Skocz do zawartości


Zdjęcie

Temat Społeczno-Ekonomiczny


154 odpowiedzi w tym temacie

#141 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 marzec 2023 - 20:45

Tymczasem Specialized i Trek śmieją się nerwowo.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#142 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 20 marzec 2023 - 21:58

Jeżeli firma po tylu latach wciąż nie ma stabilnych fundamentów, to jest niczym innym jak giełdową wydmuszką. A przede wszystkim jeżeli firma od tylu lat nie przynosi zysków, a jej istnienie jest uzależnione od robienia wody z mózgu kolejnym naiwnym inwestorom dolewającym wodę do dziurawego wiadra, to coś tu jest zdecydowanie nie tak.

Nie wiem czy przypadkiem dobrym fundamentem nie jest ciągle jednak ich sieć ładowarek. Tym jeszcze przez długie lata będą bić na głowę w Stanach i Europie wiele koncernów. Oczywiście Unia pewnie wkrótce wymusi na Tesli możliwość ładowania dowolnych samochodów, ale póki co mają niezły monopol.

 

Moim zdaniem oni ciągle jadą rozpędzeni mediami, sukcesem właściciela itd., jeszcze trochę lat pewnie będą w stanie w taki sposób pojechać a później inwestorzy postawią nowy zarząd i zaczną prostować tą spółkę - oby do tego czasu było jeszcze co prostować.

 

Zwróć uwagę, że większość dużych spółek giełdowych ma przynajmniej po jednym istotnym akcjonariuszu z inwestorskiej śmietanki. Tesla istnieje dzięki modelowi piramidy biznesowej: obietnicy szybkiego zysku w krótkim czasie, bez prawdziwego planu biznesowego, bez ustabilizowanych procesów.

Niestety podobnie jak cała masa innych współczesnych małych spółek technologicznych, w tym też większości jednorożców.. itd. :P



#143 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marzec 2023 - 22:00

Tymczasem Specialized i Trek śmieją się nerwowo.

tak bo cóż?



#144 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 marzec 2023 - 05:30

tak bo cóż?

Kup sobie Treka albo Speca online z dostawą do domu i daj znać, jak poszło.


  • Senninho i artho lubią to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#145 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marzec 2023 - 06:42



#146 liftlodz

liftlodz
  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 21 marzec 2023 - 07:42

Merida 2.5mln zł kary od UOKiK
https://www.bankier....et-8507998.html

I nic im nie zrobią, bo działali dla dobra klienta...
Poza tym nasz UOKiK dość często nakłada kary które nie są "prawomocne" i o tych jest głośno, a potem gdy umorzy je sąd jest cisza.
Jedna z moich spółek też dostała karę za "nielegalne" zapisy w umowach, po 4 latach sąd sprawę oddalił i zasądził zwrot kosztów sądowych i adwokackich.
Najgorsze jest to że urzędnicy w Pl za nic nie odpowiadają.

#147 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 21 marzec 2023 - 09:27

Kup sobie Treka albo Speca online z dostawą do domu i daj znać, jak poszło.

Nie wiem jak z Trekiem ale w Czechach w tym roku Spec zaczął sprzedawać rowery online, także przez ich stronę zamówię rower z dostawą bez problemu. 



#148 liftlodz

liftlodz
  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 21 marzec 2023 - 09:29

No więc Spec ma zamiar wyciąć co najmniej 50% dealerów do końca przyszłego roku. Takie chodzą słuchy.

#149 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 21 marzec 2023 - 10:15

Kup sobie Treka albo Speca online z dostawą do domu i daj znać, jak poszło.

 

Na zachodzie można ze strony zamówić, ale sklepy np. na allegro sprzedają nówki.



#150 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 marzec 2023 - 10:42

To tym bardziej uderza w Speca. Przecież skoro na Zachodzie się da, a w Polsce się nie da, to tym bardziej daje UOKiK-owi argumenty, że dystrybucja jest nieprzyjazna dla polskich konsumentów.

 

Co do allegro - nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze niedawno Spec otwarcie groził sprzedawcom, że współpracę trzeba będzie przemyśleć, jeżeli rower nie zostanie zdjęty z oferty. To samo dotyczyło np. wyprzedaży organizowanych zbyt wcześnie i bez porozumienia z centralą.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#151 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 21 marzec 2023 - 11:19

To tym bardziej uderza w Speca. Przecież skoro na Zachodzie się da, a w Polsce się nie da, to tym bardziej daje UOKiK-owi argumenty, że dystrybucja jest nieprzyjazna dla polskich konsumentów.

teraz popatrzyłem na polską stronę Speca i np. Alleza Sprint za 35 000 zł mogę zamówić przez internet z dostawą do domu więc chyba to zaczęło działać. 

 

A z tym cięciem dystrybucji coś będzie - mój lokalny właściciel sklepu miał fioła na punkcie speca. Po wprowadzeniu sprzedaży online chyba już się z nimi nie dogadał bo ich logo wszędzie wymazał, w sklepie nic nowego nie ma a prywatne spece wymienił na BMC :) 



#152 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 marzec 2023 - 12:42

teraz popatrzyłem na polską stronę Speca i np. Alleza Sprint za 35 000 zł mogę zamówić przez internet z dostawą do domu więc chyba to zaczęło działać.

Okej! Czyli coś drgnęło. Pozostaje w takim razie pytanie, czy sprzedaż on-line jest możliwa wyłącznie bezpośrednio od Speca i czy Spec utrudnia/zabrania indywidualnym dealerom sprzedaż on-line (albo np. pozwala sprzedawać w sklepie on-line, ale nie na allegro - takie numery wywijał z kolei przez wiele lat dystrybutor Topeaka i Ortlieba).

 

Ciekawi mnie też, jak UOKiK zapatrywałby się na sytuację, gdyby producent odmówił nawiązania umowy dealerskiej ze sklepem działającym wyłącznie w internecie.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#153 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 21 marzec 2023 - 13:07

Już miałem w koszyku na syncros.pl Speca Epic-a -20% na wyprzy z dostawą do domu. Żonie się kolor nie spodobał ale widać zamówić się da.

Wysłane z mojego motorola edge 20 przy użyciu Tapatalka

#154 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 21 marzec 2023 - 13:09

na syncros sprzedają Spece? 



#155 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 21 marzec 2023 - 14:25

U mnie jest tylko przycisk "Znajdź sklep"





Dodaj odpowiedź