone Sl6 Project One

trek madone projectone szosa rower

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#61 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1139 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 13 sierpień 2020 - 14:07

Pierwsza wizyta w ramach korekty za mną.

 

Przez okres od ostatniego fittingu zwiększyłem zakres ruchu miednicy o prawie 10%, co wyraźnie wskazuje na poprawę pracy mięśnia dwugłowego uda podczas skurczu, tak więc jest dobrze, bo gdzieś progres poczyniłem.

 

A co do krótszych nóg, to..rotacja miednicy a nie żadne krótsze nogi.. ;-) Podkładka 3mm pod prawym blokiem.

 

Zalecenie wymiany 172,5 mm ramion na 165 mm + podniesienie siodła o 7 mm i opuszczenie kierownicy o 2,7 cm dla poprawy kątów.

 

I tak jak to wyżej opisałem byłoby super optymalnie i bezpiecznie, no i widowiskowo bardziej pro.

 

Ramiona już znalazłem, muszę tylko inpeak sprzedać bo mam na swoim ramieniu założony, żeby mieć potem na drugi na 165-ce ;o

 

Aj, człowiek niewymiarowy :D


  • artho i lukaszzsch lubią to

#62 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 13 sierpień 2020 - 17:59

Co to jest mięsień dwukłowy?



#63 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 13 sierpień 2020 - 18:00

Na rotację miednicy dostałem ćwiczenia korygujące a nie podkładki.



#64 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 13 sierpień 2020 - 18:30

Na rotację miednicy dostałem ćwiczenia korygujące a nie podkładki.


I to sie chwali. Podkladki sa dla osob ktore urodzily sie z duza dysproporcja lub sa po ciezkim wypadku/zlamaniu (tak ma np Robert Kubica)

#65 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 13 sierpień 2020 - 21:15

Jakie ćwiczenia na rotację miednicy? Ja mogę tylko napisać że podkładki wyeliminowały uporczywy ból lewej strony w biodrze. Ćwiczenia pewnie by to tez zrobiły tylko ile systematyki i czasu na to trzeba.


Facebuk i  YT  Strava


#66 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 14 sierpień 2020 - 08:24

Do miednicy bezpośrednio przyczepia się sporo mięśni i jeszcze więcej pośrednio. Co trzeba ćwiczeniami/rolowaniem/rozciąganiem... pozmieniać to indywidualna sprawa. Fizjo coś mi tam wymyślił ale ostatecznie skuteczne ćwiczenia musiałem znaleźć sobie sam

masaż poprzeczny

 

A że dużo czasu trzeba żeby pojawiły się efekty... dewastowanie układu mięśniowo powięziowego bieganiem też zajęło mi paręnaście lat.



#67 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 14 sierpień 2020 - 08:42

 

Zalecenie wymiany 172,5 mm ramion na 165 mm + podniesienie siodła o 7 mm i opuszczenie kierownicy o 2,7 cm dla poprawy kątów.

 

I tak jak to wyżej opisałem byłoby super optymalnie i bezpiecznie, no i widowiskowo bardziej pro.

Pics or didnt happen :)


  • artho lubi to

#68 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1139 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 20 sierpień 2020 - 07:20

Na rotację miednicy dostałem ćwiczenia korygujące a nie podkładki.

 

To fajnie, że w tydzień jesteś w stanie wyprowadzić rotację miednicy ćwiczeniami.

 

Bo w zasadzie dyskomfort podczas jazdy miałem taki, że ciężko się jechało i dupa bolała.

 

Potrzebowałem rozwiązania na teraz, które przyniesie efekt w postaci komfortu. Podkładka przyniosła efekt (jedna). Oprócz tego, że ją mam od ponad pół roku ćwiczę, bo mam problem nie tylko z rotującą miednicą ale jej przodopochyleniem. Nie tak łatwo sobie to wyćwiczyć, a przede wszystkim nie tak szybko.



#69 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 20 sierpień 2020 - 11:59

A gdzie napisałem, że w tydzień. Zacząłem jeździć dopiero jak się dało. Nie mam kontraktu z żadną grupą z UCI więc nie musiałem na już.



#70 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1139 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 20 sierpień 2020 - 12:39

A gdzie napisałem, że w tydzień. Zacząłem jeździć dopiero jak się dało. Nie mam kontraktu z żadną grupą z UCI więc nie musiałem na już.

 

A no to wszystko jasne :-) Ja jednak - mimo braku kontraktu z UCI - jak mam fajną pogodę to wolę jeździć, a nie rok czasu pracować nad czymś, co tymczasowo i tak można skorygować,a nie przyniesie mi to żadnych większych problemów, a z czasem zawsze podkładkę mogę wyjąć jak poprawię mobilność miednicy ćwiczeniami :-)



#71 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 20 sierpień 2020 - 17:03

Dziś 122 km na endurance i tylko trzy razy schodziłem z roweru. Na starym race pewnie bym umarł gdzieś w polach z bólu lędźwi. U mnie podkładka zadziałała. Jutro dźwigam siodło o 0,5 cm bo kolana bolą choć są w osi;-)

Facebuk i  YT  Strava


#72 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1139 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 11 październik 2020 - 10:22

Po wczorajszym fittingu spadło 2cm podkładek pod mostkiem, mostek wydłużony do 80cm i z negatywnymi 6 stopniami ;)

No ale co z tego, jak w marcu przyjedzie nowa Madone.

Wziąłem SL6-kę czarno-szarą już z tarczami <3 tylko w rozmiarze mniejszym - zgodnie z zaleceniami fittera. Będzie 54, geo H 1,5 więc będzie to dobrze wyglądać.

Zamysł jest taki, żeby z czerwonej SL6 przerzucić Di2 do nowej (+ wymiana klamek, bo inne hamulce) a czerwoną sprzedać na zupełnie nowej R8000 mechanicznej lekko zrzucając z ceny roweru. Zobaczymy jak rynek będzie wyglądać w marcu 2021 :-3
  • Bzyk i artho lubią to

#73 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 11 październik 2020 - 10:32

Na bank lepiej sprzedawać rower wiosną, niż teraz ;) 



#74 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 11 październik 2020 - 11:11

Wziąłem SL6-kę czarno-szarą już z tarczami <3 tylko w rozmiarze mniejszym - zgodnie z zaleceniami fittera. Będzie 54, geo H 1,5 więc będzie to dobrze wyglądać.

Zamysł jest taki, żeby z czerwonej SL6 przerzucić Di2 do nowej (+ wymiana klamek, bo inne hamulce) a czerwoną sprzedać na zupełnie nowej R8000 mechanicznej lekko zrzucając z ceny roweru. Zobaczymy jak rynek będzie wyglądać w marcu 2021 :-3

Natychmiast dorzuć te boskie tarcze DuraAce, będą pasowały idealnie :D


  • Born Ready lubi to

#75 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1139 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 11 październik 2020 - 11:59

Na bank lepiej sprzedawać rower wiosną, niż teraz ;)

 

Jak przyjdzie nowa, to stara pójdzie do sprzedania :-) czyt. marzec 2021 :)

 

Zrzut-ekranu-2020-10-11-o-12-55-53.png

Ogólnie będzie taka, z wyjątkiem: osprzętu, bo wjedzie Di2 jak już pisałem, no i kokpit zamiast tej kiery co by to ładniej wyglądało. Ze względu na rozmiar proporcje siodło - kiera będą praktycznie jak na w/w zdjęciu :) No i pewnie tarcze DA ;-]


  • Born Ready i artho lubią to

#76 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 październik 2020 - 12:15

Natychmiast dorzuć te boskie tarcze DuraAce, będą pasowały idealnie :D

 

DA są ładniejsze od Ultegry, ale mi jakoś bardziej pasują Xtr.

Planuję wrzucić do swojego Scotta, jak zjadą się Ultegry.

Załączone miniatury

  • shimano-rt-mt900-xtr-tarcza-hamulcowa-center-lock-2019-1.jpg


#77 QuaR

QuaR
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 22:24

Korzystając z tematu chciałem zapytać.
Myślę o zakupie Treka Modne Sl6 takiego jak wstawił kolega (czerwony), mam propozycje roweru w rozmiarze 56, czy przy 185 cm wzrostu i nodze 87 cm da się w sposób aby dobrze to wyglądało zrobić bike fitting ? 



#78 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 08 styczeń 2021 - 00:18

Madone, czyli naj-aero to w drugą stronę niestety. Mnie przy wzroście 183cm sugerowali, że raczej rozmiar 58.



#79 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1139 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 08 styczeń 2021 - 08:43

Korzystając z tematu chciałem zapytać.
Myślę o zakupie Treka Modne Sl6 takiego jak wstawił kolega (czerwony), mam propozycje roweru w rozmiarze 56, czy przy 185 cm wzrostu i nodze 87 cm da się w sposób aby dobrze to wyglądało zrobić bike fitting ? 

 

Ja mam 56 i na mnie trochę przyduży (178 cm). Czarna będzie 54-ka :-) 

 

A co do bikefittingu to imo must have. Mi dużo pomógł i przy każdym nowym rowerze będę go robił. Nie jest to majątek jak nie zmieniasz roweru co kilka mc'y :)



#80 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 styczeń 2021 - 09:08

Jak rama jest trochę zbyt mała, bez problemu można to poprawić zmieniając kierownicę, mostek i offset w sztycy. Z za dużym rowerem, niemal nic się nie da zrobić. A tak na marginesie, większość pro peletonu jeździ na S-kach. Czasem M. Nie ryzykował bym z rozmiarem na styk, który może okazać się za duży.



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trek, madone, projectone, szosa, rower