Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Ultimate Na Dłuższe Dystanse, Pytanie Do Posiadaczy


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Groszek6

Groszek6
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 18:23

Witam wszystkich,
Obecnie jeżdżę na trek emonda alr, przymierzam się do zmiany, wybór padł na Canyona Ultimate.
Emonda służy mi do jazdy w tygodniu po 2-3h kilka razy a na weekend całodzienne wypady po 100-200+ km. I chciałbym aby Canyon również spełniał taką rolę.
Dlatego pojawiły się wątpliwość odnośnie Ultimate, czy nie lepszy byłby Endurance?
Ścigać się nie ścigam, w tygodniu raczej szybkie przejazdy, na weekend spokojniejsze tempo, teren bardzo mieszany od płaskiego po pagórki.
Emonda jest dla mnie bardzo wygodna, a ultimate jest niby jej odpowiednikem. I pytanie czy na ultimate da się robić w miarę wygodnie długie dystanse, całodzienne wycieczki? Dodam że mam stalowego gravela na ciezkie warunki.
Chętnie wysłucham opinii użytkowników Ultimate którzy jeżdżą dłuższe trasy.
Z góry dziękuję za pomoc

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#2 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 19:40

Byłem kilka lat użytkownikiem Ultimate (do tej zimy), wcześniej miałem kilka lat Roadlite. Różnicy po przesiadce w komforcie nie poczułem, mimo że pozycja niższa, ale to zależy od użytkownika. 

 

Długie dystanse? Jak najbardziej, przynajmniej w moim przypadku. Nie czułem różnicy na plecach pomiędzy przejażdżką na 50 a 150 km. 

 

Jeśli nie czujesz się pewnie w niższej pozycji lub masz obawy + nacisk będzie na spokojne tempo, to idź w Endurace. Dużej różnicy w osiągach raczej nie poczujesz, skoro się nie zarzynasz. 

 

Użytkowników Ultimate na forum jest trochę, może odzew będzie większy. 



#3 Groszek6

Groszek6
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 20:08

Dzięki za odpowiedź, faktycznie na ultimate dużo jeździ może ktoś się jeszcze wypowie.
Co do pozycji to na treku jest bardzo wygodnie, nie mam żadnych zatrzezen, a ultimate chyba odpowiada emondzie, a endurance trekowi domane :)

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#4 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1988 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 21 marzec 2020 - 20:14

Też mam Ultimate. Zrobiłem na nim raz trasę 400km, kilkanaście razy po 200km+ oraz kilkadziesiąt 100km+ i nie stwierdziłem braku wygody czy komfortu. To jest oczywiście takie trochę subiektywne bo dla każdego komfort znaczy trochę coś innego, no i każdy ma jakieś swoje własne limity choćby tego jak agresywną pozycję może przyjąć ale moja opinia jest taka, że Ultimate spokojnie nadaje się na długie dystanse i jest rowerem bardzo uniwersalnym. Sztywny, lekki, można śmigać szybkie ustawki, można śmigać też całodzienne trasy po górach (lekka waga się przydaje na przewyższeniowych wyprawach).

Mam też aluminiowego Treka o geometrii Endurance i chodziły mi po głowie pomysły żeby to na nim robić długie dystanse ale po pierwszej 150'ce stwierdziłem, że nigdy więcej - ciężko, klockowato. Bardzo -wydawać by się mogło - wygodna pozycja na dłuższą metę okazała się mega irytująca i wyjątkowo niekomfortowa :P

 

No ale to ja. Ty możesz mieć z kolei inne odczucia więc nie sposób dobrze doradzić



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#5 Groszek6

Groszek6
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 23:22

Dzięki za komentarze, czyli jednak da się tluc dłuższe dystanse na ultimate ;)

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#6 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 22 marzec 2020 - 09:54

Podłącze się do tematu.

Chciałem zapytać o zintegrowany kokpit (chociaż chyba pośrednio odpowiedzieliście) - jak wrażenia? Czy nie mieliście kłopotu z długością mostka i szerokością samej kierownicy?

Pozdrawiam,
Jarek

#7 Groszek6

Groszek6
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 10:00

Kokpit możesz zmienić po złożeniu zamówienia pisząc do canyon polska na fb podają numer zamówienia. Tylko niestety trzeba wiedzieć konkretnie jaki potrzebujemy. Bo później już uzywanego nie przyjmują.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#8 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 10:34

Dzięki za komentarze, czyli jednak da się tluc dłuższe dystanse na ultimate ;)

Da się, ale to cały czas zależy od użytkownika. Są osoby, które nawet po 20 km na Ultimate czują się obolałe.

 

Podłącze się do tematu.

Chciałem zapytać o zintegrowany kokpit (chociaż chyba pośrednio odpowiedzieliście) - jak wrażenia? Czy nie mieliście kłopotu z długością mostka i szerokością samej kierownicy?

Pozdrawiam,
Jarek

Ja nie korzystałem, mimo jego minimalistycznego piękna :) do mojej ramy by nie pasował, a nie chciałem ryzykować popsucia wyglądu.

 

Niedawno byłem o krok od zakupu zintegrowanego Pro Stealth do Tarmaca (długość i szerokość teoretycznie moja), ale jednak postawiłem na klasyczne wyjście, w obawie jak to wyjdzie na nowym rowerze. 



#9 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3142 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 12:27

Co do pozycji to na treku jest bardzo wygodnie, nie mam żadnych zatrzezen, a ultimate chyba odpowiada emondzie, a endurance trekowi domane :)
 

 

 

Miałem Domane, mam Endurace i na tym pierwszym pozycja była wyraźnie bardziej "komfortowa".


  • lukaszzsch lubi to



Dodaj odpowiedź