Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiany


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
86 odpowiedzi w tym temacie

#21 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 21 marzec 2011 - 12:15

Jak dla mnei stare ustawienia nie byly , takie zle latwo bylo sie odnalesc . W sumie teraz troche tak sobie to wyglada jak dla [ mnie ] :-P

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#22 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 21 marzec 2011 - 12:28

Marudzicie jak baby, nie macie rozsądnych argumentów, bo narzekanie na przymusowość większej ilości kliknięć nawet do podstawówki się nie nadaje.

#23 eib8

eib8
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądŚwidwin \ Szczecin

Napisano 21 marzec 2011 - 13:05

Jak dal mnie poprzednie ustawienia forum były lepsze poprzez ma ilość zakładek, było bardzie zwarte a przez to przyjemniejsze w obsłudze. Teraz jest ich dużo i nie mogę się ogarnąć. Jestem za powrotem do starego wyglądu!! :D

#24 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 21 marzec 2011 - 13:17

Do 1 kwietnia jeszcze kilka dni. Poczekajcie jeszcze trochę z tymi żartami.

#25 eib8

eib8
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądŚwidwin \ Szczecin

Napisano 21 marzec 2011 - 13:24

To nie żarty tylko szczera prawda, która w was moderatorów trafia najbardziej. Jak dla nas użytkowników tego forum nowy wizerunek sprawia problemy w użytkowaniu, to was to nie obchodzi i uważacie to za złośliwość. Tylko trzeba pamiętać, że nie zawsze wszystkie zmiany prowadzą do zmiany na lepsze. Nie wykluczam, że forum wymagało modernizacji zakładek ale moim skromny zdanie nie do takiej postaci.

#26 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 21 marzec 2011 - 13:46

Chodzi ci oto ze jest rozbite na poszczegolne zakladki , w sumie wszystko sie zlewa i nie jest zbyt czytelne na wejsciu , trzeba usunac osoby ktore sa widoczne jako moderatorzy poszczegolnych dzialow bo sie myili czasami z klikniem ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#27 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 21 marzec 2011 - 13:49

To nie żarty tylko szczera prawda, która w was moderatorów trafia najbardziej.


Szczera prawda kilku osób, które mają problem z ogarnięciem czegoś co jest wyłożone jak na tacy.

Jak dla nas użytkowników tego forum nowy wizerunek sprawia problemy w użytkowaniu, to was to nie obchodzi i uważacie to za złośliwość.

Obchodzi. Dlatego zanim doszliśmy do takiego kształtu forum minęło kilka dni zanim podjęliśmy decyzję o ostatecznym wyglądzie. Pomysłów było sporo, a niektóre nawet były jeszcze bardziej rozwinięte. Ciekawe co by było jakbyśmy rozbili to forum jeszcze bardziej.


Tylko trzeba pamiętać, że nie zawsze wszystkie zmiany prowadzą do zmiany na lepsze. Nie wykluczam, że forum wymagało modernizacji zakładek ale moim skromny zdanie nie do takiej postaci.

Czyli nadal jesteś za tematami długimi jak "Moda na sukces"?
Próbowałeś znaleźć jakąś ważna informację w temacie o kołach albo chociaż o oponach?

#28 eib8

eib8
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądŚwidwin \ Szczecin

Napisano 21 marzec 2011 - 14:04

Właśnie o to chodzi, że w szukaniu nigdy nie miałem problemu bo w miarę zręcznie korzystałem z wyszukiwarki. A co do ogarnięcia tego waszego pomysłu to nie upośledzaj mnie, że tego nie potrafię zrobić. Chodzi o to, że z tamtego rozwiązania korzystało się przyjemniej. Takie moje zdanie i wydaje mi się, że nie tylko moje.

#29 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 21 marzec 2011 - 15:13

Szczerze te zmiany mi sie nie podobaja, jest kilkadzieisat kategorii, gdzie musze klikac, zeby zobaczyc nowe posty. Stare forum było fajne, bo było proste. Otwierałem dział "Sprzęt" i wszystko miałem jak na dłoni, w jednym miejscu.

Ba, nawet weightweeniesie, które ma kilkaset razy więcej postów i użytkowników radzi sobie znakomicie z jednym działem sprzętowym i wszystko jest jasne i czytelne. Teraz wszystko jest pomieszane, tysiące bezsensownych kategorii i działów. Od czasu zmiany zauważyłem, że prawie nie przeczytałem nic, bo mi sie nie chce klikac milion razy. :roll:

Krótko mówiąc - tragedia, a rozwój forum jednak nie zawsze oznacza jego rozbudowę, tym bardziej tak bezsensowną.

#30 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 21 marzec 2011 - 15:32

marceln, a za to nowy użytkownik pytał jaką dętkę, jaki kask jakie to jakie siamto bo nie mógł się odnaleźć [nikt nie będzie zagldądał na 30 stronę działu czy nie czytał 80 stron tematu w którym przeważnie aby są kłłótnie personalne].
przy przenoszeniu forum/modernizacji... zauważyłem np. 5 tematów i kierownicach ,kilkanaście o samych ciuchach i innych duperelach.
Nie jest to bezsensowne bo teraz każdy kto chce coś powiedzieć wie gdzie ma się udać czytając już nagłówek "podforum" i tam pisze, czyta i pyta..
dla mnie jest o wiele przejrzyściej..

A dla Was leniwych to faktycznie utrudnienie ,bo wszystko było wciepnięte do jednego wora i tam można było w mgnieniu oka wszystko co ktoś napisał ,przeczytać. A teraz jak trzeba kliknąć 3 a nie dwa razy to już wielkie halo..

#31 eib8

eib8
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądŚwidwin \ Szczecin

Napisano 21 marzec 2011 - 16:15

marceln ,, Od czasu zmiany zauważyłem, że prawie nie przeczytałem nic, bo mi sie nie chce klikac milion razy. "
Szczerze mówiąc ja też:D za dużo pierniczenia z tym:D

#32 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 21 marzec 2011 - 16:42

Mała wskazówka dla nie lubiących klikać.

Wchodzicie w "preferencje" (pod ostatnim działem po prawej stronie), zaznaczacie "drzewo" w "Wyświetlanie for i kategorii".
W ten sposób ubywa wam jedno kliknięcie.


A co do ogarnięcia tego waszego pomysłu to nie upośledzaj mnie, że tego nie potrafię zrobić.


A potrafisz i jestem pewien, że potrafisz o wiele więcej.
Wciąż jestem w szoku jak czytam to co wypisujecie na temat klikania i ogólnego "bałaganu" jaki zapanował po zmianach wprowadzonych na forum.

#33 satan

satan
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • Skąd???

Napisano 21 marzec 2011 - 16:46

trzeba usunac osoby ktore sa widoczne jako moderatorzy poszczegolnych dzialow bo sie myili czasami z klikniem ;-)


Popieram. Zrobi się czytelniej.

#34 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 21 marzec 2011 - 16:47

Skoro nic nie przeczytałeś to widać jak Ci się chce przeglądać forum.

Ciekawe jak za jakiś czas będziesz chciał coś kupić to też nic nie przeczytasz, bo nie będzie Ci się chciało znaleźć interesujący Cię temat, bo musiałeś się zaklikać na śmierć?

Forum to nie obiekt do podziwiania jak muzem, choć w muzem też trzeba narobić kilemtrów by wszystko zwiedzić i zobaczyć ( :mrgreen: ) tylko miejsce wymiany poglądów/informacji. Jeśli zaglądasz tylko po to by zajrzeć to znaczy, że powinno byc Ci wszystko jedno czy klikasz pięc razy czy dwadzieścia. A jeśli byłyś naprawdę zainteresowany i zdeterminowany to nawet będziesz klikać cały wieczór by uzyskać info.

Z drugiej strony chyba łatwiej się klika po działach niż po stronach tematu tasiemca, który ma 20 stron i trzeba każdy post czytać by coś znaleźć.

Reasumując: dla chcącego nic trudnego :-| a mankoltentów zapraszam na rower bo dziś wiosna :>

#35 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 21 marzec 2011 - 16:57

trzeba usunac osoby ktore sa widoczne jako moderatorzy poszczegolnych dzialow bo sie myili czasami z klikniem ;-)


Popieram. Zrobi się czytelniej.


Pracuję nad tym.

#36 eib8

eib8
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądŚwidwin \ Szczecin

Napisano 21 marzec 2011 - 16:59

Deadhorse ale ciężko się z tobą wymienia poglądy:D przecież jednemu pasuje to a drugiemu co innego i nie musi cię to przerażać tylko nigdy wszystkim nie dogodzisz. Chodzi tylko o to, że jest to małe utrudnienie ( dla mnie i paru innych mało pojętnych) a miało być uproszczenie:D A z reszta zobaczymy jak to się będzie dalej sprawdzać i jakie zdanie będą mieli inni forumowicze. Ja mój udział w tym temacie uważam za zamknięty bo po prostu nie ma sensu debatować jak racja jest tylko po stronie stwórców nowego wizerunku forum.

#37 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 21 marzec 2011 - 17:05

eib8, przyzwyczaisz się i przestaniesz narzekać. do paliwa po 5 zł też się w większości ,z bólem ,ale przyzwyczaimy...

#38 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 21 marzec 2011 - 17:21

Eh, nie to abym stawał po stronie przeciwników nowego wyglądu. Tak jak mówie, ma to plusy i minusy, trzeba też docenić wysiłek modów. No ale... myślę że można by było zrobić te zmiany mniej radykalnie, choć być może to właśnie kwestia przyzwyczajenia...

Apropo wypowiedzi xubix, :"marceln, a za to nowy użytkownik pytał jaką dętkę, jaki kask jakie to jakie siamto bo nie mógł się odnaleźć [nikt nie będzie zagldądał na 30 stronę działu czy nie czytał 80 stron tematu w którym przeważnie aby są kłłótnie personalne].
przy przenoszeniu forum/modernizacji... zauważyłem np. 5 tematów i kierownicach ,kilkanaście o samych ciuchach i innych duperelach.
Nie jest to bezsensowne bo teraz każdy kto chce coś powiedzieć wie gdzie ma się udać czytając już nagłówek "podforum" i tam pisze, czyta i pyta..


W takim wypadku wystarczy na bieżąco usuwać kłótnie personalne i wypowiedzi nie mające związku z tematem. No ale tasiemiec zrobi się tak czy siak, na to niestety nie ma rady. Masz temat o kirownicach, co chwila ktoś o coś w nim pyta, i nie ma ch. aby po roku nie powstało 20, albo 50 stron. No i co, kasować wszystko, wszystkie cenne informacje, aby nie było tasiemca? I co on komu przeszkadza? Bierzesz "szukaj" i wyszukujesz dany model np. kiery. Przecież to że uporządkowaliście forum nie sprawi że tematy będą krótsze. Choć jak najbardziej popieram wrzucanie wszystkich pytań np. o kierownice do tematu "jaka kierownica", ale wtedy zrobi się jeszcze większy tasiemiec. A wystarczyło by tego pilnować, i podwiesić osobno temat w każdej kategorii sprzętu, bo zauważyłem że np. kiery były podwieszone, a mostki już nie. I dla tego tyle osobnych tematów powstawało na ten sam temat ;)

Wniosek: więcej moderacji na bieżąco, mniej kombinacji po fakcie ;))

#39 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 21 marzec 2011 - 19:00

Wniosek: więcej moderacji na bieżąco, mniej kombinacji po fakcie ;))


Niewykonalne.

Gdyby forum miało od początku taką formę jak obecna to NIKT by nie marudził.
A jakbym zmienił obecną formę na poprzednią to dopiero byłby dramat.

#40 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 21 marzec 2011 - 21:34

Są plusy dodatnie i plusy ujemne takiego wyglądu forum ;-)