Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trek Madone Sl7 #aktualizacja - Nowy Rower!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#1 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 24 kwiecień 2021 - 22:10

Hej ;-) 

 

 

AKTUALIZACJA! NA 8-MEJ STRONIE WJECHAŁ NOWY ROWER - NOWA RAMA PO WYMIANIE GWARANCYJNEJ :)

 

PZDRRRRR!!!

 

 

A założyłem osobny temat, bo postępuje, to coś tam pewnie na dniach wrzucę.

 

Taki rower zamówiłem (rozmiar 54):

 

1091a6c7f97d261d899a107b0f569746.jpg

 

Do niego domówiłem:

- kierownicę od Trek Madone SLR

- mostek od Trek Madone SLR

- dłuższą sztycę :-)

 

Plan jest taki, żeby sobie założyć Di2 z poprzedniego roweru, a z tego nowego mechanikę oddać do starego.

 

Obecnie etap jest taki, że rower jest prawie złożony, ale...ale nie miałem podkładek dedykowanych pod mostek od SLR

trek-trek-madone-slr-headset-spacers_137

 

i adaptera nad stery

 

pol_pl_Headset-Part-Trek-Madone-SLR-Cove

tak więc sobie czekam do wtorku na adapter (jedyny w Polsce, czas oczekiwania na kolejny ok. 2 tyg), a podkładki sklep miał na miejscu - niestety tylko 2x15 (więc brakuje jeszcze 2x5mm). No ale znalazłem gościa gdzieś w Polsce, który ma SLR i ciął widelec i zostały mu podkładki, tak więc dojadą gdzieś tam w przyszłości.. :-D

 

Sprzedałem też bazowe koła Aeolus Comp i w zamian kupiłem Vinci Tore 55 Disc pod oponę.

 

Dobra waga w sumie (1375g), zobaczymy jak to będzie. No i z okazji tego, że to jacyś tam znajomi kolegi to dostałem jeszcze zniżkę od ceny ze strony internetowej, więc się to spięło całkiem nieźle.

 

No i na razie czekam.. =D

 


  • cauchy i artho lubią to

#2 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 24 kwiecień 2021 - 22:24

Będzie zarąbista maszyna, kiedy odbierzesz?

 

Jak to się stało, że nie masz adaptera na stery? Nie przyszedł z rowerem?



#3 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 25 kwiecień 2021 - 07:33

Ma adapter pod standardowy mostek
  • artho lubi to

#4 Marqs

Marqs
  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 25 kwiecień 2021 - 07:43

Ja pie*dole znowu o tej madonce....

#5 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 kwiecień 2021 - 08:02

A to nie miałeś wcześniej takiego samego roweru? Zmiana rozmiaru czy jaki powód?



#6 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 25 kwiecień 2021 - 08:46

Korzystając z okazji pytanie nie o Madonce:

Miałeś kupować oprawki  szkieł korekcyjnych z Chin do Oakleyów. Masz je? 



#7 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 25 kwiecień 2021 - 08:58

Będzie zarąbista maszyna, kiedy odbierzesz?

 

Jak to się stało, że nie masz adaptera na stery? Nie przyszedł z rowerem?

 

Odebrany stockowo, jak niżej, przyszedł ale pod standardowe podkładki i zwykły mostek. :-)

 

Całościowo pewnie we wtorek, max środa. W piątek fitting więc muszę do tego czasu odebrać =D

 

 

Ja pie*dole znowu o tej madonce....

 

Typie, jak masz ból dupy, to kup maść i nie czytaj, kto Ci każe. Czytaj posty o Tribanach.

 

A to nie miałeś wcześniej takiego samego roweru? Zmiana rozmiaru czy jaki powód?

 

Duża (prawie 50%) okazja cenowa, chęć przejścia na tarcze i przy okazji zmiana rozmiaru :-)

 

Korzystając z okazji pytanie nie o Madonce:

Miałeś kupować oprawki  szkieł korekcyjnych z Chin do Oakleyów. Masz je? 

 

Kupiłem do Jawbreaków za 3$ bodajże, wstawiłem szkła korekcyjne, korzystam, wszystko OK.

 

I odpisując wrzucam foto:

IMG-1991.jpg

 

I foto z butów popełnionych przez koleżankę.. ;-)

 

IMG-1972.jpg

IMG-1974.jpg

IMG-1976.jpg



#8 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 25 kwiecień 2021 - 09:00

Buty ekstra :D

 

A to nie miałeś wcześniej takiego samego roweru? Zmiana rozmiaru czy jaki powód?

Poprzednia była czerwona Project One na szczękach: https://szosa.org/to...l6-project-one/

 



#9 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 25 kwiecień 2021 - 09:20

Gratulacje nowego roweru! Prawie 50% zniżki w dzisiejszych czasach? Masz tego więcej 😉
Ile masz wzrostu, jeśli mogę zapytać?

Odnośnie butów, czy koleżanka na jakąś firmę, która się tym zajmuje? Jeśli tak, zrób jej reklamę i wrzuć proszę link.

#10 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 25 kwiecień 2021 - 11:26

Dzięki, 179 cm wzrostu.

 

Co do butów, to firmy nie ma, robi to hobbystycznie. Szukaj Instagram: szuz.em



#11 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 25 kwiecień 2021 - 12:22

Dzięki. 179 i szedłeś do 54? Ja, gdy się zastanawiałem nad trekiem, sprzedawca sugerował 56 a mam 176. Dla tabelek długości 56 dla mnie był ewidentnie za długi, z drugiej strony, do tabeli wzrostu, trek dla 54 podaje do 175cm.

#12 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 25 kwiecień 2021 - 14:48

Zmierzyłem przed zakupem 54 w salonie pod kątem fittingu i wyszła bajka :)

#13 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 25 kwiecień 2021 - 15:06

Ja mam 56 przy 183cm i jest idealny mimo, że tabelka mówi o 58 ale mam nogi krótkie tułów długi :D. Nigdy nie poprzestawaj na tabelkach.



#14 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 25 kwiecień 2021 - 16:32

Dzięki. 179 i szedłeś do 54? Ja, gdy się zastanawiałem nad trekiem, sprzedawca sugerował 56 a mam 176. Dla tabelek długości 56 dla mnie był ewidentnie za długi, z drugiej strony, do tabeli wzrostu, trek dla 54 podaje do 175cm.


Tabelki treka sobie można w tyłek wsadzić. Przy 176 bierz 54 i nawet sie nie zastanawiaj (chyba, że chcesz mega agresywną pozycję to 52)
  • dmxzor lubi to

#15 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 26 kwiecień 2021 - 14:50

Adapter jutro u mnie,

 

Dwie podkładki 15mm mam, kolejne dwie jednak jutro u mnie (2x 5mm) i będzie komplet w zasadzie.

 

Dwie piątki miała fabryka rowerów Wojtka Kluka. Telefon, dane do wysyłki i kurier dziś pewnie jeszcze odbierze. Szacun za szybkość reakcji sklepu i pomoc :-) Tym samym nie muszę czekać na jakiegoś ziomka, tylko w zasadzie jutro można będzie złożyć go do kupy.

 

Koła przychodzą w środę (jak jutro zdążą wysłać), maksymalnie w czwartek. Jak przyjadą, to wrzucę fotki.


  • artho lubi to

#16 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 kwiecień 2021 - 15:12

O, buty to są bardzo ciekawe! Zarąbicho robota ;) Aż szkoda jeździć i niszczyć. Podobną robotę robi znany Majk, Mountain Majk. 



#17 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 27 kwiecień 2021 - 10:12

Tabelki treka sobie można w tyłek wsadzić. Przy 176 bierz 54 i nawet sie nie zastanawiaj (chyba, że chcesz mega agresywną pozycję to 52)

Z agresywną pozycją to w tym przypadku jest zupełnie odwrotnie.
Bo jak masz dojazd do domu przez łąkę i kamienie a chcesz jeździć Porshe 911 to musisz podnieść zawias, wstawić opony na mniejszej feldze i pewnie się da. Będzie męczyć ale mniej. Wygląda śmiesznie ale się da. Możesz dalej mieć Porsche kupić Cayenne i jeździć wygodnie ale nie będzie to 911.
Z Madone tak samo ma kolega. Nie ustawi się w agresywnej pozycji ale nie chce mieć Endurance więc fituje pod siebie przymałą Madonnę, długość zostaje standard albo krótsza i komin idzie w kosmos żeby zrobić z tego Endurance. Wyglądać będzie śmiesznie, mniej wygodna niż Endurance ale lepiej niż 56 w agresywnym ustawieniu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Invincible. lubi to

#18 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 27 kwiecień 2021 - 10:33

Z agresywną pozycją to w tym przypadku jest zupełnie odwrotnie.
Bo jak masz dojazd do domu przez łąkę i kamienie a chcesz jeździć Porshe 911 to musisz podnieść zawias, wstawić opony na mniejszej feldze i pewnie się da. Będzie męczyć ale mniej. Wygląda śmiesznie ale się da. Możesz dalej mieć Porsche kupić Cayenne i jeździć wygodnie ale nie będzie to 911.
Z Madone tak samo ma kolega. Nie ustawi się w agresywnej pozycji ale nie chce mieć Endurance więc fituje pod siebie przymałą Madonnę, długość zostaje standard albo krótsza i komin idzie w kosmos żeby zrobić z tego Endurance. Wyglądać będzie śmiesznie, mniej wygodna niż Endurance ale lepiej niż 56 w agresywnym ustawieniu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

Oj chyba trochę przesadziłeś, bo 56 był na mnie po prostu za duży. Nie dałbym rady podnieść siodła wyżej niż 2 cm powyżej minimalnej wysokości, bo mam za krótkie nogi :D

 

Ten rower będzie trochę inaczej ustawiony jednak niż 56. W piątek fitting, więc fotka wjedzie roweru po ustawieniu i wtedy będziemy oceniać, czy jest bardziej śmiesznie, czy mniej.



#19 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 27 kwiecień 2021 - 10:53

Generalnie wyśmiewanie czyjegoś stanu wytrenowania oraz zdrowia w tym konkretnym przypadku, poprzez ocenianie nieco zbyt dużej ilości podkładek pod mostkiem jest żałosne.

 

A Cayenne jest i tak najbardziej sportowym obecnie suv-em na rynku i choć może do 911-stki ma trochę, tak większość suv-ów nie ma do niego podejścia pod kątem możliwości w zakrętach a i niemało pół-sportowych wynalazków zostanie daleko w tyle.



#20 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 27 kwiecień 2021 - 11:23

Generalnie wyśmiewanie czyjegoś stanu wytrenowania oraz zdrowia w tym konkretnym przypadku, poprzez ocenianie nieco zbyt dużej ilości podkładek pod mostkiem jest żałosne.

 

Wiadomo, taka moda, ale, jak się nie ma zdrowia do pozycji "race" to się kupuje trekkinga a nie na siłę wypasiony,  wyścigowy rower aero z agresywną pozycją "bo mnie stać, a co" i robi z niego wiochę :D

Później nie ma się co dziwić, że są śmiechy