Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze zakupy


8547 odpowiedzi w tym temacie

#6861 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 kwiecień 2021 - 11:36

Na ch**j może nie, no chyba, że ktoś koniecznie musi, ale mało wygodne w montażu.
Na rower raczej też nie, wystarczy Edge.
Przydaje się do biegania, wędrówek itp. Wkurza mnie, jeśli na zewnątrz jest np. 5*C, a Fenix zarejestrował prawie 3 dychy. A tak po sparowaniu Tempe mam rejestrowaną rzeczywistą temperaturę.
Poniżej widżet, Tempe za oknem na parapecie. Ciepło dziś... 

5ddb4eb36fade2737876dfd908a52b71.jpg

 

Biegnąc zegarek co prawda się wychładza, ale nie do temperatury zewnętrznej. Przy ok. 5*C wykres temperatury wygląda tak:

c57c3e38dc7a4e2259ba875966e14a2c.pngCo powoduje, że równie dobrze mogłoby go nie być.

A później pytanka jak to w #9897 dlaczego podczas biegania zarejestrowana temperatura jest zawyżona o dobre 10*C... Rozwiązaniem jest zewnętrzny czujnik temperatury. I nie, nie na ch**, ale na np. but (sznurówki, jak w foot pod).

 


  • B00mer lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6862 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1152 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 19 kwiecień 2021 - 11:58

Kosmos  :D  :D  :D  :D

 

Ja używam np. termometra.

 

Też całkiem spoko urządzenie do monitorowania jak jest na zewnątrz przed wyjściem.



#6863 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 19 kwiecień 2021 - 12:13

Nie no bez przesady dmxzor, skoro w podsumowaniu aktywności rowerowych zapis temperatury jest jak najbardziej przydatnym narzędziem to czemu nie miałby być podczas wędrówek czy biegania. A niestety termometr wbudowany w zegarki nie pokazuje poprawnej temperatury, zawsze jest zawyżona o temperaturę ciała co... jest irytujące, wręcz zapis temperatury robi się bez sensu bo jest mylący.

 

U mnie podczas biegania wyglądało to dokładnie tak jak u Prozora, styczeń, Strava zachowała Temperaturę 0℃, Feels like -4℃, a zapis w pliku spadł do 12-13℃:

 

OiAwVQi.png

 



#6864 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 19 kwiecień 2021 - 14:58

Też kiedyś miałem ten czujnik i nosiłem podczas wycieczek w góry przy plecaku sparowany z eTrexem Garmina. Garmina i czujnik sprzedałem. Teraz nawigację mam w telefonie, a przy plecaku termometr dedykowany do lodówek za 8 zł :D Wszystko działa idealnie :)


  • mikroos lubi to

#6865 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3215 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 kwiecień 2021 - 00:51

Garmin Tempe. Od dłuższego czasu czułem się na ten gadżet, bo mnie wkurzały temperatury rejestrowane przez Fenixa: zimno, a tu że niby było 25 stopni. Żal było wydawać stówę z hakiem na taki bzdet, ale jednak jest.
bc59336fd5c18bc635f113504632480c.jpg

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Skoro żal było wydawać tą stówkę to znaczy się że nie był potrzebny :D szybciej nie pojedziesz jedynie dane na wykresie Ci się zgodzą, ale czy serio będziesz właśnie temperaturę analizował? No ale to Twoja stówa ;) Może będziesz spokojniejszy. 


  • mikroos lubi to

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#6866 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 kwiecień 2021 - 08:28

Jakbyś był łaskawy przeczytać co napisałem nieco później (choć i z pierwszego zapisu wynika, że dotyczy to Fenixa, czyli aktywności na ogół innych niż kolarska), to czujnik ma być używany przede wszystkim w logowaniu poprawnej temperatury przy bieganiu/wędrówkach, bo wewnętrzny czujnik temperatury w Fenixie do tego absolutnie się nie nadaje. Właściwie sprawdza się chyba jedynie w rejestracji temperatury podczas... pływania, w każdym innym przypadku kontakt z ciałem dość mocno zawyża rejestrowaną temperaturę, przez co log tego parametru jest kompletnie bezużyteczny. A jeśli jest, to chcę mieć go w wartościach realnych, a przynajmniej do takich dość mocno zbliżonych. Ot i powód zakupu gadżetu ;)

 

Przy okazji przydaje się do pomiaru temperatur od -20°C do +60°C i o dziwo jest dość dokładny, choć należy pamiętać tak o dość dużej bezwładności, jak też unikaniu wystawiania na bezpośrednie mocne nasłonecznienie (czarny kolor = może się nagrzewać). 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6867 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 kwiecień 2021 - 08:35

Jeszcze taki "szczegół". Jak ktoś kupuje zegarek za 2,5k czy więcej to już ta stówka za dodatkowy czujnik jest niczym ;) Z drugiej strony, na codzień widuję ludzi na podgórskich parkingach w wypasionych furach za 200-300k, ubrani za kolejne tysiące, ale za płatny parking nie da 5 zł, tylko staje na poboczu w lesie albo na zakazie :D


  • Prozor i X-RAY lubią to

#6868 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 20 kwiecień 2021 - 08:51

Tego z kolei nie rozumiem. W sensie jeżeli chodzi o walkę z nieuczciwymi sprzedawcami miejsc parkingowych, którzy rano ogłaszają, że tu ich ziemia i tu ich parking i nawet paragonu nie wystawiają to może trochę bardziej rozumiem... Niemniej średnio to bezpieczne.

 

Tak czy tak Tempe fajny gadżet. Każdy wie, że to jest gadżet i nie każdemu się przyda. Ale zawsze mamy dodatkowe dane podsumowania z przygody ;). Za sto złotych w dzisiejszej Polsce można mieć dobry obiad dla pary, można też kupić tani ciuch na rower. A można też kupić Tempe, który posłuży pewnie bezproblemowo kilka lat.


  • Prozor lubi to

#6869 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 kwiecień 2021 - 10:26

Tego z kolei nie rozumiem. W sensie jeżeli chodzi o walkę z nieuczciwymi sprzedawcami miejsc parkingowych, którzy rano ogłaszają, że tu ich ziemia i tu ich parking i nawet paragonu nie wystawiają to może trochę bardziej rozumiem... Niemniej średnio to bezpieczne.

Ale stoją z kasą i wkładają paragony za wycieraczkę, to dzbany parkują kilka metrów przed "szlabanem" byle tylko nie zapłacić. Mało tego, jest pod Szyndzielnią takie miejsce, że omijają parking płatny(z paragonem), wjeżdżają pod zakaz i parkują pod samymi górami, konkretnie pod Dębowcem. Tam już inni panowie wystawiają "paragony", szczególnie w weekendy :P

Ale dobra, koniec, bo to nie na temat ;)


  • artho lubi to

#6870 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1152 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 20 kwiecień 2021 - 11:07

Chyba koła kupię do nowej Madonki.

 

DT Swiss ARC 1100 62 DB albo FFWD F6D FCC

 

Dam znać co wjedzie i na co pozwoli fundusz, bo teraz inne zakupy w życiu poczynione.


  • artho lubi to

#6871 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1384 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 20 kwiecień 2021 - 11:16

Chyba koła kupię do nowej Madonki.

DT Swiss ARC 1100 62 DB albo FFWD F6D FCC

Dam znać co wjedzie i na co pozwoli fundusz, bo teraz inne zakupy w życiu poczynione.

To już 29 raz kiedy wspominasz o nowej Madonce :D

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Ciachoorsky, Bzyk i dmxzor lubią to

#6872 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 20 kwiecień 2021 - 11:22

56e7rv.jpg

#6873 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 20 kwiecień 2021 - 11:24

Chyba koła kupię do nowej Madonki.

 

DT Swiss ARC 1100 62 DB albo FFWD F6D FCC

 

A widziałeś już nowe koła Bontrager Aeolus RSL ? Akurat do nowej Madonki gdyby fundusz pozwolił :D

Tutaj na forum obeszły się bez ani jednej wzmianki ale za granicą sporo o nich słychać:

 

Aeolus RSL 37: 1325g

Aeolus RSL 51: 1410g

Aeolus RSL 62: 1520g

Aeolus RSL 75: 1645g

 

PS: technologia kosmiczna i tutaj :)

 

https://www.trekbike...lus-rsl-wheels/

 

 

Akurat reklamowane Twoją nową Madonką:

 

f78iWJa.png

 



#6874 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1152 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 20 kwiecień 2021 - 12:00

Do mojej nowej Madonki jakoś mi nie podchodzą.. =D Poza tym jednak budżet nie ten.

 

A jako, że już mowa o nowej Madonce, to kupiłem uchwyt K-edge pod bolta i światełko z przodu :-)

 

Poza tym, muszę je rozróżniać bo mam dwie =] Stara i nowa ^.^


  • piotrkol i artho lubią to

#6875 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 20 kwiecień 2021 - 12:16

Czekamy na fotki nowej i najlepiej cały wątek :D



#6876 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1384 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 20 kwiecień 2021 - 12:21

Ja kupiłem obręcze DT Swiss 533d do mojego starego MTB i będę próbował sam je przełożyć. Jak by nie wyszło zaniosę do speca. Nie lubię go, on nie lubi poprawiać po innych więc jak coś spieprzę płaczu nie będzie ino w sakiewce mniej

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
  • artho lubi to

#6877 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3215 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 kwiecień 2021 - 12:49

A widziałeś już nowe koła Bontrager Aeolus RSL ? Akurat do nowej Madonki gdyby fundusz pozwolił :D

Tutaj na forum obeszły się bez ani jednej wzmianki ale za granicą sporo o nich słychać:

 

Aeolus RSL 37: 1325g

Aeolus RSL 51: 1410g

Aeolus RSL 62: 1520g

Aeolus RSL 75: 1645g

 

PS: technologia kosmiczna i tutaj :)

 

https://www.trekbike...lus-rsl-wheels/

 

 

Akurat reklamowane Twoją nową Madonką:

 

f78iWJa.png

Super jest ta niby symulacja przepływu powietrza na której są szprychy piasta i tarcza, ale nie wpływają w żaden sposób na przeplyw powietrza :lol:


  • ROZMIAR lubi to

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#6878 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 20 kwiecień 2021 - 13:28

Jak nic musisz (najlepiej w jakiejś słusznej sprawie, np. w obronie dobrego imienia Polaka, walce o naród czy coś) się tam wybrać i wytłumaczyć im, że z robią źle! :P

 

ROZMIAR lubi to.

 

Natomiast cenią się cenią, trzeba im przyznać. Trochę szkoda, że nie pocisnęli jeszcze trochę na wadze aby zrobić 12xx gramów, kto jak kto ale twórcy Emondy SLR 10 powinni być w stanie. Z drugiej strony przy niektórych Zipp-ach to wcale tak drogo nie jest...



#6879 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3215 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 kwiecień 2021 - 13:53

Jak nic musisz (najlepiej w jakiejś słusznej sprawie, np. w obronie dobrego imienia Polaka, walce o naród czy coś) się tam wybrać i wytłumaczyć im, że z robią źle! :P

 

ROZMIAR lubi to.

 

Natomiast cenią się cenią, trzeba im przyznać. Trochę szkoda, że nie pocisnęli jeszcze trochę na wadze aby zrobić 12xx gramów, kto jak kto ale twórcy Emondy SLR 10 powinni być w stanie. Z drugiej strony przy niektórych Zipp-ach to wcale tak drogo nie jest...

Widzę że masz jakiś problem ale ja ci w nim nie pomogę. 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#6880 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 21 kwiecień 2021 - 12:36

Piękny marketingowy bełkot :) Nie wiadomo o ile szybsze, nie wiadomo od czego, ale najszybsze :D

 

BTW: w samochodach to wszystko wiadomo i życie prostsze : im szersza opona i/lub niższe ciśnienie tym większe opory toczenia i praca potrzebna do ich pokonania (większe spalanie). ALe komfort większy. I zupełnie na odwrót przy węższej oponie i/lub większym ciśnieniu. Wystarczy otworzyć pierwszą lepszą książkę. 

Ale nie, w rowerach jest inna fizyka.  Oczywiście poparta "badaniami". Na szczęście historia lubi zataczać koło i już niedługo producenci "wybadają" że jednak 23c szybsze. I biznes kręci się dalej..... :D


  • ROZMIAR, beskidbike i B00mer lubią to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT



Dodaj odpowiedź