Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cervelo R5 Z 2016 - Warto? / Alternatywy


22 odpowiedzi w tym temacie

#21 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 lipiec 2020 - 22:03

[...] Co z tego że łożyska są wciśnięte w miski jeśli to nie osadzenie łożysk w tych misjach jest problemem.

 

Osadzenie łożysk w miskach nie jest problemem tylko wtedy kiedy miski są prawidłowo wykonane i trzymają wymiar. To samo jest z ramą - jeżeli rama jest prawidłowo wykonana to nie ma znaczenia czy masz najtańszy plastikowy suport, aluminiowy skręcany, jednoczęściowy, na smar, na klej, na sucho - wszystko działa jak należy.
 

[...] Mam/miałem trzy ramy z wkładem BSA: karbonowe Madone 5.9 Treka, alu Treka 1.9, a obecnie Wiliera GTR. Jak weźmiesz te trzy ramy i zbadasz w jaki sposób producent połączył w tych ramach wkład suportu z  jego gniazdem w ramie, wtedy mogę z Tobą dyskutować. [...]

 
Domyślam się, że chciałeś zapytać jak zostało wykonane gniazdo suportu we wspomnianych ramach - w alu treku miałeś wycięty gwint bezpośrednio w ramie a w 2 pozostałych wklejony insert. Gwarantuję Ci, że nie trzeba nic brać i badać żeby to wiedzieć.
 

--

Wracając do tematu - poprzednia generacja Cervelo R5 nie jest przestarzała. W zasadzie poza brakiem kompatybilności z hamulcami tarczowymi są w tym rowerze same nowoczesne rozwiązania.


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#22 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 lipiec 2020 - 18:23

Moim zdaniem super rower. Jedynie można się przyczepić do braku karbonowych kół w tej cenie, ale z kolei dostajesz topowe aluminiowe. Mógłby też mieć hamulce direct mount i kasetę 11-28.


  • 1415chris lubi to

#23 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 lipiec 2020 - 21:41

Dodam tylko, ze te DA sa standardem do ktorego zawsze porownywano inne hamulce. Z klamkami DA i tymi obreczami nie ma potrzeby DM, rowniez mozna odpuscic sobie nower hamulcowe trendy ;)



Dodaj odpowiedź