Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zamiana Tarcz 105 Na Ultegra Bądź Dura Ace .


25 odpowiedzi w tym temacie

#21 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 kwiecień 2020 - 14:11

Nie jeździłem. Piszę tylko o swoich odczuciach i przemyśleniach. Jeżeli piszę o czymś, co tylko słyszałem, to wyraźnie to zaznaczam. Zresztą po to jest forum. Zawsze można o coś zapytać... R8000 to moje pierwsze tarcze. Wcześniej miałem klasyczne obręczowe a na mtb nie jeżdżę. Kiedyś jeździłem tylko rekreacyjnie, jak większość, ale wtedy tarcz nie było.

#22 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 kwiecień 2020 - 14:18

Luz, nie bierz tego do siebie. Chodziło tylko o fakt, że odstęp w ultegrach oceniam jako wystarczający. Sprawdź czy masz dobrze ustawiony zacisk, bo może jeden z klocków jest wyraźnie bliżej tarczy niż drugi i stąd ta obserwacja? Albo zacisk jest tak przesunięty i klocki nie są równolegle do tarczy. Tam 0.5mm potrafi robić różnicę.

#23 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 kwiecień 2020 - 15:04

Spoko, nie biorę. Nie wziąłem tego jako jakikolwiek atak. Doskonale zrozumiałem, że to był rodzaj porównania. Natomiast napisałem to, aby może ktoś to potwierdził lub zaprzeczył.

#24 hubertgal

hubertgal
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądWarszawa/Suchedniów

Napisano 18 kwiecień 2020 - 15:49

Wyczyść sobie tłoczki tak jak pokazane na filmie. Brudne słabo się cofają i nierówno chodzą, to często powoduje obcieranie.

 



#25 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 kwiecień 2020 - 16:26

Czyszczone kilka razy w sezonie. Ustawione idealnie zaciski. To nie jest odbieranie tarczy o klocek. To są ziarenka piasku. Po osuszeniu tarczy, przehamowaniu delikatnym piasek wypada i jest cicho. Do następnego razu.

#26 hubertgal

hubertgal
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądWarszawa/Suchedniów

Napisano 18 kwiecień 2020 - 19:54

Ja u siebie nie zauważyłem tego efektu, ale póki co mało jeździłem. Raz w dużym syfie, ale nic nie piszczało samo z siebie.

 

mZlALOw.png





Dodaj odpowiedź