Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stravit.app - Rywalizacje I Raporty Zintegrowane Ze Strava

strava stravit rywalizacje strava endomondo

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 kwiecień 2021 - 10:52

Cześć.

Chciałbym podzielić się z wami aplikacją, nad którą pracuję od pewnego czasu. 

Jest to narzędzie, które integruje się ze Strava, a następnie w oparciu o pobrane treningi pozwala tworzyć własne rywalizacje, a także proste (jak na razie) raporty, udostępnia też log treningowy dzięki któremu w prosty sposób odszukamy treningi, posortujemy po typie/nazwie/dystansie/pokonanych przewyższeniach itp. 

 

Na początek, jak działa aplikacja. Jest to system zintegrowany ze Strava, co oznacza, że nie potrzebujemy żadnych dodatkowych aplikacji do rejestrowania aktywności. Po zarejestrowaniu się w Stravitcie(również przez Strave!) wszystkie aktywności wrzucone na Stravę, ta dodatkowo przesyła do Stravita. smile.png Nie podajemy żadnych haseł do swojego konta, ani innych dostępów. Wszystko działa w "ekosystemie" Stravy, i w każdej chwili zarówno w Stravie jak i samym Stravitcie możemy zabrać dostęp do naszych treningów. Aplikacja jest w pełni darmowa.

Głównym założeniem było stworzenie systemu rywalizacji znanego z Endomondo, wielu moich znajomych pytało mnie jaka aplikacja obecnie oferuje taką funkcjonalność, niczego sensownego nie udało mi się znaleźć. System rywalizacji działa dokładnie tak jak działało to na Endomondo, z tym że posiada kilka udoskonaleń. 

  • Rywalizacje w oparciu o dystans
  • Rywalizacje w oparciu o przewyższenia
  • Rywalizacja w oparciu o najdłuższy jednorazowy trening
  • Możliwość określenia zakresu czasu, wygrywa ten kto zajmie pierwsze miejsce
  • Dodatkowa możliwość zdefiniowania celu, wygrywa ten kto dany cel osiągnie(np. ileś metrów przewyższeń, lub dystans) lub wszyscy którzy dany cel w zadanym czasie osiągną 
  • Rywalizacje mogą być zarówno publiczne (każdy użytownik może dołączyć), jak i prywatne (może dołączyć tylko ten, kto otrzyma od autora link).
  • Po zakończeniu rywalizacji, może zostać ona automatycznie odnowiona na tych samych zasadach, każdy uczestnik automatycznie do niej dołącza (coś jak kluby na Stravie)
  • Każdy kto wygra, dostaje "achievement"(ciągle szukam dobrego Polskiego odpowiednika)
  • Możliwość zdefiniowana konkretnych typów treningów, jakie są brane pod uwagę przy rywalizacji.

Dodatkowo w aplikacji mamy (jak narazie) dwa proste raporty, czyli moduł logu treningowego (myślę że dosć zaawansowana wyszukiwarka treningów, użytkownicy darmowej stravy na pewno docenią) oraz "raport ogólny" czyli sumę kilometrów/przewyższeń etc za dany czas.

 

Chciałbym gorąco zaprosić użytkowników forum do testowania, a szczególnie, do zgłaszania własnych pomysłów na funkcjonalności, ew. udoskonaleń(bo na tym mi najbardziej zależy). smile.png Jest też oczywiście kilka publicznych rywalizacji, do których każdy może dołączyć (everesting, 100km w tydzień).

 

Za wszelkie sugestie i pomysły na nowe funkcjonalności, będę niezmiernie wdzięczny.

 

Kilka zrzutów ekranu z wersji mobilnej (można normalnie korzystać z komputerowej przez przeglądarkę)

1.png

2.png

4.png

Więcej informacji o systemie - https://stravit.app/page/pomoc

Instrukcja instalacji aplikacji na telefonie (w technologii PWA, troche inaczej niż typowe aplikacje) - https://stravit.app/...likacja-mobilna

Screenshoty z systemu rywalizacji - https://stravit.app/...alizacje-strava

Polityka prywatności - https://stravit.app/...yka-prywatnosci



#2 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1989 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 21 kwiecień 2021 - 17:39

Wygląda bardzo fajnie! Dołączyłem i zaczynam testować :)



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#3 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2021 - 20:26

Myślałeś żeby zrobić z tego regularny serwis/aplikację? Coś w takim kierunku jak rozwija się Elevate (choć powoli to idzie).

Z jednej strony używanie ekosystemu Strava jest wygodne, z drugiej niemały wysiłek który ponosisz jest na łasce Stravy, dostępnego API i przyszłych zapisów licencyjnych.

#4 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 kwiecień 2021 - 09:45

Myślałeś żeby zrobić z tego regularny serwis/aplikację? Coś w takim kierunku jak rozwija się Elevate (choć powoli to idzie).

Z jednej strony używanie ekosystemu Strava jest wygodne, z drugiej niemały wysiłek który ponosisz jest na łasce Stravy, dostępnego API i przyszłych zapisów licencyjnych.

 

Biorąc pod uwagę moje zasoby czasowe, mogło by mi nie starczyć życie na zrobienie samodzielnej aplikacji. ;) 

 

Mam świadomość zależności od Stravy, ba, nawet ograniczeń które dość szybko mogą zostać osiągnięte, czyli maksymalnie 1000 zapytań do API na dobę. Tym nie mniej, nie wiąże z aplikacją jakiś wielkich nadziei, nie została stworzona w celu jakiegokolwiek skomercjalizowania, jest w pełni darmowa i raczej taka pozostanie. 



#5 Rrr16

Rrr16
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 22 kwiecień 2021 - 12:23

Hej, super!
Jest w tej appce moze statystyka ile segmentow jestem przed/za (w ilu lepszy, a w ilu gorszy, ktore chociaz raz kazdy z nas przejechal) od wybranego followersa?
Szukam takiej aplikacji, ale nawet na forach ang nie moge znalezc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#6 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 kwiecień 2021 - 12:41

Hej, super!
Jest w tej appce moze statystyka ile segmentow jestem przed/za (w ilu lepszy, a w ilu gorszy, ktore chociaz raz kazdy z nas przejechal) od wybranego followersa?
Szukam takiej aplikacji, ale nawet na forach ang nie moge znalezc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Wymagało by to na pewno, by dany followers też używał tej aplikacji. Zerknę w API, wydaje mi się że strava nie udostępnia wymaganych do takiego działania danych.



#7 Rrr16

Rrr16
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 22 kwiecień 2021 - 12:51

Tak, porownanie do followersa ktory uzywa i nie chowa aktywnosci. Wiadomo, to ciekawsze porownywac sie globalnie, wszystkie segmenty niz pojedynczo, do znajomego, a nie do koni w czolowce.
Gdzies byla aplikacja z funkcja taka rivalry, ale zaprzestali z dzialaniem, cos chodzilo o dane osobowe-ale dziwne skoro w segmentach widac kto jak jedzie itd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#8 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 maj 2021 - 17:05

Dodałem nową funkcjonalność, mianowicie zarówno wszystkie treningi, jak i wyniki rywalizacji, można eksportowac do excela w formacie csv. smile.png Myślę że fajna rzecz dla osób, które lubią bawić się w budowanie własnych raportów czy statystyk.



#9 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 styczeń 2024 - 17:16

Hej, to już ponad 3 lata działania aplikacji, sporo się zmieniło, mi. otrzymałem oficjalną akredytację od Stravy. Zapraszam do przetestowania, aplikacja nadal jest darmowa, przy czym istnieje możliwość stworzenia dedykowanej instancji w przypadku wykorzystania w firmach dla dużych rywalizacji. :)





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: strava, stravit, rywalizacje strava, endomondo