Skocz do zawartości


Jakie stosujecie owijki ?


1070 odpowiedzi w tym temacie

#961 TMadone

TMadone
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 10:16

Jeśli zastanawiasz się nad skórzaną to chyba Brooks robi najlepsze: https://www.domenasp...r-Bar-Tape.html . Tylko nie sądzę by skóra nadawała się do czegoś innego niż klasyczna szosa tj. przy sportowym użytkowaniu będzie pewnie dość śliska i nie tak komfortowa jak większość syntetycznych materiałów stosowanych w tradycyjnych owijkach. Skóry na owijkę do sportu bym nie polecał.



#962 klu88

klu88
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 10:24

Barbieri Silicon.

 

Zbyt 'sztuczna' w dotyku. Trzymać to będzie chyba fajnie, ale nie lubię wrażenia klejenia się sztucznego siliconu do rąk.

 

Z tych cienkich polecam Fizika Microtex Classic. Mam ją w 2 rowerach i jestem bardzo zadowolony. Cienka bez żadnej pianki i łatwa w utrzymaniu czystości nawet w białym kolorze. Osobiście nie lubię tych  silikonowo-piankowych miękkich owijek. 

https://www.cykloman...ala,id5584.html

Obecnie testuję coś takiego  w czarnej wersji. Jest nieco grubsza ale bez przesady. Również pewny chwyt nawet bez rękawiczek. 

https://www.cykloman...ona,id6847.html

 

Ta Fizik całkiem ok, rozważę.



#963 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 05 kwiecień 2020 - 10:38

Jak 2x w sezonie zmieniasz owijkę to może sprawdź coś lepszego niż od majfrienda za 2$. Duża szansa że wytrzyma dłużej.

Zmieniam bo soe brudza i zapacaja procz tego nic im nie jest a latwiej zmienic miec nowa niz doprać koszt zaden.
Ciekawa jaka mialem na jakims rowerze to Lizard Skins taka niby guma ale nie guma reka jak przyklejona. Ale sadze ze po sezonie letnim i tak potu by sie opila.

#964 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 22 maj 2020 - 06:05

Czy tylko ja jestem rozczarowany Supacaz? W ogóle nie czuje miękkości. Wręcz mam wrażenie, że owijka Focusa, którą miałem z rowerem była dużo przyjemniejsza, nawet do momentu jak ją ściągałem - zaczęła się rolować po ziemie na trenażerze.

Bardzo łatwo łapie brud. Może przez to, że rzeczywiście jest 'Sticky' i chyba nie sposób żeby dłoń się nie trzymała. 

Jeśli chodzi i montaż to bez zastrzeżeń, na temat wytrzymałości nie mam w sumie jeszcze zdania, bo to to mniej niż 100h. 

Jak już pójdzie do śmieci to co będzie w miarę miękkiego i sprawdzonego?



#965 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 22 maj 2020 - 06:37

Ja mam Supacaz Galaxy i dla mnie jest naprawdę bardzo mięsista i zero brudu. Jeżdżę na niej od sierpnia zeszłego roku i złego słowa nie powiem (co najmniej 1000 km miesięcznie). 



#966 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 22 maj 2020 - 09:29

Stawiam, ze kolega mial model Star Fade. Opis calkiem trafny. Wspomniany model Galaxy jest zupelnie inny.

#967 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 22 maj 2020 - 10:30

Mam Classic. Całkowicie czarna (BT-01A) https://supacaz.com/...er-sticky-kush/

 

Wszystko na jej temat z opisu jest prawdą, poza tym, że nie czuję tej miękkości łapiąc za kierownice.

Nie wiem, może za bardzo naciągałem owijając i rozciągnąłem piankę. ;)

 

Może precyzując moje odczucia, zgadzam się z opinią:

 

"This didn't feel as plush as my go-to Lizard Skins DSP 2.5mm tape and my hands were feeling a bit more of the road than usual.

I wouldn't say the tape was uncomfortable to use, but if you're looking for something to soak up road buzz there are better options out there. Elimination of all vibrations? Unfortunately not."

https://road.cc/cont...sh-silicone-gel

 

Także szukam czegoś bardziej tłumiącego drgania. Nie mam małych dłoni, więc grubość bez znaczenia.



#968 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 22 maj 2020 - 11:48

Nie wiem czy nie przeceniasz zdolności tłumienia drgań. Kup sobie najtańszą, grubą piankową owijkę i zobacz różnicę. Dla mnie różnica między Lizardem 2.5, piankową PRO 3.2, tym Supacazem a prologo (pierwszy montaż w fokusie) w tłumieniu drgań jest żadna. Ale też nie przywiązuje do tego żadnej wagi. Bo cóż może wytłumić 3 mm pianki.....


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#969 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 22 maj 2020 - 13:30

Wiesz, ja nie spodziewam się, że owijka da efekt amortyzatora. Chodzi mi o to jak czuć kierownicę w rękach na słabej jakości nawierzchni. Miałem już trochę owijek i tych budżetowych i tych lepszych. Wychodzi na to, że póki co byłem najbardziej zadowolony z tej seryjnej prologo dla Focusa, dobrze wspominam też któregoś Bontragera.
Miałem też piankę, ale to był koszmar jeśli chodzi o czyszczenie.
No nic, następny będzie Lizard.

#970 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 maj 2020 - 22:42

Bierz FSA Powertouch

#971 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 24 maj 2020 - 09:28

Poszukuję czegoś fajnego (czarnego) do ramy lakier ciemny niebieski połysk/perła.

Polecicie coś fajnego?

Dzięki 



#972 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 24 maj 2020 - 09:28

Del



#973 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 09 październik 2020 - 11:16

Może mi ktoś wyjaśnić jaka jest realna różnica tych dwóch modeli:

 

https://www.cykloman...na,id10294.html

 

https://www.cykloman...na,id10315.html

 

Dzięki



#974 Gregory34

Gregory34
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądZ miasteczka nad Wisłą

Napisano 09 październik 2020 - 11:37

@chlebu niby ta za 129,90 ma Silicon Gel.

Więc chyba tylko tu tkwi różnica.



#975 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 październik 2020 - 12:03

Ja bym powiedział, że aż tu ;)


  • Born Ready lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#976 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 10 październik 2020 - 07:34

Właśnie stąd moje pytanie.

Skoro to aż, to dlaczego taka sama cena?



#977 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 10 październik 2020 - 07:50

Właśnie stąd moje pytanie.
Skoro to aż, to dlaczego taka sama cena?


Tu bardziej chodzi o stary i nowy model tej owijki, jedna juz nie jest dostepna, chyba ze komus jakies zapasy zostaly

#978 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 październik 2020 - 09:16

Skoro to aż, to dlaczego taka sama cena?

Bo w przypadku produktów lanserskich cena nie ma powiązania z jakością ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#979 patryk_60

patryk_60
  • Użytkownik
  • 369 postów
  • SkądLublin

Napisano 10 październik 2020 - 18:37

Orientuje się ktoś gdzie dostanę ]owijkę Fizika model performance tacky w czarnym kolorze. Przeszukałem większość internetowych sklepów i wszędzie braki. 



#980 Shmitt

Shmitt
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 29 maj 2021 - 12:48

zastanawiam się na zakupem owijki, waham sie  miedzy Supacaz a specialized S-Wrap Roubaix. jezeli o Supacaz to nie mam żadnego porownania, którą z wersji wybrac, classic, galaxy, czy oli slick.. ktoś z użytkowników forum ma doświadczenie z rożnymi rodzajami supacaz?





Dodaj odpowiedź