Jump to content


Photo

Giant Contend Sl 2020 - Wewnętrzne Prowadzenie Linek

giant contend wewnętrzne prowadzenie linek

No replies to this topic

#1 papagiorgio

papagiorgio
  • Użytkownik
  • 1 posts

Posted 28 February 2023 - 12:01

Witam po raz pierwszy szanowne grono, 

 

Potrzebuje pomocy, sprawa dotyczy Gianta Contend SL 2 2020 z hamulcami tarczowymi. Zakupiłem używany rower i zabrałem się za konserwację przed sezonem, niestety poległem podczas wymiany linek.

 

Otóż, wyjąłem stare linki oczywiście bez sprawdzenia jak wcześniej przebiegały. Zasadniczo same linki w ramie idą bez pancerza są jedynie nałożone na nie teflonowe rurki, które kończą się 10-15cm przed wyjściem z ramy i są "rozpięte" pomiędzy główką ramy a ślizgiem na spodzie mufy suportu. Problem stanowi przewód hamulcowy, który w środku układa się w łuk i na końcowym odcinku dotyka linki przedniej przerzutki. Ciężko zrobić zdjęcie więc naszkicowałem o co mniej więcej chodzi w paincie. Obawiam się, że podczas używania roweru przewód hamulcowy w końcu przetrze się o linkę a wtedy może być nie ciekawie. 

 

Próbowałem przewód hamulcowy pociągnąć żeby go wyprostować, ale wydaje mi się, że przelotka w górnej części rury determinuje, że ma iść pod takim kątem a nie innym. 

 

Moje pytanie, czy jest mi ktoś w stanie zrobić zdjęcie miejsca gdzie wychodzą linki z ramy ewentualnie podpatrzeć jak idzie przewód hamulcowy w środku?  Lub ktoś wymieniał już linki w tym modelu i może mi zasugerować jak powinien iść przewód hamulcowy? 

 

Pozdrawiam

Przemysław

Attached Files





Reply to this topic



  

Also tagged with one or more of these keywords: giant, contend, wewnętrzne prowadzenie linek