Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mały Telefon Jako Urządzenie Sportowe I Komputer Rowerowy

android esim komputer licznik aplikacje ant+

83 odpowiedzi w tym temacie

#61 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 maj 2021 - 16:16

Tak jak urządzenia Wahoo są zarządzane że smartfona i aplikacji Companion. Synergia?

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#62 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 25 maj 2021 - 16:25

Zauważ że całe IoT jest zarządzane ze smartfona.

Bzdura, nie mam pojęcia o jakim IoT w tej chwili piszesz, ale ewidentnie o jakimś bardzo płytkim obrazie technologii konkretnego producenta, który wprowadził na rynek 3 urządzenia na krzyż zarządzane jak widać z telefonu. Proponuję poczytać o IoT w szerszej perspektywie, o IoT ponad technologiami zarządzania czy komunikowania (nieważne czy komunikowane po BT, Wifi czy 5G a zresztą w 5G jest masa rozwiązań dedykowanych pod przyszłość, która już prawdopodobnie lada dzień [czyt. rok-dwa] może się pojawić czy to w samochodach czy ruchu miejskim, światłach itd.).

 

W przyszłości pewnie głosowo ze smartfona bo interfejsy zrobią się zbyt skomplikowane dla przeciętnego kowalskiego.
Później to już tylko płytka w głowie ;)

Tutaj też nie wiem o jakiej przyszłości piszesz, polecam zbadać ile sprzedało się już samej Alexy od Amazona, nie wspominając już o całym ekosystemie Appleowskim, gdzie telefon to stanowi jedynie dodatek do sterowania - ot kompletnie zastępowalnego pośrednika (stacją bazową dla urządzeń nawet chyba telefon nie może obecnie być). Zresztą po Apple-u fajnie widać, jak telefon przestaje mieć znaczenie - przed zakupem Garmin Fenix-a miałem epizod z Apple Watchem. Przez ten czas telefonu używałem wielokrotnie mniej, bo po prostu nie miałem po co wyciągać go z kieszeni spodni czy wręcz kurtki, skoro komunikowałem się na komunikatorach ze wszystkimi przez zegarek, dzwonię przez słuchawki (mogą być sparowane z Watchem), w sklepie płaciłem zegarkiem itd...

 

Przepraszam shmoo, ja Cię lubię ale coś odrobinę przespałeś ostatnie kilka lat, przynajmniej "od wnętrza" wielu nadciągających rozwiązań. IoT to zdecydowanie więcej niż lampka włączana/wyłączana przez BT.



#63 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 25 maj 2021 - 16:29

Raczej nie, sporo czytam whitepaperów IoT/5G aktualnych i ludzie by mówili że to teorie spiskowe jak by ktoś im je przeczytał ;)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#64 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 maj 2021 - 16:32

Z tym włączaniem głosowym lampek oto też jesteś do tyłu, wystarczy powiedzieć ok Google włącz lampkę w pokoju. I to już od dość dawna

Apple na tym polu daleko z tyłu za google i Amazon...

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#65 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 25 maj 2021 - 16:36

Ludzie mnie nigdy nie przestaną zadziwiać z tymi alexami itp. Sami sobie podsłuch w domu instalują i jeszcze za to płacą :D

To są Ci sami którzy twierdzą że amerykańskie służby nie mogą otworzyć iphona.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#66 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 25 maj 2021 - 16:39

Lampka na BT to był przykład jak z wypowiedzi wygląda obraz przedstawianego przez shmoo IoT, a nie przykład co można co nie. W Apple-u też przecież możesz w zasięgu HomePod-a/iPhonea/Watcha głosowo włączyć lub wyłączyć dowolne światła, otworzyć/zamknąć zamki, itd. itp.

 

To czego nie rozumiem to traktowanie telefonu jako czegoś nadal ważnego w tej układance, czegoś służącego do zarządzania. Telefon jest dziś prawie w pełni zastępowalny a nie jest czymś, czego znaczenie jeszcze rośnie.

 

Na podobnej zasadzie jak aparaty fotograficzne czy odtwarzacze audio

 

A rynek foto zaczął się kurczyć? :huh: eee?


  • Prozor lubi to

#67 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 25 maj 2021 - 16:42

Oczywiście że rośnie bo to będzie urządzenie identyfikujące osobę w systemach. 
Kontynenty a później świat będzie miał systemy identyfikacji do różnych usług.
Przynajmniej do momentu aż ludzie dadzą sobie wszczepić pod skórę identyfikator :D

Już pewnie mnie teraz za szura wezmą na forum... :D

 

A rynek foto zaczął się kurczyć? :huh: eee?


Wielu moich znajomych pozbyło się aparatów i różnego typu lustrzanek.
Ja także.
 
rynek-aparatow-fotograficznych-sprzedaz-

nowsze
15524.jpeg


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#68 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 25 maj 2021 - 17:05

Wielu moich znajomych pozbyło się aparatów i różnego typu lustrzanek.
Ja także.

 

[[ duży obrazek ]]

Ok, myślałem, że chodzi o nadal jak ze sportowcami: rynek profesjonalny, ambitnych oraz mniej ambitnych amatorów a nie rekreacyjny. Telefony oczywiście z powodzeniem zastępują popularne aparaty "małpy", których boom fajnie widać na wykresie a i nieco ambitniejsi są w stanie z nich nieraz niemało wycisnąć (choć to już często sztuka dla sztuki). Inna sprawa, że w rynku foto to i dzisiaj potężne przetasowania na grube miliardy się odbywają w temacie prawdopodobnie nadciągającego mocno końca lustrzanek.

 

W przypadku sportu: wszelkie Garmin-y i co tam jeszcze na poziomie profesjonalnym jest używane (liczniki, zegarki itd.) są zbyt tanie (zwłaszcza względem reszty - np. stricte amatorskiego roweru na ramie karbonowej) by amatorzy prędzej czy później z nich nie korzystali, zwłaszcza gdy ambicje rosną. Nie, licznik rowerowy nie ma stać się smartphonem. Powinniśmy też prawdopodobnie uniezależnić się od korelowania smartphone-a z narzędziem łączności - łączność powinniśmy mieć zapewnioną w urządzeniach niezależnie. Czasy telefonu (specjalnie użyłem określenia, bo do dziś pamiętam zasilanie laptopa Internetem z Nokii) jako modemu/hotspota koniecznego by zasilić łącznością inne urządzenia muszą odejść. I duzi testowali już z powodzeniem na ograniczoną skalę temat - pamiętacie Kindle-a, który miał darmowy Internet? Wystarczyło aby Amazon dogadał się z operatorami. I w mojej opinii nie dalej jak za kilka lat urządzenia MUSZĄ mieć łączność Internetową kompletnie niezależnie, nieważne czy to telefon czy zegarek czy licznik rowerowy.

 

Czasy gdy Internet mamy w telefonie (jasne i oczywiste) oraz w ThinkPadzie, gdy podczas zakupu dopłaciliśmy 500zł do modemu LTE oraz następnie płacimy dodatkowo co miesiąc za dodatkową kartę SIM (to już trochę rzadszy przypadek) u operatora z Internetem muszą baaardzo szybko odejść w daleką przeszłość... :P.



#69 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 25 maj 2021 - 17:10

pamiętacie Kindle-a, który miał darmowy Internet? Wystarczyło aby Amazon dogadał się z operatorami. I w mojej opinii nie dalej jak za kilka lat urządzenia MUSZĄ mieć łączność Internetową kompletnie niezależnie, nieważne czy to telefon czy zegarek czy licznik rowerowy.

 

W sumie słuszna uwaga. Może tak być.

Taki multi eSIM

 

Co do Kindla to przestało działać po jakimś czasie i zmienili że tylko do sklepu amazona można bylo się dostać.

Pamiętam jak lata temu w albanii na wakacjach tak korzystałem z netu na kindlu  :)


  • artho lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#70 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 25 maj 2021 - 17:19

Albo idąc mową radiową "Massive eSIM" haha :P. Już dzisiaj w Kindle-u tego faktycznie nie ma, ale "show" zrobiło. A dla Amazona na pewno sporo ciekawych danych, przedsięwzięcie na potężną skalę. Tutaj potrzebna sporo mniejsza tak naprawdę, ot. modemy modemy modemy wszędzie modemy a potem jakieś sensowne umowy z operatorem (indywidualne), które pozwalają "zasilić" Internetem np. "do 10 urządzeń" w domu.



#71 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 25 maj 2021 - 17:20

a potem jakieś sensowne umowy z operatorem (indywidualne), które pozwalają "zasilić" Internetem np. "do 10 urządzeń" w domu.

 

IPV6 tylko na to czeka


  • artho lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#72 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 03 czerwiec 2021 - 11:22

@arturooo3 Coś dla ciebie ;)

https://pl.investing...z-orange-288716


  • artho lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#73 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 03 czerwiec 2021 - 11:34

@arturooo3 spodziewam się że niedługo będziesz płacił abonament nawet na odkurzacz :D


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#74 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 03 czerwiec 2021 - 11:43

Wiesz co akurat odkurzacz działa na prostszej zasadzie, no bo niewychodzący jest :P. Więc Roomba to po prostu Wifi i łączność z serwerami Roomby tak, aby można było ją odpalić będąc w mieszkaniu ale też zdalnie, gdy jesteśmy daleko.



#75 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 03 czerwiec 2021 - 11:47

Wiesz co akurat odkurzacz działa na prostszej zasadzie, no bo niewychodzący jest :P. Więc Roomba to po prostu Wifi i łączność z serwerami Roomby tak, aby można było ją odpalić będąc w mieszkaniu ale też zdalnie, gdy jesteśmy daleko.

 

Dostaliśmy informacje że zbyt często korzysta Pan z odkurzacza. W przyszłym tygodniu odwiedzi Pana urzędnik ochrony środowiska, żeby przeprowadzić wywiad i rozmowę douczającą ;)

 

Odmówienie wizyty grozi obniżeniem zdolności kredytowej ;)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#76 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 03 czerwiec 2021 - 11:57

Faktycznie jesteś trochę przewrażliwiony trochę na punkcie serwerów :P. Proponuję Wireshark-a i przeanalizowanie co leci...  :P



#77 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 03 czerwiec 2021 - 12:02

Faktycznie jesteś trochę przewrażliwiony trochę na punkcie serwerów :P. Proponuję Wireshark-a i przeanalizowanie co leci...  :P

 

Trochę celowo przerysowuję. Nie żebym nie miał zaufania do technologii. Raczej do polityków.

Jak dla mnie ilość kontroli jaką daje IoT przewyższa korzyści z jego stosowania ;)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#78 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 03 czerwiec 2021 - 12:05

HZMKlPI.png

 

Musiałem... :D



#79 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 03 czerwiec 2021 - 12:12

Proponuję Wireshark-a i przeanalizowanie co leci...  :P

 

Żeby zrobić taką analizę trzeba złamać prawo. Komunikacja jest zwykle szyfrowana po kluczach i żeby się pod nią podpiąć potrzebna jest disassemblacja i wstrzykniecie swojego kodu.

 

Przykładów było już masę przeróżnych. Jak badanie reakcji na wyświetlanie treści przez aplikację, poprzez robienie zdjęć do późniejszej analizy i wiele innych ;)

 

Teraz po aferze w UK z paszportami znieśli informacje ze strony rządowej ;)

 

 

Mając dużą ilość danych AI może tak sprofilować człowieka że jest on całkowicie bezbronny :)


  • vpablov lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#80 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 20 wrzesień 2021 - 16:08

Zmieniłem telefon z Samsung Galaxy J7 na A52s. Galaxy J7 miał ANT+, A52s nie ma. Mam ANT+ na usb Garmina i przejściówkę usb-c do podlaczenia ANT+. Da się to ogarnąć zeby widziało czujniki?

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: android, esim, komputer, licznik, aplikacje, ant+