Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zegarki Treningowe - Dylemat Co Wybrać


117 odpowiedzi w tym temacie

#101 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 24 luty 2022 - 09:34

Co do zasady się zgodzę, aczkolwiek mam inne zdanie w kwestii map - ja nie widzę problemów w użytkowaniu przyciskami, choć do tego trzeba się przyzwyczaić i nie jest to tak wygodne jak z ekranem dotykowym. No ale dla mnie to ekran mapy służy do sprawdzenia jak wygląda okolica, ewentualnie wskazanie punktu nawigacyjnego i nawigacja po wyliczeniu trasy, do normalnego przeglądania mapy wolę smartfon... Oczywiście ekran z możliwością obsługi dotykiem zdecydowanie ułatwia obsługę - dokładnie tak samo jest w E530 i E830, stąd przy aktywnym wykorzystywaniu map zdecydowanie przydaje się obsługa dotykowa, choć i sama obsługa urządzenia jest łatwiejsza (głównie konfiguracje i obsługa widżetów).

 

Ja to oceniam z punktu widzenia biegania. Nawet ostatnio w nie tak dalekiej okolicy w której rzadko bywam: bieg bez wgranej trasy, raczej z głowy no i nie byłem pewien czy mam skręcić już teraz czy dopiero na następnej krzyżówce. Mogłem to wygodnie sprawdzić nie przerywając biegu. Na rowerze to nieco inna sprawa jednak

 

 

 

 

Drobna uwaga do wyłączania WiFi - nie ma absolutnie żadnej potrzeby wyłączania tego w zegarku Fenix, bo... WiFi jest włączane incydentalnie tylko wtedy, gdy jest potrzebne - w praktyce w F6 jeśli  WiFi jest włączone to jest używane do autoprzesyłania danych po zakończeniu aktywności, ewentualnie po wywołaniu synchronizacji włącza WiFi, nawiązuje połączenie z siecią, synchronizuje dane (w tym ewentualne aktualizacje oprogramowania) i wyłącza WiFi, w F7 dochodzi jeszcze pobieranie danych mapowych (to WiFi jest wolne, kablem szybciej), materiały dźwiękowe od dostawców zewnętrznych, jak jest nieużywane, to jest wyłączane. Wifi nie pracuje tu cały czas, kwestia energooszczędności.

 

Dzięki za info! W sumie włączenie wifi nie wpływa na szacunkowe informacje o tym, na ile jeszcze wystarczy baterii, więc nieco mnie to dziwiło. Dobrze wiedzieć, że można śmiało włączyć.



#102 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 24 luty 2022 - 09:50

Suunto 7 to Wear OS i do 18 godzin wszechstronnego użytkowania i do 4 godzin treningu na zewnątrz.  O ile sobie przypominam, to chciałeś jakieś 6h, prawda? No i obsługę czujników zewnętrznych, zwłaszcza ANT+? No to zapomnij. Jeśli myślisz o mocy rowerowej to... zapomnij. Moc biegowa i owszem, ale jak uruchomisz aplikację Stryd Wear OS... Na plus - ładny ekran.

 

 

No właśnie czytam, że to do niczego się nie nadaje.

( próbowałem  nawet wcześniej na Chat- Suunto wypytac o nachylenie i moc .....na szybko pani nie potrafiła odpowiedzieć , maila też nie dostałem)

 

Mam Edge , Sigme Rox, Forunnera 235 ....to aż tak się z tym zegarkiem nie pali .....tylko mapka zachęcająca w sensie górskich wycieczek zwykłych czy Ski tourowych, tego w starym Suunto Spartanie brakowało.



#103 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2828 postów

Napisano 24 luty 2022 - 14:04

A naturalnym wyborem nie będzie po prostu Forerunner 945? Cena niezła, funkcji sporo.



#104 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 07 marzec 2022 - 16:40

Tu raczej będzie szło o cenę.

 

Szukam jakiegos oficjalnego porównania tego 945 z Fenixami ale np na stronie https://www.garmin.c...edProducts-desc

 

nie ma takiej opcji , tzn mozna sobie porownać fenixa z feniami a forerunera z forerunnerami 

 

Z ciekawostek takie coś Forerunner 945 posiada jednak pewne rozwiązania, których nie znajdziemy w Fenix 6X Pro Solar – są to między innymi monitor częstotliwości oddechu (po podłączeniu odpowiedniego akcesorium), przydatna dla rowerzystów funkcja obsługi miernika mocy Vector oraz opcja „repeat on” dla dyscyplin pływackich.

 

 

(miernika mocy Vector ?? a co innych firm nie obsługuje?)



#105 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 07 marzec 2022 - 17:20

Myślę, że oba obsłużą każdy jeden miernik ;) 

 

https://gpsdlaaktywn...ownanie-modeli/

 

"Jak widać różnice pomiędzy opisanymi zegarkami dotyczą głównie wagi oraz sposobu wykonania urządzenia...

Z czystym sumieniem można więc powiedzieć, że Forerunner 945 to Fenix 6 Pro w lżejszej obudowie oraz z nieco mniejszym wyświetlaczem."



#106 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2828 postów

Napisano 07 marzec 2022 - 18:42



Tu raczej będzie szło o cenę.

 

(...)

 

(miernika mocy Vector ?? a co innych firm nie obsługuje?)

Pewnie, że obsługuje. Nie wiem skąd wklejałeś to zdanie, może ze strony Garmina i po prostu w taki sposób reklamują swój pomiar mocy? :P.

 

Mierząc swoje zamiary ceną chyba Forerunner 945 nadal wypada nawet lepiej niż Feniksy, chyba warto rozważyć. Przeczytaj też szczegółową recenzję DCR-a, w mojej opinii ciężko o rzetelniejszą:

https://www.dcrainma...pth-review.html

 

Powinno rozwiać wszelkie wątpliwości ;)



#107 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 07 marzec 2022 - 21:13

Jednak wyskakuje jakies porównanie  https://buy.garmin.c...eProduct=702902

 

W sumie  w sensie funkcji prawie niczym się nie różnią......szkoda, że nadmiar tych(zbędnych ) funkcji windujących cenę.

 

 

 

Co to jest ''Obsługa pobieranych map kartograficznych''....mapy rastrowe ( np Galileosa )czyta ?   ....wtedy te wszystkie garminowe cycle, topo itd można spokojnie sobie odpuścić , przynajmniej w pl

 

ale nachylenia drogi nie widac 



#108 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 marzec 2022 - 11:05

 

 

Co to jest ''Obsługa pobieranych map kartograficznych''....mapy rastrowe ( np Galileosa )czyta ? ....wtedy te wszystkie garminowe cycle, topo itd można spokojnie sobie odpuścić , przynajmniej w pl

 

 

To mapy tzw. BirdsEye: https://www.dcrainma...s-6-7-epix.html I inne rastrowe działające na tej samej zasadzie nawet własnoręcznie zrobione kafelki wg przepisu garminowskiego: https://support.garm...WaM7wTFWMkPNLN9- aczkolwiek wymaga to "nieco" zabawy i kalibracji kafli (plus brak danych o routingu, BirdsEye chyba mają te same dane co TopoActive).

 

I nie, mapy rastrowe na zegarkach nie zastąpią map wektorowych. Zresztą nie tylko na zegarkach. Mogą być uzupełnieniem w miejscach typu "czarna dziura", aczkolwiek raz - tego typu miejsc obecnie jest niewiele, dwa na ogół nie zapewniają możliwości nawigacji, a tylko nakładkę (no chyba, że mają dane nawigacyjne).

 

 

 

 

ale nachylenia drogi nie widac

 

 

Jak nie widać, jak widać. Normalne pole o nazwie "nachylenie".
Z instrukcji:
Nachylenie: Pomiar nachylenia (wysokości) powierzchni na trasie biegu (dystansie). Na przykład, jeśli dla
każdych 3 m (10 stóp) pokonanego wzniosu pokonujesz 60 m (200 stóp), stopień nachylenia wynosi 5%.

 

Tyle tylko, że tym nachyleniem to bym się aż tak nie podniecał, przynajmniej fabrycznym, bo działa "tak se" - i to nie tylko garminowska, ale chyba każda inna też. Za to ClimbPro jest o wiele przydatniejsze (choć nie zapewnia dokładnego nachylenia na każdym metrze podjazdu), czy też pole danych wyliczające nachylenie wg dokładniejszych algorytmów np. Elevation Grade o którym pisałem w wątku dot. CIQ https://szosa.org/to...dżety/?p=450203

 

 

 

 

Jednak wyskakuje jakies porównanie https://buy.garmin.c...eProduct=702902

 

W sumie w sensie funkcji prawie niczym się nie różnią......szkoda, że nadmiar tych(zbędnych ) funkcji windujących cenę.

 

 

A niby czemu miałyby się różnić? Zwłaszcza FR 945 i Fenix 6 Pro to właściwie to samo tylko w innej obudowie. Fenix 7 z kolei to kolejna generacja Fenixa, chociaż pod względem funkcji od F6 niewiele (jeszcze) się różni pomijając ekran dotykowy itp. i "wywindowaną" cenę ;)

 

 

 

 

 

 

Z ciekawostek takie coś Forerunner 945 posiada jednak pewne rozwiązania, których nie znajdziemy w Fenix 6X Pro Solar – są to między innymi monitor częstotliwości oddechu (po podłączeniu odpowiedniego akcesorium), przydatna dla rowerzystów funkcja obsługi miernika mocy Vector oraz opcja „repeat on” dla dyscyplin pływackich.

 

(miernika mocy Vector ?? a co innych firm nie obsługuje?)

 

 

Nieprawda - częstotliwość oddechu jest w całej rodzinie Fenix 6 i urządzeniach bazujących na tej konstrukcji w tym FR 945. Oraz Edge 530/830/1030+ (do 1030 nie dodali, tłumaczą się, uwarunkowaniami licencyjnymi Firstbeat). Detekcja na podstawie różnic w HRV, z dokładnością... różnie.
Mierniki mocy rowerowej oczywiście też i to w pełnym zakresie wraz z dynamiką - stąd wskazanie ichniego Vectora. Ale bez ograniczeń, dynamikę uzyska się również z Assiomy.

 

Tabelka może nie uwzględniać nowszych funkcji np. sterowanie trenażerem interaktywnym jest dostępne dla wszystkich modeli z tej tabelki, tylko... oprogramowanie uaktualniono, a tabelki już nie ;)

 

Podsumowując - obecnie nie ma sensu budować urządzeń różniących się za bardzo pod względem elektroniki. Inna obudowa, inny ekran (Instynkt), zmodyfikowane oprogramowanie. Ale bebechy w środku w większości te same. Może z niewielkimi modyfikacjami typu mniejsza ilość pamięci itp. Stąd nie należy liczyć na duże różnice cenowe modeli z jednej rodziny konstrukcyjnej.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#109 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 09 marzec 2022 - 18:32

To mapy tzw. BirdsEye: https://www.dcrainma...s-6-7-epix.html I inne rastrowe działające na tej samej zasadzie nawet własnoręcznie zrobione kafelki wg przepisu garminowskiego: https://support.garm...WaM7wTFWMkPNLN9- aczkolwiek wymaga to "nieco" zabawy i kalibracji kafli (plus brak danych o routingu, BirdsEye chyba mają te same dane co TopoActive).

 

I nie, mapy rastrowe na zegarkach nie zastąpią map wektorowych. Zresztą nie tylko na zegarkach. Mogą być uzupełnieniem w miejscach typu "czarna dziura", aczkolwiek raz - tego typu miejsc obecnie jest niewiele, dwa na ogół nie zapewniają możliwości nawigacji, a tylko nakładkę (no chyba, że mają dane nawigacyjne).

 

 

 

 

Zależy co kto potrzebuje.

 

Dziś szedłem na nartach ( Droga Chomontowa i na górze skrót na skałki Kotki i dalej w strone Strzechy itd ale chodzi o ten pierwszy nieoszlakowany odcinek). Dla upewnienia się   zerknąłem na mapę w Edge 830 ....ta nowa co wgrałem, na zwykłych drogach wydawała się ok ..ale to co dostałem an ekranie  w tym konkretnym miejscu katastrofa, jakieś znaczki Grade, w każdym razie nieczytelne całkowicie.

Odpaliłem Locusa z rastrem Karkonoszy ( to jakby skan papierowej ) i od razu kontrola pełna.

 

Znaczy wolałbym mieć taką ''nakładkę'', kosztem nawigacji, której i tak nie używam......chcę co najwyżej widzieć trasę na mapie.

 

( To co jest u DCRainmakera , takie mapy  ca satelitarne, Google Earth mnie raczej nie interesują, nie lubię ,zwykłe 2D tu jak dla mnie  łatwiejsza orientacja, ale znam takich co muszą mieć widok satelitany.

 

  takie coś bym chciał mieć w urządzeniu http://www.garniak.p...p?id=10083&t=1   , ale to screen z Jinxów .

 

Ileś tam lat temu to była podrasowana wersja tego Birdseye, nie wiem czy na nowych maszynach to dalej chodzi ale np Ertrex 30 radził sobie.  http://www.garniak.p...php?f=9&t=18471

 

Inna sprawa, że  troche kombinowania było, jakieś  ograniczenie już nie pamiętam, chyba o wyświetlanie/zoomwanie  chodziło ,  w każdym razie odpuściłem temat.



#110 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 marzec 2022 - 19:12

Zależy co kto potrzebuje.

[...]

Ileś tam lat temu to była podrasowana wersja tego Birdseye, nie wiem czy na nowych maszynach to dalej chodzi ale np Ertrex 30 radził sobie.  http://www.garniak.p...php?f=9&t=18471

 

 

Jest bardzo proste rozwiązanie w/w problemu - zrobić to co wyżej w OSM, czyli uzupełnić mapę o nieistniejące drogi/szlaki. Albo zrobić własną mapę dla danego terenu. Jeszcze gdzieś mam taką mapkę robioną dla moich okolic, którą robiłem jakieś 15 lat temu na podstawie zdjęć satelitarnych, map rastrowych wojskowych i zarejestrowanych ścieżek gps. Po kilku latach OSM dokładnością zaczęły dorównywać temu co wcześniej robiłem, więc aktualizacja przestała mieć sens, tym bardziej, że dostęp do narzędzi kompilujących mapę był dość ograniczony. Aktualne narzędzia do edycji map dla OSM są dość dobre, co potwierdzają same mapy OSM, stąd jeśli komuś zależy na dobrej mapie tam gdzie nie ma pokrycia, to warto zakasać rękawy i dodać coś od siebie...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#111 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 09 marzec 2022 - 19:26

Od siebie - już jakiś czas temu miałem małą kooperację z kolegą z forum (inne),  który zajmował się OSM.

Większość  Karkonoszy, Izerskich, Kaczawskich , Rudawy miałem rozjechane rowerem , podsyłałem mu  poszczególne odcinki, on je na mapie oznaczał, sporo tego bylo polskie i czeskie odcinki czyli jakiś tam swój wkłąd w OSM mam.....choć teraz widzę ktoś zabrał się za ''poprawianie'', generalnie chodzi o pojęcie asfalt/nie asfalt .

 

Ale  muszę się w końcu tymi rastrami zainteresować, ich zastosowaniem w Garminie  mam kilka gb mapek zamienionych do formatu Locusa , o czytelności jednak lepszej od Osma, szczególnie jeśli idzie o tereny górskie z szlakami.



#112 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 marzec 2022 - 19:30

OSM edytuje się bardzo łatwo samodzielnie. Polecam, megafajna zabawa, a poczucie udziału w tworzeniu jeszcze większe :)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#113 dodoelk

dodoelk
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • SkądEłk

Napisano 09 marzec 2022 - 19:45

W Fenix i Edge fajnie chodzą rastry w formacie kmz. Ściągasz interesujący fragment w programie mapotero, potem wystarczy przerobić pliki jpeg i plik kalibracji .map w np. Mapc2mapc (płatny, ale można w necie znaleźć wersję z tabletką) lub jakimś innym programem. Program obsługuje większość warstw z Geoportal więc można zrobić mapy ortofoto, tipo, czy nawet Lidar. Czasem używam nawet starych niemieckich messtischblatter.

#114 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 09 marzec 2022 - 19:58

A jest jakies ograniczenie co do wielkości /obszaru w dzisiejszych kmz , kiedys było chyba 100 mb  ?  np Karkonosze z wydawnictwa Plan/Galileos do Locusa Squite.db ( przerabialem albo w tym Mapc2 ..albo w CompeGpsLand) tj ca 50 mb , ale jakieś Alpy IGN to już w gb, albo mój zrobiony Cykloatlas/Cykloserver 2,55 gb itd.

 

 



#115 dodoelk

dodoelk
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • SkądEłk

Napisano 10 marzec 2022 - 11:38

Ja pobieram Mapotero kafelki 2000 pikseli 2000 pikseli, plik wynikowy kmz ma około 3MB. Po wrzuceniu do urządzenia włączasz każdy kafelek jak oddzielną mapę. Jedyny mały minus jest taki że są dziury/białe plamy na obszarze styku kafelków. Nie wiem czy jest jakieś ograniczenie, ja wrzucałem około 15 takich kmz i śmigało bez problemu.

IMG-20220310-113309598.jpgIMG-20220310-112936364-HDR.png


  • big75 i artho lubią to

#116 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 13 marzec 2022 - 18:46

Mam taką prośbę- czy  może ktoś sprawdzić czy mapka z załacznika jest widoczna w tych zegarkach Garminowych Forerunner 945, Fenixy ( a może u innych producentów też)    link https://www.szybkiplik.pl/7ye8cc3FBU

 

 

Przerobiłem mapkę Karkonoszy ( plil jpg +plik kalibracyjny map ) na KMZ , pojemność niecałe 30 mb , na Edge 830 utworzyłem katalog Custom Map i tam też skopiowałem tą mapkę ....no i na Edge 830 działa to .

 

Climb Pro funkcjonuje  normalnie niezależnie czy inne mapy np Velomap, OSMy są włączone czy nie ( za wyjątkiem Garmin Base Map tą zostawiłem włączoną) , trasę wcześniej utworzoną w Ride With Gps i wysłaną do Garmina też widać.....więcej tzn ''Nawigacji, strzałek'' nie potrzebuję, Auto Zoom wyłączyłem ....ale zafajkowane ''Orientacja/kierunek u góry''

 

 

kilka screenów z Edge 830 :

 

-tutaj sama mapa KMZ pozostałe z wyjątkiem Garmin Base wyłączone  https://ibb.co/album/v3g48j

- tutaj porównanie tego samego miejsca na Velomap i rastrowej Karkonoszy https://ibb.co/album/r46Kj0

- tutaj widok gdzie  kończy się rastrowa  https://ibb.co/album/LSFqkS

 

( strona ibb jakby obniżała jakość zdjeć ale to nie aż tak istotne)

 
Niestety na razie  nie rozumiem co znaczy każdy kafelek = oddzielna mapa
( obsługiwałem Map2Mapc , Globalmapper, Compe Gps Land ale to bardziej według schematu, bez wgłębiania się w teorię)
 
Ale z tego co widzę na foto powyżej to chyba troche inna niż w Edge obsługa KMZ-ów może inne katalogi   w zegarkach.
 
W edge 830 chciałem mieć kilka tych rastrów , dlatego takie próby:
 
-  do katalogu Custom Map skopiowałem pozostałe turystyczne o podobnej wielkości ....ale Edge i tak widzi tylko jedną mapę
- połączyłem kilka turystycznych mapek z  Sudetów w jednego KMZ ( 198 mb ) ale tej już Garmin nie widzi ....czyli za duża
 
( czyli może te już stare ograniczenie do 100 mb/kmz ciągle aktualne)
 


#117 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 marzec 2022 - 21:51

Dla mnie trochę sztuka, dla sztuki (i tak preferuję mapy wektorowe), ale jak ktoś lubi rastry... No to można. Również w Fenix 6 (i całej rodzinie bazującej na tym modelu, pod warunkiem, że wyświetla mapy) raster jest widoczny, oczywiście w skali projektowanej jest ok, ale już w powiększeniu to się rozlewa, w pomniejszeniu też zbyt czytelne nie jest. Ten Twój obszar jest dość duży, stąd lepiej zrobić go w większej rozdzielczości, tak żeby nie przekroczyć limitu 100 MB. Normalna mapa jest wyświetlana nad rastrem, stąd kmz to tło. No i po dodaniu rastra trochę zaczyna zamulać, przynajmniej jeśli chodzi o zmianę skali czy przesuwanie.
Dołączona grafika

 

Powyżej to raster Karkonosze.kmz z aktywną mapą. Kmz jest wyświetlane jako tło, jak widać zrzuty w większości z granic pokrycia kmz. Właściwie należałoby wyłączyć mapy wektorowe i sprawdzić jak wygląda sam kmz, ale nie bardzo miałem na to ochotę, tym bardziej, że musiałem przesunąć kursor na obszar pokrycia kmz. Jak wspomniałem, mapa kmz wprowadza dość duże zamulenie, na dodatek widać spory wzrost zapotrzebowania na energię. Powyższe obrazki to zrzuty ekranowe, na ekranie mapa rastrowa jest zdecydowanie mało czytelna.

 

Kafelek = mapa -> najprawdopodobniej chodzi o identyfikator kafla/mapy. U Ciebie są identyczne, stąd Edge widzi tylko jedną mapę.
Najprawdopodobniej ograniczenie wielkości ciągle istnieje, stąd przy produkcji rastra musisz ograniczyć się o mniejszych map.

 

 

Climb Pro funkcjonuje normalnie niezależnie czy inne mapy np Velomap, OSMy są włączone czy nie ( za wyjątkiem Garmin Base Map tą zostawiłem włączoną) , trasę wcześniej utworzoną w Ride With Gps i wysłaną do Garmina też widać.....więcej tzn ''Nawigacji, strzałek'' nie potrzebuję, Auto Zoom wyłączyłem ....ale zafajkowane ''Orientacja/kierunek u góry''

 

Bo ClimbPro funkcjonuje na kursie - obojętnie czy wgranym, czy wyliczonym z nawigacji na podstawie mapy routowalnej. KMZ taką nie jest, czyli domyślam się, że tu był kurs wgrany - prawdopodobnie z RWGPS.


  • big75 lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#118 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 22 marzec 2022 - 20:17

U siebie  na Edge też zauważyłem ''zamulanie'' na  rastrowej ale takie proste zoom+ czy zoom -, działa całkiem ok. Wektory powyłączałem wtedy raster wygląda przyzwoicie.

 

Szedłem w piątek   kilka godzin na Ski Toury, już przy samym powrocie dostałem na Garminie biały ekran, poklikałem w końcu załapał, trasę zapisał.Nie wiem czy to wina mapek czy czegoś innego, leżał sobie w kieszeni spodni a mrozu nie było, także nie rozumiem.

Niedziela rowerem 3,5 h , taka sama konfiguracja z rastrem, tym razem bez problemu,

 

 

Znaczy te rastry kmz  nadają się  do opcji wgrać ślad i jedź ca. po nim- czyli w sumie to co potrzebuję........... do projektowania trasy na urządzeniu w żadnym razie (tyle że  przez te kilka lat użytkowania Edge raczej rzadko to stosowałem.

 

 

 

Teraz jeszcze pytanie jak to zrobić żeby mieć kilka tych rastrów( działających) w urządzeniu. 

 

 





Dodaj odpowiedź