Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowości Rowerowe


2378 odpowiedzi w tym temacie

#961 marb

marb
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • Skądsouth

Napisano 01 marzec 2021 - 17:57

Przysłali przed chwilą, min.:
" ... Chcielibysmy, abys zawsze mógl polegac na najwyzszej jakosci wszystkich komponentów Twojegoroweru Canyon. Obecnie pracujemy nad wprowadzeniem poprawek, które wyeliminuja problem w dzialaniu sztycy. Nasi inzynierowie opracowali rózne podejscia. Jestesmy w fazie testów, aby wypracowac najlepsze dla Aeroada rozwiazanie.

Co dalej?
Wyposazymy Twojego Aeroada w nowy komponent, zanim trafi on do Ciebie. Przewidujemy, ze faza testów wkrótce sie zakonczy, a my skontaktujemy sie z Toba najpózniej 17 marca, aby poinformowac Cie o kolejnych krokach i dacie dostawy. Nie musisz podejmowac zadnych dzialan.
Nasi klienci sa dla nas najwazniejsi: uwazamy, ze zaslugujesz na najlepszy rower bez zadnych kompromisów. Twój Aeroad bedzie najwyzszej jakosci, gdy zostanie dostarczony - dokladnie tak, jak tego od nas oczekujesz. Prosimy o wyrozumialosc w zwiazku z naszymi dzialaniami. Chcielibysmy jeszcze raz szczerze przeprosic Cie za opóznienie w dostawie ". 😁
Nie wiem czy zasługuję na najlepszy rower bez kompromisów.
  • lupus, cauchy i dmxzor lubią to

#962 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 marzec 2021 - 19:28

hyhyhy  :D

trzymam kciuki :)



#963 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 01 marzec 2021 - 19:41

Pfff, zachciało się testów jakościowych, strata czasu. Garmin robi testy na użytkownikach i wszyscy żyją :D


Siła eksplozji widocznie nie ma zasięgu do twarzy :)

#964 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 07:42

Z ciekawostek (przynajmniej dla mnie) Elite wprowadziło "nowy" model trenażera: SUITO-T.
Czym się różni? Tym, że nie ma kasety w zestawie. 😅
Naprawdę musi być ciężko na rynku kaset.
  • mikroos i bonobo lubią to

#965 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 marzec 2021 - 08:05

Nie tylko. Polityka dorzucania kasety była dziwaczna, bo nie każdy klient chce mieć 11-rzędową kasetę w zestawie. A to tworzyło kłopot zarówno dla klienta, jak i dla sklepu, który najpierw musiał się naginać w trosce o klienta, a potem zostawał z trudnym do sprzedania sprzętem (bo pudełkowy fetysz w świecie ekologicznego kolarstwa na łonie natury ma się doskonale).


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#966 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1027 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 08:20

@mikroos masz w 100 % rację, ale czy taki zabieg zasługuje na zmianę nazwy oferowanego produktu?? Dla mnie to takie trochę pudrowanie rzeczywistości. Klient mniej świadomy spojrzy "o wypuścili nowy model Suito, pewnie polift, pewnie poprawiony", a tu doopa

#967 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 marzec 2021 - 08:26

Znowu mogę powiedzieć z perspektywy sprzedawcy ;)

 

Z dwojga złego IMHO lepsza nowa nazwa, którą widzi również konsument, niż tylko nowe SKU u dostawcy, którego jak zawsze nikt w Shimano Polska nie umie rozszyfrować :D


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#968 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 08:34

Nie tylko. Polityka dorzucania kasety była dziwaczna, bo nie każdy klient chce mieć 11-rzędową kasetę w zestawie. A to tworzyło kłopot zarówno dla klienta, jak i dla sklepu, który najpierw musiał się naginać w trosce o klienta, a potem zostawał z trudnym do sprzedania sprzętem (bo pudełkowy fetysz w świecie ekologicznego kolarstwa na łonie natury ma się doskonale).

 

To może mój sprzedawca był fajny, bo mi wymienił kasetę na odpowiednią, oczywiście w rozliczeniu cenowym. Więcej zachodu, ale można. 



#969 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 marzec 2021 - 09:13

Z ciekawostek (przynajmniej dla mnie) Elite wprowadziło "nowy" model trenażera: SUITO-T.
Czym się różni? Tym, że nie ma kasety w zestawie. 😅
Naprawdę musi być ciężko na rynku kaset.

 

Nie tylko Suito-T. Direto XR-T też.  https://www.elite-it...active-trainers

Oczywiście cała różnica, to: 

What's the difference between a Direto XR and a Direto XR-T?
Direto XR and Direto XR-T are two identical home trainers, featuring the same technical specifications both in terms of structural and electronic features.
 
What separates them is the sprocket cassette, which is included in the Direto XR but not included in the DIRETO XR-T.
 
Osobiście wolę opcję T. Raz we wszystkich rowerach (no, prawie, ścieżkowiec z 11) mam napęd 10. Dwa kaset trochę mam i dodatkowa kaseta, na dodatek 11 na razie potrzebna mi nie jest. Jeść co prawda nie woła, ale chyba poleży aż będę miał klaprycho wymiany klamek na 11. 

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#970 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 marzec 2021 - 10:03

To może mój sprzedawca był fajny, bo mi wymienił kasetę na odpowiednią, oczywiście w rozliczeniu cenowym. Więcej zachodu, ale można. 

Oczywiście, można się dogadać Tylko po co, skoro można po prostu dać wybór przed zakupem? :)

 

W podobny sposób patrzyłem na początku krzywo na nowe korby MTB Shimano bez tarczy. A potem mnie oświeciło, że to jest super - sprzedawca ma łatwiejsze życie (można mieć na stanie np. korby w 3 długościach i 4 rozmiary tarcz, a nie 12 kompletów, żeby pokryć pełen zakres rozmiarów) a klient może wybrać dowolną tarczę (nawet nie Shimano!) i dostaje dokładnie taki produkt, jakiego chciał. Dla mnie rewelacja.


  • Tomo lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#971 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 marzec 2021 - 11:11

No, ale ten nowy trenażer jest oczywiście tańszy o koszt kasety? Czy może się mylę i stosują politykę appla - zabierzemy Wam ładowarkę, a cenę zostawimy? Swoją drogą, dziwne, że jeszcze producenci trenażerów nie wpadli na to, żeby powyciągać zasilacze i dać klientom wspaniałą szansę zakupienia ich osobno  :rolleyes:



#972 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 11:22

No, ale ten nowy trenażer jest oczywiście tańszy o koszt kasety? Czy może się mylę i stosują politykę appla - zabierzemy Wam ładowarkę, a cenę zostawimy? Swoją drogą, dziwne, że jeszcze producenci trenażerów nie wpadli na to, żeby powyciągać zasilacze i dać klientom wspaniałą szansę zakupienia ich osobno  :rolleyes:

 

Tylko Cyklomania ma obecnie dostępne obie wersje i -T faktycznie jest tańsza o 100 zł. 

Natomiast pewnie zwykłego nigdzie już nie będzie zaraz, więc nie sposób będzie porównać. 



#973 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1152 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 02 marzec 2021 - 11:25

To nadal bardziej buli się wziąć z kasetą i sprzedać nową kasetę =D



#974 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 marzec 2021 - 11:27

Rozumiem, że nie wszyscy korzystają z kasety z zestawu, ale jednak dzisiaj zdecydowana większość osób jeździ na kasetach 11-rzędowych. Produkt był zatem kompletny, klient kupuje trenażer, rozpakowuje i korzysta. Wyrzucanie kasety to dekompletowanie zestawu. Równie dobrze nowe rowery mogłyby być sprzedawane bez kaset kierując się ideą, że każdy i tak wybiera swoją kasetę, rozpiętość, markę, więc dodawanie jej jest tylko tworzeniem kłopotu po stronie klienta. Obym nie wykrakał. 

 

Oczywiście rozumiem, że nowa wersja produktu wynika z braku dostępności kaset i gdyby trenażery miały wychodzić tylko z kasetami, to Elite nie mogłoby dostarczać nowych trenażerów, ale czuję, że taka wersja już zostanie na zawsze, nawet gdy podaż kaset powróci do normy.


  • Tomo lubi to

#975 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2238 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marzec 2021 - 11:34

Z punktu widzenia sklepu z serwisem lepsza wersja bez kasety, jak trzeba to sklep uzupełni trenażer o kasetę. Z punktu widzenia sprzedaży bezpośredniej lepsza wersja z kasetą. Trzeba pamiętać że przykręcenie kasety wymaga już niezerowych umiejętności i jednak dość specyficznych narzędzi :)


Tyle że w Elite i tak zakup jest przez sklep, więc ten direct sell to i tak tylko teoria.
  • Tomo lubi to

#976 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 marzec 2021 - 11:41

Nie, sprzedawanie roweru bez kaset nie przekłada się już tak bezpośrednio, jak w przypadku trenażerów.

A twierdzenie, że zdecydowana większość osób jeździ na kasetach 11 rzędowych jest z gruntu błędna. Być może w Twoim otoczeniu. Na pewno dotyczy to nowych rowerów, ale nieco starszych - już nie koniecznie. Właściwie jak popatrzę, to co niektórzy jeszcze jeżdżą na 9, a i 8 się zdarzają. Na szosie. W MTB większa różnorodność i również nie ma zdecydowanej większości najnowocześniejszych napędów 12 rzędowych, łatwiej o 11, ale i 10/9/8 sporo jeździ.

 

Jak się zastanowić nad motywem wprowadzenia trenażerów Elite w wersji "-T", to prawdopodobnie powodem nie były narzekania klientów z innym napędem niż "11", a raczej braki w dostawach kaset, przez co mogło okazać się, że na półkach stoją trenażery w oczekiwaniu na skompletowanie kaset, bo bez tego nie mogą zostać wysłane do dystrybutora.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#977 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 12:57

Z punktu widzenia sklepu z serwisem lepsza wersja bez kasety, jak trzeba to sklep uzupełni trenażer o kasetę. Z punktu widzenia sprzedaży bezpośredniej lepsza wersja z kasetą.

W sumie ja bym docenił większe możliwości konfiguracyjne u większej ilości producentów. Pomijam oczywiście obecną dostępność produktów. Niemniej nawet w obrębie jednego producenta osprzętu chciałbym w sklepie (z autoryzowanym serwisem) przy zakupie skomponować kasetę, korbę, łańcuch, przerzutkę, tarcze hamulcowe, rower do sklepu mógłby wtedy przyjeżdżać dość mocno wybrakowany.



#978 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 13:47

Wracając do Elite i nowej wersji trenażera.. Zaktualizowali też apkę swoją dodając do niej zdjęcie trenażera bez kasety :)

#979 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1152 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 02 marzec 2021 - 14:59

U mnie przy wyborze między Direto XR a Wahoo oprócz ceny zdecydowała kaseta. amen :)



#980 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 marzec 2021 - 17:18

Nie, sprzedawanie roweru bez kaset nie przekłada się już tak bezpośrednio, jak w przypadku trenażerów.

A twierdzenie, że zdecydowana większość osób jeździ na kasetach 11 rzędowych jest z gruntu błędna. Być może w Twoim otoczeniu. Na pewno dotyczy to nowych rowerów, ale nieco starszych - już nie koniecznie.

 

Pamiętaj, że mówimy tutaj o małej grupie klientów bardzo drogich trenażerów. W tym wypadku założenie, że mają nowoczesny sprzęt jest jak najbardziej poprawne.

 

Oczywiście dochodzi kwestia nowego Srama, Campy czy MTB o którym wspomniałeś.


  • 4gotten lubi to



Dodaj odpowiedź