Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowości Rowerowe


2379 odpowiedzi w tym temacie

#1121 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 23 marzec 2021 - 13:45

To nie jest waga jubilerska więc bez jaj

#1122 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 23 marzec 2021 - 16:58

Ceny muszą spaść albo...wzrosnąć zarobki. Bardziej prawdopodobne jednak jest to pierwsze :P

Jeśli nie, to kolarstwo czy ogólnie jeżdżenie na rowerze stanie się ekskluzywnym sportem dla wybranych, bo ilu ludzi stać na zakup przyzwoitego rowera za 10-15 i więcej tysięcy złotych? Oczywiście, jak widać na drogach, trochę takich rowerów jeździ, jednak każdy producent i sprzedawca to podkreśla, że podstawą produkcji i zysku ze sprzedaży jest tzw. "klasa średnia"

 

Dlaczego ceny muszą spaść, skoro ludzie biorą rowery na potęgę? 



#1123 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 marzec 2021 - 17:19

Dlatego że po każdej hossie przychodzi bessa. To po pierwsze. Po drugie, jak są klienci, producenci zrobią wszystko żeby to zapotrzebowanie wypełnić. A gdy już towaru w sklepach będzie pełno, zacznie się walka o klienta. A czym można najbardziej zachęcić do zakupu? Oczywiście niższą ceną. Normalne zasady sprzedaży, kto zaoferuje towar podobnej jakości po niższej cenie, sprzeda więcej. Proste


  • EmPe lubi to

#1124 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 23 marzec 2021 - 22:49

Oj to już perspektywa długofalowa. Trochę wody w Wiśle upłynie zanim rynek będzie nasycony rowerami. 



#1125 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1384 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 24 marzec 2021 - 07:18

Dlatego że po każdej hossie przychodzi bessa. To po pierwsze. Po drugie, jak są klienci, producenci zrobią wszystko żeby to zapotrzebowanie wypełnić. A gdy już towaru w sklepach będzie pełno, zacznie się walka o klienta. A czym można najbardziej zachęcić do zakupu? Oczywiście niższą ceną. Normalne zasady sprzedaży, kto zaoferuje towar podobnej jakości po niższej cenie, sprzeda więcej. Proste

Na samym naszym forum patrząc na aktywność w działach "Nowości sprzętowe", "Zakupy rowerowe", "Mierniki mocy" a porównując z "Mój dzisiejszy trenning" i "Treningowe dylematy..." to chyba szybko nie nastąpi a świetnie opłacani marketingowcy już się postarają, żeby na forum było o czym pisać. Ceny... skoro są chętni na zakup roweru w cenie samochodu to starsze konstrukcje znikną z chłonnego rynku i zostaną przerzucone na rynki rozwijające się a nowe konstrukcje z nowymi rozwiązaniami(standardami) wymuszą kupowanie nowych rowerów. Tak jest od jakiegoś czasu w każdej branży.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Tomo i Marcin321 lubią to

#1126 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2238 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 marzec 2021 - 07:43

Zgadzam się, że na spadek cen rowerów „klasycznych” nie ma co liczyć, oby wróciły rabaty to i tak będzie dobrze.

Możliwe też że wzrost cen zwolni lub się zatrzyma na jakiś czas co też efektywnie da efekt „o jest taniej”.

Producenci będą natomiast robić wszystko żeby dodawać nowe „features” i przynajmniej utrzymywać obecne ceny. Bo gdyby było inaczej to kupowalibyśmy np. coraz tańsze samochody i elektronikę, a tak nie jest. Po prostu dostajemy więcej za tyle samo, nawet jak nie potrzebujemy tego „więcej”.

#1127 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 marzec 2021 - 08:34

Działy R&D muszą coś robić żeby im płacili. To co by tu wymuśleć na kolejny rok? Ok zrobimy nowego kompletnie pokracznego Roubaix

#1128 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 24 marzec 2021 - 08:45

Trochę się miałem "oburzyć" na stwierdzenie, że "przyzwoity" rower to za 10-15k PLN, ale jak spojrzałem na trend cenowy z ostatnich lat na jednym przykładzie to dochodzę do wniosku, że niestety właśnie to w tym kierunku zmierza.

 

Dla mnie taki przyzwoity rower to np. Giant TCR Advanced 2 z karbonową ramą, hamulcami obręczowymi i kompletną grupą Shimano 105. Jeszcze w 2018 w niemieckim cenniku kosztował 1599 EUR, a w 2021 już 1899 EUR. 300 EUR do przodu, czyli co roku o 100 EUR więcej. Celowo podaję przykład z niemieckiego cennika z cenami w EUR, gdyż moim zdaniem wahania walutowe PLN trochę zakłamują obraz rzeczywistych trendów cenowych. Ale do tych "10k PLN" już coraz bliżej...


  • Tomo i artho lubią to

#1129 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2021 - 09:38

Nie wiem czy już było, ale dzisiaj jeden z producentów ogłosi niezły przełom jeśli chodzi o pedała z pomiarem mocy :) .... jeśli tak będzie to konkurencja nie będzie miała czego szukać :) 


  • artho lubi to

#1130 uysy

uysy
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 24 marzec 2021 - 09:43

Jeżeli chodzi Ci o Wahoo / Speedplay, to konkurencja może spać spokojnie :).
Favero będzie miało się bardzo dobrze w swoich widełkach cenowych, a Garmin to Garmin, poradzą sobie :D.



#1131 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 24 marzec 2021 - 09:43

Na samym naszym forum patrząc na aktywność w działach "Nowości sprzętowe", "Zakupy rowerowe", "Mierniki mocy" a porównując z "Mój dzisiejszy trenning" i "Treningowe dylematy..." to chyba szybko nie nastąpi a świetnie opłacani marketingowcy już się postarają, żeby na forum było o czym pisać


E tam Senninho, bez przesady.

Ja w „Mój dzisiejszy trening” nie napisałem chyba nigdy nic, bo moje treningi wydają mi się zbyt nudne, by się nimi chwalić. Ale jednocześnie przeglądając TrainingPeaks-a od wielu miesięcy staram się utrzymać MINIMUM 3-4 przejażdżki/treningi w tygodniu. Całą jesień aż do końca grudnia (no z pojedynczymi przypadkami dla potwierdzenia reguły ma się rozumieć!) klepałem bazę, na zewnątrz i na Zwiftcie oraz w bieganiu też. W styczniu zacząłem budzić organizm, do końca lutego miałem poprawioną prawie całą krzywą mocy w porównaniu z rokiem 2020. Bardzo ucieszyła mnie zdecydowana poprawa mocy na 20minut. Zasmuciło mnie odpuszczenie biegania w marcu, wiem, że spowodowane zostało durną psychiką: nie udało mi się przekonać nikogo ze znajomych na mały duathlon (dla jednych daleko dla innych inne wymówki) i czuję, że odpuściłem bo zniknął mi cel. Źle, bo w bieganiu mam najwięcej do nadrobienia nadal. Staram się przeplatać treningi na Zwiftcie wypadami na miasto lub w błoto gravelem. Tyle błota, ile od zakupu gravela ledwo miesiąc temu już dawno nie zabrałem ze sobą. Jednocześnie gdzieś tam technika przy takim taplaniu chyba też się jakaś rodzi.

Generalnie jest tego sporo ale po prostu dla mnie to rutyna, to nie są ciekawe osiągnięcia jak np. gdy chłopaki wrzucają 80km przejechane na rowerze crossowym. Ja bym pociąłbym się po drodze. To wydaje się to zdecydowanie ciekawsze niż nudna rutyna większości z nas



#1132 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2021 - 09:45

Jeżeli chodzi Ci o Wahoo / Speedplay, to konkurencja może spać spokojnie :).
Favero będzie miało się bardzo dobrze w swoich widełkach cenowych, a Garmin to Garmin, poradzą sobie :D.

 

Nie chodzi mi o wahoo :)  ani o favero :) 



#1133 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 705 postów

Napisano 24 marzec 2021 - 09:50

Nie chodzi mi o wahoo :)  ani o favero :)

To zapewne o rewolucyjne produkty firmy Power Titan Contractors... Na co nam takie tajemnicze wpisy? Każdy śledzi media społecznościowe/portale branżowe 24/h/7/365?


  • Prozor i lupus lubią to

#1134 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 394 postów

Napisano 24 marzec 2021 - 09:51

W temacie ram z Chin.

https://youtu.be/TMgvvKt4RDk

#1135 uysy

uysy
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 24 marzec 2021 - 09:52

Nie chodzi mi o wahoo :)  ani o favero :)

Ja nie wiem, czy tak trudno jest podać nazwę?
Jeżeli mowisz o Rally od Garmina, to szału nie ma, na pewno cenowego. Typowy garmin, po prostu.
https://cyclingtips....and-spd-models/  

EDIT: Pomiar mocy przekładany między korpusami, cena single 2799zł + 1000zł PUSTE korpusy, słaby pomysł :D.

 

Assioma Favero zamiast bawić się w licencje pod SPD-SL podeszło do tematu inaczej.
https://cyclingtips....er-meter-pedal/

 


  • Prozor i lupus lubią to

#1136 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2021 - 09:55

Cenowo nie, ale jeśli weźmiesz pod uwagę ze możesz zmieniać body :) to zamiast np dwóch pomiarów .... masz jeden, mnie przekonuje. 



#1137 uysy

uysy
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 24 marzec 2021 - 09:59

Cenowo nie, ale jeśli weźmiesz pod uwagę ze możesz zmieniać body :) to zamiast np dwóch pomiarów .... masz jeden, mnie przekonuje. 

Czyli to samo co planuje wypuścić Favero? Za taniej? :)
Już widzę, jak ktoś co 2 dni przekłada body.



#1138 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2021 - 10:06

Czyli to samo co planuje wypuścić Favero? Za taniej? :)
Już widzę, jak ktoś co 2 dni przekłada body.

Niekoniecznie co dwa dni, ale np mam tak że na trenażerze i w tygodniu jeżdze na szosie a w weekendy lubie wyskoczyć na mtb w górki lub góry, do tej pory jadąc na mtb nie miałem możliwości mieć pomiaru, w tym wypadku już bym mial. Szybka zmiana i lecę. No mnie przekonuje.

 

P.S.

Myślałem ze info jest utajnione do dzisiaj, natomiast tylko w PL dopiero dzisiaj można o tym zacząć pisać. 



#1139 uysy

uysy
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 24 marzec 2021 - 10:15

Niekoniecznie co dwa dni, ale np mam tak że na trenażerze i w tygodniu jeżdze na szosie a w weekendy lubie wyskoczyć na mtb w górki lub góry, do tej pory jadąc na mtb nie miałem możliwości mieć pomiaru, w tym wypadku już bym mial. Szybka zmiana i lecę. No mnie przekonuje.

 

P.S.

Myślałem ze info jest utajnione do dzisiaj, natomiast tylko w PL dopiero dzisiaj można o tym zacząć pisać. 

Mnie bardziej przekonuje (przykładowo) Assioma Favero do szosy 1800zł + 1200-1500zł InPeak. Lub nawet InPeak+InPeak, co wyjdzie taniej niż Single od Garmina który kosztuje 2799zł (+1000zł puste korpusy). Konkurencja goni, Garmin próbuje uciekać.

EDIT:
Korpusy (puste) do wkładania pomiaru mocy to jedyne 1000-1100zł :D
No więc ten...



#1140 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2021 - 10:24

no tak jedyny chyba tylko problem ze Garmin zaczyna już sprzedaż a Favero dopiero chce to zrobić ? :)





Dodaj odpowiedź