Skocz do zawartości


Zdjęcie

All-New Trek Émonda (3Rd Gen)


662 odpowiedzi w tym temacie

#21 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 19 czerwiec 2020 - 06:16

Ale Tarmac przy tej Emondzie to wygląda jak... no po prostu zero. Wybaczcie fani Tarmaca.

Ale już chyba niedługo:

https://www.bikerada...ialized-tarmac/


  • artho lubi to

#22 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwiec 2020 - 06:50

Za chwilę wejdzie nowy tarmac
Wyglad to prawda mogliby sie bardziej postarac, zwlaszcza w kwestii lakieru a nie wszedzie czarny mat
A ciekaw jestem jak bedzie wygladala emonda ze wszystkimi spejserami, bo gdybym mial brac to pewnie tak by sie skonczylo..

#23 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 19 czerwiec 2020 - 07:51

cauchy to już zacznij się rozciągać

Z wyglądem sporo w nim poprzednich dekad, no i jeszcze druty na wierzchu. Może poprawią tylko pewnie wtedy Tarmac też skoczy cenowo w górę.

#24 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 19 czerwiec 2020 - 08:10

Ja mam spokój, bo przy tej geo nie jest to rower dla mnie.

#25 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 19 czerwiec 2020 - 08:17

Niech zrobią nową Madonkę, to się zastanowię. Bo jednak co aero, to aero. 

Ogólnie OCLV 800 lekkie, ale taka SL5 grubo ponad 9 kg i za taką kasę to słabo trochę. 

 

Sam jestem ciekaw co pokażą przy Madone, wiadomo dlaczego :D

 

Ale wagowo to idą niestety w złą stronę..Decathlon się śmieje  :D  No chyba, że SLR9 - 6,7 dla 56 rozm. :D



#26 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 19 czerwiec 2020 - 08:29

dmxzor już planujesz zmieniać Madonkę? :P Odpowiadając na poważne to Decathlon nie ma tarcz w szosach karbonowych i często w tych droższych lądują już w miarę lekkie koła.

 

SL5 wagą nie powala.. 9.15kg, ale z drugiej strony za te 12k będzie dobrą bazą do.. wymiany osprzętu (może od razu na Di2) i kół w późniejszym czasie. SL6 z drugiej strony to też baza pod wymianę na Di2, ale wagowo to tam tylko koła są do wymiany - zawsze coś mniej. No i SL6 jednak ciekawszy w tym szarym lakierze.

 

Trochę szkoda, że wszystko na tarczach. Obecnie kupiłbym raczej klasyczne szczęki, wyszłoby 1500zł taniej i lżej o 0.5kg. Z drugiej strony zakup na ładne parę lat.



#27 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 czerwiec 2020 - 08:30

SL7 waga 7,74 dla rozmiaru 56, to chyba nie jest źle? W średniej wadze dla rowerów na tarczach z ultegrą di2. Czy się mylę?

Choć z drugiej strony rower, którym się interesuję, czyli Canyon Ultimate SL disc 8.0 też z di2 - waga 7,5 (nie piszą dla jakiego rozmiaru, ale pewnie M). Tyle, że tam są kółka aluminiaki. Nie porównywałem wagi samych kół.

 



#28 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwiec 2020 - 08:32

w temacie samych kół - też są nowości, ale nie tak lekkie jak nówki Speca

https://www.cyclingn...-aeolus-wheels/



#29 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 19 czerwiec 2020 - 08:38

I Canyon to cenowo wydaje się mądrzejszym zakupem:

 

https://www.canyon.c...hmenfarbe=BK/GY

 

https://www.canyon.c...hmenfarbe=BU/WH

 

+ dodatkowe zbicie wagi na wymianie kół nawet w późniejszym okresie lub tych, które i tak już masz.

 

Tylko... te druty na wierzchu :D



#30 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 19 czerwiec 2020 - 08:40

dmxzor już planujesz zmieniać Madonkę? :P

 

Chyba za wcześnie, jeszcze się nie nacieszyłem... ;-)

 

Aczkolwiek ostatni trend Treka pokazuje, że te rowery po zakupie powinny mieć wymienione od razu koła :D



#31 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 19 czerwiec 2020 - 08:42

Koła to chyba najprostsza waga do zbicia. Kwestia włożenia kasy i wymieni każdy głupi. Z osprzętem gorzej, tylko ile z takiego SL5 idzie zyskać samą wymianą kół? Zgaduję, że 0.5kg to jest max?



#32 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 czerwiec 2020 - 08:46

I Canyon to cenowo wydaje się mądrzejszym zakupem:

 

https://www.canyon.c...hmenfarbe=BK/GY

 

https://www.canyon.c...hmenfarbe=BU/WH

 

+ dodatkowe zbicie wagi na wymianie kół nawet w późniejszym okresie lub tych, które i tak już masz.

 

Tylko... te druty na wierzchu :D

 

No tak, cena canyona jest super. Waga wersji bez tarcz imponuje, a po zmianie kół na jakieś stożki 38 pewnie można zrzucić ze 300 gramów. Te kable faktycznie mogą irytować. Ale za chwilę ma być nowy Ultimate - takie dostałem info. Z drugiej strony z rozmowy wynikało, że rewolucji mamy się nie spodziewać. Może jednak z kablami coś zrobią. Pytanie czy cena nie spuchnie o dodatkowe 1,5 - 2 tys. 

 

Ale zaraz ktoś powie, że cena Emondy też jest spoko, bo przecież na pewno w sklepie dadzą 30% rabatu. 



#33 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 19 czerwiec 2020 - 08:47

Koła to chyba najprostsza waga do zbicia. Kwestia włożenia kasy i wymieni każdy głupi. Z osprzętem gorzej, tylko ile z takiego SL5 idzie zyskać samą wymianą kół? Zgaduję, że 0.5kg to jest max?

Opona w tym modelu waży 300 gramów. Zakładając lżejsze opony i dętki można urwać 250-300 gramów. Siodło też pewnie do najlżejszych nie należy, podobnie mostek i kierownica. Wliczając wymianę kół można pewnie zbić wagę o ok 1000 gramów.


  • artho lubi to

#34 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 19 czerwiec 2020 - 08:48

Koła to chyba najprostsza waga do zbicia. Kwestia włożenia kasy i wymieni każdy głupi. Z osprzętem gorzej, tylko ile z takiego SL5 idzie zyskać samą wymianą kół? Zgaduję, że 0.5kg to jest max?


W Emondzie 2020 koła z ogumieniem ważą 3050g. Co byś nie założył, to masz lekko 0.5 kg mniej. U mnie na stożku 46mm i dt350 wyszło 600g.
  • artho lubi to

#35 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 19 czerwiec 2020 - 08:50

Dziękuję uprzejmie 4gotten i Argi! SL5 lub SL6 to myślę celować ale pewnie na ładne kilka lat, więc to dobra wiadomość, że można sporo zbić nawet drobnymi usprawnieniami.



#36 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwiec 2020 - 08:51

jak tak będą wyprzedawać na pniu to będzie ciężko o rabaty :D



#37 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 19 czerwiec 2020 - 08:54

Ale zaraz ktoś powie, że cena Emondy też jest spoko, bo przecież na pewno w sklepie dadzą 30% rabatu. 

 

Zależy gdzie, absolutebikes.pl nie daje żadnych, przynajmniej na inne modele rowerów. Możesz dostać lampkę, czy bagażnik, ale z ceny nie zbijesz.

 

Z drugiej strony w Białymstoku 10% na dzień dobry dostajesz mniej.



#38 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 czerwiec 2020 - 08:54

Dziękuję uprzejmie 4gotten i Argi! SL5 lub SL6 to myślę celować ale pewnie na ładne kilka lat, więc to dobra wiadomość, że można sporo zbić nawet drobnymi usprawnieniami.

 

Te "drobne" usprawnienia to koszt dodatkowych kilku tys. zł do roweru, który i tak kosztuje bardzo dużo. Oczywiście zdjęte części można sprzedać i lekko odrobić koszty.

 

jak tak będą wyprzedawać na pniu to będzie ciężko o rabaty :D

 

Też tak podejrzewam



#39 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 19 czerwiec 2020 - 08:59

No tak, cena canyona jest super. Waga wersji bez tarcz imponuje, a po zmianie kół na jakieś stożki 38 pewnie można zrzucić ze 300 gramów. Te kable faktycznie mogą irytować. Ale za chwilę ma być nowy Ultimate - takie dostałem info. Z drugiej strony z rozmowy wynikało, że rewolucji mamy się nie spodziewać. Może jednak z kablami coś zrobią. Pytanie czy cena nie spuchnie o dodatkowe 1,5 - 2 tys. 

 

Ale zaraz ktoś powie, że cena Emondy też jest spoko, bo przecież na pewno w sklepie dadzą 30% rabatu. 

Kable w Ultimate chyba zostaną - teraz jest nowy Inflite i nie widać rewolucji. To samo zrobił Giant z TCR 2021.  Aeroad ma być już bez kabli. 



#40 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwiec 2020 - 09:00

widzę już jedną różniczkę między SL a SLR - wyprowadzenie kabla do tylnej przerzutki. W SL jest ech... nawet nie wiem jak to skomentować. Prawilnie jest w SLR :) 


  • dmxzor lubi to



Dodaj odpowiedź