Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jazda W Czasach Dżumy I Cholery


2399 odpowiedzi w tym temacie

#2021 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1140 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 07 styczeń 2021 - 14:27

A z ciekawości (wybaczcie offtop) sporo masz takich, którzy ogłaszają upadłość konsumencką no i bach... sprawa zamknięta?

 

Od momentu jej wprowadzenia mnóstwo i z każdym miesiącem jest tego coraz więcej. Ostatnio zauważyłem nawet tendencję sądów do ogłaszania tych upadłości mimo, że dałoby się na dobrą sprawę to oddalić, to jednak sądy wolą naciągać w drugą stronę.

Najbardziej szkoda tych spraw, gdzie jest już kasa zabezpieczona a tu nagle cyk, postanowionko i pieniążek do syndyka :)



#2022 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2828 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 14:32

Ja oczywiście nie popieram nadużywania tego systemu i temat powinien być dość dobrze zbadany przez wydaniem pozytywnej decyzji. Tylko jednocześnie nie jestem za tym aby temat był utrudniony tylko dobrze zbadany na wypadek potencjalnego oszustwa/nadużywania prawa.

 

I taka zabezpieczona kasa po "postanowionku" wraca na konto upadłego petenta? :D



#2023 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1140 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 07 styczeń 2021 - 14:44

To byłoby zbyt piękne :-) Spłaca się z tego zobowiązania uczestniczących w planie wierzycieli po zgromadzeniu. Dużo by tłumaczyć, jednak sporo to dla takiego klienta, który za dużo kasy nie ma ułatwia.



#2024 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2828 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 14:51

No tak ale de facto wychodzi na to, że nieraz to czas zgłoszenia upadłości im po prostu średnio siądzie :P



#2025 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 07 styczeń 2021 - 15:19

 

 

 

Co do zgwałcenia to piszesz nie o nim, a o innej czynności seksualnej, a nie o zgwałceniu. Dwa różne przestępstwa, dwa różne progi karalności. ;-)

Nie chcę off topować, ale brniesz coraz bardziej. Każdy, trochę bardziej rozgarnięty student prawa powie ci, że masz dwa rodzaje zgwałcenia: obcowanie płciowe ( dawniej czyn nierządny ) i inna, niż to obcowanie płciowe, czynność seksualna ( dawniej czyn lubieżny ) - m.in. łapanie za miejsca intymne. Progi karalności nie mają tu nic do rzeczy - inny masz też próg karalności przy zgwałceniach kwalifikowanych - np. przy zgwałceniu zbiorowym lub ze szczególnym okrucieństwem, a to również są formy zgwałcenia i tez mogą przybrać postać ,,innej czynności seksualnej''.



#2026 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2828 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 15:28

trochę bardziej rozgarnięty student prawa powie ci, że masz dwa rodzaje zgwałcenia

Bullet, jesteś studentem prawa?



#2027 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 07 styczeń 2021 - 15:33

Nie chcę się tutaj mądrzyć, ale rozmawiałem kiedys z kolegą który takie sprawy rpzeprowadza .... bułka z masłem żeby po jakimś czasie być na zero w zyciu :)

 

P.S. Odnośnie Upadłości Konsumenckiej. 



#2028 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1140 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 07 styczeń 2021 - 15:44

Nie chcę off topować, ale brniesz coraz bardziej. Każdy, trochę bardziej rozgarnięty student prawa powie ci, że masz dwa rodzaje zgwałcenia: obcowanie płciowe ( dawniej czyn nierządny ) i inna, niż to obcowanie płciowe, czynność seksualna ( dawniej czyn lubieżny ) - m.in. łapanie za miejsca intymne. Progi karalności nie mają tu nic do rzeczy - inny masz też próg karalności przy zgwałceniach kwalifikowanych - np. przy zgwałceniu zbiorowym lub ze szczególnym okrucieństwem, a to również są formy zgwałcenia i tez mogą przybrać postać ,,innej czynności seksualnej''.

 

Ehh. Temat jest prosty. Zgwałcenie to typ podstawowy. Inna czynność seksualna to typ kwalifikowany przestępstwa.

 

Tak czy owak, jak pomacasz sobie koleżankę, to nikt nie będzie Cię sądził za gwałt, tylko za dopuszczenie się innej czynności seksualnej (typ kwalifikowany zgwałcenia :D ) i to nie do końca, bo to zależy od okoliczności. Zwał jak zwał.

 

#EOT.



#2029 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 07 styczeń 2021 - 15:48

Dokonanie innej czynności seksualnej niż obcowanie płciowe to drugi typ podstawowy zgwałcenia, to nie jest typ kwalifikowany. Po drugie nie wiem o czym piszesz posługując się określeniem ,,gwałt''. W kodeksie karnym masz przestępstwo opanowania gwałtem statku powietrznego lub wodnego - rozumiem, że terrorysta powinien zgwałcić załogę samolotu, aby przejąć nad nim kontrolę? Litości. W języku potocznym utożsamia się gwałt ze zgwałceniem, ale w języku ustaw to dwa odrębne, mające inne znaczenie pojęcia.


  • dmxzor lubi to

#2030 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 07 styczeń 2021 - 17:12

Bullet, jesteś studentem prawa?

Tak, zapisałem się na uniwersytet trzeciego wieku


  • artho lubi to

#2031 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2828 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 18:09

Tak, zapisałem się na uniwersytet trzeciego wieku

Kiedy pytanie było całkiem na serio i dla odmiany bez krztyny sarkazmu... :D



#2032 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 07 styczeń 2021 - 18:11

Powiedzmy, że byłem, ale to było dawno temu.



#2033 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2828 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 18:16

No i jakie ciekawe zakończenie :). A dla sportu dodam, że moja chrzestna akurat prawem w swojej drugiej, tej dojrzalszej połowie życia się zainteresowała i chyba nawet jakieś studia ukończyła. Więc nigdy nie wiadomo na co to kto jeszcze wpadnie... :)



#2034 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1140 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 07 styczeń 2021 - 22:48

Typie jestem na forum rowerowym :-) Wybacz brak posłużenia się wyrażeniem ustawowym i zamiast niego użyciem zwrotu potocznego :-)
To tak jak zajęcie konta i zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego. I tu i tu wiadomo o co chodzi, jeez.

#2035 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 10 styczeń 2021 - 12:30

Typie jestem na forum rowerowym :-) Wybacz brak posłużenia się wyrażeniem ustawowym i zamiast niego użyciem zwrotu potocznego :-)

 

Skoro orientujesz się w tych sprawach to może jesteś w stanie powiedzieć jak teraz działają banki i komornicy w przypadku zadłużonych osób fizycznych? W połowie zeszłego roku doszły mnie słuchy że wszystko ma ruszyć 6 miesięcy po zakończeniu p***. Jak to teraz wygląda?


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2036 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1140 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 11 styczeń 2021 - 08:22

Skoro orientujesz się w tych sprawach to może jesteś w stanie powiedzieć jak teraz działają banki i komornicy w przypadku zadłużonych osób fizycznych? W połowie zeszłego roku doszły mnie słuchy że wszystko ma ruszyć 6 miesięcy po zakończeniu p***. Jak to teraz wygląda?

 

Banki chyba w normie, a co do komorników to zależy co chcesz wiedzieć - obecnie działają jak poprzednio z niewielkimi ograniczeniami dot. eksmisji, czy licytacji nieruchomości - pisz na priv co by śmietnika nie robić.



#2037 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 15 styczeń 2021 - 14:34

Niekoniecznie jazda rowerem ale przygotowanie kondycyjne  do roweru/sezonu jak najbardziej .

 

Nawiązując od Pani Emilewicz.......i jej tłumaczenia, że to nie narty ale Ski Toury.

 

Z tego co rozumiem i co  widać  niektóre wyciągi ( u nas np. Gondola Świeradów,Puchatek w Szklarskiej, Kopa)  są otwarte dla wszystkich    ale już na stoku mogą przebywać   tylko narciarze tzw. ''sportowcy/zawodowcy'' itp.  jakkolwiek by nazwał.  

 

Czyli jak zwykły śmiertelnik  zapuści  się na spacer w góry na Ski Tourach i chce potem jakoś zjechać w dół to może  według aktualnych ''przepisów'' to zrobić dowolnie w dozwolony sposób ( niektóre szlaki są zamknięte )  byle by nie korzystał z trasy zjazdowej .......przygotowanej czy nie, to nie ma znaczenia .?

( korzystanie ze stoku....jak idę w górę stokiem to chyba też z niego korzystam, bo na nim przebywam ?!)

 

Sniegu nie było to problemu nie było ale teraz po opadach pojawiają się możliwości i trochę to kusi.... wiadomo zagrożenie w tym układzie Covidem takie same albo i mniejsze niż jazda na rowerze czyli ca.0, tych SkiTourowców nawet w ostrym sezonie co najwyżej garstka  ale płacić jakieś kary czy plątać potem po sądach to nie za bardzo się chce, nie wiem czy w ogóle są jakieś kontrole....

 

( znaczy wiadomo są opcje zjazdu jakimiś bokami  z których pewnie teraz awaryjnie skorzystam ale trasą najwygodniej )

 



#2038 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 styczeń 2021 - 16:54

Myślę że jak na skitourach ominiesz okolice dolnej i górnej stacji wyciągów to szanse na kontrole są niewielkie. Możesz też wystąpić o licencję, nie wiem jak to wygląda w związku narciarskim, ale w związku łyżwiarskim to przykładowo 10zł dla dziecka / sezon.
  • big75 lubi to

#2039 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 25 luty 2021 - 08:23

Co dalej z jadą na rowerze?

W całej Europie poza miastem można jeździć bez żadnych masek, a u nas jest problem głośno to powiedzieć.

Ktoś jeździł na rowerze w masce? jest to w ogóle możliwe?



#2040 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 25 luty 2021 - 10:18

A ktoś się kogoś kiedykolwiek "czepiał" podczas jazdy na rowerze nawet kiedy była ona niby zabroniona*? Rowerowa, krakowska brać pomykała wczoraj z odsłoniętą twarzą, przynajmniej w rejonach gdzie się poruszałem

*oprócz przejażdżek po pustych bulwarach





Dodaj odpowiedź