Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Do 2000Zł

vision trimax dtswiss dandyhorse dt350 rr511 pr1600

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 l_u_k_a_s_z

l_u_k_a_s_z
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 12 lipiec 2020 - 19:16

cześć,

 

staję przed wyborem nowych kół do roweru, poprzednie koła już się do niczego nie nadają (dt rr1455) Nowe koła będą jedynym zestawem jaki będę posiadał, nie biorę udziału w wyścigach, jeżdżę sam- trasy 50-150km, okolice Poznania, więc płasko. Nie wyjeżdżam za wszelką cenę, jak pada i nie chce mi się ruszyć czterech liter, to zostaję w domu - póki na trasie deszcz nie złapie, można uznać, że jeżdżę w suchych warunkach:) 

 

Moja waga to 75-78kg, rower bianchi infinito, full carbon, koła pod hamulec szczękowy

 

Koła nad którymi się zastanawiam to:

1. Vision trimax t45- bardzo mi się podobają, wiem, że są dosyć ciężkie, ale za taką cenę myślę, że waga r również jest do zaakceptowania (ok 1700gr). Znalazłem nowe na bike-discount za 1815zł. Obawiam się jedynie o serwis i części, szprychy do dt swissów są dosłownie wszędzie w internetach, a ze znalezieniem do t45 mam problem... 

 

2. DT SWISS RR511 od chłopaków z lemonbike, skonfigurowałem sobie z piastą 350 i ratchetem 54, waga ok 1700gr cena wychodzi w okolicach 2000zł - na pewno solidne aluminiaki, ale ta cena... 

 

3. DT SWISS PR1600 - również piasta 350, tutaj ratchet 18, na bikediscount wychodzą w okolicach 1950zł, 

 

4. DANDYHORSE model KWANT SL - wysokość obręczy to 34mm, cena to 1500zł, wagowo oraz cenowo wychodzi najlepiej  z całej czwórki (1565gr), pytanie, czy w związku z tym są najlepsze?

 

Na chwilę obecną w moich oczach wygrywają koła Vision trimax t45, bardzo pasują mi wizualnie. Jeżeli chodzi o potrzeby - szczerze - nie mam zielonego pojęcia! Póki co nie jestem w stanie ujechać więcej niż 35km/h, więc nie oczekuję, że zacznę robić więcej km w godzinę. Z drugiej strony nie obawiam się problemów z utrzymaniem roweru jeżeli będzie mocniej wiało. Wiem, że rower będzie wyglądał na tych kołach najładniej i serduszkiem jestem mocno z nimi, ale co z tym serwisem i częściami?

Wypisałem tylko 4 zestawy bo nie interesują mnie chińczyki, oferty z aliexpress oraz koła używane bo nie poradzę sobie z ich serwisowaniem i trzeźwą oceną ich stanu (w przypadku używki)

 

Jeżeli jest ktoś bardziej doświadczony (a na pewno jest) i jest w stanie mi doradzić to napiszcie proszę, może są jakieś + lub - których nie widzę na start

 



#2 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 14 lipiec 2020 - 09:03

Mam dt swiss składane koła, piasty 350 i obręcze 460. Polecam dt swiss. Na stronie bike24 koła trimax 45 maja średnie opinie.



#3 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1135 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 14 lipiec 2020 - 11:05

Dorzuć kasy i kup 50-ki od Nolimited. W Polsce, z polskim serwisem, gwarancją i crash warranty.

 

Co z tego że Chińczyki, jak składane w polsce. Nie wiem dlaczego miałby być złe.

 

np. https://no-limited.p...e-kolor-grafit/

 

Dopłaciłbym za komfort serwisu i gwarancji. ;-)



#4 l_u_k_a_s_z

l_u_k_a_s_z
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 14 lipiec 2020 - 15:49

W sumie całkowicie zapomniałem o nolimited, a faktycznie jakieś promki mają, dodatkowo gwarancja brzmi przekonująco. No nic, trzeba zbierać hajsy hajsy hasy. Dzięki! 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: vision, trimax, dtswiss, dandyhorse, dt350, rr511, pr1600