Skocz do zawartości


Zdjęcie

rama karbonowa do 5000pln


529 odpowiedzi w tym temacie

#61 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 30 sierpień 2008 - 20:56

A jaki rozmiar ramy potrzebujesz? Na canyon.de jest wiele promocji z poprzednich lat, problemem są tylko spore rozmiary ram...

#62 mama

mama
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Skądswietokrzyskie

Napisano 30 sierpień 2008 - 21:10

przegladalem juz to i niestety na mnie w canyonie chyba 58 (183/88)

#63 Gosc_felipe_*

Gosc_felipe_*
  • Gość

Napisano 01 wrzesień 2008 - 08:55

no dobra tylko podobno Canyon na ten rok przeprojektowal swoje ramy no i sa efekty w testach:( myslalem o nim nie powiem


Efekty są takie, że pewnie znów będzie kaszana z widelcami. Tym bardziej, że znów te ramy spadły z wagi.

#64 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2008 - 10:18

ktora zamowiles RS2? kiedy ja bedziesz mial? sam musze sie na cos zdecydowac i juz sam nie wiem:(((


Zamówiłem Aeroblade, 14., teraz czeka mnie odprawa celna i myślałem, żeby opisać wszystko kiedy dostanę rower do rąk, no ale:

1. Złożyłem zamówienie 14. sierpnia.
2. 18. (Poniedziałek) sprzęt został wysłany - wcześniej dostałem potwierdzenie że wysyłka nastąpi tego dnia.
3. 26. sierpnia dotarła rama, widelec i sztyca ( komplet części robionych przez PF ), 28. dotarło do mnie zawiadomienie z urzędu celnego.
4. W tej chwili czekam na informacje odnośnie pozostałych części - Pedal Force OSOBNO wysyła części produkowane przez siebie, OSOBNO pozostałe podzespoły.

Dodam jeszcze, że na formularzu zamówienia pojawia się informacja o wysłaniu zamówionych części wraz z oznaczeniami paczek, stosowanymi przez USPS. Na stronie USPS można sprawdzić co dzieje się z paczkami, po prostu wstukując numer.

#65 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 01 wrzesień 2008 - 10:28

Ile płaciłeś dodatkowo za wszystkie opłaty, taxy, cła itp?

#66 mama

mama
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Skądswietokrzyskie

Napisano 01 wrzesień 2008 - 10:43

no pieknie:))) i jak ramka? jak wykonanie? jest sie do czegos przyczepic?

#67 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2008 - 11:23

Spokojnie, gdy zakończę całą odprawę to będę mógł napisać i na pewno opiszę dokładnie, co jak gdzie i kiedy oraz za ile. W tym momencie naprawdę nie mogę dodać nic więcej...

#68 mama

mama
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Skądswietokrzyskie

Napisano 01 wrzesień 2008 - 20:09

no to czekam niecierpliwie;))) a tym czasem chyba sie dokopalem i juz wiem kto robi red bulle dla rose.....australijski teschner...ich rowerki moglismy obserwowac na torze w pekinie

[ Dodano: 2008-09-01, 21:12 ]
http://www.teschnerg...wave_large.html
http://www.roseversa...0&detail2=14881
nawet malowanie to samo:)))

#69 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 wrzesień 2008 - 20:59

Trzymajcie kciuki.. jutro bój o odbiór maszyny !

#70 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 04 wrzesień 2008 - 21:39

Takie laickie pytanie: czym się objawia sztywność lub brak sztywności ramy?

#71 mama

mama
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Skądswietokrzyskie

Napisano 05 wrzesień 2008 - 08:57

Hej Von Munchhausen jak Ci poszlo? :) juz po odprawie?

#72 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2008 - 10:33

W trakcie. Byłem, złożyłem papiery, za tydzień w piątek mam się zgłosić po odbiór sprzętu. Ogólnie rzecz biorąc, na podstawie dotychczasowych doświadczeń mogę powiedzieć jedno - lepiej, gdy odprawia jakiś młody celnik, niż PRLowski wyga.
Miałem do czynienia i z takim, i z takim. Stary wymagał papierów na wszystko, zgody szefowej urzędu na otwarcie paczki ( chciałem sprawdzić, czy dotarły wszystkie części, bez uszkodzeń ). Młodszy po prostu otworzył paczkę.
Stary stwierdził, że mam czekać na pismo z urzędu celnego lub wysyłkę, żeby móc odebrać rower. Młody z kolei powiedział, którego dnia będzie odprawiana i że lepiej odebrać osobiście, dał nr telefonu do odprawy...

Ciąg dalszy nastąpi...

#73 mama

mama
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Skądswietokrzyskie

Napisano 05 wrzesień 2008 - 10:42

no to powodzenia:) no i mam nadzieje ze jak sie juz nacieszysz ramka napiszesz cos o niej:)

#74 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2008 - 12:44

mama, na razie miałem ją w rękach, podobnie jak komponenty. Cudo. Po prostu cudo :D

Na pewno zdam relację, tylko jeszcze postaram się o odpowiedni aparat - bo co to za relacja bez zdjęć?

#75 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 05 wrzesień 2008 - 13:29

Tez jestem ciekaw ile tak naprawde ta rama będzie ciebie kosztowała. Na tej ramie składasz czasówke , czy zwykłą szose ?

#76 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2008 - 15:05

CZasówkę i generalnie - składam CAŁY rower. Wygląda na to, że z cłem włącznie i kompletem opłat zamknie się w ca 7,5-8k.

#77 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 05 wrzesień 2008 - 16:52

Ale mnie interesuje cena za rame - a nie cały rower.

#78 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 06 wrzesień 2008 - 17:22

Takie laickie pytanie: czym się objawia sztywność lub brak sztywności ramy?

Nikt nie odpisał :-/ Chodzi mi o to, czy jak jakiś doświadczony zawodnik jedzie rowerem na ramie z większym przebiegiem to potrafi stwierdzić "aha, rama nie ma tej sztywności co kiedyś, gorzej się jedzie"? A jeśli tak, to jak to poznaje? I co to jest ta całą "sztywność" i od czego zależy? Od materiału, z którego wykonana jest rama, od spawów?

#79 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 wrzesień 2008 - 20:10

Mało sztywna rama:
1. Naciskasz na korby i masz wrażenie, ze wchodzi ona w masło. Rama się ugina, mufa suportowa wraz z dochodzącymi do niej rurami pracuje.
2. Jeśli siedzisz na rowerze i naciskasz jedną nogą na pedał to nawet widzisz jak się rama ugina na bok wraz z całą korbą.
3. Jedziesz i czujesz, że z tyłem jest coś nie tak. Tył jest miękki, pracuje na dziurach. Czujesz jakbyś jechał na słabo napompowanych oponach - paskudne uczucie.
4. Jedziesz na stojąco i koło tylne pracuje z tylnymi trójkątami - przesadzone, ale obrazowe.
5. Wsiadasz na rower ze sztywną ramą, wciskasz w korby i czujesz jak rower odchodzi, jest zrywny, dynamiczny i...dupa boli na dziurach* :D
*Tłumienie wibracji wysokich częstotliwości przez ramy karbonowe zostawmy w spokoju.

#80 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 11 wrzesień 2008 - 16:34

No i jak poszło z tym Pedal Force ? Będą zdjęcia ? A tu mała nowośc - inny kolor RS 2 http://pedalforce.co....php?news_id=11



Dodaj odpowiedź