Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze zakupy


8548 odpowiedzi w tym temacie

#6821 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 14 kwiecień 2021 - 16:59

No to w Immotion, dystrybutora Speca, powiedzieli mi, że Spec już nie daje siodeł do wypożyczenia
 

Szczerze powiem, że moja wiedza na ten temat jest jeszcze z tamtego roku ;) może coś się zmieniło. Zapytam z ciekawości w ich "Concept store"



#6822 Gregory34

Gregory34
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądZ miasteczka nad Wisłą

Napisano 14 kwiecień 2021 - 18:35

Podpowiedzcie ,gdzie i u kogo ,w jakim sklepie siodełka testowe Fizika można wziąć -zwłaszcza wysyłkowo.



#6823 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 14 kwiecień 2021 - 19:16

To chyba coś ściemniali, bo to odgórna polityka sprzedażowa Bontragera. I nie tylko siodełek, ale też ciuchów, części, w sumie to wszystkiego tej marki ;)

Ja kupowałem w bielskim sklepie Treka (ostatecznie ze mną zostało) i była możliwość zwrotu albo wymiany na inne. 

Z innych firm podobną możliwość daje PRO, Specialized (odejmują koszt wypożyczenia od ewentualnego zakupu), Fizik chyba też

 

U mnie z Bontragerem również nie ma najmniejszego problemu. Dostałem nówkę Aelousa do testów. Zwracasz siodło - zwracają kaucję.Generalnie uważam, że Trek czy Spec na tyle skutecznie pilnują cen, że w necie trudno o jakieś wielkie okazje. Wiele rzeczy kupiłem w lokalnym sklepie Treka, gdzie potrafili "zrobić" mi cenę lepszą, albo przynajmniej nie wyższą niż w necie. Mają spore pole manewru, a przynajmniej mieli.



#6824 JohnDoePL

JohnDoePL
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • SkądChełmża

Napisano 14 kwiecień 2021 - 20:16

W jednym z wrocławskich sklepów Treka pytałem o zwrot siodełka, to mówili że spoko, ale nie oddają kasy, tylko muszę coś kupić u nich za równowartość. Nie drążyłem finalnie tematu i nie wiem czy wszędzie tam jest czy to tylko ich widzimisię.

 

Za stroną Treka: https://www.trekbike...ager/guarantee/

 

 

Bezwarunkowa 30-dniowa gwarancja

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie jesteś zadowolony z zakupu akcesorium do roweru firmy Bontrager, zwróć produkt wraz z oryginalnym dowodem sprzedaży w ciągu 30 dni w miejscu zakupu w celu wymiany lub zwrotu w postaci kredytu kupieckiego do wykorzystania w sklepie.
 
Niniejsza gwarancja obejmuje części, odzież i akcesoria Bontrager. Nie obejmuje oryginalnych części składowych (OE) firmy Bontrager sprzedawanych jako elementy roweru. Używane części muszą zostać wyczyszczone przed zwrotem. W przypadku przesłania produktów niewyczyszczonych lub niewypranych, odeślemy je z powrotem na Twój koszt.

 

 

#6825 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 kwiecień 2021 - 21:05

To coś nowego. Kilka lat temu kupiłem siodełko w celu przetestowania. Nie podpasowało - dostałem normalnie zwrot kasy i udałem się do konkurencyjnej marki, która oferowała podobny system.



#6826 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3183 postów

Napisano 15 kwiecień 2021 - 11:03

3a4c7233914b755bmed.jpg



#6827 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 15 kwiecień 2021 - 11:11

To historii nie znałem, ale dzięki za ciekawostkę :)

 

Co do tej firmy, uważam, że marketing jest ważny, ale pociskanie takich pierdół jest daleko posuniętą kompromitacją i kretynizmem. Ciekawe kiedy ktoś rzuci na rynek łyżeczkę kolarską aero do jedzenia kolarskiej owsianki, projektowaną przy wsparciu zawodników, wysiłku inżynierów i testowaną przez skoczków spadochronowych, zupełnie bezkompromisową. A tak serio, owijka to owijka, każda działa tak samo, różnica polega w grubości (mięsistości) oraz śliskości materiału. Nie ma potrzeby dorabiania przesadzonych, zmyślonych historii do tak prostego towaru, bo później wychodzą takie kwiatki jak opór toczenia owijki. Nie wiem, co ona może toczyć oprócz beki. O tym nawiązaniu do butów nie wspomnę. Szkoda, że nie inspirowali się też szpadlem do prac ogrodowych. 

 

No tu się akurat kompletnie nie zgodzę. Czy naprawdę nie widzicie różnice między dobrą owijką za 100zł + oraz taką za 40? Wyczuwacie różnicę stosując tytanowe zaciski lub karbonowe koszyki bidonów, płacąc do tego za nie krocie a na kierownicę zakładacie jakieś badziewie bo owijka to owijka? Kaman, to jeden z 3 punktów styku ciała z rowerem (oprócz pedałów i siodła), patrzycie na nią podczas jazdy, wylewacie na nią pot. To element który lepiej lub gorzej się układa na kierownicy, amortyzuje wstrząsy, szybciej lub wolniej wyciera i powoduje prawidłowe oraz bezpieczne trzymanie rąk na kierownicy, ważniejszy niż wiele pozostałych bo dotyczy każdego, bez względu na poziom wytrenowania, FTP, czy wykręcane waty.


  • piotrkol i Robert74 lubią to

Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#6828 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 kwiecień 2021 - 11:42

No tu się akurat kompletnie nie zgodzę. Czy naprawdę nie widzicie różnice między dobrą owijką za 100zł + oraz taką za 40? Wyczuwacie różnicę stosując tytanowe zaciski lub karbonowe koszyki bidonów, płacąc do tego za nie krocie a na kierownicę zakładacie jakieś badziewie bo owijka to owijka? Kaman, to jeden z 3 punktów styku ciała z rowerem (oprócz pedałów i siodła), patrzycie na nią podczas jazdy, wylewacie na nią pot. To element który lepiej lub gorzej się układa na kierownicy, amortyzuje wstrząsy, szybciej lub wolniej wyciera i powoduje prawidłowe oraz bezpieczne trzymanie rąk na kierownicy, ważniejszy niż wiele pozostałych bo dotyczy każdego, bez względu na poziom wytrenowania, FTP, czy wykręcane waty.

 

Są owijki za 40 równie dobre za te za 150 zł, są owijki za 100 zł gorsze od owijek za 50 zł i są owijki za 40 zł gorsze od owijek za 100 zł. Natomiast jeżeli twierdzisz, że każda owijka za 100 zł jest lepsza od każdej owijki za 40 zł, to w mojej ocenie bzdura. Owijka ma być wygoda, jak sam napisałeś. Podałem przykład zarąbistej owijki, którą traktowałem jak lipa, a okazała się rewelacyjna - DLA MNIE. Jednemu pasuje mięsista, a innemu, cienka. Co do rzeczy ma tutaj cena?  

 

Dodam, że dobra owijka, to świeża owijka, dobrze zainstalowana. 

 

Ja naprawdę nie widzę uzasadnienia technicznego dla owijki za 250 zł. Owijki za 150 zł są już tak rewelacyjne, że trudno oczekiwać, że owijka za 250 zł będzie miała jakikolwiek dodatkowy atut. To jest mega proste urządzenie, nie przesadzajmy. Po prostu jest masa elementów rowerowych, które są uważane za dobre wyłącznie, absolutnie wyłącznie dlatego, że są drogie. Wysoki koszt sprawia, że jest to uważane za luksusowe / prestiżowe.  

 

Wracając do marketingu, jak ktoś pisze, że projektował owijkę z inżynierami F1, żeby miała mniejsze opory toczenia, to wystawia się na zwykłą śmieszność. No sorry, ale to brzmi jakby ktoś reklamował woreczki śniadaniowe i pisał, że zostały wyprodukowane w technologii budowy wahadłowca kosmicznego. Ktoś, kto to napisał jest po prostu klaunem i moim zdaniem szkodzi marce. To brzmi jak propaganda PRLu. Mogliby napisać, że dali te owijki zawodowcom, sprawdzili w pocie, zimnie, deszczu, na brukach, ale wyskoczyli z formułą 1 oraz butami do biegania (WTF!?)


  • mikroos lubi to

#6829 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 15 kwiecień 2021 - 11:44

Większość na temat owijki to prawda. Ale kto i jaką czuje różnicę (oprócz ewentualnie wagi, acz niekoniecznie i ceny, tu już bardziej) przy karbonowych koszykach na bidon? :P



#6830 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 15 kwiecień 2021 - 12:08

 

 

Ja naprawdę nie widzę uzasadnienia technicznego dla owijki za 250 zł. 

 

Żeby było jasne - ja też nie widzę. Chodzi mi tylko o to że nie można stawiać znaku równości między wszystkimi owijkami, na zasadzie że to tylko owijka i w ogóle nie ma sensu dopłacać, wystarczy kupić najtańszą


  • piotrkol i bonobo lubią to

Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#6831 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 kwiecień 2021 - 16:18

Są owijki za 40 równie dobre za te za 150 zł [...]

Nie wiem czemu się czepiasz tej owijki skoro cały biznes rowerowy działa tak samo?

Wracając do marketingu, jak ktoś pisze, że projektował owijkę z inżynierami F1, żeby miała mniejsze opory toczenia, to wystawia się na zwykłą śmieszność. No sorry, ale to brzmi jakby ktoś reklamował woreczki śniadaniowe i pisał, że zostały wyprodukowane w technologii budowy wahadłowca kosmicznego. Ktoś, kto to napisał jest po prostu klaunem i moim zdaniem szkodzi marce. To brzmi jak propaganda PRLu. Mogliby napisać, że dali te owijki zawodowcom, sprawdzili w pocie, zimnie, deszczu, na brukach, ale wyskoczyli z formułą 1 oraz butami do biegania (WTF!?)

Z ciekawości sprawdziłem co tam jest napisane i mój wniosek jest taki, żebyś nauczył się czytać ze zrozumieniem.

Inspired by advancements in running shoe foam and F1 tires as well as our own research into rolling efficiency, impedance and damping,

Nie znaczy to, że owijka ma niższe opory toczenia, tylko że korzystali ze swoich wyników eksperymentów z oporami toczenia opon.

#6832 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 kwiecień 2021 - 16:36

Nie wiem czemu się czepiasz tej owijki skoro cały biznes rowerowy działa tak samo?

Z ciekawości sprawdziłem co tam jest napisane i mój wniosek jest taki, żebyś nauczył się czytać ze zrozumieniem.

Nie znaczy to, że owijka ma niższe opory toczenia, tylko że korzystali ze swoich wyników eksperymentów z oporami toczenia opon.

 

Czepiam się, bo pierwszy raz w życiu widzę tak absurdalny tekst marketingowy. 

 

I bazowałem na polskiej wersji, którą ktoś tutaj wrzucił, więc dziękuję za Twoją ocenę. Podtrzymuję, że buty do biegania, opony formuły 1 i eksperymenty z oporami toczenia mają się jak piernik do wiatraka. Mogliby napisać, że tworzyli ją w oparciu o badania naukowców nad fotosyntezą i miałoby to równą wartość. 



#6833 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 kwiecień 2021 - 16:47

Nie widzisz korelacji między owijką reklamującą się jako doskonale amortyzującą z podeszwami butów, których główną rolą jest amortyzacja?



#6834 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 kwiecień 2021 - 17:01

Nie widzisz korelacji między owijką reklamującą się jako doskonale amortyzującą z podeszwami butów, których główną rolą jest amortyzacja?

 

Raczej ochrona stopy, amortyzacja chyba tylko w butach do biegania i to po twardym.

 

BTW - odpuście sobie dywagacje na tematy nie związane z "naszymi zakupami". Następny wpis poza tematem, tudzież w temacie owijek ze stajni F1 ląduje w koszu.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6835 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 15 kwiecień 2021 - 17:11

Pożegnanie z szytkami.
Zamiana dwóch kompletów Evenlite 38 pod szytkę + DT SWISS RR21 pod oponę na jeden komplet Rapidów 38 pod oponę od Vinci.

8ea3698d859b6573d0e3e02dd4cdd381.jpg


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#6836 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 15 kwiecień 2021 - 17:47

I jaka będzie oponka pod to?



#6837 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 819 postów
  • SkądSobótka

Napisano 15 kwiecień 2021 - 18:32

Będziemy ustawiać bloki u siebie i syna :)
Ergon TP1 pod bloki look 419fccfc0195f93a26d1408dd206b7da.jpg

#6838 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 15 kwiecień 2021 - 18:45

 

Ciekawa koncepcja na temat ustawiania blokow.

Ja tak zrobilem i jestem bardzo zadowolony. ;)



#6839 msstefan

msstefan
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 15 kwiecień 2021 - 18:55

Będziemy ustawiać bloki u siebie i syna :)
Ergon TP1 pod bloki look 419fccfc0195f93a26d1408dd206b7da.jpg


Gdzie dorwales?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#6840 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 15 kwiecień 2021 - 19:42

 

 

Ciekawa koncepcja na temat ustawiania blokow.

Ja tak zrobilem i jestem bardzo zadowolony. ;)

Nie było przypadkiem filmiku veloart z analogicznym sposobem?





Dodaj odpowiedź