Skocz do zawartości


Zdjęcie

Emonda S6


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marekd

Marekd
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 21 wrzesień 2020 - 17:16

Witam

 

Szukam dla siebie jakieś fajnej szosy, na 105 lub Ultegrze.

Moją uwagę zwracają Emondy S6 takie jak niżej:

 

https://www.olx.pl/o...html#aaa7a3c97d

 

https://www.olx.pl/o...html#aaa7a3c97d

 

https://www.olx.pl/o...html#aaa7a3c97d

 

Czy warto kupić coś takiego czy może lepiej szukać coś innych marek, jak np Focus lub Canyon.

Modele SL są już dużo droższe, są z nowszego karbonu oclv 500. Czy ktoś takiego posiadał i jak to się sprawuje w praktyce.

Już niedługo kończy się sezon (nie dla wszystkich) i pewnie trochę rowerów wpadnie na sprzedaż, chyba dobrze myślę?

A co myślicie o tym?

https://szybkierower...ry-od-46-do-62/

Osprzęt dobry ale co z ramą, jakoś mało znany producent no ito że po wypożyczalni.

Bardziej się skłaniam ku używanym, z tego względu że za podobne pieniądze znajdziemy lepszy osprzęt i często na karbonie.

 

Proszę o Wasze rady i sugestie

oraz propozycje

 



#2 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 21 wrzesień 2020 - 18:55

Najpierw określ, jakiego rozmiaru potrzebujesz. 

 

Co do pytania o ceny - zazwyczaj zauważałem jesienią lub początkiem zimy obniżkę cen i trochę większy wybór rowerów, ale może akurat tak było w przypadku tego, co szukałem. Ogólnie zawsze nowy rower kupowałem pod koniec roku, a stary puszczałem w ludzi wiosną. Dobrze na tym wychodziłem. 



#3 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2020 - 20:01

Witam

 

Szukam dla siebie jakieś fajnej szosy, na 105 lub Ultegrze.

Moją uwagę zwracają Emondy S6 takie jak niżej:

 

https://www.olx.pl/o...html#aaa7a3c97d

 

https://www.olx.pl/o...html#aaa7a3c97d

 

https://www.olx.pl/o...html#aaa7a3c97d

 

Czy warto kupić coś takiego czy może lepiej szukać coś innych marek, jak np Focus lub Canyon.

Modele SL są już dużo droższe, są z nowszego karbonu oclv 500. Czy ktoś takiego posiadał i jak to się sprawuje w praktyce.

Już niedługo kończy się sezon (nie dla wszystkich) i pewnie trochę rowerów wpadnie na sprzedaż, chyba dobrze myślę?

A co myślicie o tym?

https://szybkierower...ry-od-46-do-62/

Osprzęt dobry ale co z ramą, jakoś mało znany producent no ito że po wypożyczalni.

Bardziej się skłaniam ku używanym, z tego względu że za podobne pieniądze znajdziemy lepszy osprzęt i często na karbonie.

 

Proszę o Wasze rady i sugestie

oraz propozycje

Kupno używki tylko pozornie zazwyczaj jest lepsze: to loteria, przy czym niestety sporo jest sprzedawców nierzetelnych, którzy mogą ci wcisnąć wadliwy sprzęt. Jeżeli masz zamiar jeździć dużo i latami, to lepiej kupić gorszej klasy sprzęt, ale nowy. Prawidłowe działanie osprzętu da dużo więcej frajdy niż ujawniające się nagle felery - tym bardziej, że nawet niższej klasy obecny osprzęt daje dużo komfortu jazdy. Z czasem może sprzedasz ten rower, ale wówczas cena i tak będzie wyższa niż za używkę, która teraz kupisz. Osprzęt bardzo traci na wartości, rewolucja w tym zakresie idzie praktycznie co dwa- trzy sezony.

Centurion to dobra i znana od lat marka w Niemczech, nie mają jakiegoś super dealera w Polsce.

Jakość Treka obniżyła się w ostatnich latach i nie ma przepaści w stosunku do marek, które podałeś, Canyon ma czasami problemy z porządnym polakierowaniem ram. Każdy OCLV Treka to bardzo dobry materiał, nie odczujesz różnicy między oznaczeniem cyferek.



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 wrzesień 2020 - 11:51

Akurat w przypadku SzybkieRowery.pl jestem spokojny o jakość roweru oraz jego serwis przed sprzedażą. Znam chłopaków od lat, współpracujemy i uważam, że trzymają dobry poziom. .


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 Marekd

Marekd
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 23 wrzesień 2020 - 20:11

To może inaczej, czy warto wydać ok 5000 zł na używanego Treka, czy może lepiej poszukać coś innego ?



#6 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 23 wrzesień 2020 - 20:17

Zależy od roweru. 

 

Generalnie 5k bym dał za używany rower na luzie, ale taki jaki mi pasuje i się podoba. Osobiście za Treka bym nie dał i 3k, bo mi się nie podoba. 



#7 Marekd

Marekd
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 24 wrzesień 2020 - 20:02

Najpierw określ, jakiego rozmiaru potrzebujesz. 

 

Co do pytania o ceny - zazwyczaj zauważałem jesienią lub początkiem zimy obniżkę cen i trochę większy wybór rowerów, ale może akurat tak było w przypadku tego, co szukałem. Ogólnie zawsze nowy rower kupowałem pod koniec roku, a stary puszczałem w ludzi wiosną. Dobrze na tym wychodziłem. 

Mój wzrost to 171, przekrok 80 cm. Wg niektórych kalkulatorów wychodzi rozmiar ramy 54, chociaż niektórzy producenci polecają przy tych parametrach 53. Kogo słuchać nie wiadomo.



#8 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 24 wrzesień 2020 - 20:14

Te rozmiary coś mówią, ale niewiele. Warto się bardziej kierować stack/reach.
Jeśli rama będzie w miarę dobrze dobrana to drobne korekty w jedną, czy drugą zawsze załatwisz mostkiem, podkładkami pod nim, czy sztycą.
Generalnie, gdybym miał wszystko jeszcze raz zaczynać od nowa to od budżetu na rower bym odjął te parę stówek na bike fitting.

#9 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2020 - 20:49

Mój wzrost to 171, przekrok 80 cm. Wg niektórych kalkulatorów wychodzi rozmiar ramy 54, chociaż niektórzy producenci polecają przy tych parametrach 53. Kogo słuchać nie wiadomo.

Na ramie 54 Treka to od biedy mógłby jeździć ktoś, kto ma nawet 1.80 - 1.82 wzrostu. Celuj w mniejszą ramę niż 54.



#10 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2020 - 20:50

Mój wzrost to 171, przekrok 80 cm. Wg niektórych kalkulatorów wychodzi rozmiar ramy 54, chociaż niektórzy producenci polecają przy tych parametrach 53. Kogo słuchać nie wiadomo.

Na ramie 54 Treka to od biedy mógłby jeździć ktoś, kto ma nawet 1.80 - 1.82 wzrostu. Celuj w mniejszą ramę niż 54.



#11 Marekd

Marekd
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 27 wrzesień 2020 - 14:49

Na ramie 54 Treka to od biedy mógłby jeździć ktoś, kto ma nawet 1.80 - 1.82 wzrostu. Celuj w mniejszą ramę niż 54.

To jak to jest, Trek podaje ze rama 54 jest dla wzrostu 167 - 175. Czyli teoretycznie jest to mój rozmiar.



#12 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 27 wrzesień 2020 - 16:58

To jak to jest, Trek podaje ze rama 54 jest dla wzrostu 167 - 175. Czyli teoretycznie jest to mój rozmiar.

Swego czasu zbudowałem rower na ramie Trek Emonda ALR. Jej rozmiar dobierałem sugerując się stack i reach swojego poprzedniego roweru. Dlatego wziąłem ramę w rozmiarze 52 przy identycznym jak Twój wzroście. Po wielu godzinach i tysiącach kilometrów na nowym rowerze zacząłem dochodzić do wniosku, że rozmiar 54 byłby jednak lepszy. Bedąc coraz bardziej gibkim zacząłem usuwać podkładki spod mostka, odwróciłem mostek. Niedawno założyłem dłuższy mostek  z 17 stopniami na minusie i teraz jest całkiem dobrze, jednak dochodzą do wniosku, że jeśli już kolejny Trek to tylko w rozmiarze 54.

 



#13 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 27 wrzesień 2020 - 18:38

Swego czasu zbudowałem rower na ramie Trek Emonda ALR. Jej rozmiar dobierałem sugerując się stack i reach swojego poprzedniego roweru. Dlatego wziąłem ramę w rozmiarze 52 przy identycznym jak Twój wzroście. Po wielu godzinach i tysiącach kilometrów na nowym rowerze zacząłem dochodzić do wniosku, że rozmiar 54 byłby jednak lepszy. Bedąc coraz bardziej gibkim zacząłem usuwać podkładki spod mostka, odwróciłem mostek. Niedawno założyłem dłuższy mostek  z 17 stopniami na minusie i teraz jest całkiem dobrze, jednak dochodzą do wniosku, że jeśli już kolejny Trek to tylko w rozmiarze 54.

Skoro usunąłeś podkładki spod mostka i dałeś mostek w negatyw i to spory użytkując ramę 52, to wytłumacz mi w jakim sposób rama 54 miałaby być dla Ciebie lepsza, bo chyba nie kumam.


  • kaloo i Born Ready lubią to

#14 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 27 wrzesień 2020 - 19:11

Skoro usunąłeś podkładki spod mostka i dałeś mostek w negatyw i to spory użytkując ramę 52, to wytłumacz mi w jakim sposób rama 54 miałaby być dla Ciebie lepsza, bo chyba nie kumam.

 

Użyłem zbyt dużego skrótu. Pominąłem istotną informację, że chodzi o ramę 54 w Emondzie SL , bo właśnie teraz taki rower chodzi mi po głowie. W tym przypadku reach jest dłuższy i stack niższy, czyli to czego potrzebuję.

Rozważam też podmianę na ramę Bowman Palace 3C, ale chyba nie chce się mi się iść w półśrodki. Najpewniej przed sezonem pozbędę się mojej "customowej" Emondy ALR i nabędę model SL.





Dodaj odpowiedź