Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kreatyna ...


88 odpowiedzi w tym temacie

#41 pingpongista2

pingpongista2
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądPołudnie

Napisano 10 marzec 2008 - 18:18

Rafalku rada prosto z serca(twojego): wybierz sie do lekarza, spytaj czy to normalne i przedewszystkim zdrowe przybierac 11kg w tak krotkim czasie, nawet podczas robienia masy. nie bede z toba wiecej dyskutowal skoro i tak wiesz lepiej, tylko daje ci taka mala rade.pzdr

#42 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 marzec 2008 - 18:29

Rafalek, a po co ci taka masa? do tego zaniechałeś treningi na rowerze, a to nie dobrze, bo się odzwyczaisz od kręcenia, a przy podjazdach tą masę będziesz musiał wieźć, w udzie ci przybyło, ale jak nie będziesz regularnie jeździł to nawet z mega nogą szału nie zrobisz :roll:

#43 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 10 marzec 2008 - 19:31

Serduszko puka OK! dziekuje za troske :)

Po co masa?
Ostanie 2-3lata wazylem srednio 60-62kg...znudzilo mi sie, jestem stary, a wygladam jak niedozywione dziecko ;)
Postanowilem to zmienic, chce wypracowac estetyczna i proporcjonalna sylwetke z waga w okolicy 75kg z jedno cyfrowym % BF.
Taka waga przy wzroscie 171cm spokojnie pozwoli krecic km i zajmowac w przyszlosci jakies wzgledne miejsca w maratonie :)

#44 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 marzec 2008 - 19:47

60kg to faktycznie dość mało, ja ważę 71kg/180cm i nie mam zamiaru schodzić poniżej 69kg

#45 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 10 marzec 2008 - 20:26

Ooo!!! to faktycznie byłeś lekkim gościem ale ja czytając Twoje posty też się odrobinę zdziwiłem, bo po pierwsze to tak hardcorowe robienie masy faktycznie może mieć troszkę nieciekawe skutki za kilka, kilkanaście latek, a po drugie nigdy nie słyszałem żeby ktoś zrobił na kreatynie 11kg!!! Więc wybacz mi ale jakoś to do mnie nie trafia.
Co więcej, podejrzewam że jeśli jeszcze nie śmigałeś ostrzej w tym roku na szosie to kiedy już zaczniesz, na pewno bardzo odczujesz wzrost masy ciała, zwłaszcza na długich dystansach i podjazdach. Więc jeśli do tej pory nie odczułeś negatywnych skutków pakowania to zapewniam że na rowerze na pewno je jeszcze odczujesz. Jednak ja Ci oczywiście życzę jak najlepiej, więc oszczędzaj się chłopie i więcej warzywków wcinaj a mniej kreatynki ;-) :-P

pozdro
tik_tak

#46 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 10 marzec 2008 - 20:44

Dobrze jem, cwicze, masa idzie to co mam plakac?
Zrobie tyle ile sie da.

Swiadom jestem tego ze na rowerku bedzie slabo ale bardziej znaczacy jest tutaj brak krecenia km niz wieksza masa.
Zobaczcie sobie na czolowe postacie XC, np. Team Swisspower tam srednia waga dochodzi pod 70kg przy moim wzroscie a kolesie to elita swiatowego mtb.

#47 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 marzec 2008 - 22:19

....nigdy nie słyszałem żeby ktoś zrobił na kreatynie 11kg!!! Więc wybacz mi ale jakoś to do mnie nie trafia.



Kolega Rafalek napisał że nie tylko kreatyna, ale tez odżywianie się... a swego czasu to jeszcze było w technikum jeden z moich kolegów regularnie trenował na siłowni korzystal z różnego rodzaju odżywek, podczas rozmowy wyszło, że używa także suplementów białkowych, na to drugi mu powiedział:"Uważaj żebyś się białaczki nie nabawił...", a co do wpływu kreatyny na serce to... szkoda słów...


#48 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 11 marzec 2008 - 22:32

Ja natomiast znam kolesi ,którzy zajadaja się paszą do brojlerów. Tylko żeby się nie zapchać dużo muszą popijać...w sumie jak kurczaki. :lol:

#49 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2008 - 07:36

Ja natomiast znam kolesi ,którzy zajadaja się paszą do brojlerów. Tylko żeby się nie zapchać dużo muszą popijać...w sumie jak kurczaki. :lol:


Gratuluje znajomosci, naprawde robi wrazenie :)

#50 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 12 marzec 2008 - 09:06

Na początku chcę powiedzieć, że nie mam nic przeciwko suplementom. Uważam, że w pewnych warunkach są nawet konieczne. Trudno dostarczyć normalnym pożywieniem odpowiednich ilości wszystkich składników odżywczych, jakie potrzebuje organizm ludzki przy tak wzmożonym wysiłku, jaki wykonuje kolarz. Istnieje jednak coś takiego, jak nadużywanie. „Co za dużo to i krowa nie chce”, jak głosi stare ludowe porzekadło. Niestety, szczególnie latem będziemy narażeni coraz częściej na widoki tzw. ABS-ów, czyli ludzi, przeważnie młodych chłopaków, bez szyi. Czy zawsze duże jest piękne? :-D
Czy warto narażać swoje zdrowie dla osiągnięcia tak wątpliwego efektu?
Kolarze lubią popadać w skrajność odwrotną, redukując tkankę tłuszczową, a przy okazji mięśniową, do minimum.
Niestety, człowiek jest tylko człowiekiem i postępuje rozsądnie … czytaj poniżej :-P

pozdro horny

#51 pingpongista2

pingpongista2
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądPołudnie

Napisano 12 marzec 2008 - 14:35

a co do wpływu kreatyny na serce to... szkoda słów...


hmm swoja droga ciekaw jestem jak kreatynka oddzialywuje na serce. wie ktos cos na ten temat??

#52 Bucz

Bucz
  • Użytkownik
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 marzec 2008 - 14:37

Rafalek napisał:

Po co masa?
Ostanie 2-3lata wazylem srednio 60-62kg...znudzilo mi sie, jestem stary, a wygladam jak niedozywione dziecko ;)
Postanowilem to zmienic, chce wypracowac estetyczna i proporcjonalna sylwetke z waga w okolicy 75kg z jedno cyfrowym % BF.
Taka waga przy wzroscie 171cm spokojnie pozwoli krecic km i zajmowac w przyszlosci jakies wzgledne miejsca w maratonie :)


Rafalek mam do Ciebie takie pytanie do przemyślenia. Czy nie próbujesz zrobić z własnym organizmem czegoś wbrew jego predyspozycjom? Nie jesteś z natury atletycznym typem a chcesz chyba nim zostać. Proponuję Ci raczej przyjąć takie podejście do treningów i odżywiania, które będzie korespondować z Twoimi uwarunkowaniami (nie masz na nie wpływu i ich nie przeskoczysz). Jesteś lekki – wykorzystaj to. Niska waga sprzyja większej wytrzymałości a ta jest niezbędna do wyników na długich dystansach oraz jest wielkim atutem w jeździe po górach (kg nawet najlepszych mięśni górnych partii ciała na podjazdach to niemalże zbędny balast). Poza tym zdradzasz oznaki tego, iż nie akceptujesz swego ciała w kontekście psychicznym. I to jest być może prawdziwy powód Twojej forsownej próby nabrania masy mięśniowej a nie lepsze wyniki w wyścigach. Ja jeżdżę z małym przerwami od 11 lat, na szosie sezon 2008 będzie moim piątym. Mam 26 lat, 180 cm wzrostu i 64 kg masy ciała. Czuję się z tym naprawdę świetnie. Nie podejmowałem żadnych prób zwiększenia ani zmniejszenia swojej wagi. Jazda po płaskim nie jest moją domeną, ale jeżdżąc po górach bardzo rzadko jestem zmuszony ratować się zębatką 39 mojej korby, więc taki słaby też nie jestem. W szycie formy dystanse powyżej 200 km w górach (Bieszczady) potrafię pokonać samotnie z prędkością przeciętną 31 km/h.

#53 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 12 marzec 2008 - 20:28

Ja też podobnie jak Rafalek chcę przybrać na wadzę bo jestem szczupły. Mam 183 cm wzrostu i wagę w porywach 68-70 kg, a chciałbym mieć trochę powyżej 70 i żeby ta waga była stała. A jestem ektomorfikiem i mam z tym mały problem. Poza tym chciałem trochę mięśni przybrać :-D Dlatego zdecydowałem się na kreatynę.
Jak na razie nie mam żadnych dolegliwości a o efektach na razie nie piszę, bo za krótko ją zażywam ... :lol:

#54 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 12 marzec 2008 - 22:14

Witam
Tak czytam i czytam i nie mogę uwierzyć, że są ludzie którzy chcą przytyć. Ja mam 170 cm i ważę obecnie 86 kg. Zanim zacząłem jeżdzić na szosie to łapałem w porywach 90 kg. Oddałbym dużo, żeby wrócic do wagi wyjściowej. Obecnie lekka dieta i wysiłek. Cały czas pracuję nad pozbyciem sie tej nadwagi, ale jest to bardzo mozolne.
Po co Wam ta sztuczna kreatyna. Wystarczy, że się ożenicie a żony upasą Was w przeciągu roku i to bardzo skutecznie ( wiem co mówię ).
Pozdrawiam Brać Szosową.

#55 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2008 - 07:53

Moge sobie pozwolic na co chce, nikt mi nie placi za niska wage i wynik w peletonie.
Nic nie robie wbrew sobie.

Znowu ktos widzi jedynie kreatyne w nabieraniu masy, a trening, odzywianie, odpoczynek?
Mysli taki jeden z drugim ze kupi stacka i miesnie same rosna...zal

Np moj trening to 3x na tydzien przysiady ze sztanga, serie zaczynam od 70kg a koncze na 90kg, ciagle dokladam kg.
Proponuje wybrac sie choc raz na silownie i pobawic sie z samym gryfem, moze rozjasni sie sytuacja ze na silowini nie pierdzi sie w stolek...odnosze wrazenie ze czesc z was takie ma pojecie o silowni.

750519 nie chce byc tucznikiem na sznurku ;p

#56 Hombre

Hombre
  • Użytkownik
  • 167 postów
  • SkądPolice

Napisano 15 marzec 2008 - 22:22

750519 każdy che tego czego nie ma:) Ja mam problem w drugą stronę trenuję triathlon a tam i mniejsza waga tym lepsza. I dużo bym dal żeby być bardzo szczupłym z natury :)

#57 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 16 marzec 2008 - 11:21

750519 każdy che tego czego nie ma:)


Zgadzam się z tym :mrgreen: Ale nic na siłę :mrgreen:

#58 Gosc_noerror_*

Gosc_noerror_*
  • Gość

Napisano 16 marzec 2008 - 14:51

Ja jak jesion, czyRafalek, chciałbym ważyć więcej, ale mi ani białko, ani kreatynka nie pomoże bo mam nadczynność tarczycy :evil:
Pocieszam się tym że niby lepiej się jeździ bez zbędnych mięśni. NAjgorsze jest to, że wstydzę się założyć na siebie kolarskiego ciucha, bo nawet rodzice mi mówią że wyglądam w tym bardzo źle (jak glizda)

#59 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 16 marzec 2008 - 20:54

nadczynność tarczycy

Zdiagnozowaną? czy to mówisz tak w przenośni?

#60 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 17 marzec 2008 - 09:12

też bym chciała być genetycznym chudzielcem,a nie mieć skłonności do tycia... :roll:
a co do samej kreatyny to przypomniało mi się,że kiedyś jakiś miesiąc ją brałam, bez żadnych efektów ;p



Dodaj odpowiedź