Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giant: Tcr Advanced 2 Vs. Tcr Advanced 2 Disc / Na Mazowsze

giant tcr tcr advanced disc mazowsze hamulce tarczowe obręczowe szczękowe

38 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 05 wrzesień 2020 - 07:10

Tak, ale jesli konkurencja jest tansza i lzejsza srednio o 0,6 kg ... To sami sobie mozemy odpowiedziec. Jak juz mam wylozyc te parenascie tysiakow to trzeba sie dobrze zastanowic czy piekne malowanie jest warte dokladania kolejnych pieniazkow, zeby zbic wage do poziomu podstawowej wagi u konkurencji.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

#22 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 05 wrzesień 2020 - 07:19

Zależy z czym porównujesz. Jeżeli miałbym wybierać między Krossem a Trekiem, to kompletnie nie będzie mi przeszkadzała większa cena i większa waga - one mają tam swój sens w potężnym doświadczeniu. Poza tym mnie dla przykładu odpowiadają rozwiązania Trek-a, jak np. system Blendr, który plug&play mogę przełożyć ze starego roweru. Co kto lubi ;)

 

No i ta waga.. eh. Warto nie zapominać, że ona dla dużej ilości forowiczów ona ma znaczenie głównie podczas przenoszenia roweru a nie jeżdżenia.

 



#23 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 05 wrzesień 2020 - 07:52

To generalnie jest trochę tak jak w motoryzacji. Można kupić Skodę Superb i można Audi A6. W tej samej kasie Superb będzie lepiej wyposażony (bez wnikania w szczegóły), ale A6 jakieś takie ładniejsze. Także imho trzeba to trochę wypośrodkować. 



#24 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 05 wrzesień 2020 - 09:23

Ale to bazowa najtańsza Emonda 2021, która jest mocno podatna na odchudzanie. Praktycznie każdy element ma potencjał do zejścia z wagą.

 

Nie jest tak różowo. Ja odchudzałem swoją Emondę 2020.

- Najłatwiej na kołach bo "stockowe" koła ważą z ogumieniem (bez tarcz i kasety) jakieś 3100g. Założyłem stożki 46mm i waga poszła w dół jakieś 600g, choć nadal można trochę urwać na oponach, bo Vittorie Rubino Pro 28mm ważą po 280g.

- Grupę 105 zastapiłem Di2 + korba Ultegry. Zysk wagowy jakieś 300g.

- Kierownica carbon, zysk śladowy.

- aktualnie testuję trzecie siodło, teoretycznie zyskam góra 100g, bo potrzebuję coś w okolicach 150mm.

Finalnie, mój rower jest praktycznie w specyfikacji SL7 i wazy bez pedałów 8300g. Z tym, że jest to rozmiar 62. Tak, czy inaczej, udało mi się zejść z wagi prawie kilogram. Szału nie ma. waga nie jest dla mnie priorytetem, ale kiedyś wymienię jeszcze sztycę. Jak znajdę fajną używkę, bo nie mam aż takiego ciśnienia :)

Myślę, że wagę wersji na tarczach i szczękach trzeba porównywać bez kół, bo rowery przychodzą na innych kołach o różnej wadze. O ile jest jeszcze co porównywać :)



#25 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 05 wrzesień 2020 - 10:28

Argi poddaj jeszcze koszt zmian wlasnie o tym pisze, najlatwiej bedzie zejsc na kolach, ktore trzeba wymienic a u konkurencji od strzalu masz 600 gram mniej i 2-3 tysie taniej
Btw ile stockowo wazyla emonda w rozmiarze 62 bo taki tez mnie interesuje .
Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

#26 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 05 wrzesień 2020 - 10:35

Zależy z czym porównujesz. Jeżeli miałbym wybierać między Krossem a Trekiem, to kompletnie nie będzie mi przeszkadzała większa cena i większa waga - one mają tam swój sens w potężnym doświadczeniu. Poza tym mnie dla przykładu odpowiadają rozwiązania Trek-a, jak np. system Blendr, który plug&play mogę przełożyć ze starego roweru. Co kto lubi ;)

No i ta waga.. eh. Warto nie zapominać, że ona dla dużej ilości forowiczów ona ma znaczenie głównie podczas przenoszenia roweru a nie jeżdżenia.

Porownuje z Canyonen, Giantem tcr bo takie biore pod uwage. Wiadomo ze trek to trek a nie giant...ale w moim mniemaniu Canyon juz jest porownywalna marka.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

#27 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 05 wrzesień 2020 - 10:36

To generalnie jest trochę tak jak w motoryzacji. Można kupić Skodę Superb i można Audi A6. W tej samej kasie Superb będzie lepiej wyposażony (bez wnikania w szczegóły), ale A6 jakieś takie ładniejsze. Także imho trzeba to trochę wypośrodkować. 

 

Trek czy Spec są aż tyle z przodu, aby dokładać względem Gianta, Canyona czy Scotta?



#28 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 05 wrzesień 2020 - 11:32

Nie chodziło mi o samo zaawansowanie technologiczne itd., tylko po prostu o wygląda. Dla mnie Canyon (z całym szacunkiem dla użytkowników), to jedne z najbrzydszych rowerów na rynku. Giant podobnie. 

Tak samo bardziej podoba mi się A6 od Superb itd. Ale to głównie kwestia gustu w tym przypadku. 



#29 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 05 wrzesień 2020 - 12:25

Wiadomo ze trek to trek a nie giant...

 

Ale co "wiadomo"? Że niby Trek lepszy od Gianta?



#30 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2020 - 12:36

O Jezusie... toż moje Hunty aero light disc alu za 2kpln plus ogumienie to 2100g

Coraz czesciej mysle że taniej bedzie kupic rame i dobrac do niej wszystko niz caly rower za miliony gdzie na dzien dobry polowa jest do wymiany.

#31 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 05 wrzesień 2020 - 12:42

W przypadku podstawowej Emondy to się nie opłaca, bo sam frameset" kosztuje tyle samo.



#32 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 05 wrzesień 2020 - 14:04

Trek czy Spec są aż tyle z przodu, aby dokładać względem Gianta, Canyona czy Scotta?

W moim przypadku zapłaciłem za Treka tyle co zapłaciłbym za Gianta - 8k na r7000 disc.

#33 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 05 wrzesień 2020 - 14:13

Ale co "wiadomo"? Że niby Trek lepszy od Gianta?

Tak, to moja opinia i nie musisz sie z nia zgadzac patrzac calosciowo, wyzej stawiam firme Trek niz firme Giant.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

#34 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 05 wrzesień 2020 - 14:21

Większość ram dla Treka produkuje Giant :-)



#35 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 05 wrzesień 2020 - 14:22

Argi poddaj jeszcze koszt zmian wlasnie o tym pisze, najlatwiej bedzie zejsc na kolach, ktore trzeba wymienic a u konkurencji od strzalu masz 600 gram mniej i 2-3 tysie taniej
Btw ile stockowo wazyla emonda w rozmiarze 62 bo taki tez mnie interesuje .
Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


Waga ok. 9300.
Koła, które złożyłem też nie są najlżejsze, wyszło jakieś 1600g, ale nie waga byla priorytetem. Ważę od 91 do 97 kg i założenie jest zawsze takie samo - żadnych kół systemowych. Składałem koła na obręczach LB o szer. 28mm i ciezkich piastach dt350. Mogło być lżej, ale jest tak jak miało być: sztywno, aero :), wygodnie i serwisowalnie. No i ładnie :)

#36 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 05 wrzesień 2020 - 14:37

Większość ram dla Treka produkuje Giant :-)

dla mnie kupno roweru to cala otoczka z serwisem gianta w moim miescie mialem do czynienia, nie polecam .... O ile wiem Trek jest lepsiejszy, duzo by pisac. Aczkolwiek rozwazam oprocz Emondy tez TCRa, za takie pieniadze kilka niedogodnosci mozna zniesc

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

#37 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 05 wrzesień 2020 - 16:03

Większość ram dla Treka produkuje Giant :-)


Ramy Treka i Canyona są produkowane w tej samej fabryce w Chinach - Quest Composite:
http://www.questcomp....com/index.html

#38 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 06 wrzesień 2020 - 10:25

Nie chodziło mi o samo zaawansowanie technologiczne itd., tylko po prostu o wygląda. Dla mnie Canyon (z całym szacunkiem dla użytkowników), to jedne z najbrzydszych rowerów na rynku. Giant podobnie. 

Tak samo bardziej podoba mi się A6 od Superb itd. Ale to głównie kwestia gustu w tym przypadku. 

 

Pytam, bo za kilka miesięcy sam będę kupował tylko w ciut większym budżecie (15 koła). Co do wyglądu to kwestia gustów, bo mnie np. nowa Emonda wyglądem nie powala, ale ma kilka technologii i detali, których Giant czy pewnie nowy Canyon nie mają.



#39 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 06 wrzesień 2020 - 12:57

No to właśnie za to dopłacasz :)
Z mojego punktu widzenia jeśli Cię stać, odpowiada Ci najbardziej ze względów technologicznych i wizualnych, to kupujesz i nie zastanawiasz się czy jednak kupić tańszy, ale nie do końca taki jaki byś chciał.



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: giant, tcr, tcr advanced, disc, mazowsze, hamulce, tarczowe, obręczowe, szczękowe