Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiany


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
86 odpowiedzi w tym temacie

#41 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marzec 2011 - 22:03

jak wygląda każdy widzi, ale żeby bałaganu nie było to od razu za sprzątanie trzeba się wziąć
dla przykładu:
w temacie NASZE ROWERY Malik o północy (20.03) dał info takie że ślepy by zobaczył, Dead regulamin walnął a jakieś lebiegi dalej pitolą o pierdołach jeden nawet rowerki dodał,

Panowie pokasować te niepotrzebne posty i zamknąć ten temat bo nikt już nie będzie komentował rowerów wstecz albo będzie od nowa pierdzielnik

#42 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 21 marzec 2011 - 22:08

GreQu, mówisz i masz :)

#43 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 22 marzec 2011 - 01:29

Dobra, nie ważne

...ale ja tam widzę, albo mi się wydaje, że forum coś przycichło po tych zmianach, mało osób się wypowiada. czyżby się ludzie wystraszyli?

#44 Piotr01

Piotr01
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marzec 2011 - 11:16

Wystraszyć, to się zapewne nie wystraszyli, tylko trzeba się przyzwyczaić lub i nauczyć nowego. A moim, może nieskromnym zdaniem, zmiany są owszem w dobrym kierunku, ale niestety przesadzone. Jakby: decentralizować, czy rozproszyć można wszystko, ale pewien umiar jest wskazany. Ogólnie, główne działy, czy pododdziały, niezależnie od ilości powinny się mieścić na jednym ekranie - zawsze, co zapewnia maksymalną czytelność i funkcjonalność. Poza tym istotne są sensowne nazwy działów i pododdziałów oraz ustalenie relacji, czy połączeń między nimi. Sądzę, że użytkownicy będą dużo mniej czytali, a tym bardziej też mniej pisali, - przynajmniej na samym początku, po zmianach. Na pewno pozytyw, że została opcja "szukaj", bo ona faktycznie bardzo pomaga i ułatwia. Jakby "włożyliście kij w mrowisko", a to nie koniec pracy.
Pozdrawiam, Piotr01

#45 eib8

eib8
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądŚwidwin \ Szczecin

Napisano 22 marzec 2011 - 11:28

Niby te wszystkie zmiany, mają ułatwić korzystanie forum i zlikwidować powtarzalność tematów. Zastanawia mnie jedno po co stworzono w giełdzie oddam skoro w offtopic nadal figuruje ,,nie bądź żyła". A co do ,, Ogólnie, główne działy, czy pododdziały, niezależnie od ilości powinny się mieścić na jednym ekranie - zawsze, co zapewnia maksymalną czytelność i funkcjonalność." 100% racja!!!!

#46 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 22 marzec 2011 - 11:54

Tworzenie działów, w których są 4 tematy z przestrzeni ostatnich 5 lat to nie usprawnienie, tylko utrudnianie użytkowania. To forum było szybkie i przyjemne w obsłudze, jak ktoś czegoś szukał to używał wyszukiwarki. Dział sprzętowy można było podzielić znacznie łatwiej 1. Rowery i ramy, 2. Osprzęt / grupy osprzętu 3. Pozostałe komponenty 4. Odzież i akcesoria. Do tego żadnych poddziałów, podpoddziałów i podpodpoddziałów. Jak widzę osobne działy dla liczników i koszyków na bidon, a do tego jeszcze ten dział "inne" to mi się śmiać chce. To ma być usprawnienie? Ile tam będzie postów, że trzeba to tak selekcjonować?

#47 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 22 marzec 2011 - 12:58

Jestem ciekaw czy byście marudzili jakby taki wygląd forum był od początku i ciekawe czy wpadlibyście na pomysł by wszystko wrzucić do jednego wora.

Jeszcze nie widziałem forum, które mieściłoby się na jedej 'stronie". Takie forum musiałoby być bardzo biedne i skromne. Każde inne forum, które jest choć minimalnie rozbudowane ma kilka wielkich działow, w których jest kilka mniejszych poddziałów.

Nadal nie widzę rozsądnych kontrargumentów, mówiących, że rozbudowane forum jest złe. Argument braku przejrzystości spowodowane nadmiernym rozbudowaniem jest hmmm antyargumentem, bo rozbudowanie jest właśnie przyczyną przejrzystości.

Będziemy jeszcze zastanawiać się nad ewentualnymi scalaniami niektórych działów i ewentualnie rozbudowaniem innych, narazie to jest wersja beta, która wymaga sprawdzenia funkcjonowania i wnoszenia ewentualnych poprawek. Tylko jeśli wasze argumenty będą przystawać na tym, że trzeba duzo klikać to nie nastawiałbym się na powodzenie.

Marceln, a odpowiedz mi wprost na pytania:
jakim problemem wg Ciebie jest 15 konkretnych postów w temacie o lampce X?

jakim śmiechowym problemem wg. Ciebie jest fakt, że akcesoria stricte elektroniczne zostały wydzielone od częsci stricte nieelektronicznych?

jakim wreszcie problemem jest fakt, że z jednego wielkiego wora pełnych śmieci, zostały wyselekcjonowane uporządkowane paczuszki, które łatwo można przejrzeć bez konieczności przekopywania się przez pozostałe nieinteresujące Cię paczuszki?

publiczność może pomagać, by odpowiedzi były sensowne.

#48 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 22 marzec 2011 - 13:08

Dokładnie, w 100% zgadzam się z przedmówcami, Piotrem i Marcelim! Możecie się upierać że macie racji i jest lepiej, ale jak na razie żaden użytkowik, oprócz was, modów, którzy to robiliście, tych zmian nie poprał, a raczej każdy narzeka. Szkoda że nie chcecie tego słuchać, bo wiecie lepiej. No ok. Ale jak widać efekty są takie że wszyscy pocuciekali z forum. Można liczyć na to że się przyzwyczają, albo nie, albo uciekną na inne, np. zagraniczne fora...

marceln, ja bym podzielił jeszcze łatwiej, na 4 grupy: części, rowery, odzież, akcesoria (a nawet te dwie ostatnie razem, bo mało kto będzie do akcesoriów zaglądał) i w każdym dziale podwiesił oddzielnie kategorie, np. tematy dot. poszczególnych części. Mojim zdaniem 100% lepiej niż teraz by tak było. Bo jak na razie nie chce mi się zaglądać do 50 działów i 100 poddziałów i szukać w którym jest coś ciekawego. I zresztą jak widać, innym użytkowikom też się nie chce...

#49 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 22 marzec 2011 - 13:30

Deadhorse, a ty znowu swoje, Wszyscy mówią co im nie pasuje, a ty ciągniesz że jak by tak było od początku, to nikt by nie narzekał.

I tak, forum jest teraz, wbrew pozorom mniej przejrzyste, bo wtedy wszystko było jak na dłoni, a teraz trzeba kluczyć po labiryntach działów i poddziałów. Nie zachęca to do aktywnego korzystania z forum. Tobie się wydaje że jak się wszystko popakuje, rozbuduje to zawsze będzie lepiej? To może zróbcie oddzielny dział dot. skarpetek, majtek, liczników, błotników, itd. Rozbudowa ok, rozumiem, popieram nawet, ale wszystko ma swoje granice i nie można przesadzać.

I skończcie już z argumentem że jak by tak było od początku... Jak by w Holandii od początku była taka bieda jak w Polsce to też każdy by się przyzwyczajił i nie narzekał, ale nie jest, i nie znaczy że lepiej jak by była ;)

A jakie są moje argumety przeciw? : Forum stało się mniej społecznościowe, poruszanie po nim mniej intuicyjne i bardziej skomplikowane, i wydaje mi się że nie ma sensu robić odzielnego działu, gdzie ostatnia wypowiedź odnotowana jest 3 miesiące temu i do którego mało kto zajrzy... To tyle z mojej strony. Ale skoro dla was jest tak lepiej, to proszę bardzo, możecie tak zostawić wbrew protestom "społeczności" To w sumie w polskim stylu ;)

#50 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 22 marzec 2011 - 13:50

Bartoszu zamiast pisać post pod postem lepiej pomóż odpowiedzieć na moje pytania kierowane do Marcelna, wtedy będzie się do czego odnieść, bo narazie to gadacie jak obecna opozycja w rządzie czyli: tak żle i tak niedobrze.

#51 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 22 marzec 2011 - 14:25

Deadhorse, nie wiem o jakie konkretnie pytanie ci chodzi, mniemam że o to:

1. "Marceln, a odpowiedz mi wprost na pytania:
jakim problemem wg Ciebie jest 15 konkretnych postów w temacie o lampce X?

2. jakim śmiechowym problemem wg. Ciebie jest fakt, że akcesoria stricte elektroniczne zostały wydzielone od częsci stricte nieelektronicznych?"

1. żadnym

2. żadnym, ale niby po co? no chociaż może jedynie takim że muszę wchodzić w dwa oddzielne działy, aby zobaczyć co ciekawego w akcesoriach, skutkiem tego wybieram jeden z nich, a do drugiego nie zaglądam. I widzę że to nie tylko moja przypadłość... No i - o czym już pisałem - wchodzę w dział akcesoria elektroniczne (przykładowo) i ostatnia wypowiedź odnotowana jest w styczniu... Niby mi to nie przeszkadza, ale po co komu martwy dział? (już nie pamiętam w którym tak jest, chyba w osprzęcie, dałem tylko przykład)

Na pytanie trzecie już odpowiedziałem. A zresztą moja wcześniejsza wypowiedź odnosi się do wszystkich tych pytań, wystarczy poczytać uważnie ;)

#52 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marzec 2011 - 14:32

dajcie sobie wzajemnie trochę luzu, poczekajcie te kilka dnie zapoznajcie się z nową strukturą, a nie oceniacie od razu, wiadomo że na gorąco większości nie będzie pasowało, człowiek się robi mechaniczny i pewne czynności robi jak małpa... luz, Panowie luz

#53 user1215

user1215
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • Skąd3miasto

Napisano 22 marzec 2011 - 14:53

a raczej każdy narzeka..

Nie będzie nikt niepotrzebnie strzępił języka. W tym wątku udziela się klika osób niezadowolonych(2-3?). Zadowoleni po prostu używają forum.

#54 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 22 marzec 2011 - 15:02

dajcie sobie wzajemnie trochę luzu, poczekajcie te kilka dnie zapoznajcie się z nową strukturą, a nie oceniacie od razu, wiadomo że na gorąco większości nie będzie pasowało, człowiek się robi mechaniczny i pewne czynności robi jak małpa... luz, Panowie luz


Obecnie problemy z wyglądem forum mają 3 osoby w porywach do 5.
Czy to jest większość? ;-)

Z całym szacunkiem, ale marudzicie i to strasznie.


user1215: w rzeczy samej.

#55 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marzec 2011 - 15:54

Malik a tak jakoś mi się wyrwało :-D już na zaś 8-)

#56 eib8

eib8
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądŚwidwin \ Szczecin

Napisano 22 marzec 2011 - 16:42

Tak tylko zauważcie to, że ten temat jest teraz najżywszym tematem na forum bo reszta upadła i mniej osób się wypowiada w innych tematach!! A dlaczego?? Możecie sobie tłumaczyć to owym porządkiem ale śmiem w to powątpiewać. Ale spoko utwierdzajcie się dalej w swojej słuszności takiego sposobu modernizacji forum i proponują zróbcie w ramach focha o nasze uwagi następny dział zażalenia i skargi, a tam pod temat ( zażalenie, frustracja, lęk i niepokój oraz skarga, mała skarga, najmniejsza skarga ) :) pozdro i dla mnie koniec tematu bo nie ma sensu.

#57 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 22 marzec 2011 - 16:50

Ale praktycznie każdy dział się kręci i żyje swoim życiem.
W prawie każdym z działów jest "ostatni post- dzisiaj" więc nie widzę problemu.
Każdy pisze tam gdzie ma sprawę ,a nie bezsensownie nabija posty w każdym temacie.. Bo teraz przynajmniej do działu wchodzi ktoś kto chce tam wejść i jest zdecydowany ,a nie przypadkowy gość ,co byle chce coś napisać..

#58 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 22 marzec 2011 - 20:07

Dobra, w takim razie ja się już nie odzywam, bo widzę że nie ma sensu, jak to ktoś napisał, strzępić języka. Utońcie w takim razie w samozachwycie nad waszą nową wizją forum, bo widzę że przyjąc konstruktywną krytykę to nie w waszym stylu... widzę że nie potrzebnie wyraziłem swoją opinie, bo przecież tylko 5 userów narzeka, czyli to się nie liczy, bo na pewno cała reszt jest zachwycona, skoro się nie wypowiada ;)

A zresztą wcale nie chciałem jakoś bardziej krytykować zmian, a raczej podzielić się moim pomysłem, jak według mnie było by lepiej. Zamiast usłyszeć że ok, może masz trochę racji, ale my wolimy tak, to słyszę że nie potrzebnie wogólę się odzywam, i zaraz wyjdzie że nie potrzebnie uczestnicze w forum jak mi nie pasi itd. trochę to nie miłe, ale cóż, już się w takim razie nie odzywam, bo przeciez tylko "nabijam sobie posty". Hehe, tak jak by za ilośc postów nagrody rozdawali. Widzę że dalsza dyskusja nie ma z wami sensu.

Pozdrawiam

#59 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 22 marzec 2011 - 21:28

Ale praktycznie każdy dział się kręci i żyje swoim życiem.

Prowadzi ktoś statystykę ?
Na moje oko to liczba postów spadła drastycznie po tych zmianach, ja tam widzę pojedyncze nowe posty w każdym z "Działów".
Myślę, że duża część userów straciła serce do dyskusji, powtarzam do dyskusji, takiej prawdziwej, bo ileż można sztywno pisać posty poprawne merytorycznie i "na temat".
Ja na przykład (może czasowo), ale nie widzę sensu podejmowania prób rozeznania się w tej gmatwaninie działów, poddziałów tematów itd.
Pozdrawiam....

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#60 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 22 marzec 2011 - 21:58

Ale praktycznie każdy dział się kręci i żyje swoim życiem.

Prowadzi ktoś statystykę ?
Na moje oko to liczba postów spadła drastycznie po tych zmianach, ja tam widzę pojedyncze nowe posty w każdym z "Działów".

Dzisiaj przed południem zaznaczyłem wszystkie posty jako przeczytane.
Do tej pory napisano 120 postów.
Faktycznie nikt nic nie pisze i pojawiają się tylko pojedyncze posty.

Myślę, że duża część userów straciła serce do dyskusji, powtarzam do dyskusji, takiej prawdziwej, bo ileż można sztywno pisać posty poprawne merytorycznie i "na temat".
Ja na przykład (może czasowo), ale nie widzę sensu podejmowania prób rozeznania się w tej gmatwaninie działów, poddziałów tematów itd.
Pozdrawiam....


...

Tyle mam do napisania w tej kwestii. Więcej nie napiszę, bo adminowi nie wypada rzucać mięsem.