Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowości Rowerowe


2379 odpowiedzi w tym temacie

#1301 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 10 maj 2021 - 08:00

Emonda SLR 10 4.8kg tańsza była :P

 

https://www.trekbike...slr-10/p/16197/

 

Ale projekt jako ciekawostka super im wyszedł.



#1302 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3183 postów

Napisano 10 maj 2021 - 08:23

Zapowiedź nowego gravela od Canyona - z tego co widzę już z normalną kierownicą:

https://www.canyon.c...n-launch-event/



#1303 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 10 maj 2021 - 09:30

Emonda SLR 10 4.8kg tańsza była :P

 

https://www.trekbike...slr-10/p/16197/

 

Ale projekt jako ciekawostka super im wyszedł.

 

Pod względem użytkowym ten spec bije emondę na głowę.

 

W sumie ciekawy jestem ile można z nim zejść kierując się przy wyborze podzespołów wyłącznie masą. Na samym siodełku i szytkach (montując nawet te z emondy) jest już -250. Do tego wyrzucenie stożków, włożenie mechanicznego reda i tak naprawdę kilkaset gram w dół na elementach, które nie są wcale droższe od tych obecnie zamontowanych.

 

 



#1304 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 10 maj 2021 - 09:40

Pod względem użytkowym ten spec bije emondę na głowę.

Możesz rozwinąć? Tzn. mam kilka domysłów, ale ciekaw jestem czy masz na myśli np. tylko geometrię czy coś jeszcze?

 

Zapowiedź nowego gravela od Canyona - z tego co widzę już z normalną kierownicą:

https://www.canyon.c...n-launch-event/

Może uda się zejść z ceną w dół a i ta ichniejsza kierownica gdzieś czytałem powodowała problemy z ... montowaniem komputerka :P



#1305 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 10 maj 2021 - 09:59

Możesz rozwinąć? Tzn. mam kilka domysłów, ale ciekaw jestem czy masz na myśli np. tylko geometrię czy coś jeszcze?

Geometrię to akurat pomijam bo każdy lubi co innego. Chodziło mi przede wszystkim o elektronikę, zastosowane szytki i siodełko. Do tego obecny pomiar mocy



#1306 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 10 maj 2021 - 10:08

A no to oczywiście, dzięki za doprecyzowanie - w końcu SLR10 to model już niezbyt współczesny - przełom 2015 i 2016 roku, nieco inna epoka i faktycznie rower żyłowany na rekord i pokazówkę wiszącą na balonikach z helem :D. O ile w ogóle możemy rozmawiać o praktyczności rowerów poniżej 5.5kg... :P. Ale jako ciekawy projekt fajna sprawa.



#1307 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 10 maj 2021 - 10:11

Obydwa by się pod moim dupskiem połamały więc rozważania czysto teoretyczne



#1308 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 394 postów

Napisano 10 maj 2021 - 10:49

Zapowiedź nowego gravela od Canyona - z tego co widzę już z normalną kierownicą:
https://www.canyon.c...n-launch-event/

Aluminiowe gravele miały normalną kierownicę.

#1309 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2238 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maj 2021 - 11:54



Może nie nowości, ale projekt gruby na maxa. Sama korba 10.500 PLN XD

Całość ok. 81.000 PLN


Fajnie, ale za wrzucenie do tego projektu takiego siodła uważam za nieporozumienie. Przyszły właściciel nie do końca zrozumiał co to „weight weniees”.

#1310 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 10 maj 2021 - 12:26

Ale za to może na nim usiąść i wygodnie pojechać na sprzęcie dostosowanym do swojego tyłka



#1311 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3215 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 maj 2021 - 13:49

Pod względem użytkowym ten spec bije emondę na głowę.

 

W sumie ciekawy jestem ile można z nim zejść kierując się przy wyborze podzespołów wyłącznie masą. Na samym siodełku i szytkach (montując nawet te z emondy) jest już -250. Do tego wyrzucenie stożków, włożenie mechanicznego reda i tak naprawdę kilkaset gram w dół na elementach, które nie są wcale droższe od tych obecnie zamontowanych.

Stożki od LW można mieć 935g to ile jeszcze można z tego zejść? 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1312 JohnDoePL

JohnDoePL
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • SkądChełmża

Napisano 11 maj 2021 - 10:04

Fajnie, ale za wrzucenie do tego projektu takiego siodła uważam za nieporozumienie. Przyszły właściciel nie do końca zrozumiał co to „weight weniees”.

 

Ale jak mówili najpierw była wygoda, potem waga...  :)



#1313 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 maj 2021 - 10:05

A to już zależy, na co jest moda ;)


  • admsk i artho lubią to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1314 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 705 postów

Napisano 11 maj 2021 - 10:13

https://www.canyon.c...dventure/grizl/podoba mi się, że film promocyjny na stronie producenta, jasno określa grupę docelową -> Szerokie gacie. Śpiwór. Przygoda. Rekreacja. Zero sportu. Zero docięcia i spiny Odskocznia od pracy.



#1315 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 11 maj 2021 - 10:30

https://www.canyon.c...dventure/grizl/ podoba mi się, że film promocyjny na stronie producenta, jasno określa grupę docelową -> Szerokie gacie. Śpiwór. Przygoda. Rekreacje. Zero sportu. Zero docięcia i spiny Odskocznia od pracy.

No i super, do sportu to przełaj :). Seria zapowiada się ciekawie, pytanie czy zrobią modele alu, bo na razie 9k w górę.

 

Współpraca z Apidurą wygląda natomiast tak, że to rebrand serii "Race" i +100zł do Top Tube-a, ale "whatev". TopTube-a Bolt-on w przystępnej cenie w sumie szukam.



#1316 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 maj 2021 - 10:33

Zero sportu. Zero docięcia i spiny


Długo nie wytrzymali :D

Najszybszy scyzoryk szwajcarskiej armii, na jakim kiedykolwiek jeździłeś, zbudowany na naszej topowej ramie



A tak naprawdę chodzi o to, że szczytem sukcesu jest obecnie MIEĆ LUZ. Z tego co obserwuję, ludzie są gotowi zarżnąć się, byle udowodnić innym, że MAJĄ LUZ - taki MAJĄ LUZ :D A ten rower to taki drogi talizman, którym można pokazać, że ma się luz - oczywiście WIĘKSZY (albo dłuższy, if you know what I mean ;) ) luz, niż mają inni. Nic nowego w tej branży.


  • beskidbike i admsk lubią to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1317 uysy

uysy
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 11 maj 2021 - 10:48

Wersja Alu będzie jeszcze w tym roku :).


  • artho lubi to

#1318 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 14 maj 2021 - 10:22

 

A tak naprawdę chodzi o to, że szczytem sukcesu jest obecnie MIEĆ LUZ. Z tego co obserwuję, ludzie są gotowi zarżnąć się, byle udowodnić innym, że MAJĄ LUZ - taki MAJĄ LUZ :D A ten rower to taki drogi talizman, którym można pokazać, że ma się luz - oczywiście WIĘKSZY (albo dłuższy, if you know what I mean ;) ) luz, niż mają inni. Nic nowego w tej branży.

Chyba najlepiej to widać w światku "enduro". Kolorowe ciuszki, pozerka na maxa i ten LUZ. Tam to aż krzywo patrzą jak nie masz LUZU. Kit z tym że wyglądasz jak beczka, +100 kg wagi, techniki zero i pod najmniejszą górkę już pchasz swoją wypasioną furę. Najważniejsze że masz LUZ, lubisz (albo udajesz że lubisz) ostrą muzę, lubisz (albo udajesz że lubisz) zapalić blanta, no i obowiązkowo piwo po każdym zjeździe. Kto wykona najwięcej powtórzeń jest największym LUZAKIEM :D

W "lajkrach" jest nie lepiej. Czy to szosa czy XC, prawie każdy zapytany "coś tam jeździ, ale nie trenuje", na ustawki jeździ na luzie albo regeneracyjnie xD

A rzeczywistość... trener personalny, plany, spinka na maxa i do pożygu :D 



#1319 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 389 postów

Napisano 14 maj 2021 - 10:55

Ostatanio się umówiłem z ludźmi z okolicy, w każdej parze ktoś mnie pytał gdzie mam pomiar mocy. Chyba muszę sobie kupić. Co tak będę bez jeździł...


Aha. MAM LUZ... Chociaż tanio nie było

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
  • KonradTrek800 lubi to

#1320 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 maj 2021 - 12:49

Względnie tania zmiana w Sram z grupy 10 (11) rzędowej na 11 lub nawet 12 rzędową. Wystarczy zmienić zębatkę w dotychczasowych manetkach Sram. I to w manetkach od najstarszych 10, do nowych 11. Plus oczywiście kaseta 11 lub 12 rzędów. Jak komu pasuje.
Cena 9,5 funta przed wysyłką.
https://cyclingtips....al-upgrade-kit/

Sprzedają też (10x drożej) zestaw do konwersji zgodny z AXS.

A, i oczywiście oprócz bębenka za 9,5 funta (niezbędny dla manetek 10) trzeba wymienić zębatkę, 12 kosztuje 66,50 funta. Właściwie jeśli ktoś chce mieć mechanicznego Srama z 12 rzędowym napędem, to na razie jedyny sposób. I właściwie nie taki drogi...

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź