Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowości Rowerowe


2379 odpowiedzi w tym temacie

#1321 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 17 maj 2021 - 13:25

Chyba najlepiej to widać w światku "enduro". Kolorowe ciuszki, pozerka na maxa i ten LUZ. Tam to aż krzywo patrzą jak nie masz LUZU. Kit z tym że wyglądasz jak beczka, +100 kg wagi, techniki zero i pod najmniejszą górkę już pchasz swoją wypasioną furę. Najważniejsze że masz LUZ, lubisz (albo udajesz że lubisz) ostrą muzę, lubisz (albo udajesz że lubisz) zapalić blanta, no i obowiązkowo piwo po każdym zjeździe. Kto wykona najwięcej powtórzeń jest największym LUZAKIEM :D

W "lajkrach" jest nie lepiej. Czy to szosa czy XC, prawie każdy zapytany "coś tam jeździ, ale nie trenuje", na ustawki jeździ na luzie albo regeneracyjnie xD

A rzeczywistość... trener personalny, plany, spinka na maxa i do pożygu :D

 

Czytam Twoje posty i mam wrażenie, że nie potrafisz zrozumieć,że każdy może jak chce... Ktoś chce pchać rower pod górę w ciuchach enduro + 100kg? Niech pcha! Ktoś chce strzelić piwko po rowerze? Niech strzeli! Każdy musi być pod sztancę? Masz rechot z tego, że ktoś ustawił rower inaczej niż reszta, że ktoś jest luzakiem,... Co z Tobą? Lepiej jakby normalni ludzie grzali kanapy przed TV a na rowerach jeździli tylko prosi? Zamiast się cieszyć, że społeczność się powiększa, to Ty w każdym wątku musisz kogoś obśmiać.


  • Kekacz lubi to

#1322 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3215 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 maj 2021 - 14:44

Czytam Twoje posty i mam wrażenie, że nie potrafisz zrozumieć,że każdy może jak chce... Ktoś chce pchać rower pod górę w ciuchach enduro + 100kg? Niech pcha! Ktoś chce strzelić piwko po rowerze? Niech strzeli! Każdy musi być pod sztancę? Masz rechot z tego, że ktoś ustawił rower inaczej niż reszta, że ktoś jest luzakiem,... Co z Tobą? Lepiej jakby normalni ludzie grzali kanapy przed TV a na rowerach jeździli tylko prosi? Zamiast się cieszyć, że społeczność się powiększa, to Ty w każdym wątku musisz kogoś obśmiać.

No ej, ale co Ci przeszkadza że on taki jest. 


  • beskidbike lubi to

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1323 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 17 maj 2021 - 15:14

Czytam Twoje posty i mam wrażenie, że nie potrafisz zrozumieć,że każdy może jak chce...

Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie i ja się tego nie boję. Być może jesteś jednym z tych luzaków i ci się to nie podoba, ale to już Twój problem 



#1324 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 17 maj 2021 - 15:16

A ostatnio yotuberzy z Bikeshow nawiązali współpracę z którymś brandem piwa... no niech ich!! :D



#1325 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 17 maj 2021 - 15:50

Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie i ja się tego nie boję. Być może jesteś jednym z tych luzaków i ci się to nie podoba, ale to już Twój problem

O tak! Przejrzałeś mnie! To ja, ważący 100kg +, żłopiący piwsko, chciałem wejść w polemikę z gościem, który myśli, że wyraża swoje zdanie a jest zwykłym trollem. Idę się wstydzić...
  • beskidbike lubi to

#1326 Jarek.b

Jarek.b
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 17 maj 2021 - 16:00

Nigdy nie uwierzę, że "ktoś chce pchać rower pod górę" :D , nie ma nogi w danym momencie i tyle... i to szanuję.



#1327 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 17 maj 2021 - 16:11

Nigdy nie uwierzę, że "ktoś chce pchać rower pod górę" :D , nie ma nogi w danym momencie i tyle... i to szanuję.

Przyjedź np. do Bielska to uwierzysz. Na Kozią połowa ludzi pcha, nie danego dnia, a zawsze. W większości to ludzie młodzi. A wyjeżdżają tam nawet 7-latki na endurówkach także jakoś bardzo trudno nie jest.

W zeszły weekend byłem na Magurce, mijało mnie (zjeżdżało) 20-30 rowerów. Były 3 "analogi" w tym mój. Reszta to elektryki, więc nie dziwne , że ludzie nie mają kondycji 



#1328 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 17 maj 2021 - 16:26

Przyjedź np. do Bielska to uwierzysz. Na Kozią połowa ludzi pcha, nie danego dnia, a zawsze. W większości to ludzie młodzi. A wyjeżdżają tam nawet 7-latki na endurówkach także jakoś bardzo trudno nie jest.

W zeszły weekend byłem na Magurce, mijało mnie (zjeżdżało) 20-30 rowerów. Były 3 "analogi" w tym mój. Reszta to elektryki, więc nie dziwne , że ludzie nie mają kondycji 

ale co? Pchają bo lubią?


projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów


#1329 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3215 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 maj 2021 - 16:32

Pewnie lubią zjeżdżać, a podjeżdżać już nie bardzo  :P


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1330 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 17 maj 2021 - 16:32

bo od tego ciśnięcia pod górkę to kolana potem siadają, elektryk to zdrowie !!

 

Co nie zmienia faktu, że jak ten kanapowiec, 40+, który pół życia spędził za dnia w korpo przed komputerkiem i papierkami a drugie pół dnia przed telewizorem z jednym piwem (później jednym czteropakiem) hodując bas nagle stwierdzi, że chce o siebie zadbać i ochoczo zacznie cisnąć bez pomyślunku na temat swojego stanu zdrowia, kadencji itd. to może się różnie skończyć - więc kto wie, czasem i elektryk zdrowy... :D



#1331 Jarek.b

Jarek.b
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 17 maj 2021 - 18:36

Przyjedź np. do Bielska to uwierzysz. Na Kozią połowa ludzi pcha, nie danego dnia, a zawsze. W większości to ludzie młodzi. A wyjeżdżają tam nawet 7-latki na endurówkach także jakoś bardzo trudno nie jest.

W zeszły weekend byłem na Magurce, mijało mnie (zjeżdżało) 20-30 rowerów. Były 3 "analogi" w tym mój. Reszta to elektryki, więc nie dziwne , że ludzie nie mają kondycji 

Nie uwierzę, młode lata spędziłem w Kozach więc jakieś pojęcie mam ;-) Siły (no dobra i techniki) nie mają, to pchają.



#1332 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 348 postów

Napisano 17 maj 2021 - 20:23

A Strava niestety liczy przewyzszenia zarejestrowane kolejką na Szyndzielnię. Potem mozna patrzec na te imponujące piony ;)



#1333 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 882 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 18 maj 2021 - 06:20

Naprawdę ma ktoś ból dupy o ludzi na elektrykach? Dla mnie to osobny typ ludzi, mam ich trochę na równi z downhillowcami. Jest masa ludzi, szczególnie dzieciaków, co jeżdżą na rowerze, ale z zupełnie pobudek - nie koniecznie sportowych.

Człowiek na elektryku póki co nie dorównuje osobie na zwykłym rowerze, chociażby dystansem, który jest w stanie przejechać. Zresztą w dół jest tak samo, rowery elektryczne są ciężkie, może przy 100kg wagi to nie robi różnicy, ale ja ważę prawie połowę tego xD


  • artho i ibanezz lubią to

#1334 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 18 maj 2021 - 06:47

Chikushou naprawdę dopiero teraz zauważyłeś, że jest tutaj grupa ludzi, która generalnie ma problem? :P

 

Ja tam jeszcze dorzucę, że elektryka bardzo fajnie się sprawdza w rowerach miejskich, zwłaszcza gdy mieszkamy w górzystym mieście. Testowałem trochę takie połączenie, typowo miejskie zastosowania + miejski elektryk, wyjazd po bułki, odległości do pracy własnie w bardzo górzystym mieście, mocno pagórkowatym - sprawdza się super, polecam.



#1335 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 maj 2021 - 07:07

Jak ktoś nie ma napinki na wyczynowe uprawianie sportu to elektryk jest ekstra. Dwa razy w życiu miałem okazję się przejechać na MTB z elektrykiem i powiadam - to jest prawdziwa bajka, zabawa jest przednia :D Nie wszyscy muszą podchodzić do sportu od strony osiągów. Masa ludzi chce się po prostu wybrać w góry, wjechać na kilka szczytów, pooddychać, pooglądać widoki, jakoś spędzić czas w weekend.

 

Poza tym wjazd na każdą górkę, czy to Kozią, nie mówiąc już o Szyndzielni i Klimczoku, nawet na elektryku wymaga dołożenia połowy od siebie. Jeżeli ktoś nie ma siły wjechać o własnych siłach, to w czym problem, żeby sobie ułatwił i cieszył się tą rowerową turystyką i rekreacją.

 

Aż zatęskniłem za tymi górkami, a miałem okazję kilka razy pobawić się tam na MTB ;)

 

Nie tak dawno wybrałem się u siebie w Lądku na lekką gonitwę po singlach z kumplem. Ja na MTB hardtailu, on na elektryku i obaj się urobiliśmy naprawdę mocno. A gość nie jest kanapowcem, regularnie trenuje crossfity i tym podobne, pół życia uprawiał karate i raz na jakiś czas strzela po 80 - 100 km na turystyku. Gdybyśmy mieli obaj jechać na zwykłych MTB, ja bym się pewnie nudził, on by się urobił w trupa. A tak, trzymaliśmy równe tempo i zmęczyliśmy się obaj też po równo. Molto bene.


  • artho lubi to

#1336 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 maj 2021 - 07:57

eMTB jest super jak czlowiek po robocie czy na urlopie nie ma ochoty ani siły zap*** pod gore, a chce po prostu sie wybawic na singlach, odpoczac, przewietrzyc glowe to elektryk jest extra.

#1337 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 648 postów

Napisano 18 maj 2021 - 08:20

Wszystko ma sens i nie ma powodu krzywo patrzyć na ludzi na elektrykach. Ich wybór, poza tym nie wiemy, czym dana osoba się kieruje (może nie ma kondycji a chce, może problemy zdrowotne). Na elektryku też się można nieźle zmęczyć. Co więcej, myślę, że jet grupa osób, które jak czują, że coś im pomaga, to o to więcej dadzą z siebie. 

 

Odnośnie enduro - mój kolega jeździ rekreacyjnie. Przy kupnie nowego roweru zdecydował się na ebike i głównym argumentem było to, że zamiast 2 zjazdów jest w stanie w tym samym czasie zaliczyć 4 lub 5 bo pod górę wjedzie znacznie szybciej. A dla osoby, która to bierze jako zabawę i ma ograniczony czas, jest to ważny argument. 


  • ibanezz lubi to

#1338 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1384 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 18 maj 2021 - 08:41

https://www.bikerada...dura-ace-r9200/

Znowu troszkę informacji. Nic nowego ale upewnienie co do spekulacji.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#1339 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 18 maj 2021 - 20:11

Nie ogarniam czegoś takiego jak elektryczna szosa, a że nie lubię nie rozumieć, to chyba mam problem  :lol:



#1340 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 18 maj 2021 - 20:35

Szosy elektryczne to chyba najtrudniej w tym wszystkim oceniać. Miejskie elektryki to chyba dość jasna sprawa i nikt nie widzi problemu. MTB już nieco bardziej specyficzna sprawa ale też się raczej zadomowiły nieźle, zresztą elektrycznego MTB można i za 5000zł kupić. No a szosy chyba najświeższy temat i najtrudniejszy w ocenianiu ale może i najciekawszy zwłaszcza wagowo - w dobie coraz cięższych szos.. :D





Dodaj odpowiedź