Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kreatyna ...


88 odpowiedzi w tym temacie

#81 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 18 marzec 2008 - 11:09

Miesien rosnie na skutek odpowiedniego treningu i odzywiania.


No i rozbil mnie tekst jakoby od prawidlowego zywienia efekty treningu byly calkiem calkiem.

Rafalek, dlaczego zaprzeczasz sam sobie?? Czyżbyś zmienił zdanie na temat faktu że jeśli dostarczymny organizmowi odpowiednie ilości białka i węglowodanów oraz poprzemy je odpowiednio dobranym treningiem to powinniśmy w końcu zobaczyć efekty?? Bo mi właśnie o to chodziło więc podejrzewam że się nie zrozumieliśmy

Nie, poprostu bawia mnie wypowiedzi ludzi ktorzy w kreatynie widza substane oddzialujaca na organizm ludzki z sila sterydow(anabolizm miesni) lub rownie skutecznie ale negatywne wplywanie na watrobe lub nerki.
Tymczasem wiele ludzi spiera sie o to czy kreatyna wogole wywiera jakis wplyw na organizm ludzi, dajacy wymierne korzysci w postaci wiekszego wzrostu wytrzymalosci lub objetnosci miesni :)

Wcale nie powiedziałem że kreatyna działa z siłą sterydów, chciałem poprostu wyjaśnić że jeśli chcemy zrobić trochę zdrowej masy bez obaw że zepsujemy sobie zdrówko to kreatyna jest chyba najlepsza. A co do siły z jaką oddziałuję na organizm, to myślę że jest to chyba zbyt indywidualna sprawa. Na mnie na przykład podziałałą bardzo ładnie, mięśnie stały się pełniejesze i większe. I dodam jeszcze żebyś mi potem nie wytykał że wciskam ściemę, że na siłkę chodzę od paru ładnych lat, odżywiam się również starając się jeść żarcie jak najbardziej naładowane białkiem i węglowodanami ale dopiero po serii z kreatyną zobaczyłem wyraźną zmianę i szybszy przyrost masy więc śmiało mogę powiedizeć że kreatyna wpływa na przyrost masy mięśniowej!!!

#82 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2008 - 12:44

Rafalek, dlaczego zaprzeczasz sam sobie?? Czyżbyś zmienił zdanie na temat faktu że jeśli dostarczymny organizmowi odpowiednie ilości białka i węglowodanów oraz poprzemy je odpowiednio dobranym treningiem to powinniśmy w końcu zobaczyć efekty?? Bo mi właśnie o to chodziło więc podejrzewam że się nie zrozumieliśmy


Czytajac Twoj post odebralem go jakbys sugerowal ze samo jedzenie to za malo do wzrostu masy.
Moze zbyc precyzyjne sie okresliem w swojej dopowiedzi.

Prawda jest taka ze nawet walac prawdziwy koks bez odpowiedniego zywienia duzo nie urosnie .

#83 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2008 - 14:56

Wydaje mi się ze juz wszystko w tym temacie zostało powiedziane. Niech każdy wyciągnie z tego odpowiednie wnioski.

#84 Amateur_PL

Amateur_PL
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądTrzebnica

Napisano 23 czerwiec 2008 - 00:02

Nie czytałem wszystkiego... ale uważam że kreatyna może pomóc ale nie musi.
Kiedyś jeszcze, jak u mnie w szkole był szał i moda na siłownie to nawet się interesowałem suplementami, ale stosowałem sam tylko serwatke (białko dla dzieci).

Co do Kreatyny to jak już ktoś coś tam pisał jest ona szkodliwa na nerki bo coś tam blokuje. Tradycyjna kreatyna może też być powodem odwodnienia, ponieważ cała woda wchłaniana jest w mięśnie które ćwiczymy. Wszystko po to aby były one wydajniejsze i aby można było dłużej ćwiczyć. Dlatego biorąc kreatyne i jeszcze w dodatku jeżdżąc rowerem trzeba bardzo uważać bo o odwodnienie dużo tu nie trzeba...

Co do szkodliwości to kreatyna jest nieszkodliwa jeśli zażywa się ją z głową... i po konsultacji z lekarzem. Jeśli będziemy dbali o nieodwodnienie. Będziemy brali odpowiednie dawki i robili tylko 2 cykle w roku, oddzielone miesięczną przerwą (1cykl=2tygodnie) nie powinno być żadnych skutków ubocznych... W dodatku powinniśmy do kreatyny zażywać cukier prosty (chyba dekstroza) albo popijać sporą ilością soku winogronowego, który pomaga wchłaniać się lepiej kreatynie w mięśnie(jeśli dobrze pamiętam). To co się nie wchłodnie przyjmuje ponoć jakąś trującą, szkodliwą postać, zwłaszcza dla nerek.
Jeśli zażywamy kreatyne z głową to 1cykl zwiększa wydajność mięśni lub siłe(zależy od treningu) nawet do 30%. Co do zdobytej masy trzeba odczekać dłuższy czas, aż nadmiar wody zejdzie z mięśni. Mięśnie zmaleją (bo wcześniej gwałtownie urosły przez nabranie wody) ale pozostanie wypracowana przez dany okres masa mięśniowa (nawet do 2kg tzw. suchego mięśnia).
Warto również wiedzieć że kreatyna znajduje się w wielu posiłkach które jemy na codzień. Dzienna dawka, którą potrzebują mięśnie i biorą ją z pożywienia to 2g kreatyny. Kreatyna odgrywa w końcu częściową rolę w nawodnieniu mięśni. A to co bierzemy w formie tabletek to odsysane jest ponoć z wołowiny.

Po co do tego lekarz ?? A po to, bo jednak kreatyna może zaszkodzić nerkom. Ja np nie moge i nigdy niepowinienem brać kreatyny i nie biorę, bo ja już mam piasek w nerkach a mam dopiero 19lat... a "kreatyna może ten problem powiększyć"(słowa lekarza)

A teraz tak z życia: Mam trzech kumpli. Jeden robił na kreatynie dwa cykle, z czego tylko połowe pierwszego ćwiczył, bo uważał że mięśnie rosną same. Drugi brał kreatyne dwa cykle cały czas ćwicząc. Trzeci tylko dieta i witaminizowane białka. A ja brałem serwatke bez diety.
Pierwszy niby najbardziej napompowany. Po miesiącu woda zeszła i zrobiło się z niego większe chucherko niż było wcześniej. Zero postępów.
Drugi jak u pierwszego czyli woda zeszła, ale tkanka mięśniowa wyraźnie się zwiększyła, tak samo siła.
Trzeci zrobił największe postępy masowo i siłowo.
Ja też przy serwatce miałem przyrost masowy i siłowy :) ale mniejszy niż kumpel po kreatynie i po dłuższym okresie czasu.

Podsumowywując... Moim zdaniem lepiej ułożyć sobie diete i brać serwatke, niż faszerować się kreatyną. Szanse na utratę zdrowia niby są niewielkie (0.001%), ale po co ryzykować ??

PS. przepraszam za błędy
PS2. jeśli gdzieś się mylę to też przepraszam =P pisze co pamiętam

#85 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 23 czerwiec 2008 - 06:42

Chciales pewnie cos konstruktywnego wniesc do tematu?

To przeczytaj co urodziles i napisz to jeszcze raz :)

#86 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 25 czerwiec 2008 - 09:57

Produkty firmy MAN Body Octane plus Clout www.suple.us


Tompoz

#87 kajoj888

kajoj888
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • Skądostrowiec św

Napisano 12 listopad 2008 - 19:39

smieszni jestescie...kreatyna ma to do siebie ze zatrzymuje wode w organizmie, a jezdzac rowerem poprostu sie pocimy,, wiec spozywanie kreatyny podczas treningow kolarskich mija sie z celem!! kasa w bloto!!...

#88 jarek

jarek
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądKOLBERG

Napisano 13 listopad 2008 - 08:23

KREATYNA zatrzymuje wode w organiżmie ---I OTO CHODZI .......
ABY wszystkiego nie wypocić i być nie odwodnionym , kreatyna w tym pomaga , ma również inne dolegliwości ...........2% utraty wody z ciała to chyba 30% spadku mocy i wytrzymałości.....-w konsekwencji ---IZDET...
JAREK.. :mrgreen:

#89 wiedza

wiedza
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 12:29

kreatyna którą osobiście zamawiam, ale możę być i z innego sklepu to nie ma aż tak dużego znaczeniahttps://sklep.kfd.pl...atyna-c-48.html jest nie tyle co na przyrost masy mięśniowej co bardzo pomocna przy dużych wysiłkach fizycznych :) dlatego kreatyna zaleacana jest nie dla początkujących kulturystów amatorów a już bardziej zaawansowanych osób które na siłowni wyciskają dużo więcej niż przeciętni sportowcy :) jak kolega wyżej pisał połaczył bym kreatynę z jazdą na rowerze niż w przypadku odstawienia roweru na jakiś czas :)





Dodaj odpowiedź