Skocz do zawartości


Zdjęcie

Na Deszcz - Kurtka


55 odpowiedzi w tym temacie

#21 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 24 maj 2020 - 14:20

Nawet myślałem o zakupie Shakedry, ale mam obawy co do rozmiaru. Mam ich kilka rzeczy i wychodzą dosyć duże w porównaniu z np.

Castelli. Czy ta kurtka jest obcisła czy luźniejsza? Ile waży?

Albo Castelli Idro.

 

Edit:

Widzę, że Gore podaje masy kurtek na swojej stronie. Shakedry występuje w kilku opcjach - najlżejsza to

110 gramów.



#22 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 24 maj 2020 - 14:44

Cześć,

 

Polecicie jakąś kurtkę na deszcz? Generalnie potrzebuję coś co będę mógł wpakować w kieszeń w razie wyjazdu w jakąś niepewną pogodę gdzie w połowie trasy może zastać mnie jakiś deszcz. Raczej nic jakiegoś mega wypasionego nie chce, bo to nie ma służyć do jazdy po deszczu a raczej po to żeby gdzieś tam się uchronić przed namoknięciem konkretnym (w przypadku deszczu oczywiście zwrot i kierunek dom).

 

Na razie kwoty nie podaję do ilu, coś możecie polecić?

 

Z tanich to te z Deca mi się w oczy rzuciły, ale pewnie sens jest dopłacić do czegoś lepszego;

 

https://www.decathlo...id_8529358.html

https://www.decathlo...id_8500801.html

Ekoi ma promo na przeciwdeszczówkę - https://www.ekoi.com...rtka&results=21



#23 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 24 maj 2020 - 15:08

Byłem wczoraj w Decu, akurat mieli tą przeciwdeszczową za 149zł. Przymierzyłem. I generalnie zacząłem się zastanawiać czy w ogóle jest sens ją kupować... Miałem na sobie zwykłego T-Shita, w sklepie klima, było w miarę rześko, na sobie miałem ta kurtkę dosłownie chwile a już czułem jak mi sie pot zbiera i zaczyna być gorąco. Jeśli ma być ponad 20st, mam w tym jechać kilkanaście/dziesiąt minut i być tak czy tak cały mokry - tylko zamiast od deszczu to od potu to chyba tak jak ktoś wyżej napisał, od deszczu będzie chyba przyjemniej... :unsure:


Bielsko-Biała Cycling


#24 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 25 maj 2020 - 08:17

Wczoraj przy 17 stopniach jeździłem w tej https://endurastore....020,22,990.html. Super kurtka. Kapturek pasuje pod kask.



#25 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 maj 2020 - 09:00

Byłem wczoraj w Decu, akurat mieli tą przeciwdeszczową za 149zł. Przymierzyłem. I generalnie zacząłem się zastanawiać czy w ogóle jest sens ją kupować... Miałem na sobie zwykłego T-Shita, w sklepie klima, było w miarę rześko, na sobie miałem ta kurtkę dosłownie chwile a już czułem jak mi sie pot zbiera i zaczyna być gorąco. Jeśli ma być ponad 20st, mam w tym jechać kilkanaście/dziesiąt minut i być tak czy tak cały mokry - tylko zamiast od deszczu to od potu to chyba tak jak ktoś wyżej napisał, od deszczu będzie chyba przyjemniej... :unsure:

 

Wydaje mi się, że ciężko będzie Ci znaleźć typową lekką, zwijaną w malutki pakuneczek kurtkę awaryjną, która będzie oddychała. One wszystkie są z materiału przypominającego folię. Zazwyczaj gdy pada, spada też lekko temperatura. Poza tym wilgoć na kurtce w połączeniu z pędem powietrza też dodatkowo chłodzi. Zazwyczaj zaczynam się pocić intensywnie dopiero wtedy, gdy się zatrzymuję.

 

Skoro bez kurtki się pocimy, to tym bardziej będziemy pocić się w kurtce. 



#26 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 25 maj 2020 - 10:10

Te superlekkie kurtki przeciwdeszczowe zbierają wręcz rewelacyjne opinie od użytkowników pod względem oddychalności:

https://7mesh.com/mens-oro-jacket

https://www.castelli.../451803020P-010

https://www.gorewear...cycling_jackets

Wszystkie są zrobione z GORE TEX Active.

Tą ostatnią posiada kolega KMQ i również ocenia ją bardzo wysoko.



#27 Jarek.b

Jarek.b
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 25 maj 2020 - 13:41

Czy ktoś może coś powiedzieć o tej kurtce ?

https://www.decathlo...8502440.html#sM

Wydawanie tysiaka lub nawet 500 PLN na ciuch, który będzie używany kilka razy w roku dla mnie jest nieakceptowalne z drugiej strony nie chciałbym ceraty, która w ogóle nie przepuszcza i spocę się w niej stojąc dlatego szukam czegoś co będzie choć trochę oddychać przy umiarkowanej jak to w deszczu jeździe. Cena w granicach do 200 PLN byłaby dobra  :)



#28 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 25 maj 2020 - 16:48

Dziś @pangumas dał info w temacie "Nasze zakupy" że kupił tą kurtkę. Patrząc na pogode to ten tydzień wydaje się być idealny na test więc może coś napisze B)


Bielsko-Biała Cycling


#29 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 maj 2020 - 16:58

Znając go, to dopiero zakupił, ale pewno jeszcze nie dostał ;)

Wysłane z mojego P9_Energy_Lite przy użyciu Tapatalka

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#30 Jarek.b

Jarek.b
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 25 maj 2020 - 17:59

Niestety pracownik Deca powiedział (online), że kurtka po złożeniu raczej nie wejdzie do kieszonki więc chyba odpada jako coś awaryjnego. Zostają ceraty  :(



#31 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 27 maj 2020 - 23:38

Tu jest mowa o membranie Gore Tex Active Shakedry. Miałeś z nią do czynienia? Zbiera naprawdę rewelacyjne opinie. Membran Gore jest wiele rodzajów, a wpływ na oddychalność ma nie tylko membrana, a też warstwy wierzchnie. W przypadku Shakedry nie ma tych dodatkowych warstw, to jest w zasadzie sama membrana.

Gdy kilka lat temu szukałem kurtki to moim pierwszym wyborem miało być Gore. Pomocy szukałem na polskim forum dla ludzi zajmujących się szeroko pojętą turystyką.
Każdy kto udzielał się w tym temacie ze wszystkich produktów membranowych najbardziej odradzał Gore. Mimo takich sugestii nie bardzo wierzyłem do momentu zobaczenia filmów jak to (nie)działa.
Mam ciuchy Gore ale kupione wcześniej i ich działanie zawsze było wątpliwe. Jestem w grupie dużego ryzyka bo bardzo mocno pływam i potrzebne mi jest coś naprawdę dobrego.
Kupiłem sugoi na membranie neoshell. Różnica jest na plus, ogromna.

#32 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 05 czerwiec 2020 - 19:13

Wziąłem kurtkę Endura FS260-Pro Adrenaline Race Cape II bo dostałem nówkę za 199zł. Wczoraj jak na złość wyjechałem w słoneczku, złapał mnie w środku trasy mega deszcz więc chyba jednak kurteczka do kieszonki się przyda...


Bielsko-Biała Cycling


#33 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 06 czerwiec 2020 - 09:08

Jak się sprawdziła?



#34 Jarek.b

Jarek.b
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 06 czerwiec 2020 - 09:18

I gdzie tak tanio sprzedają ? ;-)



#35 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 08 czerwiec 2020 - 06:41

Jak się sprawdziła?

 

Jeszcze nie była testowana. W ten dzień kiedy złapała mnie ulewa to jeszcze jej nie miałem i własnie po tej sytuacji postanowiłem kupić. Mieści się natomiast idealnie do kieszonki czy bidonu (dołączony jest nawet taki fajny woreczek do którego ją można wsadzić) no i mając ją chwilę na sobie czułem, że na pewno dużo lepiej oddycha niż ta, którą mierzyłem w Deca.

 

Czekam na wyjazd gdzie złapie mnie deszcz - wtedy sprawdzę w praktyce.

 

I gdzie tak tanio sprzedają ? ;-)

 

Gościu u mnie sprzedawał bo sobie wziął za mały rozmiar i odsprzedawał. Generalnie jakby ktoś się przymierzał kupić to ja jeżdżąc w koszulkach i bluzach M/L tą kurtkę w rozmiarze XL mam idealnie dopasowaną.


  • Jarek.b lubi to

Bielsko-Biała Cycling


#36 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1140 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 09 czerwiec 2020 - 07:18

Ja mam podstawową Spexcela. Znakomicie się spisuje. Cenowo ok. 120 zł. Mieści się w tylną kieszonkę bez problemu.



#37 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 09 czerwiec 2020 - 07:26

Kurtki z deca jeszcze nie przetestowałem, kolor oczojebny jak nie wiem :) Nie da się jej wepchnąć do kieszonki po złożeniu, ale kupiłem ją na dojazdy do pracy. Myślałem nad kurtką Endury FS260-Pro, sprzedawca odradził mi ją bo nie nadaje się pod plecak (za delikatna niby).

Czekam na dzień kiedy kurtkę wezmę do pracy i zacznie padać :)



#38 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 09 czerwiec 2020 - 07:30

Moim zdaniem sprzedwca miał rację. Używam tej kurtki i musze powiedzieć, że materiał tej kurtki jest dość cienki. Raczej nie zniosłby dobrze kontaktu z szelkami i tyłem plecaka. Podobnie ma się rzecz do kurtek Gore z serii Shake Dry.



#39 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 09 czerwiec 2020 - 07:51

Zastanawiam się nad jej zakupem FS260-Pro na szosę, tylko mam dylemat z kolorem :)



#40 Jarek.b

Jarek.b
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 09 czerwiec 2020 - 08:16

Co do Endury FS260, to podobno robi się balon przy zjazdach nawet przy odpowiednio dobranym rozmiarze a kurtka przydałaby się również jako wiatrówka więc to nie jest dobra wiadomość. Jak widać ciężko jest wybrać coś do wszystkiego ;-)

W podobnej cenie i zbliżonych parametrach jest również Nortwave Rainskin Jacket





Dodaj odpowiedź