Skocz do zawartości


Zdjęcie

4.200 Km Przez Pl


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 8850

8850
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Skądmałopolska

Napisano 04 lipiec 2022 - 14:24

Zapraszam do recenzji wyjazdu.  Obskoczone. 4.200 km przez PL
- jednorazowo, samotnie, codziennie, non stop, bez wsparcia/pomocy
- pielgrzymka/turystycznie część szybkiego zwiedzania - objechana moja autorska trasa Polskiego Anioła z intencją
- 3 historyczne stolice PL (Krk, Wawa, Gniezno)
- środek geograficzny PL (Piątek)
- odbiłem się od kilku przeciwległych granic i trojstykow PL
 
 
Nieprzewidywalny ulewny i  burzowy, prażącym słońcem i wiejący zimnem czerwiec. Jazda 27 dni bez przerw, wyszło średnia dnia 155 km ograniczona glownie warunkami pogodowymi (upał, deszcz), jakoscia trasy i pewną formą pielgrzymki/zwiedzania. Od aksamitnych asfaltów po najbardziej parszywe brukowe i ogromnie dziurawe gruboziarniste asfalty, kostki wiejskie i szutry wymagające objazdów i prowadzenia roweru.
 
Noclegi niekomercyjnie bez rezerwacji, bez Internetu - miejsca kultu i to co się trafi na koniec dnia jazdy  - spontanicznie i wypytane na miejscu zatrzymania, non profit: podłoga/łóżko/pokoj/prysznic/cokolwiek do wyspania, oferowałem gotówkę lecz nikt nie chciał ode mnie zapłaty. Zabrany system spania: folia NRC.
 
Na lekko, tylko w tym czym stoję + co się zmieści pod pacha jako bagaz na rower, system pakowania taki sam jak dla ultra  wyścigów przez Europę czyli brak zapasowych ubrań czy dublujących się elementów odzieży, brak wszystkiego co typowe i zazwyczaj potrzebne dla turystyki rowerem. Wszystko podejrzewane o małą przydatność  i zbędność dostało bana i zostało odpięte. Waga bagażu - wsad do toreb to 2.4 kg. SPD mtb. System nawigacyjny smartfon offline i prowadzenie głosowe: Oruxmap z modułem Brouter.
 
Pierwsza szosa w życiu, doświadczenie to brak wyścigow ultra, ustawek czy wyjeżdżenia kolarskiego, brak przygotowania przed sezonem czy jazdy w systemie ultralight, brak bikefittingu i kolano zlecone do zabiegu artoskopowego. Niczego mi nie brakowało, jechało się swietnie, krajobrazy, sytuacje i przygody wbijają w fotel i są odjechane. Jestem wypoczęty, nic mnie nie boli, występują drobne otarcia od niedopasowanego siodełka i spodenek, nie wyjezdzilem się i chce mi się wiecej.
 
To niezbyt wymagająca trasa poniewaz trzeba bylo użyć tylko następujących moich cech: spokój, opanowanie i nieustępliwość. Ten ślad jako trasa po naprawie błędów (zrzut ekranu i animacja trasy to planowane 4.000 km w rzeczywistości doszło jeszcze 200km w ramach modyfikacji) dostanie nowe życie w sieci i będzie miał opis/media i sprawię aby  dalej byl rozwijany przez innych ludzi pod np. turystykę, ultrawyscig itd.
 
Ogarniajac  lepszy plan podróży,  lepszej jakości drogi, komercyjne spanie z wyprzedzeniem lub własne - zrobisz coś podobnego 2x szybciej sprawniej i lepiej.  Mamy mały kraj i można go bezczelnie zjeździć w dowolny sposób rowerem w urlop. Nie daj sobie wmówić inaczej. Sponsorowane i napedzane przez:  dumę z bycia Polakiem, posiadania wyczesanego i pieknego kraju z historią.

 

Trsaa w formie animacji: https://www.youtube.com/watch?v=PXNbMn5CLiw

Załączone pliki

  • Załączony plik  PL_6.jpg   19,77 KB   21 Ilość pobrań
  • Załączony plik  PL_4.jpg   11,49 KB   20 Ilość pobrań
  • Załączony plik  PL_1_1.jpg   30,6 KB   21 Ilość pobrań
  • Załączony plik  PL_1.jpg   42,93 KB   21 Ilość pobrań
  • Załączony plik  PL_3.jpg   39,38 KB   21 Ilość pobrań


#2 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 04 lipiec 2022 - 19:01

Gdybym ja miał czas na takie wyjazdy..

 

Szanuję mocno.


  • artho lubi to

#3 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipiec 2022 - 10:00

zrób sobie wakacje zamiast pracować ku chwale ojczyzny ;) przez 2msce Polska nie upadnie ;)



#4 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 lipiec 2022 - 10:34

Gdybym ja miał czas na takie wyjazdy..

 

Jeśli ktoś nie chce, zawsze znajdzie wymówkę. Jeśli ktoś chce, zawsze znajdzie sposób ;)

[...]  Mamy mały kraj i można go bezczelnie zjeździć w dowolny sposób rowerem w urlop. Nie daj sobie wmówić inaczej.[...]

 

Chcieć to móc. Aczkolwiek móc nie zawsze oznacza chcieć...


  • piotrkol i lupus lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 05 lipiec 2022 - 13:04

A ślad do stravy lub czegoś podobnego masz? 


  • lupus lubi to

#6 8850

8850
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Skądmałopolska

Napisano 05 lipiec 2022 - 18:56

Sądzę że w bliskiej przyszłości (miesiąc?) pojawi się cała trasa jako osobna strona zachęcająca do podróży po takim śladzie i podejmowania tego typu wyjazdów w formie kolarstwa rysunkowego :). To jeden z ciekawszych projektów w Polsce długodystanso wych i mam na niego plan aby inni mogli skorzystać i go dalej rozwiajać poprawiając błędy trasy.

Stavy nie mam, nie używam jestem amatorem i chyba tam nie powinno to wylądować.



#7 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 05 lipiec 2022 - 20:43

Strava jest dla amatorów właśnie. Zauważyłem tendencje, ze im bardziej ktoś jest "zawodowy" tym mniej tam wrzuca (tajne przez poufne itp).


  • piotrkol i bzx lubią to

#8 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 06 lipiec 2022 - 08:06

Jeśli ktoś nie chce, zawsze znajdzie wymówkę. Jeśli ktoś chce, zawsze znajdzie sposób ;)

Chcieć to móc. Aczkolwiek móc nie zawsze oznacza chcieć...

 

A ja pozwolę się nie zgodzić Prozor z Tobą tym razem. Czas jest najdroższy i niestety na posiadanie czasu mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi - w Polsce wiele takich osób nie ma. Reszta to lenie :P :P.



#9 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 lipiec 2022 - 19:52

Jak nie masz rodziny/dzieci, to co to za problem? Szymonbike jest chyba niezłym przykładem.

 

 





Dodaj odpowiedź