Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak "bezbólowo" Łączyć Trening Biegowy Z Jazdą Na Rowerze?


29 odpowiedzi w tym temacie

#21 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 17 marzec 2021 - 17:46

 Obecnie nie łapię nawet po kilkumiesięcznej przerwie.

 

Natomiast zastanawiam się czemu autor (wcześniej) myślał, że łączenie biegania i roweru to zły pomysł, w sensie co miał na myśli lub co gdzieś wyczytał, co ktoś napisał.

 Autorem uwagi że "niektórzy najlepiej wytrenowani kolarze zawodowi nie są w stanie przebiec nawet 2 km bez kontuzji" był Chris Carmichael. 



#22 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 17 marzec 2021 - 19:27

No tak tak, ale jak rozumiem gdybanie o kolarzach zawodowych nas śmiertelników nie dotyczy za wiele nawet, jeżeli ponad kilowat kilka sekund utrzymamy :D



#23 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 17 marzec 2021 - 20:25

A Kwiato sobie na roztrenowaniu smiga połmaratony

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

#24 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 17 marzec 2021 - 21:53

No tak tak, ale jak rozumiem gdybanie o kolarzach zawodowych nas śmiertelników nie dotyczy za wiele nawet, jeżeli ponad kilowat kilka sekund utrzymamy :D

Uważam że my śmiertelnicy jesteśmy bardziej narażeni na kłopoty zdrowotne niż profi, przez brak wiedzy, doświadczenia, opieki trenerskiej, pracę itp. Zdarzyło Ci się przetrenować? Mnie tak, pół roku się z tego bagna wygrzebywałem.

 

A Kwiato sobie na roztrenowaniu smiga połmaratony
 

No geniusz, też bym chciał, pamiętam jak jeżdżąc w SKY tak się wiosną wycieniował że chyba niechcący podciął  sobie skrzydła.



#25 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2021 - 07:32

A to na skrzydłach biegał ? 



#26 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 18 marzec 2021 - 07:39

Gdzieś czytałem (teraz nie pamiętam źródła), że lata temu kolarze (chyba włoscy) życzyli sobie żeby między etapami nosić ich po schodach w hotelu. ;)

Pech polega na tym, że nie wiadomo kiedy dotknie. Schumacher na nartach, Kubica na rajdzie, Alonso na rowerze.

#27 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2021 - 08:32

Gdzieś czytałem (teraz nie pamiętam źródła), że lata temu kolarze (chyba włoscy) życzyli sobie żeby między etapami nosić ich po schodach w hotelu. ;)

Pech polega na tym, że nie wiadomo kiedy dotknie. Schumacher na nartach, Kubica na rajdzie, Alonso na rowerze.

w tej chwili nawet jak mają piętro do wejścia tez jeżdza windą, bardziej z tego co pamiętam związane jest to z oszczędzaniem mięśni :) 



#28 120

120
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 18 marzec 2021 - 22:01

Problem twój i kolazy jest taki, że trening kolarski bardzo bobrze podtrzymuje formę biegowa z poprzedniego roku.

Niestety podtrzymuje firmę ale organizmowi brak specyfiki ruchu i i obciążeń biegowych.

Jak chcesz uniknąć kontuzji jesienią i nie są to kontuzje spowodowane innymi problemami tylko zbyt nagłym dużym obciążeniem organizmu przez zbyt szybkie przestawienie się z roweru na bieg masz 2 rozwiązania.

1 jak lubisz biegac biegaj raz w tygodniu przez cały rok a czasami jak nie masz dostępu dobroweru (wyjazdy) częściej to pozwoli organizmowi podtrzymać przyzwyczajenie do obciążeń biegowych.

2 jak nie przepadasz za bieganiem zacznij biegi wczesną jesienią od krótkich biegów albo nawet 1-2 marszobiegów i daj sobie ponad miesiąc na spokojne przyzwyczajenie wygaszając rower i wprowadzając bieg.


Ja polecam 1


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#29 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 marzec 2021 - 06:09

U mnie rozwiązanie okazało się bardzo proste.

 

Ponieważ wyjście na bieganie jest logistycznie łatwiejsze do ogarnięcia od wyjścia na rower, w razie niewielkiej ilości czasu do dyspozycji po prostu idę pobiegać. W ten sposób 1) zapewniam sobie ruch, kiedy nie miałbym na to czasu, gdybym uzależniał go od roweru 2) nogi pozostają przyzwyczajone do biegu.

 

W ten sposób pozbyłem się problemu, który trapił mnie przez lata.


  • Marcin321 lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#30 and38L

and38L
  • Użytkownik
  • 251 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 19 marzec 2021 - 08:19

To, czy łączyć czy nie, to zależy od celu jaki sobie stawiamy. Inaczej od intensywności. Proste: nie bierzesz udziału w zawodach, nie ścigasz się to każdy ruch będzie dobry, w ramach zdrowego rozsądku (czyt. intensywności). Ale konkurując musisz trenować "zdolności specjalistyczne" - proste.

Ambitny amator zawsze będzie narażony na wszelkie urazy, bo wydaje mu się, że im więcej tym lepiej.Do tego brak kontroli zdrowia i w efekcie spadek formy oraz rozczarowanie.





Dodaj odpowiedź