Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trek Domane Al2 2019 Używany


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 karuzel91

karuzel91
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 02 marzec 2022 - 17:50

Cześć, zaczyna się powoli robić ciepło i zacząłem szukać roweru. Natknąłem się na firme BERNARD Rowery, mają bardzo dobrą opinie w internecie. Mają w sprzedaży używanego TREKA z 2019 za 2700 złotych w kolorze niebieskim rozmiar 56. Jak podają, znakomity stan fabryczny. Czy taki TREK nada się na pierwszą szosę? Mój wzrost 178, czy rozmiar 56 będzie dobry? Według tabel TREKA wszystko się niby zgadza. Czy cena jest w porządku czy jednak trochę za wysoka jak na 3 letni używany rower? 



#2 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 02 marzec 2022 - 20:16

"Tabelki" treka są jednymi z najbardziej skopanych na rynku. IMO ten rower jest dla ciebie za duży.

Poza tym 10kg używanej szosy na clarisie i korbie na kwadrat za 2700 to żaden interes. Inna sprawa, że ceny u bernarda ogólnie hmm...nie są atrakcyjne

 

Dokładasz 3 stówki i masz technicznie to samo (z lepszą korbą) w stanie nowym, z dwuletnią gwarancją

https://allegro.pl/o...-28-11884891340



#3 karuzel91

karuzel91
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 02 marzec 2022 - 22:35

Przyznam szczerze że nie chce "pchać się" w koszty bo nie będę miał aż tak wiele czasu żeby regularnie jeździć. A 3 tysiące to już trochę jest za rower który będzie używany do dojazdów głównie do pracy po mieście około 10km w jedną stronę i jakieś wycieczki rowerowe w weekend. Dlatego przewidziałem budżet do maksymalnie 2500, który i tak ten trek o którego pytałem by przekroczył. Trochę pojeżdżę, zobaczę czy mi się spodoba i wtedy będę chciał zainwestować w przyszłym roku w coś porządniejszego.

Nie chcę tworzyć kolejnego tematu dlatego zapytam tutaj, a co sądzicie o tym treku: https://www.olx.pl/d...son=observed_ad ? Wart swojej ceny czy 2.5 to nadal za dużo? 



#4 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 03 marzec 2022 - 11:10

To już się o wiele bardziej opłaca



#5 marek_sienias

marek_sienias
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 03 marzec 2022 - 13:31

W opisie na OLX jest SORA 2x8, ale Sora jest 2x9 (chyba, że stara 3400, ale tutaj rocznik jest w miarę świeży). Nawet jak policzysz na zdjęciu koronki, to jest ich 9.



#6 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 03 marzec 2022 - 14:43

Cześć, zaczyna się powoli robić ciepło i zacząłem szukać roweru. Natknąłem się na firme BERNARD Rowery, mają bardzo dobrą opinie w internecie. Mają w sprzedaży używanego TREKA z 2019 za 2700 złotych w kolorze niebieskim rozmiar 56. Jak podają, znakomity stan fabryczny. Czy taki TREK nada się na pierwszą szosę? Mój wzrost 178, czy rozmiar 56 będzie dobry? Według tabel TREKA wszystko się niby zgadza. Czy cena jest w porządku czy jednak trochę za wysoka jak na 3 letni używany rower? 

 

Też mam 178 i 56, przynamniej Madone był na mnie zbyt duży. Obecnie mam 54.



#7 karuzel91

karuzel91
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 03 marzec 2022 - 18:50

To już się o wiele bardziej opłaca

 

Czyli jak rozumiem, stosunek ceny do jakości jest korzystny i tutaj już można się poważnie zastanowić nad kupnem? 

 

Też mam 178 i 56, przynamniej Madone był na mnie zbyt duży. Obecnie mam 54.

 

No tak też słyszałem kilkukrotnie że przy mom wzroście 56 za duży będzie, ale na wszystkich tabelach TREKA jest rozmiar 56 do mojego wzrostu, nawet w sklepie TREKA mi sprzedawca powiedział że 56 dlatego trochę się waham z tym rozmiarem.



#8 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 03 marzec 2022 - 19:20

Z wielu rozmów na forach i wśród znajomych, to rozmiar 56 pasuje mało komu do 180 wzrostu. Większość zdecydowanie lepiej czuje się na 54 (55). 

 

Oczywiście, wiele zależy od marki oraz można manewrować mostkami, jeśli jest się na styku, ale w takiej sytuacji polecam wziąć mniejszy rozmiar. Sam z moimi 181 cm jestem wg tabelek pomiędzy, często w kalkulatorze zmienię o cm długość nogi i już przeskakuje z jednego rozmiaru na drugi. Po doświadczeniach wolę wziąć mniejszy. 



#9 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 03 marzec 2022 - 19:44

Czyli jak rozumiem, stosunek ceny do jakości jest korzystny i tutaj już można się poważnie zastanowić nad kupnem?

Za 2500 trudno znaleźć coś wyraźnie lepszego



#10 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 03 marzec 2022 - 21:28

Jeśli są przyzwoite koła i ogumienie, to myślę, że warto.  pozdr



#11 MARECKY

MARECKY
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądELBLĄG

Napisano 03 marzec 2022 - 21:48

Czyli jak rozumiem, stosunek ceny do jakości jest korzystny i tutaj już można się poważnie zastanowić nad kupnem? 

 

 

No tak też słyszałem kilkukrotnie że przy mom wzroście 56 za duży będzie, ale na wszystkich tabelach TREKA jest rozmiar 56 do mojego wzrostu, nawet w sklepie TREKA mi sprzedawca powiedział że 56 dlatego trochę się waham z tym rozmiarem.

 

U mnie przy wzroście 191cm tabele pokazywały... 62. Ja tymczasem krowiastego mieszczucha Bocas mam w rozmiarze 60 cm więc od razu coś mi tutaj śmierdziało.  Także Domane wjechało w rozmiarze 58 cm a i tak na fittingu jeszcze wyleciał mostek 100 mm na 80 mm :-).  Takie to te ich tabele ...



#12 karuzel91

karuzel91
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 08 marzec 2022 - 13:04

Pierwsza szosa zakupiona! Dzięki za pomoc i wszelkie opinie.
  • artho lubi to

#13 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 871 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 08 marzec 2022 - 14:14

Jaka? Zdjęcia? Halko, trzeba się pochwalić !


  • artho lubi to

#14 karuzel91

karuzel91
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 08 marzec 2022 - 17:50

A to już się chwale chociaż nie wiem czy jest czym haha. Szosa, którą kupiłem to Trek Domane AL 3 o którego pytałem wyżej. Nie da się dodać zdjęcia. Coś się na forum chyba zepsuło  :D





Dodaj odpowiedź