Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiany


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
86 odpowiedzi w tym temacie

#1 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 19 marzec 2011 - 12:23

Drodzy forowicze.
W najbliższych 2 dniach(mam nadzieję, że przez weekend większość uda nam się zrobić) możecie napotkać pewne trudności w przeglądaniu forum czy też w pisaniu postów. Dlatego proszę się nie dziwić kiedy nagle jakiś temat wyparuje. Od razu napiszę, że to nie wina Deadhorsa :-D
Ma to związek ze zmianami, które chcemy wprowadzić, aby nasze forum było bardziej przejrzyste oraz czytelne. Obecny stan forum stał się nie do przyjęcia. Tematy tasiemce (temat o kołach ma ponad 4000 postów) wręcz zniechęcają do przeglądania forum.

Obecnie kończymy prace nad ogólnym kształtem forum, a w godzinach wieczornych rozpoczniemy prace remontowe.

z góry przepraszamy za utrudnienia ;-)

M

#2 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 marzec 2011 - 23:24

Dla weteranów taki bajzel był na porządku dziennym :mrgreen:
Ale dobrze, że zrobiliście porządek, nowy użytkownik będzie miał szanse znaleźć szukane info.

#3 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 19 marzec 2011 - 23:31

W większości prace remontowe zostały zakończone ;-)
Pozostało ogarnąć do końca stary dział "sprzęt".

Nawet szybko poszło.

kr1zje: chwila moment i każdy załapie o co kaman.
Staraliśmy się zrobić totalne minimum jeśli chodzi o rozbudowę działów.
Myślę, że wyszło całkiem ok.

#4 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 19 marzec 2011 - 23:31

trza sie bedzie przyzwyczaić do ... porządków ? :-P

#5 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 19 marzec 2011 - 23:35

Hehehe ta ;-)

Teraz będzie łatwiej zrobić porządek z samymi tematami, niektóre poszły już do kosza, niektóre będą scalane, inne przypinane itd.

Teraz dopiero widać ile syfu mamy na forum ;-)

#6 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 19 marzec 2011 - 23:42

przy okazji zmian proponuje zmienic w regulaminie giełdy (sprzedaż) aby ogłoszenie można było wystawić po jakimś czasie a nie po danej ilości postów. Oszczędzi to sztucznego nabijania.

#7 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 20 marzec 2011 - 00:09

Niby fajnie, bo można łatwiej znaleźć co trzeba, ale z drugiej strony przeglądanie forum stało sie teraz problematyczne. 100 różnych działów utrudnia przeglądanie najnowszych tematów, bo trzeba do każdego wchodzić... No i np. podzielenie działu nasze rowery na 3 poddziały i jeden podwieszony to jak dla mnie za duża kombinacja.

Ale ogólnie zmiany na plus, z tym że chyba ciutke przesadzone momentami. Ale jak to mówią zawsze coś za coś ;)

#8 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2011 - 00:14

Niby fajnie, bo można łatwiej znaleźć co trzeba, ale z drugiej strony przeglądanie forum stało sie teraz problematyczne. 100 różnych działów utrudnia przeglądanie najnowszych tematów, bo trzeba do każdego wchodzić... No i np. podzielenie działu nasze rowery na 3 poddziały i jeden podwieszony to jak dla mnie za duża kombinacja.

Ale ogólnie zmiany na plus, z tym że chyba ciutke przesadzone momentami. Ale jak to mówią zawsze coś za coś ;)


Ale została zachowana opcja 'nowe post' gdzie masz wylistowane wszystkie nieprzeczytane.

Ja ze swej strony polecam czytniki rss :)

#9 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 20 marzec 2011 - 00:20

Niby fajnie, bo można łatwiej znaleźć co trzeba, ale z drugiej strony przeglądanie forum stało sie teraz problematyczne. 100 różnych działów utrudnia przeglądanie najnowszych tematów, bo trzeba do każdego wchodzić... No i np. podzielenie działu nasze rowery na 3 poddziały i jeden podwieszony to jak dla mnie za duża kombinacja.

Ale ogólnie zmiany na plus, z tym że chyba ciutke przesadzone momentami. Ale jak to mówią zawsze coś za coś ;)


Tematy z serii "jaki rower za ..?" specjalnie został rozdzielony do różnych działów, w których to każdy będzie mógł założyć swój własny temat bądź podpiąć się do już istniejącego o podobnej treści.

W ten sposób będzie większa przejrzystość. Nie będzie tłoku, zamieszania itp. rodem z z jakiegoś targowiska.
Podobnie ma się sytuacja z "naszymi rowerami". Każdy zakłada swój własny temat, w którym zamieszcza specyfikację plus zdjęcia.

#10 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 20 marzec 2011 - 12:51

Tematy z serii "jaki rower za ..?" specjalnie został rozdzielony do różnych działów, w których to każdy będzie mógł założyć swój własny temat bądź podpiąć się do już istniejącego o podobnej treści.

W ten sposób będzie większa przejrzystość. Nie będzie tłoku, zamieszania itp. rodem z z jakiegoś targowiska.
Podobnie ma się sytuacja z "naszymi rowerami". Każdy zakłada swój własny temat, w którym zamieszcza specyfikację plus zdjęcia.



Acha, no już wiem, właśnie przeczytałem twoje info w temacie "nasze rowerki". No rzeczywiście, dość fajny pomysł, też mi się podoba ;)

Ale zostanę przy zdaniu że jednak trochę się gubie w tych ilościach poddziałów, no ale jak mówie, coś za coś.

A alternatywą mógł by być dla mnie taki podział. Działy: rowery, części, akcesoria, ubrania; wchodzimy w części i mamy po kolei podwieszone: jaka kierownica, sztyca, mostek, pedały, koła, ogumienie, osprzęt, rama itd. Porządek by się zrobił i nie było by tyle kluczenia po poddziałach jak teraz. No nie wiem, taki mój pomysł, co wy na to? Nie było by lepiej?

A rowerki bym zostawił jak jest, tzn w dziale rowery zrobił podziały nasze rowerki i jaki rower, w jaki rower 3 tematy: jakie rower do takiej a takiej kwoty.

Bo może to kwestia przyzwyczajenia, ale jak na razie to po prostu nie chce mi sie zaglądać do każdego poddziału i patrzeć co nowego, po prostu zajmuje to więcej czasu i wysiłku. Słowem, forum niby stało się bardziej poukładane i jak szukamy konretnej rzeczy to pewnie łatwiej znaleźć, ale z drugiej strony stało się mniej "społecznościowe", a bardziej prakttyczne - może tak to określe ;)

#11 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 20 marzec 2011 - 13:30

Ja nie mam z tym żadnego problemu. Jednym kliknięciem przechodzę do tego co mnie interesuje. Żeby przejść np do ogumienia nie trzeba klikać "koła, ogumienie" --> "ogumienie" wystarczy od razu pacnąć w subforum "ogumienie" i jesteś.

Obecna forma forum jest najbardziej optymalna i nie będziemy już nic zmieniać tym bardziej, że większość tematów zostało już przerzuconych.

Tasiemcom mówimy NIE.

#12 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 marzec 2011 - 14:30

A da się zrobić taki myk, żeby ignorować całe działy? Żebym, wchodząc na główną, nie widział np. działu giełda, lub tylko nagłówek?

#13 jurek17nk

jurek17nk
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 20 marzec 2011 - 14:47

Wystarczy klinąć na granatowy pasek z nazwą działu 8-)

#14 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 20 marzec 2011 - 15:14

Malik, no nie wiem, mi np. zajęło sporo czasu, aby znaleźć temat "wymiana łańcucha ...". Okazał się być w poddziale podziału, tak więc imo bardziej to teraz skomplikowane...

Tak jak mówie, zmiany na lepsze, ale ciut przekombinowane w druga stronę. Ja bym raczej próbował znaleźć drogę środka ;) Ale to tylko moja opinia.

Pozdr.

#15 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 20 marzec 2011 - 15:58

A alternatywą mógł by być dla mnie taki podział. Działy: rowery, części, akcesoria, ubrania; wchodzimy w części i mamy po kolei podwieszone: jaka kierownica, sztyca, mostek, pedały, koła, ogumienie, osprzęt, rama itd. Porządek by się zrobił i nie było by tyle kluczenia po poddziałach jak teraz. No nie wiem, taki mój pomysł, co wy na to? Nie było by lepiej?

Też myślę, że byłoby tak lepiej ...

Bo może to kwestia przyzwyczajenia, ale jak na razie to po prostu nie chce mi sie zaglądać do każdego poddziału i patrzeć co nowego, po prostu zajmuje to więcej czasu i wysiłku.

Proponuję, do przeglądania/czytania nowych postów, korzystać z jedynej słusznej w takim przypadku opcji optymalnej, czyli 'Zobacz posty nieprzeczytane'.

Malik, no nie wiem, mi np. zajęło sporo czasu, aby znaleźć temat "wymiana łańcucha ..."

A tu ... nie szybciej by było skorzystać z szukajki?

#16 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 20 marzec 2011 - 16:57

Malik, no nie wiem, mi np. zajęło sporo czasu, aby znaleźć temat "wymiana łańcucha ...". Okazał się być w poddziale podziału, tak więc imo bardziej to teraz skomplikowane...

Tak jak mówie, zmiany na lepsze, ale ciut przekombinowane w druga stronę. Ja bym raczej próbował znaleźć drogę środka ;) Ale to tylko moja opinia.

Pozdr.


Bartosz: jaja sobie robisz tak?
Gdzie można szukać wymiany łańcuchów? W treningach? Chyba nie... W giełdzie? No też nie bardzo.

Jednym kliknięciem docierasz do tego tematu więc w czym problem?
Co jest bardziej skomplikowane? Niech mi ktoś wyjaśni, bo sorry ale nie kumam. ;-)


A alternatywą mógł by być dla mnie taki podział. Działy: rowery, części, akcesoria, ubrania; wchodzimy w części i mamy po kolei podwieszone: jaka kierownica, sztyca, mostek, pedały, koła, ogumienie, osprzęt, rama itd. Porządek by się zrobił i nie było by tyle kluczenia po poddziałach jak teraz. No nie wiem, taki mój pomysł, co wy na to? Nie było by lepiej?

Też myślę, że byłoby tak lepiej ...


Zwolennicy tematów tasiemców? ;-)

#17 satan

satan
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • Skąd???

Napisano 20 marzec 2011 - 22:25

Zmieniłbym nazwy działów "Wybór ramy" i "wybór widelca" na po prosty "Ramy" i "Widelce".
Dział "Stery" przerzuciłbym niżej do "Osprzęt, podzespoły".
Nazwa działu "Ogólnie - wyścigi - wycieczki - zdrowie - trening - offtopic" powinna być krótka i zwięzła. Teraz to taka wyliczanka tego co i tak widać pod spodem.

#18 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 20 marzec 2011 - 23:48

Bartosz: jaja sobie robisz tak?


Nie, po prostu próbuje pomóc, aby usprawnić dział, tak jak inni koledzy w tym temacie.

A co do samego problemu, nie nie robie sobie jaj. Wszedłem od razu w osprzęt, podzespoły, ale zanim doszedłem do tego że na górze są dwa wydzielone nad działy to z minuta mineła, bo początkowo szukałem w podwieszonych i normalnych tematach, by potem dopiero dostrzec że na samej górze są dwa nadtetmaty, czy nie wie jak to nazwać, poddziały, jeden z nich o nazwie "Korby - kasety - łańcuchy - suporty" a w nim dopiero temat "jaki łańcuch". Wiesz, może dla ciebie to jest proste, logiczne i oczywiste, bo sam to zapewne projektowałeś, ale dla mnie, jak i zapewne dla innych użytkowników forum już nie. Chyba sam przeznasz że jest to bardziej skomplikowane teraz i wymaga więcej czasu aż się znajdzie co gdzie...? A żeby dotrzeć do tego tematu potrzeba nie jednego kliknęcia, ale dokładnie: 3 ;)

I nie mówię tego po złości, ani z wredności, ale po prostu staram się pomóc, więc nie mósisz się unosić. Ja tam bym się cieszył że jest jakiś feedback i nifo od ludzi co widzą to od drugiej strony, taki mały opensource, bo na tym chyba to polega ;)

#19 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 21 marzec 2011 - 00:11

jurek17nk, dzięki, przegapiłem ten "myk".

Jeszcze jedna prośba do administracji, dajcie możliwość dodawania punktów pomógł nie tylko w tematach założonych przez zainteresowanego.

#20 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 21 marzec 2011 - 09:09

Bartosz: jaja sobie robisz tak?


Nie, po prostu próbuje pomóc, aby usprawnić dział, tak jak inni koledzy w tym temacie.

Raczej utrudnić. ;-)

A co do samego problemu, nie nie robie sobie jaj. Wszedłem od razu w osprzęt, podzespoły, ale zanim doszedłem do tego że na górze są dwa wydzielone nad działy to z minuta mineła, bo początkowo szukałem w podwieszonych i normalnych tematach, by potem dopiero dostrzec że na samej górze są dwa nadtetmaty, czy nie wie jak to nazwać, poddziały, jeden z nich o nazwie "Korby - kasety - łańcuchy - suporty" a w nim dopiero temat "jaki łańcuch". Wiesz, może dla ciebie to jest proste, logiczne i oczywiste, bo sam to zapewne projektowałeś, ale dla mnie, jak i zapewne dla innych użytkowników forum już nie. Chyba sam przeznasz że jest to bardziej skomplikowane teraz i wymaga więcej czasu aż się znajdzie co gdzie...? A żeby dotrzeć do tego tematu potrzeba nie jednego kliknęcia, ale dokładnie: 3 ;)


Bardzo proszę poniżej instrukcja obsługi naszego skomplikowanego forum.
Wystarczy kliknąć w subforum zaznaczone na czerwono i za jednym kliknięciem jesteś tam gdzie trzeba.


I nie mówię tego po złości, ani z wredności, ale po prostu staram się pomóc, więc nie musisz się unosić. Ja tam bym się cieszył że jest jakiś feedback i nifo od ludzi co widzą to od drugiej strony, taki mały opensource, bo na tym chyba to polega ;)

Ja się nie unoszę, jestem spokojny. Zanim doszliśmy do obecnego kształtu forum minęło chyba z 5 dni jak nie lepiej. Także sam tego nie robiłem.

Załączone pliki

  • Załączony plik  asas.jpg   170,41 KB   118 Ilość pobrań