Skocz do zawartości


Zdjęcie

Warto Dopłacić 4000 Zł (Zamiast R7000 -> R8000 ) Oraz 1 Kg Mniej Wagi?


44 odpowiedzi w tym temacie

#41 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 24 wrzesień 2021 - 13:17

Ot choćby trudność ze zmianą opony w trasie oraz babranie się w mleczku w razie większej awarii.

 

Żeby nie było, tubeless lubię i to bardzo, ale sugerowanie, ze wad nie ma, jest oderwane od rzeczywistości.

a to trzeba wymieniać opone ? nawet jak się mocno zniszczy to chyba dodatkowa dętka załatwia problem ?



#42 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2021 - 13:22

Tak, jasne że załatwia. Sam w sierpniu na długiej trasie i spory kawałek od domu (autem ~~60 km + potem od niego już jakieś 100 km) konkretnie podziurawiłem tubelessową oponę i to na szosie - założyłęm dętkę i kontynuowałem jazdę. To, że nie trzymała powietrza i musiałem po drodze kupić inną to osobna historia, ale po powrocie kupiłęm łatki, nakleiłem od wewnątrz i... nadal tej opony używam, na mleku. Działa ok.

 

W gravelu też ok. Fakt, na pierwszej jeździe po lesie przy dobiciu rozszczelnił mi się przód - opona nie zleciała ani nic, po prostu uciekało powietrze, ale powodem był nie system jako taki, a moje bylejakie zrobienie tego tj. użycie złej taśmy. Po zmianie taśmy wszystko gra.

 

Miałem kilka podejść do tubelessa, kilka razy go rzucałem wkurzony i powiem, że tutaj znaczenie ma kilka rzeczy razem wziętych:

 

- obręcz i taśma na niej - muszą być dobrze dobrane, wyczyszczone, taśma konkretna

- mleczko - było Trezado i oprócz smrodu niewiele było, teraz Stansa używam i jest ok

- opony - po prostu kompatybilne z TL

- odrobina szczęścia jeśli się nie ma kompresora (nie mam ;) )



#43 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 24 wrzesień 2021 - 13:23

Żeby założyć dętkę musisz oponę zrzucić chociaż częściowo i można się popaćkać :)



#44 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 wrzesień 2021 - 08:05

a to trzeba wymieniać opone ? nawet jak się mocno zniszczy to chyba dodatkowa dętka załatwia problem ?

Trzeba ją najpierw zdjąć, a potem z powrotem założyć. W przypadku opon TL jest to często mocno utrudnione.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#45 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 25 wrzesień 2021 - 10:55

Żeby założyć dętkę musisz oponę zrzucić chociaż częściowo i można się popaćkać :)

na tubelesach 25 dla zondy to raczej sobie nie wyborażam aby zmienic detke nie sciagajac jej całkowicie z koła. lol





Dodaj odpowiedź