Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shimano Ultegra Cs-8000 + Mavic Ksyrium Elite = Luz Kasety Na Bebenku

kaseta luz ultegra mavic

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 wargol

wargol
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 09:49

Witam wszystkich!

 

Wstawiłem rower żony na trenażer i przy pewnych biegach słychać stukanie. Okazało się, że kaseta ma luz na bębenku:

 

Odkręciłem kaseta, wyczyściłem wszystko i dokręciłem trochę mocniej niż trzeba, ale luz nie znika. Podejrzewam, że nakrętka doszła do końca gwintu. Sprawdziłem schemat kasety i wydaje się, że niczego nie brakuje.

 

Co mogę z tym zrobić?



#2 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 kwiecień 2020 - 12:07

Zdejmij kasetę i zobacz, może luz jest na bębenku? Wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby to było na kasecie, tak jak piszesz. Kaseta jest z kilku niezależnych części, a tu wydaje mi się, że chodzi cała.



#3 Marqs

Marqs
  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 13:15

Daj cieniutka podkladke przed włożeniem kasety i będzie ok😉

#4 wargol

wargol
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 14:32

Zdejmij kasetę i zobacz, może luz jest na bębenku? Wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby to było na kasecie, tak jak piszesz. Kaseta jest z kilku niezależnych części, a tu wydaje mi się, że chodzi cała.

Rzeczywiście na bębenku jest luz. Czy da się to jakoś zniwelować? Czy muszę wymienić cały bębenek?



#5 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 kwiecień 2020 - 15:36

Nie wiem, jak jest w przypadku piast mavica. Poszukaj po Youtube, można znaleźć filmiki, jak serwsować piasty i bębenki. Albo może ktoś, kto ma takie piasty coś napisze?

#6 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 26 kwiecień 2020 - 16:42

Przypuszczam, ze to model z lozyskiem slizgowym. Kiedy robiles serwis tylnej piasty?

#7 wargol

wargol
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 18:01

Przypuszczam, ze to model z lozyskiem slizgowym. Kiedy robiles serwis tylnej piasty?

Nie serwisowałem piasty. Rower kupiliśmy w połowie lutego. Oddam po prostu do serwisu. Nie będę ryzykował że jeszcze coś dokumentnie zniszczę. 

Dzięki za pomoc!



#8 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 27 kwiecień 2020 - 10:14

Też bym obstawiał zużyte łożysko ślizgowe. 

Tu masz opis problemu:

http://serwisbajka.p...-bebenku-mavic/

 

A na ebay jak wpiszesz "mavic bushing" w wyszukiwarkę to znajdziesz ślizgi do samodzielnej wymiany.

W opisie masz kiedy stosować standard sized bushing a kiedy oversized.

Z serwisem może być o tyle drożej, że zazwyczaj wymienią cały bębenek (o ile wystarczy tylko bębenek).

 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kaseta, luz, ultegra, mavic