Skocz do zawartości


Zdjęcie

III Karpacki Maraton Rowerowy 30.07.2011


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
95 odpowiedzi w tym temacie

#81 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 31 lipiec 2011 - 14:43

Mój pierwszy "szosowy" start w 2011 i od razu DNF. 2 kapcie, a potem awaria tylnej piasty i ostatnie 10 km z buta. No comments. A początek żarło dobrze, trasa dla mnie idealna, czuba bym nie odpuścił ...

Odbyłem na mecie "męską" rozmowę z Panią Organizator.

Tereny fantastyczne, ale formuła imprezy nie wpasowała się do naszych celów i oczekiwań.

Warunki podstawowe, aby Maraton Karpacki pozostał w cyklu Road Maraton w przyszłości to:
1. OZNAKOWANA trasa ( na wzór innych szosowych: duże białe strzały widoczne PRZED skrętem) - zadeklarowałem osobistą pomoc w tej kwestii.
2. Rezygnacja z niepotrzebnej dużej ilości punktów "chipowych" które "rozbijają" tempo wyścigu.
3. WYŁĄCZENIE odcinków nie-asfaltowych nawet kosztem długości czy atrakcyjności trasy: możliwa np. 40-60 km pętla pokonywana 2-3 razy, byle po asfalcie.
Organizator musi zdecydować czy robi SZOSĘ czy też imprezę innego typu.
To połączenie przełaju z orientacją i asfaltem zwyczajnie nie wyszło.

Jako koordynator cyklu ze swej strony przepraszam za tę sytuację - to nie może się więcej powtórzyć. Przybyłem, zobaczyłem, i nie zwyciężyłem, ale sam osobiście na własne oczy i dętki wszystkiego doświadczyłem.
Na pogodę oczywiście nie mieliśmy żadnego wpływu.

Jeśli Karpacki Maraton Rowerowy zechce zostać w ROAD Maraton - sam dołożę starań, aby impreza naprawdę stała się w tym regionie kultową, na wzór innych.
Bo tereny są naprawdę piękne i godne uwagi: górskie trasy kuszą. Już wiem gdzie spędzę jeden z pierwszych wolnych weekendów w poszukiwaniu SZOSY.

Pozdrawiam!

#82 Tomek Wójcik

Tomek Wójcik
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 lipiec 2011 - 16:58

Może mnie ktoś poratować zdjęciami tych" szosowych" fragmentów trasy.
Piszę małą relacje i chciał bym zamieścić zdjęcie tych rodzynków.

#83 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 31 lipiec 2011 - 18:38

Impreza w sumie dobrze zorganizowana, tylko nie spełniająca wymogów cyklu. Łatwo można było się zgubić, ja na szczęście zgubiłem się dopiero w Nowym Sączu, miałem trzy awarie i o dobrym wyniku można było zapomnieć, żałuję ze nie pojechałem na MTB, najgorszy był ten przejazd przez błoto, rower jest tak brudny i nie wiem jak go wyczyszczę. Tereny piękne, dużo fajnych podjazdów. Szkoda tych osób co nie ukończyły, w końcu warunki były bardzo trudne, jeszcze brak normalnego oznakowania sprawił że łatwo można było zgubić trasę. Za rok jeśli nic się nie zmieni na 100% nie przyjadę do NS. Pozdrawiam.

#84 Gosc_czonk86_*

Gosc_czonk86_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2011 - 20:53

Beda jakies zdjecia? Akurat z tej imprezy nie moge sie doczekac.

#85 Karol_R

Karol_R
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądKatowice

Napisano 31 lipiec 2011 - 20:58

Od rana są na
http://sportfotka.pl/contest/255
Trzeba czytać czasem ulotki ;-)

#86 Gosc_Paweł Przybyło_*

Gosc_Paweł Przybyło_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2011 - 21:11

To był mój pierwszy start na szosie (nie licząc kryterium ulicznego kilka tygodni temu) więc nie wiem jak wygląda to na pozostałym imprezach tego cyklu, ale mając pewne doświadczenie z imprez MTB nie dopuszczalnym dla mnie było:
1. Brak widocznych oznaczeń przy zmianach kierunków jazdy (wiem powiedziane to zostało już kilka razy ale nie zaszkodzi dać organizatorom sygnał że niezadowolonych jest więcej.
2. Brak zabezpieczenia ze strony czy to policji czy chociażby Strażaków OSP na przełęczy Just - tuż za tym niedorzecznym zjazdem po łące!!!!!! To przecież była droga krajowa o dużym natężeniu ruchu!! Nie wiem jak lokalna policja odebrała przed startem proponowany przebieg trasy nie postawiwszy tam swojego funkcjonariusza!!!! ZGROZA!!!!
3. Podobna sytuacja po ostatnim zjeździe do N. Sącza dobrze że kilka lat temu jechałem już tą droga i wiedziałem że jej końcu jest obwodnica Sądecka do tego dochodzi przejazd ta obwodnicą bez żadnych wyraźnych oznaczeń.

O odcinka "nieasfaltowych " pisać nie będę wspomnę tylko że podzielam oburzenie innych.
System pomiaru czasu i pkt kontrolne rodem z imprez na orientację to też nie najlepsze rozwiązanie na imprezie tego typu.

A już na koniec dodam tylko że widokowo impreza bardzo udana, tereny wspaniałe, potencjał ogromny, trzeba tylko dopracować wytykane przez wszystkich błędy- jeśli tak się stanie to w przyszłym roku na start mojej osoby możecie liczyć.
Patrząc na mapę wydaje się że bez trudu można opierając się na założeniach tegorocznej trasy wyeliminować odcinki "nie szosowe" kosztem zaledwie kilku kilometrów i nie wielką różnicą przewyższeń.

Pozdrawiam z Tarnowa

#87 Tomek Wójcik

Tomek Wójcik
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpień 2011 - 18:25

Ponawiam pytanie, ma ktoś może jakieś fotki tych terenowych odcinków trasy?Może je udostępnić?

#88 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 01 sierpień 2011 - 18:59

Ponawiam pytanie, ma ktoś może jakieś fotki tych terenowych odcinków trasy?Może je udostępnić?

Kolega Kr1s1983 kiedyś udostępnił fotki Lasku Chełmickiego.

#89 Tomek Wójcik

Tomek Wójcik
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpień 2011 - 19:09

Wiem, ale to było bez kolarzy :mrgreen:I to był akurat mało problematyczny kawałek.
Najfajniejszy był zjazd do Justu i "droga" wzdłuż Łososiny 8-)

#90 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 01 sierpień 2011 - 20:51

Tomek czyżbyś tego chciał?

Szosowy zjazd do Justu ;-)

Dołączona grafika

Już za Justem - równie szosowo

Dołączona grafika

Uprasza się o wykorzystywanie zdjęcia wyłącznie w celu poprawiania samopoczucia, jakiekolwiek użycie przeciw organizatorom wyścigu lub cyklu będzie karane. :mrgreen:

#91 Tomek Wójcik

Tomek Wójcik
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpień 2011 - 21:17

Eeee,tam zaraz przeciwko organizatorom. Relacje mi pasuje na stronie forum okrasić fotkami. Mogę?

#92 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 01 sierpień 2011 - 21:34

Jasne, że możesz :-D

#93 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 02 sierpień 2011 - 09:12

Zdjęcia robią wrażenie ale nie dyskwalifikują imprezy jako szosowej. Proponuję obejrzeć zdjęcia z rekonesansu trasy Paryż-Roubaix dla amatorów w tym roku:
http://www.bikeradar...e-preview-29472
Czy też z podobnej imprezy w Colorado - ta po suchym
http://www.bikeradar...challenge-27756
Gdyby nie deszcz przejazd i wrażenia byłyby inne. Gdyby też te "OS-y" czy "sektory" były scharakteryzowane w opisie trasy to byłoby to akceptowalne. Mnie bardziej irytowała sama końcówka tegorocznej Pętli niż zjazd po łące w Nowym Sączu.
Większość trasy wiodła dobrym asfaltem i rower szosowy był najlepszy do jej pokonania o czym świadczy czołówka na mecie, mimo sporej frekwencji kolarzy na rowerach MTB.
Jechałem 2-gi raz w tym wyścigu dlatego trochę dziwny pomiar czasu nie był dla mnie niespodzianką, nie był też specjalnie kłopotliwy bo nie jechałem w czubie i nie było problemem zameldowanie się na punkcie kontrolnym, nie było dużej kolejki. Pewnie, że lepszy byłby automatycznym pomiar, ale jak się nie ma co się lubi ... . Indywidualny wydruk z międzyczasami pozytywnie wyróżnia ten system.
Mankamentem był brak oznaczenia trasy w końcówce, w Nowym Sączu, w którym przyjezdny może się łatwo zgubić :-). Można też śmielej malować strzałki, chodzi o wielkość ale tu było lepiej niż w zeszłym roku.
Ogólnie impreza dobrze zorganizowana i szkoda gdyby wypadła z cyklu. Wtedy pewnie na nią nie przyjadę ale też z RoadMaraton wypadnie impreza - i tak źle i tak niedobrze.
Mam nadzieję, że znajdzie się dobre rozwiązanie.

#94 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 02 sierpień 2011 - 11:00

My, też mamy nadzieję że ta impreza pozostanie w kalendarzu. Musi przejść tylko pewną "przemianę".

#95 M³ody

M³ody
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądSkarżysko

Napisano 02 sierpień 2011 - 21:47

bicicleta A czy Paris - Roubaix amatorów jest zapisane w jakikmkolwiek Cyklu Imprez SZOSOWYCH ? A poza tym jadąc na tamte imprezy wiadomo w co się pakuje ;-) A tutaj można się było mocno zdziwić.

#96 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 02 sierpień 2011 - 23:03

Zgadzam się, że uczestnicy nie powinni być zaskakiwani taką trasą. Powinien być jej opis.
PS,
Paris-Roubaix Challange - czyli wersja dla amatorów była organizowana w tym roku pierwszy raz przez firmę ASO, czyli m.in. organizatora TdF i jest w cyklu, o ile mozna tak powiedzieć ,dużych imprez szosowych dla amatorów,
Paris-Roubaix - jest imprezą szosową oczywiście. ;-)