Skocz do zawartości


Jakie stosujecie owijki ?


1070 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 05 styczeń 2007 - 23:56

Zawsze mam z tym problem. Korkowe "myszowate" sie piekielnie brudza zas plastikowe gladkie wygladaja bardzo kiepsko. No i jeszcze pytanie: czy owijka w kolorze ramy czy raczej zawsze czarna ?

Pzdr
Stas

#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 06 styczeń 2007 - 00:03

zdecydowanie tylko korkowe.
jaki kolor hm,.. to zalezy od kolorystyki calego roweru. trzeba dobrac odpowiednio.. tak zeby bylo piknie ;-)

we wczesniejszym bajku mialem niebieska owijke, a teraz po zmianie ramy mam czarna.
i tak to wyglada(lo).

Dołączona grafika Dołączona grafika

#3 jarek

jarek
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądKOLBERG

Napisano 06 styczeń 2007 - 08:59

JA MAM owijki przepraktykowane więc zdanie sobie wyrobiłem na 100%,,,,plastiki nawet te ala karbon ,wszystkie są do bani ,,pierwsza sprawa ,że są bardzo śliskie i nie trzymają rąk ,,na kostce mam trudności z utrzymaniem kierki ,,gdy rękawiczki przejda troche potem również kierka wyslizguje się z ręki ,nie wspomnę o jakisz finiszach czy trzymaniem rąk na kierce czasowej ---we szszystkich tych przypadkach sprawa sprowadza sie do jednego --owijka jest za ŚLIZGA-!!!!!!!!!!!!!!!
WSZYSTKO radykalnie się zmienia gdy założę owijkę KORKOWĄ ,,czuję ,że kierkę trzymam w dłoniach ,mam nad nią kontrolę we wszystkich sytuacjach i niema problemu z wyślizgiwaniem się ,,,POZDR,,JAREK.. :lol: :roll: 8-)

#4 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 06 styczeń 2007 - 10:26

a ja mam pytanie, co sądzicie o owijkach żelowych (czy jakoś tak, nie znam sie na tym)?
I co waszym zdaniem jest najważniejsze w wyborze owijki, na co warto zwrócić uwagę? Jakie firmy są godne polecenia?
pozdro

#5 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 06 styczeń 2007 - 10:54

przynam, ze jeszcze takowych na oczy nie widzialem ;-)
zwykle korkowe owijki dla mnie wystarczaja, dobrze mi sie trzyma kierownice, nie czuje dyskomfortu etc.

#6 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 06 styczeń 2007 - 12:02

Czy korkowe owijki latwo jest myc ? Przyznam ze jeszcze nie probowalem, a mam zamiar kupic korkowa w kolorze zoltym, a wiec jasna.

Pzdr
Stas

#7 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 06 styczeń 2007 - 12:08

Z plastikowo-karbonowymi owijkami nie mialem do czynienia, ale chyba faktycznie jak pisze Jarek, żeby spełniała swoją funkcję to raczej korkowa powinna być i nie ma się co przejmować , że kilka gramów cięższa jest. Że się strasznie brudzi to fakt - zwałaszcza ja mam ten problem, bo mam taki nietypowy nawyk, że nie używam rękawiczek - po porostu lepiej mi się jeździ z "gołymi" rękami, a wtedy burdzi się jeszcze szybciej. Dlatego wpadłem na pomysł, że owijkę można najnormalniej wyprać w pralce - po wyschnięciu robi się spowrotem taka puszysta, a nie zbita. Owijka Meridy wytrzymała mi tak 3 sezony póki się nie potargała przy kolejnym zdejmowaniu. Teraz zmieniłem na Ritcheya - zobaczymy jak się spisze.

#8 Il Pirata

Il Pirata
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądRumia

Napisano 06 styczeń 2007 - 12:48

można czyścić korkową szmatą i rozpuszczalnikiem np benzyną ekstr. ale to trochę zajmuje czasu no i wentylacja musi być dobra :-)
efekt - wygląda jak nowa

z tą pralką to ciekawe, muszę spróbować, nie ściągałem z obawy przed podarciem

#9 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 06 styczeń 2007 - 13:08

tozik. o sciaganiu i praniu owijki riczeja mozesz zapomniec ;-)
riczej jest dosc delikatna owijka. kumpel ja rozerwal juz przy pierwszym nawijaniu.

#10 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 06 styczeń 2007 - 14:11

co do żelowych, to miałem na myśli velo albo fizik
Ta druga jest trochę za droga, ale pierwsza wygląda pozytywnie. Jakieś opinie?
pozdro

#11 Gosc_BikerFG_*

Gosc_BikerFG_*
  • Gość

Napisano 06 styczeń 2007 - 14:51

ja mam jakas taka owijke
Dołączona grafika

nie jest to chyba korkowa ale bardziej "myszowata", jest to moja pierwsza owijka i zalozylem ja w kwietniu 2006r., jak na moj gust jest bardzo wygodna, zabardzo sie nie brudzi.

#12 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 06 styczeń 2007 - 16:48

ja mam jakas taka owijke
nie jest to chyba korkowa ale bardziej "myszowata", jest to moja pierwsza owijka i zalozylem ja w kwietniu 2006r., jak na moj gust jest bardzo wygodna, zabardzo sie nie brudzi.


Uwazam ze kazda korkowa i myszowata sie brudzi .. tylko czarna ma te przewage nad innymi ze:

1. jest uniwersalna (pasuje kolorystycznie do wszystkiego)
2. nie widac zabrudzen !!!!

Pzdr
Stas

#13 Gosc_BikerFG_*

Gosc_BikerFG_*
  • Gość

Napisano 06 styczeń 2007 - 16:59

Stas no masz racje, powinienem napisac "nie brudzi" (nie widac tak brudu), czyli jest bardziej estetyczna.

Pozdr.

#14 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 06 styczeń 2007 - 21:52

Malik - faktem jest ze ta Meridy była tylko przyczepiana na końcach, a Ritchey ma taśmę samoprzylepną na całej długości - mówi się trudno i jeździ się dalej ;)

#15 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 06 styczeń 2007 - 22:10

ale za to riczej ma bardzo duzy plus.. jest baaaaaaardzo hmmmm przyjemna w dotyku ;-)

#16 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 styczeń 2007 - 22:23

Uważam, że klej pod owijką to wielka lipa. Nigdy nie poluzowała mi się owijka, ani nie przesunęła, a zawijam odwrotnie niż inni, czyli od środka do krawędzi, wkładam końcówki w kierę i przyciskam korkami. Jak się kupi dobrą owijkę to można ją mocno naciągnąć bez obawy, że pęknie.
Nie polecam tych włoskich owijek z taśmą w kolorze flagi Włoch. Owijka jest z klejem, ale zazwyczaj podczas odklejania się rwie. Jest niesamowicie słaba.
Ja mam Velo D2 Gel i jestem z niej bardzo zadowolony. Jest zdecydowanie bardziej miękka, bardzo elastyczna i zamiast kleju ma żelowy pasek antypoślizgowy.
Jeździ się na niej zdecydowanie bardziej komfortowo. To dlatego pozwoliłem sobie na bardzo znikomą ilość tej owijki na kierownicy, bo i tak będzie tak wygodnie jak przy prawie całej, twardej korkowej.
http://karbonkrieg.o...o/tcr/tcr00.jpg
Cała owijka ważyła 52g. Ja wykożystałem tylko 20g z niej.

#17 ramzi

ramzi
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 06 styczeń 2007 - 22:38

A używał ktoś może żelowych wkładek ??
link

#18 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 07 styczeń 2007 - 10:48

Malik - faktem jest ze ta Meridy była tylko przyczepiana na końcach, ....


Z owijka Meridy mialem do czynienia. Zakladam ja zrywajac pasek razem z czescia kleju tak aby oslabic "zdolnosci klejace" tej owijki. Taki zabieg pozwala na wielokrotne proby wlasciwego zalozenia owijki poprzez jej zawijanie i odwijanie. Kleje na pasku pod owijka bywaja tak mocne, ze w czasie proby poprawiania polozenia owijki owijka sie zrywa.
Owijka bez kleju tez trzyma sie mocno, jesli dobrze sie ja naciagnie w czasie zakladania.

Pzdr
Stas

[ Dodano: 2007-01-07, 10:50 ]

... dlatego pozwoliłem sobie na bardzo znikomą ilość tej owijki na kierownicy, bo i tak będzie tak wygodnie jak przy prawie całej, twardej korkowej.
http://karbonkrieg.o...o/tcr/tcr00.jpg
Cała owijka ważyła 52g. Ja wykożystałem tylko 20g z niej.


A gorny uchwyt taki "lysy". Jak trzyma sie taka kierownice w gornym uchwycie czujac pancerze miedzy palcami ?

Pzdr
Stas

#19 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 styczeń 2007 - 15:47

Jak trzyma sie taka kierownice w gornym uchwycie czujac pancerze miedzy palcami ?

Nigdy nie trzymam się za górę kierownicy. Tylko za manetki, albo dół kierownicy.

#20 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 07 styczeń 2007 - 18:36

dziwne, że nie trzymasz za górę (chociaż każdy robi to co lubi;-) ). To jest pozycja "odpoczywająca" A jak tłumaczył mi pewien doświadczony zawodnik (dziś emeryt;-) ) umiejętność odpoczywania jest jedną z ważniejszych części wyścigów.
Mam jeszcze pytanie odnośnie tej owijki którą stosujesz (Velo D2 Gell). Widzę że jesteś z niej zadowolony. Noszę się z zamiarem jej kupienia, ale nie wiem czy w komplecie zawiera ona wszystkie "części" do montażu? Ma paski do podklejenia przy klamkach?
pozdrawiam.



Dodaj odpowiedź