Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zamiana Tarcz 105 Na Ultegra Bądź Dura Ace .


25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 19 marzec 2020 - 19:02

Witam
Posiadam rower szosowy na grupie r7020.
Obecnie zmieniam kola na karbon i zastanawiam się czy nie zainwestować również w tarcze Ultegry bądź Dura Ace.
Pytanie czy takie tarcze podejdą do r7020?
Pozdr

#2 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 19 marzec 2020 - 19:50

Nie ma najmniejszego sensu. Zajeździj to co masz (a masz bdb korbę) i dopiero myśl.


  • 4gotten lubi to

www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#3 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 19 marzec 2020 - 20:00

Sorki nie odpisałem że chodzi o tarcze hamulcowe Powód to takie widzi mi się ale koło bardziej podoba mi się z tarczami ultegra bądź jeszcze lepiej czarnymi Dura Ace...

#4 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 19 marzec 2020 - 20:25

Sorki nie odpisałem że chodzi o tarcze hamulcowe Powód to takie widzi mi się ale koło bardziej podoba mi się z tarczami ultegra bądź jeszcze lepiej czarnymi Dura Ace...

Tarcz hamulcowych tym bardziej bym nie zmieniał


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#5 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 marzec 2020 - 20:34

jak masz cash na DA to bierz lepiej nowe XTRy, lżejsze i ładniejsze i wiatr ma w nich gdzie dmuchać



#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 marzec 2020 - 07:39

Pasować będą. Jeżeli wyceniasz, że warto dopłacić za wygląd, to dopłać - technicznie nie ma żadnego problemu.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 10:40

jak masz cash na DA to bierz lepiej nowe XTRy, lżejsze i ładniejsze i wiatr ma w nich gdzie dmuchać

A guzik, nie ma ładniejszych tarcz od DA :) i sam po ujechaniu kiedyś moich Ultegry zamontuję właśnie czarne DA, są piękne. 



#8 hubertgal

hubertgal
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądWarszawa/Suchedniów

Napisano 22 marzec 2020 - 11:42

SRAM robi też piękne tarcze:

 

centerlock160mmsidel.jpg

 

dbrotorclx160.jpg



#9 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marzec 2020 - 11:44

oglądam czasme rozmaite dream build na youtubie i ostatnio zauważyłem sporo projektów na napędzie srama, ale z tarczami xtr

mi te sramowskie sie nie podobają :D



#10 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 11:45

W przypadku Srama bardzo ważne jest jakie weźmie się do nich klocki.

#11 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 marzec 2020 - 18:18

Jakie polecasz do Srama?



#12 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 19:32

Od pewbego czasu używam Discobrakes.
Mają model do Shimano 505/805 i do szosowych Sramow. Do Shimano tylko półmetale, do hebli Srama pełny asortyment (metal, półmetal, ceramiczne 2 typu, kewlary i bezmiedziowe), ja używam ich w hamulcach mtb.
Ich produkty poprawiły moją wiedzę na temat klocków :)
Wybrałem metaliki i brzemiedziowe które są cicho nawet gdy jest mokro.
Bardzo dobra obsługa zamówień i gwarancyjna. Nie wiem czy w Polsce można kupić u kogoś ich produkty.

#13 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 16 kwiecień 2020 - 15:39

jak masz cash na DA to bierz lepiej nowe XTRy, lżejsze i ładniejsze i wiatr ma w nich gdzie dmuchać

 

Czy są kompatybilne z hamulcami DA? Bo muszę kupić jakieś tarcze hamulcowe.



#14 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 17 kwiecień 2020 - 09:59

Ponawiam pytanie: czy ktoś posiada wiedzę czy tarcze XTR będą kompatybilne z hamulcami Dura Ace?



#15 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 kwiecień 2020 - 07:34

Ja mam z ultegrą, wszystko kompatybilne, to szimanotylko załóz klocki metaliczne, są duzo lepsze niż te zywiczne czy ceramiczne
  • Dari lubi to

#16 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 18 kwiecień 2020 - 08:16

Dzięki za informację. 

Jakiej firmy masz metaliczne klocki?



#17 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 kwiecień 2020 - 08:30

a nie mam pojęcia.. w airbiku mi powiedzieli, że klocki mam zużyte i chcą wymienić, powiedziałem ok, jak odbierałem powiedzieli że daili metaliczne, ale nie wiem jakie. Jest różnica, zwłaszcza na tylnym, hamuje żyleta.

 

a to już gdzieś na yt słyszałem, że shimano standardowo daje w zestawach te słabe żywiczne, a powinni od razu metaliczne



#18 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 kwiecień 2020 - 08:46

Metaliczne przeważnie są głośniejsze, poza tym często są droższe. Dlatego nie każdy je lubi.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#19 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 kwiecień 2020 - 11:11

Mi Sramowskie się nie podobają a pomiędzy ultegrą białą a duraace czaną, wg. mnie duraace ładniejsze, ale to akurat pomijalne. Natomiast słyszałem od jakiegoś serwisanta, że Sram częściej od Shimano potrafią się odkształcić i obcierać. Nie wiem ile w tym prawdy, ale tak słyszałem. Zresztą Shimano też nie są idealne. Mam ultegrę r8000 i ogólnie muszę powiedzieć, jestem z hamulców bardzo zadowolony, ale w deszczu łapią ziarenka piasku i hałasują. Jakby było za mało miejsca pomiędzy tarczą a klockami. Po przehamowaniu cisza. Do następnego ziarenka. No i żywiczne klocki w deszczu też piszczą, chociaż hamują dobrze. Ogólna ocena tarcz Shimano wychodzi pozytywnie i gdybym miał wybierać ponownie, wybór byłby taki sam. Sorry, że trochę obok tematu, ale jeśli ktoś wybiera, to dobrze zrobić to ze świadomością wad i zalet.



#20 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 kwiecień 2020 - 13:50

Mały odstęp tarczy od klocków w ultegrach, dobre - widać że nie jeździłeś na starych sram-ach (juicy 5/7). Tam to jest masakra - potrafiłem załatwić nowe klocki w kilka godzin jazdy w deszczu po piaszczystym lesie.



Dodaj odpowiedź